Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

[Pro-Zysk] Dlaczego nie mogę w PożyczkoPosiadaczu zarobić 50% i więcej?

PożyczkoPosiadacz Inwestycje wysoki zarobek System Partner KCH

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
386 odpowiedzi w tym temacie

adaczy1

adaczy1

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 121 postów

U Sowy przy obiedzie mówili że od jutra stopa lombardowa 3% :(

Kowalito

Kowalito

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaWielkopolsk

Czy PP planuje podjęcie jakiś kroków w wyniku zmniejszenia stopy lombardowej ??

irussan

irussan

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Gdy stopy lecą w dół to banki nadrabiają prowizjami. Po wczorajszej obniżce stóp procentowych, rentowność części odsetkowej spadła aż o 25%. W związku z tym proponuję podnesienie opłat za udzielenie pożyczek i przekazanie tych bonusów w formie wyższych upustów do nas, gdy kupujemy wierzytelności.

wito

wito

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaTychy

Tak drastycznej obniżki stopy lombardowej chyba jeszcze nie było.

Pożyczka była udzielona na pewnych zasadach, których raczej nie zmienia się w trakcie jej trwania.

Obawiam się, że z trwającymi pożyczkami nic nie da się zrobić i niestety wpłynie to na znaczące obniżenie zysku partnera.

Po tych zmianach wygląda to dużo mniej ciekawie.

Ciekawe czy firma jakoś zareaguje na ten fakt.

ProZysk

ProZysk

Aktywny inwestor

• Partner forum
  • 241 postów

Stopy procentowe spadły, siłą rzeczy spadła też wysokość odsetek w pożyczce.

Zysk inwestora uzależniony jest w części od wysokości stopy lombardowej. Gdy stopy, a co za tym idzie zyski inwestora będą rosły to nie zamierzamy nic zmieniać tak i teraz gdy stopy maleją nic zmieniać nie będziemy (jak i nie możemy, wysokość odsetek jest taka, na jaką pozwala ustawa, a żadnych dodatkowych i wyższych prowizji wprowadzać dla pożyczkobiorców nie będziemy).

WWW: pro-zysk.pl G+: +PożyczkoPosiadaczPL FB: Facebook Telefon: 801 88 99 02 E-mail: kontakt@pro-zysk.pl

NEOne

NEOne

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaTychy

Niestety nie wygląda to dobrze, zmniejszenie oprocentowania do 12% to mocny cios dla inwestorów (a zapowiada się że to nie koniec obniżania stup). Niestety też jak widzę kolejny raz KCH wykazuje się biernością postępowania (przynajmniej w moim odczuciu) w nowych realiach. Nie sądzę też  żeby zmiana nazwy programu (szczególnie na tą która wygrała konkurs) przyniosła falę nowych inwestorów. Jeśli spada rentowność inwestycji, i ma się w perspektywie zamrożenie kapitału i ryzyko inwestycji wiele osób zrezygnuje/ograniczy swój udział w PP.

Kowalito

Kowalito

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaWielkopolsk

Czy zmiana oprocentowania  dotyczy tylko nowych pożyczek czy tych które już są wykupione także ??

irussan

irussan

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Czy zmiana oprocentowania  dotyczy tylko nowych pożyczek czy tych które już są wykupione także ??

Zmieniają się wszystkie pożyczki. Zarówno nowe, jak i stare. Po prostu od dzisiaj wszystkie pożyczki, które mają oprocentowanie powyżej 12% sa uznane za lichwiarskie, czyli sprzeczne z prawem.

• Kowalito lubi to

Kowalito

Kowalito

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaWielkopolsk

Dzięki za odpowiedź irussan :) na przyszłość proponuje Ci nie cytować  pod postem na który odpowiadasz bo podobno jest to zabronione :P...wracając do tematu to przykre że ewentualne straty zysku ma ponosić tylko inwestor, ale widocznie KCH ma wystarczający kapitał własny, więc nie musi się martwić o inwestorów. Z tego jednak co obiło mi się kiedyś o uszy w KCH rozważano  ewentualną rekompensatę w   przypadku zmniejszenia stopu lombardowej.

irussan

irussan

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Cóż, mnie osobiście nie bardzo zadawalał poziom zysków przy czterokrotnej stopie lombardowej wynoszącej 16% i część pieniędzy przeniosłem na inne inwestycje. Teraz motywacja do przenoszenia pieniędzy będzie jeszcze wieksza. Wrócę za rok jak stopy ruszą w górę.

ProZysk

ProZysk

Aktywny inwestor

• Partner forum
  • 241 postów

Firma musi mieć na uwadze równowagę pomiędzy:

- zyskiem firmy (poniżej pewnego poziomu zejść nie można),

- zyskiem inwestora (musi mu się opłacać)

- korzyścią pożyczkobiorcy (przy zbyt dużych kosztach po prostu może skorzystać z usług konkurencji).

Jeżeli nie będzie pożyczkobiorców to nie będą mieli na czym zarobić inwestorzy oraz firma.

Nie działamy w próżni.

