Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

Reklama
Polon bloguje

  • wpisów
    7
  • komentarzy
    11
  • wyświetleń
    5535

O blogu

Bukmacherka i nie tylko...

Wpisy na tym blogu

Polon

Od autora:

 

"Pamiętnik naiwnego naganiacza" przedstawia zapiski młodego człowieka o imieniu Adam. Adam po długiej przerwie powraca do pisania pamiętnika, a impulsem do tego jest odkrycie przez niego nowych sposobów zarabiania pieniędzy - w hyipach. Główny bohater zanurza się w świat hyipów, poznaje nowych ludzi - niekoniecznie uczciwych. Jednocześnie jest bardzo naiwny i ulega wielu manipulacjom ze strony profesjonalnych naganiaczy, co doprowadza do tego, że poniekąd nieświadomie staje się jednym z nich.

Źyczę miłej lektury - Polon :)

 

 

Pamiętnik Naiwnego Naganiacza

 

Wpis 1 - Misja

 

Witaj Drogi Pamiętniku. Piszę do Ciebie pierwszy raz od długiego czasu. To już kilka lat, odkąd Cię porzuciłem w kąt, ale teraz pragnę powrócić na Twe łono. Wiem, źle się zachowałem, opuściłem Cię bez pożegnania nie wyjaśniając powodu. A powód był taki, że znudziłeś mi się. Teraz wyjąłem Cię z szafy zakurzonego, niemalże zapomnianego. Przepraszam. Wybaczysz? Pogodzimy się? Specjalnie kupiłem nowy plastikowy długopis, abyśmy wspólnie mogli komtemlo... kontemlo... kontemplować każdy mój nowy wpis na Twoich kartkach. Cieszysz się? Bo ja bardzo.

 

Jest ważny powód mojego powrotu. To mega sukces który osiągam na polu biznesowym. Tak, biznes, i to poważny biznes. Nie jakieś ecie pecie. Nie jakieś zarabianie marnych groszy na etacie, gdzie jest ciężka praca i realne ryzyko zwolnienia i utraty zdrowia. Tu nie ma ryzyka. Zarabiam prawdziwe pieniądze w prawdziwej firmie międzynarodowej, która odnosi globalny sukces. Ludzie zaczynają mnie nazywać guru, i to jest fajne, chociaż w tym biznesie pracuję dopiero od niedawna. Ale to pokazuje szacunek jakim ludzie mnie obdarzają, mogę być dla nich autorytetem, tak samo jak moim autorytetem jest mój kierownik w naszej firmie.

 

Pytasz się co robię w pracy? Hm... jakby to powiedzieć... pomagam innym ludziom. Tak, waśnie tak... pomagam innym zarabiać dużą kasę. Wszyscy tam zarabiamy. Pamiętasz pana Wacława, który kiedyś wpisał się do mojej książeczki pamięciowej jako gość? Otóż do niedawna był bezrobotny, a ja załatwiłem mu pracę. Zapisał się pode mnie w tej firmie. Doradziłem mu, aby pożyczył pieniądze od rodziny, bo żeby zarabiać to trzeba złożyć swój depozyt, a nie miał swojej kasy. Ale teraz pan Wacław jest już spokojny. Każdego dnia widzi jak mu pieniądze naliczają na koncie firmy. Podpowiedziałem mu, aby jak najdłużej nic nie wypłacał, to później będzie miał jeszcze więcej kasy. Ja robię tak samo, bo mój kierownik dał mi takie instrukcje. Pan Wacław powiedział mi na ucho, że planuje niespodziankę dla swoich bliskich - będzie ich zatrudniał w tej firmie. Ale ciii, to na razie taka nasza mała tajemnica...

 

To jest właśnie pomoc przez duże "P". Inni to by chcieli tylko sobie zagarnąć, a nie pomyśli taki jeden z drugim, aby pomóc innym. W ten sposób pomagam wielu innym ludziom, nawet zupełnie nieznajomym przez sieć internetową, używając ekranu monitora. To jest fantastyczna sprawa bo pomagając, zarabiam jeszcze więcej niż gdybym nikomu nie pomagał. I to się samo przez siebie nakręca i idzie do przodu, a nie do tyłu. To jest waśnie moja misja: pomagać ludziom zarabiać.

 

Mam też niespodziankę dla Ciebie, mój ty Pamiętniczku, ale nie mogę już usiedzieć, więc powiem Ci teraz. Jutro wydrukuję na lśniącym papierze wspaniały banner firmy w której pracuję (kupiłem już lśniący papier tam w sklepie papierniczym na rogu koło piekarni). I ten banner nakleję na kartce pod tym wpisem. To będzie prezent na zgodę, OK? Kolorowy banner fajny taki. Będzie Ci przypominał o mnie i mojej firmie, która jest moim szczęściem.

