Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

corevps prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Hektar działki - co zasiać? :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

Justa

Justa

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Witam serdecznie,

mam do dyspozycji około hektar działki, słaba klasa ziemi :)

czy ktoś wiec, co tam mogę zasadzić, przy niskich w miarę kosztach, aby wykorzystać ją? :) Ewentualnie mam też do dyspozycji większa działkę, ale ta jest ogrodzona (tzn ta jedno hektarowa).

Jakieś propozycje? Myślałam o cukiniach, może róże? Coś na jeden rok...

REKLAMA (do 4.06.2017) | Recenzja Investment Dragons |

manitugg

manitugg

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów

Może konopia indyjska. :)

a tak poważnie znajomy sieje dynie takie małe ozdobne i to nawet mu się opłaca

osobiście myślałem o lesie modrzewiowym ale to min 25lat

Disign Partner. Autosurfon. LL. Oraz bardziej klasycznie Lokata. Akcje. Fundusze

TRex4eX

TRex4eX

Uzależniony od inwestowania

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

@Justa: Możliwości cała masa...

Jeśłi chcesz się ograniczyć do roslin jednorocznych, to już wybór jest zdecydowanie mniejszy.

Wracając w poniedziałek z Wa-wy pociągiem przejeżdżałem obok dyniowej mega-uprawy, pomarańczą aż w oczy kłuło, ale to była typowa dynia, nie ozdobna.

Możesz podpytać w ARiMR, oni powinni wspirać lokalne inicjatywy rolicze/quasi rolnicze, możę coś Ci podpowiedzą.

No i zawsze możęsz pobuszować po necie.

Ciekaw jestem co Ci z tej kwerendy wyjdzie.

Daj znać. ;)

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

hyip1986pl

hyip1986pl

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów

a myślałaś o stewii ? zaczyna to być coraz bardziej popularna roślina u producentów żywności, jest wytrzymała i ma dużą wydajność.

Użytkownik lib3rty1 edytował ten post 08 październik 2014 - 22:21

TRex4eX

TRex4eX

Uzależniony od inwestowania

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

@lib3ty1: i mało wygająca glebowo. Może to jest dobry wybór dla Ciebie...?

W dobie zdrowej żywności, jako namiastka i zastępnik typowego cukru jest ok.

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

hyip1986pl

hyip1986pl

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów

Sam się nad tym zastanawiałem, gdzieś leży jakiś rodzinny kawałeczek ziemi, tylko ze mnie rolnik jak...

no i gdzieś kiedyś nawet czytałem i możliwości inwestycji w uprawę stewii, była możliwość wykupu hektarów z nią.

NEOne

NEOne

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaTychy

Możesz podpytać w ARiMR, oni powinni wspirać lokalne inicjatywy rolicze/quasi rolnicze, możę coś Ci podpowiedzą.

Posłuchaj tej rady, i zapytaj się konkretnie na jakie uprawy w tym tym roku są największe dotacje ;) 

kbartoszek

kbartoszek

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Nie tylko roślina jest ważna ale to, w jaki sposób ją zbierzesz, obrobisz itp (maszyny)
Co z tego, że posiejesz roślinę do której dostaniesz 2000zł/h dopłat jak nie będziesz miał czym zebrać plonów?

Rozejrzyj się co sadzą w okolicy i wtedy się zastanów jak się do nich przyłączyć.

Do konopi (nie indyjskiej) są olbrzymie dopłaty w tym roku. 

Blizniak

Blizniak

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 548 postów
  • Lokalizacjabdg

Warzywa ekologiczne (koperek, czosnek, włoszczyzna, ogórki), nie ziemniaki czy cebula (za dużo roboty i tanio na giełdzie się dostanie),

Poczytaj o szczawiu.

Poczytaj o dofinansowaniach do ziemi i w zależności co miałbyś tam mieć - drzewka, choinki ect.

Za gospodarstwo ekologiczne ma się 1000 zł/h dopłaty (rocznie?)

