Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Sens inwestycji w mieszkanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

BJK

BJK

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Ludzie w hiszpani nie mają na cukier a Ty chcesz tam mieszkanie wynająć.?

Hiszpania to najgorszy kraj na wynajem mieszkań. 

ale potencjał turystyczny jest cały czas... Może warto się zwrócić do jakiejś lokalnej agencji?

Inna sprawa, że kryzys w tym kraju to może być doskonały moment na zakupy nieruchomości :)

Zapraszam serdecznie na mojego bloga:
Prywatny INV€$TOR

mattremay

mattremay

Doświadczony inwestor

• SuperVIP
  • 374 postów
  • LokalizacjaKraków

Witam, po przeczytaniu kilku wypowiedzi chciałbym napisać coś od siebie. Mój znajomy (sąsiad) wynajmuje 6 mieszkań, któ®e kupił za gotówkę w mieście Kraków. Kupił ponieważ dostał spadek po babci, czyli sprzedali jakąś działke w krk za dobrą kase parę milionów. Wtedy ma to konkretny sens, on jeździ pilnuj je, ogarnia, kupuje rzeczy i naprawia jak coś się zepsuje. Można powiedzieć że ma małą spółdzielnię mieszkaniową i nią zarządza. Wtedy dla mnie ma to konkretny sens. Wyciąga miesięcznie ponad 10 tyś z mieszkań po odliczeniu wszystkiego. Ale kupił za gotówkę. Ja niestety nie widzę tego jak ktoś kupi mieszkanie w kredyt, spłaca go 30 lat i wynajmuje komuś. Wtedy taka inwestycja nie ma sensu... 

Inwestuje: Mój program NR 1 - NORDE BANK ! Time-Inv Ltd - 6% dziennie | Orscorp.biz - 6% BONUS POLECEŃ!

AUTOWYPŁATY --> 468-en.gif <-- AUTOWYPŁATY b728-2.gif

hackmaniak

hackmaniak

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 952 postów

Ja niestety nie widzę tego jak ktoś kupi mieszkanie w kredyt, spłaca go 30 lat i wynajmuje komuś. Wtedy taka inwestycja nie ma sensu... 

Jak rynek ma perspektywy np.: kupuję mieszkanie w mieście, które dynamicznie się rozwija i rozbudowuje, znajduję okazję albo najem jest znacznie droższy od raty kredytu to warto. To nie jest zero jedynkowe. Inwestycja w nieruchomości wymaga wiedzy i racjonalnego myślenia, bo jak się kupi na górce to później trudno wyjść na swoje.

Hyipowiec

Hyipowiec

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1350 postów
Myślę, że trzeba też wziąć pod uwagę to, że w ciągu ostatnich lat wybudowało się sporo nowych mieszkań a przyrost naturalny jest słaby. Niedługo może być tak, że będą stały puste nowe mieszkania, kredyty nie będą takie drogie i część osób z tych, które teraz wynajmują (albo w przyszłości będą to rozważać), zdecyduje się na kupno.

Wydaje mi się, że teraz w temacie najmu szczególnie ważna jest lokalizacja. Tylko w dobrych lokalizacjach będą się wynajmowały mieszkania.

Takie moje zdanie. Dlatego odpusciłem ten temat, bo trzeba przeznaczyć na takie mieszkanie na prawdę sporo kasy.

Tak zarabiam: ..:: :: Póki co, robię przerwę... :: ::..

Jeżeli masz pytania, możesz wejść na mój profil i wysłać do mnie prywatną wiadomość.

hackmaniak

hackmaniak

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 952 postów

Po pierwsze, sporo młodych ludzi wyjechało za granicę i tam zapuszcza korzenie. Po drugie, przyrost naturalny jest niski. Po trzecie, wymiera pokolenie wyżu, a tak praktycznie każdy miał własne mieszkanie. Po czwarte, na chwilę obecną nie ma jakiegoś boomu gospodarczego, który ściągałby do nas dziesiątki czy setki tysięcy imigrantów. Po piąte, nic nie wskazuje na to, żeby nagle dzietność wróciła do starych czasów.

Podsumowując, mit inwestycji w nieruchomości jako pewnej i bez ryzyka upadł wraz z odwróceniem trendu demograficznego. Dzisiaj trzeba brać pod uwagę lokalizację i wszystko dokładnie przeliczyć. Istnieje możliwość, że nagle zwali nam się 5 milionów Ukraińców i jeszcze trochę Wietnamczyków co odwróci trend, ale pewności nie ma. Jeżeli się nie zwalą, a mieszkanie będzie w słabej lokalizacji to może będzie trzeba do niego dokładać.

W mojej okolicy deweloperzy na potęgę budują i sprzedają mieszkania, które ludzie kupują inwestycyjnie (planowane mocne przybliżenie się małego miasta do Warszawy dzięki modernizacji lini PKP), ale lokale użytkowe zostawiają dla siebie, więc może to jest kierunek.

indigochild

indigochild

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 61 postów

Moim zdaniem taka inwestycja ma sens w momencie kiedy mamy mega zdolność kredytową i kupimy od razu kilka np 8 mieszkań od dewelopera- wtedy możemy liczyć na rabat. Wynajmujemy je przez jakiś czas po czym część mieszkań sprzedajemy jak ich wartość wzrośnie. Tym sposobem zmniejszamy zobowiązanie kredytowe. Gdybym miał zdolność kredytową to bym tak spróbował zrobić.