 

A właśnie... nie zgadniesz... Każdy pracownik ma w firmie swoje własne biuro do którego może wejść przez internet. Czyż to nie wspaniałe? Mam swoje własne biuro z moim nazwiskiem. Muszę zrobić tam małe porządki, bo nie wszystko tam jeszcze ogarniam... he, he... ale mój kierownik pod którym jestem zatrudniony mi pomaga i to jest fajne - wzajemna pomoc niezależnie na jakim stanowisku kto pracuje.

No dobra, to ja już na razie kończę. Do zobaczenia niebawem. Pa...

 

PS. Sorry za tę plamę na sąsiedniej stronie po rozchlapanym kompocie. Akurat przeczytałem że na hyipforum włożyli pewną inną poważną międzynarodową firmę do scamu (!!!) i z nerwów złapałem co miałem pod ręką... Mój kierownik też był zły na to.

Jeszcze raz sorki za kompot... Chlip...

Polon

Ustawa hazardowa wchodzi w życie już 1 kwietnia. Wprawdzie chciałbym, aby to był jakiś żart primma-aprilisowy, nawet ponury, ale wygląda na to że bubel został przepchnięty i już za kilka dni będzie obowiązywał.

 

Monopol Państwa, blokada nielegalnych stron, zakaz udostępniania usług płatniczych na nielegalnych stronach - to jedne z ważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych zmian. Pod pozorem walki z niekorzystnymi skutkami hazardu wśród obywateli, wprowadza się pseudoustawę mającą na celu maksymalizację dochodów do budżetu z tego tytułu. Niby nic nowego, bo ile już razy wprowadzano chore przepisy pod przykrywką pięknej idei, podczas gdy cel tego był zupełnie inny. Tu jest dokładnie tak samo.

 

Zapraszam do wątku dyskusyjnego Ustawa hazardowa 2017

Polon

W tym wpisie pragnę zaproponować czytelnikom lekturę świeżo napisanego poradnika pod tytułem:

 

Jak nie dać się zmanipulować hyipowym naganiaczom

 

Wyszedł z tego dosyć obszerny poradnik, ale mam nadzieję, że zwłaszcza dla początkujących inwestorów informacje tam zgromadzone w jakimś stopniu mogą się okazać przydatne. Co spowodowało że napisałem taki poradnik? W głównej mierze brak tego typu pozycji, która by zgromadziła w jednym miejscu najważniejsze aspekty tego tematu. Oraz zuchwałe zachowania naganiaczy, którzy właściwie czują się bezkarni i naganiają wszelkimi możliwymi sposobami, również metodami nieuczciwymi.

 

W poradniku poruszam takie kwestie jak:

 

- podstawowe informacje o naganiaczach

- słownictwo którego używają, mające pomóc im w nagonieniu ludzi do danego programu

- metody naganiania bazujące na próbach uwiarygodnienia programu

- metody naganiania bazujące na zapewnieniach o zysku

- narzędzia wykorzystywane przez naganiaczy

- sposoby zdemaskowania naganiaczy

 

 

Zapraszam do lektury :)

Jak nie dać się zmanipulować hyipowym naganiaczom

Polon

W tym wpisie powrócę do ciekawej dyskusji jaka się wywiązała w wątku o programie CrowdfundingInternational.eu

 

Słowem wstępu, program ten polega na tworzeniu tzw. projektów które użytkownik chciałby zrealizować i zbieraniu za pomocą tego portalu pieniędzy. Nowy użytkownik aby stworzyć swój projekt, musi wpłacić 225 euro, (wcześniej była to kwota 215 euro) z czego 200 euro idzie jako dotacja na wybrany projekt innego użytkownika, a 25 euro pobiera program jako koszty administracyjne.

 

Program drastycznie różni się od klasycznych platform crowdfundingowych do tego stopnia, że osobiście wątpię aby tu chodziło o crowdfunding. W skrócie:

 

1. Użytkownik może wypłacać gromadzone pieniądze podczas trwania zbiórki.

2. Nie ma limitu czasowego zbiórki

3. Brak danych dotyczących kwoty zbiórki oraz aktualnego postępu w zbiórce

4. W przypadku nieukończenia zbiórki dotychczasowe zebrane środki pieniężne nie są zwracane darczyńcom

5. Projekty prezentowane na stronie są bardzo skąpe jeśli chodzi o treść opisową, a wiele z nich jest wręcz nierealnych do zrealizowania.

 

Reasumując wniosek jast taki, że znaczna większość wpłacających to będą raczej te osoby, które następnie same stworzą własne projekty licząc że następni zarejestrowani wpłacą im. I wprawdzie możliwe są wpłaty przez zwykłych darczyńców, którzy nie chcą się rejestrować i tworzyć własnych projektów, ale w mojej ocenie większość z nich chcąc komuś pomóc pójdzie do normalnych platform crowdfundingowych, gdzie zasady są bardziej przejrzyste.

