Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Ryzyko inwestycji


Czy ryzykuję inwestując w hyipy?
 


Ryzyko inwestycyjne w HYIPach jest bardzo wysokie, dlatego poświęcimy mu oddzielny temat.

Warto rozeznać to ryzyko zanim zainwestujesz jakiekolwiek pieniądze w hyipy.
Ryzyko to związane jest ze swobodą z jaką tworzy się tego typu programy. Wystarczy bowiem skrypt/strona www/hosting/domena i już możemy dumnie nazwać się hyipem. Jest to więc spore pole do nadużyć ze strony internetowych oszustów. Nie jest jednak tak, że te programy w ogóle nie płacą, wprost przeciwnie, płacą przez jakiś czas, a robią to po to, aby zachęcić inwestorów do coraz większych inwestycji. Chcą bowiem odzyskać pieniądze wydane na program (czym więcej włożone, tym większy rozmach programu). Najlepiej inwestować z podejściem, ze każdy program to ponzi, bo wtedy zawsze pozostanie szansa na zysk nawet jeśli na ponzi trafimy. A jak trafimy na nie-ponzi, to również nie mamy czym się martwić :) Pozostaje więc praca nad umiejętnością wyszukiwania programów, które płacą długo i uczciwie, oraz kreowanie własnej skutecznej strategii inwestycyjnej.

Strata jest nieodzowną częścią inwestycji w tego typu programy, bowiem mimo dużego doświadczenia, nadal będzie trudno nam odróżnić wypłacalny program od niewypłacalnego, gdyż tak naprawdę to znajomość admina jest decydująca, a ci zazwyczaj są bardzo anonimowi. Stratę więc wpisuje się w ten rodzaj inwestycji, a sztuką jest więcej zarabiać niż tracić.

Ile więc mogę zarobić/stracić?

Straty i zarobki są praktycznie ograniczone jednym - długością trwania programu. Program może upaść w każdej chwili, dlatego tak trudno jest oceniać możliwości zarabiania. Możemy więc stracić całość naszego depozytu, jego część, wyjść na "zero", albo zarobić wielokrotność naszego depozytu. Jeżeli mamy do czynienia z piramidą finansową, to zarabia na niej nieliczna grupa i to głównie ci, którzy odpowiednio wcześnie dołączyli do programu. Admin programu powinien też być doświadczony, gdyż zoptymalizowany plan rozwojowy pozwala na jego dłuższe przetrwanie.
Realność projektu nie jest gwarancją sukcesu programu. Nawet jeśli admin skutecznie realizuje swoją metodę generowania zysków z depozytów inwestorów, to ciągle jest narażony na różne zagrożenia, np. problemy prawne, problemy z przepływem kapitału, hakerzy, upadek systemów płatności.

Świadomość ryzyka to jedno, a drugie to dążenie do jego ograniczenia. Ryzyko inwestycyjne ograniczyć możemy przez stosowanie pewnych zasad, a dodatkowo poprzez dokonywanie własnych analiz, sprawdzanie na bieżąco kondycji programu itp.

Skupmy się na zasadach, postaram się wymienić te najbardziej popularne i skuteczne:

Zasada numer 1: Dywersyfikacja Nigdy nie inwestuj wszystkich swoich pieniedzy w jeden maly program, bez wzgledu na to jak dobrze wyglada. Ta zasada ma pomoc w tym aby straty poniesione w jednym programie wyrównywać zyskami osiągniętymi w innej firmie. Inaczej: "nie wkładaj wszystkich jaj do jednego gniazda"

Zasada numer 2: Nie więcej niż... Nigdy nie inwestuj więcej niż jesteś w stanie stracić. Jest to zasada, która ma ochronić Cię przed syndromem hazardzisty i zasadą odwetu. Innymi słowy, jeżeli bierzesz pożyczkę na inwestowanie w hyipy albo zaczynasz sprzedawać swoje dobra, aby móc inwestować, to znak, że zabrnąłeś za daleko, i konieczne jest zaprzestanie dalszych inwestycji[/b]

