Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Rząd polski poprzez ZUS propaguje nieróbstwo i doprowadza do ograniczania rodzinnej pomocy.

ZUS Działalność gospodarcza Pomoc rodzinna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Kris

Kris

Życie jest piękne :)

• SuperVIP
  • 1730 postów

*
Popularny

Przeczytałem artykuł, który wzbudza mój sprzeciw co do sensu istnienia rodziny, wzajemnej pomocy i wsparcia. Starsze pokolenie (do którego również zaczynam się zaliczać) zostało wychowane w taki sposób, że nieobcy jest nam kult pracy i bezinteresownej pomocy w rodzinie już od najmłodszych lat.
Pamiętam jak dawniej niektórzy budowali domy - cała rodzina bliższa i dalsza przyjeżdżała z wujami, stryjami, kuzynami i dziećmi, robota szła w trymiga w wesołej, przyjaznej atmosferze, kobiety gotowały posiłki i wszyscy bezpłatnie pomagali jak tylko mogli.
Do tej pory znam ludzi, którzy wspólnie prowadzą rodzinną niewielką działalność gospodarczą i mój powyższy przykład obrazuje jak to u nich wygląda.

Niestety już niedługo może wszystko się zmienić, ponieważ nigdy nienasycony rząd za pośrednictwem ZUS-u wyciąga ręce po kolejne pieniądze od takich właśnie osób... a małych rodzinnych firm wg danych GUS może być nawet półtora miliona!

Artykuł zacznę od końca, czyli od jednego komentarza świetnie oddającego sens tego co się wyrabia, część tego komentarza pozwolę sobie zacytować:

~Maja:) 2014-06-09 (08:47)

Jak żona mężowi pomaga w prowadzeniu firmy, to musi zapłacić 1000 zł. Z tego wniosek, że lepiej być pasożytem i siedzieć w domu i malować paznokcie, bo zrobienie obiadu, to też forma pracy i zus-owscy d*bile stwierdzą, że małżonka prowadzi stołówkę zakładową dla męża, a więc również współpraca!!

Tytuł oryginalny:

Dodatkowe składki za rodzinną pomoc

Małżonek albo rodzice pomagają ci w prowadzeniu firmy? Szykujcie się nad kolejne tysiące wyrzucone w zusowskie błoto. Nawet jeśli jest to pomoc symboliczna i bez wynagrodzenia, państwowy ubezpieczyciel potraktuje ich jako przedsiębiorców i nakaże opłacić składki w pełnej wysokości.

Przypadek z życia wzięty. Właściciel sklepu poprosił córkę, by zastąpiła go na kilka godzin za ladą. Ekspedientka zatrudniona na niego wylądowała akurat na L4, a on miał umówiony odbiór świeżych truskawek u plantatora i wizytę w hurtowni. Życzliwi donieśli do ZUS, że rodzina pomaga mu w sklepie, a nie jest zatrudniona na żadną umowę. - Większość spraw udało się odkręcić, nawet w skarbówce, ale nie ZUS - mówi WP.PL przybity przedsiębiorca . - Nakazali mi zapłatę kilku tysięcy złotych - dodaje. 

Ustawowy wytrych 

To wszystko za sprawą ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, w której pojawiła się koncepcja "osoby współpracującej z osobą prowadzącą działalność gospodarczą". Takich delikwentów ZUS traktuje tak samo jak współwłaścicieli i/lub pracowników firmy: trzeba za nich płacić składki i koniec. Trzeba być bardzo ostrożnym, bo ustawa otwiera pole do wielu nadużyć, a ZUS - jak pokazuje praktyka - nie zamierza odpuszczać i może nakazać opłacenie składek za wszystkich członków rodziny. 

Według przepisów pod definicję osoby współpracującej podchodzą: dzieci (także przybrane), rodzice (także przybrani), małżonek, dzieci małżonka - jeśli te osoby mieszkają z przedsiębiorcą we wspólnym gospodarstwie domowym i pomagają w prowadzeniu działalności. Ustawa wyłącza rodzeństwo. 

