Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Inwestycja w wina

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

Norbi33

Norbi33

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 30 postów

Próbował ktoś inwestować w wina? Da się na tym zarobić?

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11790 postów
Poradniki

Na wszystkim da się zarobić.

Nie wiem tylko co rozumiesz przez inwestycję w wina...

Ależ Ekspertyza! DasCoin! Wyżyny Logiki i Szczyt Elokwencji! Moc Konkretów!

Ww. programy działają wg schematu Ponziego. Pieniądze na wypłaty biorą się z wpłat kolejnych wpłacających. Istnieje ryzyko utraty całości wpłaconych doń pieniędzy.

jonek2k3

jonek2k3

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaAnglia

zapewne zakup wina jeszcze przed zabutelkowaniemw najlepszych winnicach poprzez posrednika.. duzy wklad i minimum 5 lat czekania. ciekawy temat. tez nad nim myslalem ale znalezc wiarygodne zrodlo informacji jest bardzo ciezko.

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11790 postów
Poradniki

Stąd moje pytanie, bo ja jako inwestycję w wina rozumiem bardziej inwestowanie w wina kolekcjonerskie.

To co proponujesz to w zasadzie typowa (no może nie całkiem typowa) inwestycja handlowa...

Ale jak zwał tak zwał. Masz choćby przybliżone informacje co do takiego przedsięwzięcia. Chodzi mi przede wszystkim o rząd kwot wchodzących w rachubę i kwestie logistyczne związane z tematem.

Kontakt pewnie się znajdzie. Tylko pierw trzeba wiedzieć czego szukać, bo takiego biznesu raczej nie da się wygooglować...

Ww. programy działają wg schematu Ponziego. Pieniądze na wypłaty biorą się z wpłat kolejnych wpłacających. Istnieje ryzyko utraty całości wpłaconych doń pieniędzy.

jonek2k3

jonek2k3

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaAnglia

miniimum zalezy od posrednika i najczesciej jest to 5 lub 10k funtow (ja szukalem w tej walucie bo mieszkam w uk). posrednik zajmuje sie wszystkim w zamian za mala coroczna oplate. zyski siegaja nawet 100% rocznie ale wszystko zalezy od jakosci wina jakie trafimy w roku zakupu. minimum oczekiwania to 5 lat. po 5 latach wino jest butelkowane i mozemy je zamowic do domu wraz z certyfikatami lub znowu za drobna oplata trzymac w specjalnych przechowalniach i obserwowac wzrost badz spadek jego wartosci na gieldzie win. 

to w sporym skrocie opis.

ps. ja nie proponuje, tylko zgadywalem ze autor postu to mial na mysli :)

Norbi33

Norbi33

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 30 postów

Miałem na myśli wina kolekcjonerski kupowane na aukcjach.

Da się jeszcze z tego wyżyć, nie tak dawno było sporo fałszerstw i chyba nie tak łatwo wejść do tego świata.

jonek2k3

jonek2k3

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaAnglia

no to tutaj w niczym nie pomoge. wiem tylko co nieco o kupowaniu wina ktore dopiero "powstanie". aczkolwiek jest to z tego co czytalem ryzyko neizbyt wielkie a duzo bardziej zyskowne niz wina kolekcjonerskie.

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11790 postów
Poradniki

Widzicie jak różnie można interpretować słowo "inwestycja" :)

Tak też czułem, że o to chodzi. 

@Norbi33

Co do win kolekcjonerskich to, niestety, sprawa wygląda dokładnie tak samo jak z dziełami sztuki. Albo się na tym znasz i posiadasz odpowiednią wiedzę albo korzystasz z pomocy zaufanych doradców. Pewnie w temacie win będzie znacznie trudniej niż w temacie dzieł sztuki... 

@jonek2k3

Mniejsza o słowa... Mnie temat przez Ciebie podrzucony o tyle zainteresował, że być może spróbuję odnowić kontakty z moim klientem z Niemiec, który jest właścicielem kilku restauracji z pokaźnymi piwniczkami. Chodzi właśnie o te kontakty i źródło informacji :)

Kwoty, które podałeś nie są jakieś szczególnie odstraszająca...

jonek2k3

jonek2k3

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaAnglia

generalnie dla Ciebie jako inwestora jedyna "trudnoscia" jest dobor dobrego posrednika. to on wybiera gdzie zakupic wino (Ty oczywiscie mozesz wybrac jego rodzaje), on zajmuje sie juz potem kompletnie wszystkich.

do wyboru masz zakup wina jeszcze przed zabeczkowanem lub po zabeczkowaniu i juz po pierwszej wycenie. opcja pierwsza jest oczywiscie tansza za czym idzie wieksza illosc zakupionych butelek za ta sama kwote inwestycji. co roku wino jest sprawdzane i wyceniane i w tym momencie pojawiaja sie pierwsze zyski/straty. przy dobrych zbiorach i jakosci gron mozna zarobic nawet do 100% rocznie.