Skowron

Skowron

Doświadczony inwestor

• SuperVIP
  • 388 postów

Inwestycja w mieszkanie ma sens, jeśli wybierze się jakieś popularne miejsce na przykład Warszawę do której przyjeżdżają nie tylko studenci, ale też obcokrajowcy. Innym rozwiązaniem byłoby kupno mieszkania za granicą - w Europie albo jakimś egzotycznym kraju (jeśli lokalne prawo na to pozwala). Kupując mieszkanie w ciepłym kraju, można je wynajmować np. turystom.

stockpair.ck-cdn.com_.gif

BDSwiss - zacznij zarabiać u najlepszego brokera opcji binarnych i odbierz bonus!

Darmowe Bitcoiny | Opcje Binarne Jak być anonimowym w Internecie? Steganografia

hackmaniak

hackmaniak

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 952 postów

Osobiście odradzam Warszawę. Studentów już nie tyle co kiedyś, praca ucieka do Lublina, ceny wysokie, a infrastruktura w Polsce się poprawia co powoduje, że dojazd z dalszych okolic może być ciekawszą opcją niż wynajem w Warszawie. Jedynie obcokrajowców dużo.

moneygrabbing

moneygrabbing

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaDoncaster

Inwestowanie w nieruchomości można traktować jako ochronę kapitału.

szymon034

szymon034

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 1 postów

Inwestowanie w nieruchomości potrafi być naprawdę rentownym interesem o ile robi się to z głową. Ważna jest lokalizacja (np. blisko uniwersytetów), cena, standard mieszkania.

Jedną z popularnych metod jest tzw. flipping czyli zakup nieruchomości przeznaczonej na remont po niskiej cenie, wyremontowanie go niskim kosztem, a później odsprzedanie za sporo wyższą cenę.

Inna metoda to np. zakup nieruchomości w tursytycznej miejscowości - w ciągu roku akademickim mieszkanie można wynajmować studentom, a w okresie letnim turystom przez np. booking czy airbnb.

Inne rozwiązanie to wynajem studentom międzynarodowym - płacą oni wyższe ceny jako, że przyjeżdżają zwykle na 5 miesięcy. Tą metodę można połączyć z powyższą.

Dużo praktycznych metod i rozwiązań możecie znaleźć na blogach o inwestowaniu w nieruchomości.

kamilsonn

kamilsonn

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 24 postów

Brak sensu inwestycji w mieszkanie , lepiej kupić lokal usługowo handlowy i go wynająć szczególnie w dużych miastach. Stopa zwrotu roczna od 8-10% zależne od lokalizacji i wielkości.

Brak remontów i klopotów z wynajmującymi brak użerania sie jednym słowem raj na ziemi.

hackmaniak

hackmaniak

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 952 postów

W moim małym mieście takich lokali praktycznie się nie sprzedaje. W nowo wybudowanych blokach deweloperzy zostawiają je dla siebie. Co do tego raju - tam są prowadzone firmy, które mogą działać lepiej lub gorzej i tak samo być zarządzane. Właściciel może nie płacić. I teraz np.: nie wiadomo jak się opóźni czy czekać, bo to przejściowe problemy czy od razu iść na ostro. Jak się poczeka to może nie być z czego egzekwować. Pewnie lokale w ścisłym centrum dużych miast to żyła złota, ale mam wrażenie, że one są w rękach ludzi, którzy przejęli je podczas transformacji i już nie wypuszczą ze swoich łap.

3m3jz1ng

3m3jz1ng

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 7 postów

A co myślicie na wynajmowaniu mieszkań/domów/apartamentów w Chorwacji? Pogoda całkiem dobra, więc ruch myślę że przynajmniej przez 8 miesięcy w roku powinien się nieźle utrzymywać.

Ksiegowy

Ksiegowy

Skuteczny Inwestor

• SuperVIP
  • 220 postów
  • LokalizacjaWielka Brytania

Polacy zdecydowanie zaczeli skupiać się na zakupie nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Mam na mysli północną częśc kraju, bo na południu w pobliżu Londynu niedorzeczne ceny :)

Łatwiej o kredyt i jest on tańszy niż w Polsce. Spore zwroty z remortgage.

KOPANIE KRYPTO - Bardzo dobra alternatywa dla tych, którzy nie mają własnego sprzętu. Rabat 3% do każdego zamówienia z tym kodem - ISxahK

TRADING VIEW - Z tych narzędzi korzystam przy tradingu i nie wyobrażam sobie innych. Wersja darmowa i płatna.

IQ OPTION - Moim zdaniem najlepsza platforma do Opcji Binarnych dla początkujących. Minimalny depozyt 10 USD. Minimalna stawka 1 USD.

BLOGOBIZNESIE.COM - Mój raczkujący, nowy projekt. Praktycza wiedza dla osób z zacięciem przedsiębiorcy i inwestora.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.