Posłowie nie patyczkowali się. Prawo głosi, że współpracą jest każdy rodzaj pomocy przy działalności gospodarczej. Nie ważne, czy to była po prostu jednorazowa pomoc, jakiej dziecko udzieliło ojcu, np. przy rozładowaniu towaru, czy normalne zatrudnienie członka rodziny, np. żony na umowę o pracę. 

Jeśli członek rodziny pomógł przedsiębiorcy w prowadzeniu działalności, to trzeba za niego odprowadzić... pełne składki ZUS. Dziś jest to 1042,46 zł! Przy ustalaniu wysokości należnych składek nie ma znaczenia, czy członek rodziny jest zatrudniony na umowę o pracę. Składki i tak muszą zostać odprowadzone, jakby ta osoba miała własną działalność gospodarczą. To oznacza, że przedsiębiorca, który chciał zaoszczędzić zatrudniając członka rodziny często poniesie większe koszty niż gdyby dał pracę obcej osobie. 

Ale co z ulgą? Od 2005 roku przez pierwsze dwa lata prowadzenia własnej działalności przedsiębiorca ma prawo do płacenia preferencyjnych składek w wysokości 431,18 zł. Jak się okazuje, nie dotyczy ona osób współpracujących, nawet jeśli spełniają wszystkie warunki, by się na nią załapać. 

Jest jeden wyjątek 

Państwowy ubezpieczyciel twierdzi, że zawarcie umowy zlecenie z członkiem rodziny, to nie jest współpraca. Oczywiście zawarcie takiej umowy powoduje, że przedsiębiorca będzie musiał zapłacić składki, ale będą one niższe niż gdyby syn czy żona mieli zostać potraktowani jako współpracownicy. 

Umowa zlecenie, o ile jest faktycznie umową o zlecenie, a nie ukrytą formą umowy o pracę, daje szansę na płacenie normalnych stawek. Jednak warto pamiętać, że jest to stanowisko na obecną chwilę, które wynika z wydawanych wcześniej interpretacji. Zdarzało się już w przeszłości, że ZUS zmieniał zdanie, podobnie jak skarbówka, oficjalne stanowisko wydane na piśmie miało się nijak do tego, co działo się w praktyce. Zwłaszcza, jeśli dojdzie do kontroli. Wtedy nic nie jest wiadome. 

Źródło: http://finanse.wp.pl...12e16&_ticrsn=3

TRex4eX

TRex4eX

Uzależniony od inwestowania

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Sobczak & Szpak w Angorze (nie mylić z Agorą ;)) nazywają 3. RP "Dom Wariatów zwany Polską". No i mamy kolejną emanację tegoż.

Konsekwentnie ja bym dołożył jeszcze do tego objęcie ZUS-em mojego kota Sylwestra, co to myszy na ogrodzie łapie od czasu do czasu, że jest "tajnym współpracownikiem" i powinno się komuś takiemu 100% składek na przyje..., w końcu mam z tego w rodzinnej formie wymierną korzyść, wszystkie pająki, co mi po kątach buszuja, bo przecież muchy łapią, a to też wymierna korzyść. Bo przecież te wszystkie świadczenia, to dla mnie zysk w postaci nie zapłaconego podatku na środki myszo- i muchobójcze. Zatem brnąc dalej w pojebiozie należało by oprócz ZUS-u przyje... jeszcze podatek. Wyliczyć ile mysz statystycznie kot w ciągu roku udusi (bo mój Sylwester traktuje temat hobbysytcznie, trochę jak moi przyjaciele/koledzy myśliwi, co to są bardziej strażnikami ekosysytemu, niż krwawymi mordercami), a pająk zeżre much.