WWW: pro-zysk.pl G+: +PożyczkoPosiadaczPL FB: Facebook Telefon: 801 88 99 02 E-mail: kontakt@pro-zysk.pl

NEOne

NEOne

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaTychy

100% zgody co do tego że firma musi zachować równowagę, ale:

- Czy firma wprowadziła w ostatnim czasie jakiś nowy produkt? Zgodnie z moją wiedzą nie. Nie licząc małej kosmetyki nobilesa nic się nie dzieje.

- Nie dając zarobić inwestorom nie ma pieniędzy na pożyczki dla nowych pożyczkobiorców. Czy nie było tak (nie wiem jak teraz ale raczej nic się nie zmieniło) że pożyczkobiorcy byli zapisywani na listy w placówkach żeby dostać pożyczkę (i czekali nawet kilka tygodni), a ich udzielenie nie było możliwe bo nie było wystarczającej puli pieniędzy.

- Czy nie zauważyliście że po roku istnienia PP, gdy żeby dalej kontynuować inwestycję trzeba było wpłacić kolejną darowiznę, wiele osób zrezygnowało z tej opcji i zaczęło wycofywać kapitał?

Jeżeli nie będzie inwestorów, to nie będziecie mieli funduszy żeby udzielać pożyczki i firma nie zarobi.

Nie działacie w próżni ;)

P.S. 

Proszę mnie źle nie zrozumieć, uważam PP za świetne przedsięwzięcie i że został wykonany kawał dobrej roboty. Jednak niektóre decyzje wydają mi się kuriozalne.

Użytkownik NEOne edytował ten post 09 październik 2014 - 12:52

• Kowalito lubi to

ayla

ayla

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 150 postów

Nawet jak 4-krotność stopy lombardowej była 16%, to tu nigdy tyle się nie zarabiało - wychodziło 13-14%. Więc aż strach myśleć, co będzie teraz.

ProZysk

ProZysk

Aktywny inwestor

• Partner forum
  • 241 postów
@Neone
Proszę mi wierzyć monitorujemy sytuację. Stopy procentowe nie od nas zależą. Gdy będą rosły wzrosną też zyski. 
Mogę również zapewnić, że pracujemy nad rozwojem produktów aczkolwiek obecnie czekamy na rozwiązanie sytuacji z nową ustawą regulującą rynek pożyczek pozabankowych.
Istotnym kierunkiem jest również internet. Na chwilę obecną pracujemy nad koncepcją produktu, który byłby konkurencyjny zarówno pod względem cenowym jak i jakościowym.

@Ayla
Wszystko zależy od tego czy wraz ze spłatą pożyczek inwestor dokupuje nowe. Jeżeli tak robi to jego zysk jest większy od średniej która w pierwszym roku wyniosła 24.85%.
Odsyłam do postu @hubi

Kowalito

Kowalito

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaWielkopolsk

Racja równowaga jest bardzo istotna ... lecz w tym przypadku równowaga ta została zachwiana, zyskuje pożyczkobiorca, firma stara się być "konkurencyjna", a wszystko  kosztem inwestora, jedną z opcji jest przesunąć środek ciężkości czyli firma zrekompensuje częściowo straty swoim zyskiem czyli rozłoży sie to na inwestora i firmę, lub podzielimy to na wszystkich czyli zwiększymy ubezpieczenie które pójdzie na pokrycie 1/3 strat  wynikających ze zmniejszenia oprocentowania, a 1/3 pokryje  firma ze swojego zysku  . Ale oczywiście to jest decyzja firmy, jak dla mnie firma będzie badać na ile sobie może pozwolić z inwestorami. Stwierdzenie że zysk firmy jest na poziomie z którego nie można zjeść troszeczkę uwłacza inteligencji inwestorów... oczywiście część inwestorów zostanie ... kwestia tylko czy to będzie wystarczająca część, pozostała odpłynie jeśli nie będzie woli ze strony firmy. Proszę pamiętać, że inwestorzy nie są skazani na Was i duża część umie kalkulować,czego nie można powiedzieć o segmencie klientów w jaką uderza  wasza firma. Proszę więc o przemyślenie odpowiedzi jakich nam udzielacie, niech firma pomyśli o kosztach jakie włożyła w pozyskanie inwestorów i czy stać ich na utratę inwestorów oraz zysków wynikających z odpływu kapitału. Trzeba wziąć pod uwag, że zapowiadana jest kolejna obniżka...pytanie czy firma czeka na ten moment żeby coś zaproponować ?? 

