Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

Reklama
  • wpisów
    10
  • komentarzy
    9
  • wyświetleń
    3603

Wybór promotora i reflinki

lewica1979

686 wyświetleń

Temat wyboru promotora przy inwestowaniu w internecie "chodził za mną" od dłuższego czasu, a dodatkową inspiracją do jego opisania stał się Artykuł Alduviela "Zacznij jako rekin, nie mikrob – kompendium wiedzy HYIP" (pozwolisz Kolego, że podlinkuję), w którym ta kwestia się pojawia ale sądzę, że warto w tym temacie napisać coś więcej.

Wbrew pozorom wybór promotora to wcale nie taka oczywista i prosta sprawa. Zdecydowana większość programów (żeby nie powiedzieć wszystkie) typu revshare, hyip, ponzi, ptc, mlm itd., itp., posiada określony system korzyści dla osób, które do danego programu wprowadzą kolejne osoby. Działa to przeważnie na zasadzie rejestracji za pomocą indywidualnego linku polecającego zwanego potocznie reflinkiem. Taki system, jak sami wiemy, może mieć kilka poziomów, może mieć jeden poziom, różnią się systemy miedzy sobą wysokością prowizji, wszystko zależy od fantazji admina danego programu.

W takim razie skoro osoba, z linku której wchodzimy w dany program, czerpie z tego faktu określone korzyści finansowe, to czego możemy od niej oczekiwać?

- przede wszystkim przedstawienia rzetelnych i wyczerpujących informacji o programie w wątku założycielskim (to w odniesieniu do Hyipforum);

- bycia aktywnym, udzielania odpowiedzi na pytania i wątpliwości innych potencjalnych uczestników programu;

- osoba taka powinna na bieżąco śledzić rozwój programu, monitorować jego postępy, informować o zmianach, nowościach, o niepokojących zachowaniach admina np. o selektywnych płatnościach;

- możemy również od naszego sponsora oczekiwać pomocy w kontakcie z supportem np. w sprawach technicznych;

A jak wygląda to w rzeczywistości? Cóż niestety nie tak, jak sobie to wyobrażamy.

Dla przykładu odwołam się do naszego forum, żeby pokazać najczęstsze, w mojej ocenie, złe praktyki promotorów i osób, które za takie chcą uchodzić. Ale na początek jeszcze kilka słów o mojej pierwszej lidze:

- moimi ulubieńcami w tym zakresie są nowi uczestnicy Hyipforum, którzy nie raczą przeczytać regulaminu (nie każdy może umieszczać reflinki) i już z pierwszym swoim postem wrzucają na tablicę jakiś w ich mniemaniu super rewelacyjny program, z opisem w 5 zdaniach ale za to z mega widocznym reflinkiem. Nie wiem czy czynią to faktycznie z nieznajomości regulaminu czy uważają się za takich przebiegłych graczy i liczą na to, że zanim administrator ściągnie ich reflink jednak kilka rybek złapią. W tej kategorii mieszczą się też Ci nowi, którzy nawet nie czytają forum i z uporem maniaka wciskają na tablicę programy z działu SCAM np. TM i opisują jako objawienie w inwestowaniu w internecie;

- kolejna grupa to "google tłumacze" lub "kopiuj/wklej" czyli bez najmniejszego wysiłku przyklejają teksty ze strony programu bez tłumaczenia, a jeśli już tłumaczą to przy użyciu wujka google więc wychodzi z tego istna papka;

Jakiego promotora uważam za złego:

- promotora, który nowy program przedstawia poprzez kilku zdaniowy opis i pozostawia bez szczegółowej analizy;

- promotora, który przedstawia program, a następnie znika z forum i nie odpowiada na pytania zadawane w wątku o odpowiedziach na PW nie wspomnę;

- promotora, który nie śledzi na bieżąco rozwoju programu (zgarnął prowizję to co się ma więcej udzielać), a tym samym nie może swoich poleconych poinformować o dziwnych zachowaniach admina np. wprowadzeniu nowych super płatnych planów z kosmiczną wręcz stopą zwrotu, co często świadczy o zbliżających się kłopotach. Oczywiście są i programy, które znikają bez żadnych ostrzeżeń ale w większości sygnały zbliżającego się upadku jakieś są wysyłane;

- promotora, który nie interesuje się swoimi poleconymi, nie stara się im pomóc w przypadku problemów;

- promotora, który nawet w obliczu ewidentnego upadku programu nadal zapewnia o jego wypłacalności;

- promotora, który oferuje refback lub tańszą walutę, a następnie nie wywiązuje się z tego;

Sądzę, że możnaby tu jeszcze dopisać kilka złych cech, ale te są dla mnie najbardziej wyraziste.

W temacie promotorów i reflinków należy powiedzieć jeszcze o jednym zjawisku, a z którym spotkałam się osobiście, niestety nie raz. Mam tu na myśli zakładanie multikont (ok jeśli są one dozwolone w programie) oraz postępowanie typu "co mam dać komuś zarobić? Lepiej pokombinuję i założę konto na wujka i sam/sama zgarnę prowizję". Cóż można i tak ale czy warto?

Promowanie programów to odpowiedzialne i niełatwe zadanie więc warto się dwa razy zastanowić, nim założymy nowy temat na tablicy, czy mu podołamy i czy jesteśmy gotowi na zmierzenie się wcześniej czy później z konsekwencjami słowa SCAM.

Źyczę wytrwałości wszystkim tym, którzy podejmują się trudu promowania.

  • Lubię 3


1 komentarz


Rekomendowane komentarze

 

 

W temacie promotorów i reflinków należy powiedzieć jeszcze o jednym zjawisku, a z którym spotkałam się osobiście, niestety nie raz. Mam tu na myśli zakładanie multikont (ok jeśli są one dozwolone w programie) oraz postępowanie typu "co mam dać komuś zarobić? Lepiej pokombinuję i założę konto na wujka i sam/sama zgarnę prowizję". Cóż można i tak ale czy warto?

 

 

Tutaj akurat najczęściej chytry dwa razy traci :) Admini bardzo przykładają do tego wagę ostatnio i każde podejrzane konto typu - 0$ inwestycja, polecony 1000$ jest wyłapywane, do tego dochodzi wyłapywanie przez IP, te same procesory płatnicze, maskę sieciową, przeglądarkę systemową jak i sam system ( te wszystkie informacje ma się w panelu ). 

Program dalej działa - oszust zostaje usunięty a 1000$ wpada na wypłaty dla innych, na korzyść inwestorów i admina. 

Kiedy takowa osoba chce się poskarżyć publice - jest w ich oczach tylko oszustem - jej słowo przeciwko temu co mówi admin, a że program dalej płaci.. ludzie słuchają admina a oszusta piętnują. 

 

Osobiście miałem taką sytuacje, że ktoś tak zrobił w Adbrook'u.. admin się ze mną skontaktował, że zamierza mojego poleconego z drugiej linii zamrozić i usunąć, a kwota inwestycji wynosiła 2000$. Poprosiłem o "miłosierdzie" i z tego co wiem osoba dzięki temu się ostała - chociaż ona o tym nie wie, może jak przeczyta to się dowie - a w internecie można było znaleźć informacje o zablokowanych kontach z tego powodu, więc to nie było tylko straszenie ;) Nauczka, nauczką - ale 2000$ to droga lekcja, może ta osoba się nauczyła w innym programie.

 

Dobry wpis, fajnie się czytało :)

pozdrawiam 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×