---

i jeszcze jedna krótka refleksja, trochę z boku, ale jednak, co do istoty rzeczy, w temacie: Cywyilizacja "białego człowieka" w obecnej formie, wyrosła na idei wolności gospodarczej, a pierwszy podatek dochodowy pojawił się u schyłku XVII wieku (wynosił wówczas kilka %) i związany był z ekstremalnymi sytuacjami (np. wojna), a podstawa opodatkowania wielokrotnie prezkraczała ówczesną średnią krajową. Wojny, na szczęście, nie zaznaliśmy od x lat, a podatki...

Podatek dochodowy (i jego ciągłe podwyższanie) w swej istocie jest złem, które powoduje rozrost administracji i jej coraz większe odrealnienie. Czego doskonałe przykłady mamy na co dzień.

Mam świadomość mega-skrótu z mojej strony, ale może będzie to przyczynkiem do ciekawej dyskusji... ;)

Użytkownik RobertL edytował ten post 10 czerwiec 2014 - 08:13

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

NEOne

NEOne

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaTychy

Jest to kolejny przykład potwierdzający to że im więcej regulacji, tym gorzej. Nie chcę tu wylewać żali i przytaczać przykładów jak Państwo i system niszczą obywateli i swoich chlebodawców bo z tym stykamy się na co dzień. Wszyscy wiemy że jest źle ale nikt tego nie zmienia (przynajmniej skutecznie), po jednej ekipie przychodzi kolejna która mówi że wszystko naprawi (w sumie to nie wiem jak ludzie mogą głosować na kogoś kto obiecuje bajki, lub obiecywał już kiedyś konkrety ale nie dotrzymał słowa), a następnie kradnie jeszcze więcej niż poprzednicy. Kilka lat temu wprowadzono ustawę mającą pociągać do odpowiedzialności urzędników którzy popełnili błędy, ale jak pociągnąć kogoś do odpowiedzialności gdy np sąd oddala sprawę do ponownego rozpatrzenia po raz 17-sty, a biedna kobieta popełnia z bezsilności samobójstwo bo sprawa ciągnie się już kilkanaście lat. Taki urzędnik nawet jeśli sprawa się wyjaśni jest już na emeryturze. Wracając do sedna tematu ZUS jest instytucją która z matematycznego punktu widzenia nie ma racji bytu, już teraz z naszych podatków Państwo dotuje to szambo bez dna, które oprócz wypłacania uprzywilejowanym grupą ogromnych emerytur, kupuje samochody i buduje siedziby za setki milionów złotych. Jeśli ktoś ma kompleksowy pomysł jak to zmienić niech się zgłosi ma już mój jeden głos.

cynus1

cynus1

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1633 postów

...Wszyscy wiemy że jest źle ale nikt tego nie zmienia (przynajmniej skutecznie), po jednej ekipie przychodzi kolejna która mówi że wszystko naprawi (w sumie to nie wiem jak ludzie mogą głosować na kogoś kto obiecuje bajki, lub obiecywał już kiedyś konkrety ale nie dotrzymał słowa), a następnie kradnie jeszcze więcej niż poprzednicy....

Wcale nie jest tak, że po jednej ekipie przychodzi kolejna. Od prawie dekady mamy tą samą ekipę. Nic jej nie rusza. Mega afery,

które pogrążyłyby każdego polityka i jego partię, przechodzą bez echa. Wystarczy zastosować głosowanie do pustych krzeseł (moim zdaniem to absolutne mistrzostwo świata w absurdzie, ogłaszać głosowanie, widząc przed sobą puste krzesła)

()

Sprawa kradzieży środków z OFE też nie poruszyła wyborców, (no, ukradli bo musieli, budżet się nie domyka), jakieś afery informatyczne (to ledwie kilkanaście milionów), bankructwo największych polskich firm budowlanych, budujących tak kochane przez władzę autostrady, garnitury dla szefa partii ze środków partyjnych, (żeby wyglądał jak człowiek), nic nie zmienia chorego układu sił.

Wciąż rządzą nami ludzie, dla których nie jest ważna Polska jako kraj, dla nich ważna jest Polska jako element europejskiego układu (europejskość), gdzie ważne są interesy Europy (Niemiec, Francji, W.Brytanii, Skandynawii), a nie jakichś czereśniaków spod Krakowa, Rzeszowa czy Poznania.