Zasada numer 3: Unikaj inwestowania w programy o ktorych dowiadujesz sie za pomoca SPAMu Jesli otrzymasz email z reklamą jakiegoś programu, otworz zaufany monitor, lub popularne forum i sprawdz tam jego status. Jeżeli nie możesz znaleźć żadnych informacji, otwórz nowy wątek na naszym forum, i zapytaj o opinię na temat programu. Pamietaj, NIE KLIKAJ W LINKI W TAKICH MAILACH. To jest powszechna praktyka osób ktore chca Cie oszukac, aby przesyłać Tobie linki do tzw. Phishing stron, których celem jest wyłudzanie poufnych informacji osobistych (np. haseł).

Zasada numer 4: Czym większy % tym większe ryzyko Maksymalny realny procent, jaki może zaoferować jakikolwiek program inwestycyjny to 2-3% dziennie. Jeżeli więc spotykasz się z programem, który oferuje wyższy procent, to możesz mieć pewność, że masz do czynienia z ponzi (piramidą finansową). Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że np. na foreksie nie jest możliwe uzyskanie większych zarobków, ale na pewno nie stabilnych. Prędzej czy później każda agresywna strategia foreksowa dająca tak wysoki zysk upadnie. Czy to oznacza, że w programy, które oferują 2-3% lub mniej są bezpieczne? Nie, dlatego, że większa część tych programów podszywa się pod realne fundusze inwestycyjne, a te które naprawdę inwestują nasze pieniążki wcale nie muszą być dochodowe. Prawdziwi traderzy zarabiają bowiem na tyle dużo i stabilnie, że nie muszą otwierać hyipa, czy też zatrudniać się w tego typu programie. Mamy więc często do czynienia z amatorami, albo testerami nowych strategii, oczywiście kosztem hyip-inwestorów.

Zasada numer 5: Dąż do odzyskania swojego depozytu. Staraj się jak najszybciej go odzyskać. Nie szalej więc z opcją compounding, nie reinwestuj 100% zysku, ale po odzyskaniu depozytu tego typu inwestycje przeprowadzaj tylko na samym proficie. Dzięki temu będziesz czuł się komfortowo, i nie rarazisz się na niepotrzebną nadinwestycję.

Zasada numer 6: Nie bądź biernym inwestorem Nie poprzestawaj na samym złożeniu depozytu, staraj się aktywnie pozyskiwać poleconych do programów, które uważasz za godne zaufania. Załóż stronę www gdzie będziesz pisał o swoich inwestycjach. Wspomagaj wątki o programach dzieląc się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami.

Zasada numer 7: Nie ufaj programom umieszczonym na darmowym serwerze Jeżeli admina nie stać na płatny hosting, to oznacza, że jest kimś niepoważnym, i nie przejawia zaangażowania we własny projekt. Ponadto ryzykuje szybką blokadą konta na darmowym hostingu.

Zasada numer 8: Miej ograniczone zaufanie Nie ufaj wszystkim monitorom czy komentarzom na forach. Część monitorów prowadzą sami admini hyipów, a część jest na tyle nieuczciwa, że akceptuje programy które płacą tylko monitorom.

Zasada numer 9: Nie ufaj piratom Powstało bardzo wiele programów typu hyip, od kiedy skrypt GC (GoldCoders) pojawił się na torrentach czy forach warez. Odtąd bez większego wysiłku można było założyć własny piracki hyip. Jeżeli jakiś program opiera się na skrypcie GC, to tutaj możesz sprawdzić czy ma licencję.

Zasada numer 10: Google - Twój przyjaciej

Jeśli zamierzasz zainwestować w jakiś program, zgogluj go - nazwę programu+scam, i sprawdź w ten sposób, czy ktoś został oszukany przez program.

Zasada numer 11: Jedna opinia - żadna opinia

Nie sugeruj się tylko jedną pozytywną rekomendacją. Zrób własne DD (Due Diligence) i sam oceń, czy chcesz w dany program inwestować, w końcu to o Twoje pieniądze tu chodzi.

TEMAT DYSKUSYJNYAdministratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.