Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Rodzaje opcji binarnych


Rodzaje opcji binarnych
 
 
Góra/Dół (up/down)
 
Ten rodzaj opcji polega na ocenie, czy w określonym przedziale czasowym kurs będzie wyższy/niższy od ceny wyjściowej. Jeżeli np. kurs złota wynosi w chwili otwarcia opcji $1311,77 a my spekulujemy, że w ciagu godziny wzrośnie on powyżej wartości $1311,99, to wygrywamy jeżeli po godzinie cena osiągnie wartość minimum $1312. I nie ma znaczenia jak ten kurs będzie się wahał w danym przedziale czasowym. Najważniejsze, aby wartość aktywa była wyższa choćby nawet o 1 cent/pip od ceny wyjściowej w chwili wygaśnięcia przedziału czasowego.
 
Najlepiej więc stosując ten typ opcji binarnych nie grać przeciwko trendowi. Jest wtedy większa szansa a więc i mniejsze ryzyko podjęcia błędnej decyzji.
 
Przykład I: Kurs EUR/USD w momencie zawarcia opcji wynosił 1,39361. Zakładasz, że rynek wzrośnie po 15 minutach, wybierasz więc opcję góra/up na 15 minut. Jeżeli po 15 minutach kurs wzrośnie wygrywasz. A jeżeli kurs spadnie - przegrywasz.

Przykład II: 
Na poniższym przykładzie widać wygraną opcję u brokera Exbino. Opcja została zawarta o godzinie 11:30 na rynku akcji na kwotę 1000 zł. i w tej opcji założyliśmy, że za pół godziny czyli równo o godzinie dwunastej cena akcji TOTAL S.A. będzie niższa od ceny wyjściowej, czyli: 51.9150. O godzinie 12:00 wartość akcji osiągnęła cenę 51.8750 a więc niższą od ceny wyjściowej. Kurs tej opcji to 74%, dlatego nasza wygrana to 1740 zł.


 
opcje

Przykład III: 
Na kolejnym przykładzie widać przegraną opcję u brokera Exbino. Opcja została zawarta na rynku walut (para EUR/USD) na kwotę 300 zł. i w tej opcji założyliśmy, że cena dla tej pary będzie o godzinie 11:15 wyższa niż cena wyjściowa: 1.36799. Niestety, cena nie przekroczyła niebieskiej linii wyznaczającej cenę wyjściową, dlatego też straciliśmy 300 zł. Broker dla tej opcji nie przewidział zwrotu inwestycji.

opcjeJedno dotknięcie/brak dotknięcia (one touch/no touch)
 
Przy tym rodzaju opcji, podobnie jak w przypadku góra/dół bazujemy na przedziale czasowym. Tyle, że tym razem przewidujemy, czy cena danego aktywa "dotknie" określony poziom (one touch) albo go w ogóle nie osiągnie (no touch), zanim wygaśnie założony przedział czasowy.
W przypadku "one touch" wystarczy, że poziom ceny tylko raz przekroczy okreslony poziom, zanim wygaśnie założony przedział czasowy, wtedy nasza opcja jest wygrana. W przypadku "no touch", poziom ceny nie może przekroczyć określonego poziomu ani razu w założonym przedziale czasowym. Wtedy również nasza opcja jest wygrana.

 
Przykład "one touch": Kurs GBP/USD 1,69629. Zakładamy, że w ciągu 15 min. cena docelowa przekroczy cenę 1,69671 (one touch). Po 5 minutach cena wyniosła 1,69672. Nie musimy już czekać do wygaśnięcia zakresu czasowego, wygrywamy  :)
 
Przykład "no touch": Kurs GBP/USD w momencie zawarcia opcji wynosił 1,69629. Zakładamy, że w ciągu 15 min. cena docelowa nie przekroczy ceny 1,69671 (one touch). Po 5 minutach cena wyniosła 1,69672. Nie musimy już czekać do wygaśnięcia zakresu czasowego, przegrywamy   :(
 