I wcale nie dziwię się żalom Krisa, zazdroszczę mu, że ma jakieś opcje do wyboru swojej życiowej drogi (emigracja). Ja niestety muszę żyć tutaj, może jestem za stary, może mam jeszcze jakieś nadzieje na  zmiany, ale uważam, że przecież nie można trwale utrzymać społeczeństwa w stanie ogłupienia (ekonomicznego i politycznego), kiedyś ludzie zrozumieją, że TVN, Radio TOKFM, Polsat, TVP1, TVP2 robią nam medialną lobotomię, pozbawiając nas możliwości realnej oceny rzeczywistości.

Wystarczy odrobina dobrej woli aby dotrzeć do źródeł  opisujących rzeczywistość inaczej niż media wymienione przeze mnie powyżej.

• Kris, Pe_Pe i soul lubią to

piotrskrzypczak

piotrskrzypczak

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaWrocław

Kris nie ma co się dziwić, jak wczoraj widziałem urywek w wiadomościach odnośnie jakiegoś chorego kontraktu ZUS na 600 mln na informatyzację :) Sprawa jest już badana, ale ktoś te pieniądze będzie musiał tam wpłacić -> osoby pracujące i przedsiębiorcy. Dla mnie wszelkie tego typu kwiatki są po prostu śmieszne, bo osoby przedsiębiorcze, biznesmeni i inwestorzy znajdą jakąś receptę na to.

A co samej pomocy w rodzinie, to tego typu inicjatywy szerzą kult "co ja z tego będę miał". Sam pochodzę z rodziny, w której zawsze sobie pomagaliśmy, czy to na gospodarce, czy obecnie w różnych dziedzinach życia. Jak tak dalej pójdzie, to za podwiezienie wujek będzie musiał się rozliczać jakby miał taksówkę, a jak ciotka mi przyjdzie pomóc przy weselu to będzie musiała się rozliczyć jakby prowadziła usługi gastronomiczne. Widzę, że coraz więcej "absurdów" zaczyna się pojawiać, a Państwo jakby mogło, to by Cię kontrolowało ze wszystkiego. Całe szczęście, że są możliwości i można żyć gdzie się chcę.

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania pracy, to wzory CV będą idealne do stworzenia wyjątkowego CV | Każdy powinien mieć te wtyczki Wordpress | W co aktualnie inwestuję/zarabiam: PAIDVERTS - zarabiaj min 20$ pracując przez 60 min

Sevran

Sevran

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 821 postów
  • LokalizacjaGdynia

To ja dodam do tych wszystkich absurdów jakie można obserwować w naszym kraju kilka cytatów z różnych artykułów, które chyba nie wymagają komentarzy

"Minutowy spot wyprodukowany przez rząd na 10. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej kosztował 7 milionów złotych. Sekunda unijnej radości kosztowała nas prawie 117 tys. zł! To więcej niż najdroższy w historii pop – kultury klip muzyczny „Scream” Michaela Jacksona – wylicza „Fakt”.

Król światowego POP-a, który z pewnością nie borykał się z problemem dziury budżetowej, zmieścił się w 108 tys. zł. za sekundę produkcji swojego klipu. Donald Tusk, choć posługiwał się głównie materiałami archiwalnymi, nie zdołał zachować limitów. Sekunda reklamówki wyborczej Platformy kosztowała 117 tys. zł za sekundę."

"Jak można było tak przeszacować zwykłą montażówkę starych zdjęć do muzyki z „Hey Jude” zespołu The Beatles? Tego premier nie zamierza nikomu tłumaczyć. Planuje za to kolejne produkcje."