 

W mojej ocenie tak działający program "crowdfundingowy" sprzyja nadużyciom ze strony nieuczciwych użytkowników i nie chroni darczyńców.

 

Więcej szczegółów, a zarazem różne punkty widzenia co do funkcjonowania tego programu znajdziesz czytelniku w tym wątku: CrowdfundingInternational.eu

 

Zapraszam do dyskusji :)

Polon

Btctrade.pl - hyip zagadka

Witam po dłuższej przerwie na moim blogu :)

 

Przeglądając dzisiejszego dnia nasze forum, w oczy rzuciło mi się kilka spamowych postów w różnych wątkach. Postanowiłem bliżej się przyjrzeć programowi który był reklamowany i tak oto powstał wątek dotyczący programu Btctrade.pl

 

W skrócie, wg jego twórców program zarabia na inwestowaniu w giełdy, co wg mnie nie jest tak oczywiste ze względu na brak jakichkolwiek dowodów na to. Dodatkowo na stronie programu brak istotnych informacji o aktualnym stanie programu (ilość użytkowników, suma depozytów, a nawet brak regulaminu, o innych kwestiach nie wspominając).

 

W programie dostępnych jest kilka planów trwających od miesiąca do roku. Depozyt i zysk wypłacany jest dopiero w momencie zakończenia planu.

 

Osobiście w program raczej na pewno nie zainwestuję.

 

Więcej informacji znajduje się tutaj: Link do wątku

 

Zapraszam do dyskusji :)

Polon

Jest to ciekawa, aczkolwiek mało efektywna metoda obstawiania zakładów bukmacherskich w ujęciu matematycznym (w praktyce nie testowana). Opiera się na wykorzystaniu zaokrąglenia zysku. Z obliczeń wynika, że to zaokrąglenie w perspektywie wielu setek zakładów daje zauważalny, ale jednak bardzo niewielki zysk, co sprawia, że metoda raczej jest nieopłacalna. Zastosowane stawki powinny być bardzo małe (rzędu kilku centów).

 

Przede wszystkim należy obliczyć jakie kursy i jakie mikro-stawki będą dawały maksymalny zysk z zaokrąglenia.

Przykładowo kurs 1,28 i stawka 0,02 EUR daje zysk 0,0056 EUR

(1,28 * 0,02 EUR - 0,02 EUR = 0,0056 EUR)

 

Zostaje on zaokrąglony do 0,01 EUR

Prawdopodobieństwo trafienia kursu 1,28 wynosi 78,1%, więc zakładając, że na 1000 zakładów będzie trafionych 781, a nietrafionych 219, obliczamy:

 

Zysk z trafionych zakładów: 781 * 0,01 = 7,81 EUR

Strata z nietrafionych zakładów: 219 * 0,02 EUR = 4,38 EUR

Zysk ostateczny: 7,8 EUR - 4,4 EUR = 3,43 EUR

 

Jak widać, zysk 0,0056 EUR minimalnie przekracza próg, po którym zaokrąglenie pójdzie w górę, a co za tym idzie, na zaokrągleniu tym dodatkowo można zyskać za darmo 0,0046 EUR w pojedynczym wygranym zakładzie. Oczywiście w ujęciu jednego, czy nawet kilku zakładów jest to zysk niemal zerowy. Jednak w ujęciu kilkuset, czy tysięcy zakadów, jest już zauważalny. Nie zmienia to jednak faktu, że metoda ta raczej stanowi ciekawostkę, niż realny sposób zarobku.

 

Zapraszam do wątku dyskusyjnego w którym umieściłem kilka przykładów bardziej szczegółowo opisanych: Metoda obstawiania za pomocą mikro-stawek :)

Polon

Noworoczne powitanie

Witajcie :)

 

Od niedawna chodziło za mną stworzenie bloga na forum. I co się okazało? Źe akurat zbliża się nowy rok, więc doskonałym pomysłem byłoby, aby blog powstał właśnie pierwszego dnia roku. Symboliczne, a zarazem jednoczesne otwarcie zarówno nowego roku, jak i bloga, mam nadzieję że będzie dodatkową inspiracją do tworzenia nowej treści w postaci tutejszych wpisów.

 

Blog zapewne będzie poświęcony wielu różnym zagadnieniom, w tym przemyśleniom dotyczącym sfery zarobkowej. Ponieważ w polu mojego zainteresowania znajduje się głównie bukmacherka, to najprawdopodobniej znaczna część wpisów będzie o niej traktowała, co w cale nie oznacza, że nie pojawią się cakiem inne tematy. Różnorodność jest mile widziana i postaram się, aby blog nie był monotematyczny :)

 

Tymczasem, skoro dopiero co weszliśmy w 2016 rok, to przyjmijcie życzenia. Przede wszystkim zdrowia, szczęścia, realizacji marzeń, a także udanych inwestycji i jak najmniej scamów. Udanego nowego roku!×