Pamiętaj, że jak zalesisz teren, w przyszłości możesz mieć problem z przekształceniem

Możesz wydzierżawić (jak nic nie zasiejesz) :)

Programy: -
BITCOINY: Darmowe BTC co godzinę? Freebitcoin ; BTCFaucet ; MMOClub! ; CEX.IO ;

Justa

Justa

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Kochani, dziękuję za podpowiedzi :) Powiem Wam, że miałam tam już cukinie. Ale nie na całej działce, mała część. Cukinia rosła normalnie, ładnie padało i nie wymaga wiele. Problem był taki, że ja nie przejem całej, a  i kłopoty miałam, aby ją oddać za darmo :)

Sądzicie, że problem może być taki, że ta działka ma właścicieli nie wiadomo ile? Wiecie, nie przeprowadzono postępowania spadkowego itd... Jest to typowy nieużytek, koło naszej działki (my - tzn ja i rodzice, mamy normalnie działkę), a ta którą chce zasiać to spadek rodzinny należący do przodków i tak jak mówię - właścicieli "jak mrówków" :) Dbamy o to, orzemy chwasty itd, ale formalnie to sodoma i gomora.

Dlatego sądzę, że Wasze pomysły odnośnie zasięgnięcia języka dobre, ale czy formalnie miałabym prawo do jakiejś dotacji to nie wiem, Jedynie mogę wiecie, porozmawiać z kimś...

Inna sprawa, że wuja ma działkę nad Wartą. Rolna, kilka hektarów. Podejrzewam, że skoro nad rzeką to nie będą to ziemie złe jakościowo, a i droga formalna jakby lepsza.  Problem w tym, że dopiero całkiem niedawno wpadłam na pomysł wykorzystania jakiejkolwiek ziemi i jestem w tym wyjątkowo zielona, ale jakby rozbudziliście swoimi komentarzami moje zapędy :)

manitugg

manitugg

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów

co do tej działki 1h to zainteresuj się bo o ile dobrze pamietam po 20 latach użytkowania można starać się o przejęcie przez zasiedzenie

Disign Partner. Autosurfon. LL. Oraz bardziej klasycznie Lokata. Akcje. Fundusze

Blizniak

Blizniak

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 548 postów
  • Lokalizacjabdg

Właśnie miałem to napisać, ale mnie uprzedziłeś :) Poczytaj o zasiedzeniu bo z jednej strony niby błahostka, ale z drugiej długi okres nabycia przez zasiedzenie (20 lub 30 lat).

Programy: -
BITCOINY: Darmowe BTC co godzinę? Freebitcoin ; BTCFaucet ; MMOClub! ; CEX.IO ;

Justa

Justa

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Tak, wiem, ale nie przejdzie :)

anjaak

anjaak

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 16 postów

A nie lepiej posiać Ci choinki i zarejestrować to jako las?

Wtedy dostajesz pieniądze od Uni na utrzymanie tego - jeśli przez pierwszy rok, dwa dasz radę podlewać to sama wiaderkiem, żeby nie generować kosztów -  później praktycznie masz coś, przy czym nic nie robisz, a generune Ci pieniądze. Co prawda 1h to nie tak dużo, ale zawsze lepsze to, niż sadzenie np. poziomek.

manitugg

manitugg

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów

Kolego weź pod uwagę, ze nie zawsze tak łatwo posiadzić las np na glebach rolnych powyzej bodajrze 3 kategorii lub takich które są drenowane. A jeśli już las to polecam modrzew ze wzgledy na cene drewna i bedzie do wycinki za 30 lat tak prawie na emeryturę :)

• mbank lubi to

Justa

Justa

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Myślę, że choinki nie głupie, ten las modrzewiowy to będę pamiętać na przyszłość. Obecnie zależy mi czymś nie za bardzo problemowym i nie kilkuletnim. Chodzi o to, aby moi rodzice w razie, gdybym zmieniła miejsce zamieszkania mogli tego oglądać bez nadmiernego obciążenia dla nich. Żal mi działki nie wykorzystać, a jeśli będzie z tego mały zysk, chociażby 1000zł to dlaczego nie?

Niemniej jednak rozbudziliście mnie pod kątem inwestycji w ziemię, co może jest pieśnią przyszłości, ale nie niemożliwą do wykonania.

manitugg

manitugg

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów

to też nie jest tak, że wystarczy posadzić i urosną :) O krzewy szlachetnych tuji czy innych iglaków  trzeba dbać a takie choinki na święta rosną 5 lat przy czym masz w święta 2 tyg sprzewawania pod marketem czy na targu a i tak 10% z nich się nie sprzeda (policz 1szt na 3 m2 zarobek ok 30-40 szt)

Axalodon

Axalodon

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBierun

A dotacje jeszcze występują?

kavson

kavson

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 318 postów

O ktore pytasz?

Axalodon

Axalodon

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBierun

Nie znam szczegółów. Przyznam, że myślałem że jest tylko jedna forma dotacji. Mógłbyś ten temat nieco przybliżyć? Z góry dziękuję.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.