99% posrednikow zakupuje wina w tych samych winiarniach. sa to zazwyczaj najlepsze winiarnie we francji plus juz w zaleznosci od posdrednika inne panstwa. wino lezakuje w ich specjalnie przygotowanych magazynach pod okiem najlepszych specjalistow, dbajacych o jakosc wina.

najwiekszy bol to okres 5 lat czekania podczas ktorych niestety nic nie mozesz zrobic. nie masz wplytu na nic, mzoesz tylko czekac na wycene i sie cieszyc lub nie.

ali

ali

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 2 postów
  • LokalizacjaUK

dodam coś od siebie,a mianowicie uważam,że wybór danego rocznika to nie jest sprawa do końca losowa.Najlepsze winiarnie mają pola na najlepszej ziemi,ponieważ wszystkie walory wina w dużej mierze zależą od gleby na której rosną winorośle.Druga rzecz to pogoda,i na to winiarze już wpływu nie mają,np.jeśli lato jest chłodne i deszczowe,do tego jeszcze duże plony,to prawdopodobieństwo tego,że rocznik będzie udany jest niewielkie,jeśli lato i jesień są słoneczne,a plony niewielkie ,to taki rocznik będzie w cenie.Wątpię ,żeby nawet dobry pośrednik powiedział,że w tym roku padało ,było dużo winogron i w związku z tym nie opłaca się tego wina kupować.Winiarze już w ciągu kilku tygodni po zbiorach są w stanie określić jakość swoich win,tak naprawdę po kilku tygodniach nadaje się do butelkowania.Nie jestem ekspertem od win,ale laikiem też nie,pracowałem kiedyś sezonowo u kilku winiarzy przez 8 sezonów i są to ludzie którzy produkcją win zajmują się od  pokoleń.Jedno jest pewne,każdy winiarz ma swoją recepturę,którą rzadko kiedy zmienia,z tych winorośli na najlepszych polach robi się wino wytrawne ,z tych gorszych pól czy zbiorów-słodkie,a najważniejsza w tym wszystkim jest pogoda w danym roku,bo nawet 100 specjalistów nic już nie zrobi po zabeczkowaniu

All

All

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa

SPAM

Użytkownik Robertpl edytował ten post 30 wrzesień 2014 - 20:34

All otrzymał ostrzeżenie. Powód: Spamowanie

jacek151

jacek151

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 30 postów
  • LokalizacjaKatowice

Według mnie o wiele bardziej dochodowe od inwestycji w wina jest inwestycja w whisky kolekcjonerskie. Sam osobiście posiadam 3 butelki i z czystym sumieniem moge powiedzieć, że zyski są spore. Wartość jednej z moich whisky wzrosła w ciągu 2ch lat o 200%.

Kropek

Kropek

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 126 postów

Jacku, powiedz coś więcej na temat tych inwestycji.

jacek151

jacek151

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 30 postów
  • LokalizacjaKatowice

Ceny zakupu kształtują się w przedziale od 3000 do 5000 funtów. Whisky kupuję w firmie Wealth Solutions, zajmują się wynajdywaniem starych beczek z Whisky, odkupieniem ich od destylarni i zabutelkowaniem. Są to bardzo stare i rzadkie Whisky ze znanych na całym świecie destylarni. Po zakupie butelki zostaje ona wysłana do kupującego. Gdy chcemy wyjść z inwestycji to Wealth Solutions w naszym imieniu wystawia butelkę z naszym trunkiem na aukcję w Wielkiej Brytanii. Tak to mniej więcej wygląda. Jeśli chcecie coś jeszcze wiedzieć to piszcie.

Kropek

Kropek

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 126 postów

Czy butelki muszą być przechowywane w jakiś specjalnych warunkach?

PS Wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że jesteś przedstawicielem Wealth Solutions.

jacek151

jacek151

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 30 postów
  • LokalizacjaKatowice

Nie muszą być przechowywane w specjalnych warunkach, wystarczy żeby były w nienasłonecznionym miejscu. A co do przedstawicielstwa to nie jestem nikim z Wealth Solutions. Napisałem nazwę firmy żebyś mógł wejść na ich stronę internetową i poczytać dokładnie jeśli byłbyś zainteresowany tym tematem i tyle. Żadnych profitów nie mam z tego powodu ani nic z tych rzeczy. Jestem tylko ich klientem. :)

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11790 postów
Poradniki

Według mnie o wiele bardziej dochodowe od inwestycji w wina jest inwestycja w whisky kolekcjonerskie. Sam osobiście posiadam 3 butelki i z czystym sumieniem moge powiedzieć, że zyski są spore. Wartość jednej z moich whisky wzrosła w ciągu 2ch lat o 200%.

Co prawda tworzymy mały OT ale zadam bardzo proste pytanie...

Kupiłeś 3 butelki za X złotych. 

Nie sprzedałeś ani jednej...

Więc póki co posiadasz 3 butelki za które zapłaciłeś X zł.

Gdzie są więc te zyski?

jonek2k3

jonek2k3

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaAnglia

a ja natomiast poogladalem storne wealth solution. slowo "poogladalem" jest tu bardzo istotne poniewaz tak lakonicznej strony ktora powinna posiadac chociazby oferte (tutaj tego niema !!!) dawno nie widzialem.

jacek151

jacek151

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 30 postów
  • LokalizacjaKatowice
Oj ludzie, napisac cos zeby innym przedstawic temat to tylko Cie zjada. Masz racje nie sprzedalem jeszcze ani jednej butelki bo czekam na wiekszy zwrot. Domniewany zysk okreslam na podstawie ogledzin stron internetowych ze sklepami i aukcjami, widze tam dokladnie czarno na bialym za ile butelki whisky sie sprzedaja. Co do malej informacji na stronie to zgadzam sie z tym. Osoby zainteresowane inwestycja spotykaja sie z przedstawicielem firmy ktory wszystko wyjasnia i pomaga w zakupie. Nie ma czegos takiego, ze wchodzimy na strone internetowa, klikamy "kup teraz" i mamy butelke za 25 000 zl.

manitugg

manitugg

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 869 postów

@jacek151

Jak możesz podrzuć linki do sprawdzonych stron internetowych ze sklepami i aukcjami, temat ciekawy w razie wtopy będzie w czym zalać smutki :) pzdr

Disign Partner. Autosurfon. LL. Oraz bardziej klasycznie Lokata. Akcje. Fundusze

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.