"Spot zapowiadany przez "Hey Jude" Donalda Tuska kosztował ponad 7 milionów złotych, co stawia go w Top20 najdroższych polskich filmów"          

"W Top 20 najdroższych filmów na samym końcu znajdują się m.in. "Sala samobójców" i "Idealny chłopak dla mojej dziewczyny". Produkcja obu nie kosztowała więcej niż 7 milionów. Zbliżony do spotowego wynik ma "Bandyta" z 1997 roku - 7,7 miliona. Im wyżej, tym przepaść większa, bo "Zemsta" (14. miejsce) kosztowała już 10 milionów, a od 10. miejsca zaczynają się produkcje z budżetem wynoszącym ponad 15 mln.

Tym samym można sobie zażartować, że rządowy spot to jedna z najdroższych produkcji w historii polskiego kina. Tyle tylko, że do śmiechu przestaje nam być, kiedy przypomnimy sobie, że w przeciwieństwie do komercyjnych filmów, to my sfinansowaliśmy cały spot. 85 proc. pieniędzy pochodzi z unijnych funduszy, a co za tym idzie pewnie także i z naszej składki. "

Spot trwał o ile się nie mylę koło minuty, a koszta jak na porządny półtora godzinny film. Ciekawe ile z tego faktycznie poszło na spot, a ile zostało dopisane wirtualnie by można było do kieszeni zabrać. 

Użytkownik Sevran edytował ten post 10 czerwiec 2014 - 23:25

NEOne

NEOne

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaTychy

Ja tam nie bronie rządu, ale lubię być dokładnym i precyzyjnym. Te cechy nie są niestety dominujące w większości polskich mediów. Wyprodukowanie klipu kosztowało 922,8 tys. zł, a nie 7 milionów. Różnica między tymi kwotami to koszt czasu reklamowego który nie jest oczywiście kosztem wyprodukowania klipu. Ale 7 milionów robi wrażenie to i tak pisali ;)

Sevran

Sevran

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 821 postów
  • LokalizacjaGdynia

Wybacz ale na szybko pisałem posta. Oczywiście, że w tych 7 milionach są zawarte koszta wyemitowania spotu reklamowego i było to ujęte w artykule. Musiałem akurat nie skopiować tego cytatu. Jednak to wszystko nie zmienia faktu, że są to pieniądze wyrzucone w błoto. No ale co tam się rząd będzie przejmował najwyżej np. znów podniosą wiek emerytalny albo wymyślą jakiś nowy absurd aby wyciągnąć dodatkową kasę od społeczeństwa i problem rozwiązany. 

Lion1994

Lion1994

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 358 postów
  • LokalizacjaPolska

Zastanawiam się kiedy ludzie przestaną być ślepi na obecny rząd, afery wychodzą nie tylko w ZUS ale tez w pomocy społecznej

a to np. sprawa nie wypłaconych świadczeń z alimentów... powiem tak np opieka społeczna wypłaca "ochłapy" (400-500zł), czyli okruszki dla słabego emeryta.

Nie trzeba się wiele zastanawiać, bo Polska to jest najdroższy kraj, nie taki sam jak kiedyś wiadomo ale państwo - rząd tak robi że chcę zwykłego "Kowalskiego"

uśmiercić na głodzie, nawet jak sam zarabia na rodzinę, brata, dom - moim zdaniem kraj ten nie pociągnie długo bo ludzię się za ileś x lat się zbuntują...

jeżeli za pomoc mojego brata mam płacić składki to wolę dać mu umowę na zlecenie.

Użytkownik Lion1994 edytował ten post 12 czerwiec 2014 - 17:40

• Pe_Pe lubi to

Zarabiaj na CashPirate - KOD DAJĄCY 500PKT: TEBM0S (BONUS!) || COINMINE.IO - HIT ROKU 2017!

Remi33

Remi33

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 8 postów
ZUS to generalnie kpina. Tak sobie ostatnio poczytałem odnośnie podatków w UK tutaj [---] i aż nie mogę uwierzyć, że jesteśmy tak daleko w tyle z systemem prawnym ;/

Użytkownik vojtec edytował ten post 03 luty 2017 - 20:55

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZUS, Działalność gospodarcza, Pomoc rodzinna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.