 

 
opcje
Na powyższym obrazku zaznaczyliśmy kolorem fioletowym moment startu naszej opcji. Kropkowana linia niebieska to poziom, który musi być przekroczony przez wykres w danym przedziale czasowym aby wygrać w opcji one touch. Kolorem zielonym zaznaczyliśmy moment, w którym następuje przecięcie tej linii, czyli oczekiwanego przez nas poziomu, przez wykres. Jeżeli ten moment mieści się w ustalonym przedziale czasowym, to możemy się cieszyć z powiększenia stanu naszego konta. Jeżeli natomiast nasza opcja wygasła wcześniej, albo graliśmy opcją typu no touch, to niestety przegrywamy.Opcje terminowe
 
Opcje terminowe, np opcje typu 60 sekund, to właściwie opcje typu góra/dół (up/down), które wygasają po 60, 30 a nawet 15 sekundach sekundach.
Wystarczy więc tylko jedna minuta aby rozstrzygnąć, czy dana opcja będzie wygrana czy przegrana. Z jednej strony pozwala to na zawarcie wielu transakcji w krótkim przedziale czasowym, a więc i na szybsze zyski. Z drugiej jednak strony 60 sekund to bardzo krótki okres czasu, przez co stosowanie jakiejkolwiek analizy jest wyjątkowo trudne. Stopień ryzyka jest więc tutaj bardzo wysoki, a skuteczność naszej decyzji powinien wzmacniać silny trend rynku.

Przykład: 
Na poniższym przykładzie widzimy statystyki z zakończonej opcji 60sek.
Czas rozpoczęcia: 12:16:38. Opcja wygasła minutę później. Przewidywaliśmy, że po minucie cena pary walutowej EUR/USD nie będzie wyższa. Pomimo, iż obydwie wartości różnią się dosłownie o włos, to końcowy rezultat spełnia założenie, a więc opcja jest wygrana. Zainwestowaliśmy 1000 zł a po minucie nasze konto wzrosło o 1710 zł (zysk 71%).

opcjeOpcje graniczne w/poza inaczej zwane zakresowe (boundary options in/out, range options)
 
Przy tym rodzaju opcji, jak sama nazwa mówi, decydujemy, czy cena aktywa w danym przedziale czasowym utrzyma się w określonym zakresie cenowym (opcje graniczne w) czy też wyjdzie poza ten zakres (opcje graniczne poza). Podobnie jak w przypadku opcji one touch/no touch, dla "opcji granicznych poza" wystarczy, że poziom ceny tylko raz przekroczy określony zakres poziomów aby osiągnąć wygraną, a dla "opcji granicznych w" wystarczy, że poziom ceny tylko raz przekroczy określony zakres poziomów aby osiągnąć przegraną.
 
Przykład: Kurs GBP/USD w momencie zawarcia opcji wynosił 1,69629. Ustawiamy zakres cenowy na górny: 1,69671 i dolny: 1,69587.Ustawiamy czas wygaśnięcia opcji na 15 minut i inwestujemy 10 euro. I teraz, jeżeli wybierzemy "opcje graniczne w" a cena GBP/USD nie przekroczy w ciągu 15 min. zakresu granicznych cen górny1,69671 i dolny 1,69587) to wygrywamy około 100%, czyli 10 euro. Jeżeli choć raz przekroczy to przegrywamy 10 euro.
Jeżeli natomiast wybierzemy "opcje graniczne poza" a cena GBP/USD przekroczy w ciągu 15 min. choć raz zakres granicznych cen (górny 1,69671 i dolny 1,69587 to wygrywamy. Jeżeli nie przekroczy tego zakresu ani razu to przegrywamy 10 euro.  
 
Przykład II: Poniżej prezentujemy przykładowy wykres dla opcji granicznych. Dwie szare linie poziome wyznaczają zakres cenowy aktywa (1.29626 i 1.29725) którego przekroczenie w określonym przedziale czasowym (czerwona pionowa linia) powoduje albo naszą wygraną (out/poza) albo przegraną (in/w). W pierwszym bowiem przypadku zakładamy, że wykres cenowy w określonym przedziale czasowym przekroczy albo górny albo dolny poziom, natomiast w drugim przypadku, że żadnej z tych linii nie przekroczy. Druga opcja potrafi być bardzo zyskowna jeżeli zakres pomiędzy poziomami jest wąski, ale też ta opcja jest mało prawdopodobna.
 
 
opcje


Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.