Pozdrawiam :)

Weizen

Weizen

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPolska

Racja równowaga jest bardzo istotna ... lecz w tym przypadku równowaga ta została zachwiana, zyskuje pożyczkobiorca, firma stara się być "konkurencyjna", a wszystko  kosztem inwestora, jedną z opcji jest przesunąć środek ciężkości czyli firma zrekompensuje częściowo straty swoim zyskiem czyli rozłoży sie to na inwestora i firmę, lub podzielimy to na wszystkich czyli zwiększymy ubezpieczenie które pójdzie na pokrycie 1/3 strat  wynikających ze zmniejszenia oprocentowania, a 1/3 pokryje  firma ze swojego zysku  . Ale oczywiście to jest decyzja firmy, jak dla mnie firma będzie badać na ile sobie może pozwolić z inwestorami. Stwierdzenie że zysk firmy jest na poziomie z którego nie można zjeść troszeczkę uwłacza inteligencji inwestorów... oczywiście część inwestorów zostanie ... kwestia tylko czy to będzie wystarczająca część, pozostała odpłynie jeśli nie będzie woli ze strony firmy. Proszę pamiętać, że inwestorzy nie są skazani na Was i duża część umie kalkulować,czego nie można powiedzieć o segmencie klientów w jaką uderza  wasza firma. Proszę więc o przemyślenie odpowiedzi jakich nam udzielacie, niech firma pomyśli o kosztach jakie włożyła w pozyskanie inwestorów i czy stać ich na utratę inwestorów oraz zysków wynikających z odpływu kapitału. Trzeba wziąć pod uwag, że zapowiadana jest kolejna obniżka...pytanie czy firma czeka na ten moment żeby coś zaproponować ?? 

Pozdrawiam :)

Witam, coś mi się poknociło z tym postem wyżej, bo dawno już tu nie pisałem.

Ale do rzeczy.

Przecież wyjście z sytuacji jest bardzo proste : wobec spadadających stóp procentowych (i perspektywy dalszych obniżek)  KCH powinno zaproponować uczestnikom zainwestowanie części kapitału (np. 25%) w chwilówki, gdzie oprocentowanie wynosi 5% miesięcznie. To zrekompensowałoby zmniejszenie zysków w PP.

Tak dawniej już było - mieliśmy 2 konta : chwilówki i pożyczki.

Pożyczkoposiadacz, składam wniosek j/w, bo teraż to już faktycznie zyski z pożyczek będą mizerne a jeszcze opłat i papierków jest przy nich sporo.

Pozdrowienia.

• ayla lubi to

ayla

ayla

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 150 postów

To byłby dobry pomysł - popieram:)

irussan

irussan

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Nie podchodzę do sprawy emocjonalnie, tylko na chłodno kalkuluję co mi się bardziej opłaci. Nie obrażam się na KCH, że Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe. Wiem co skąd się bierze i tego nie trzeba mi tłumaczyć. Nie wnikam też w zyski KCH. To normalne, że jesli posiada się 280 placówek, zatrudnia się pewnie z 1000 osób, a może więcej, to firma ponosi koszty i musi je z czegoś pokryć. Wiadomo też, że firma nie prowadzi działalności ku chwale inwestorów i pożyczkobiorców, tylko też, a raczej przede wszystkim na tym zarabia. Nawet nie mam pretensji, że KCH tak ułożyła sobie biznes, iż swoje zyski uniezależniła od decyzji RPP, a to ryzyko przeniosła na inwestorów. To Wy rozdajecie karty i wy ustalacie warunki współpracy, a inwestorzy mogą z tego skorzystać lub nie.

Ale powiedzmy sobie szczerze. Nie inwestuję pieniędzy w KCH dlatego, że Was lubię, bądź nie, tylko dlatego, że to mi się opłaca. Im bardziej inwestycja się opłaca, tym więcej inwestuję i odwrotnie. Przy obecnych stopach procentowych i perspektywnie kolejnych możliwych obniżek (niektórzy eksperci szacują, że stopa referencyjna może być obniżona jeszcze nawet o 0,5%), ta inwestycja w KCH najzwyczajniej nie będzie już tak opłacalna jak kiedyś. A ponieważ mam możliwość inwestowania pieniędzy w biznes, który w dużym stopniu jest uniezależniony od decyzji RPP, to tam będę przenosił kasę.

Odnośnie mitycznego zysku 24,85%, to jest to tylko teoretyczna wartość. Moje zyski były dużo niższe, bo jak już wczesniej pisałem przenosiłem pieniądze gdzie indziej. W związku z tym nie reinwestowałem całego kapitału, kóry spływał. Ale nawet jeśli ktoś sumiennie reinwestował całość, to nie zarobił tyle pieniędzy bo:

- 1% zjadła darowizna dla KS Soła, czyli zostało 23,85%

- 1% zjadł podatek PCC, czyli zostało 22,85%

- 4,72% (19% z 24,85%) zjadł podatek, czyli zostało 18,13% i to jest faktyczny zysk

W mojej pierwszej wypowiedzi zaproponowałem przerzucenie skutków decyzji RPP na pożyczkobiorców. Zostało to zanegowane przez KCH, a ja upieram się, że to byłoby dobrym rozwiązaniem. Moja propozycja nie opiera się na podwyższaniu kosztów pożyczki, tylko na nie obniżaniu tych kosztów pomimmo obniżki stóp procentowych. W uproszczeniu powiedzmy, że w wyniku obniżki stóp procentowych pożyczkobiorca zapłaci 100 zł odsetek mniej. Ja proponuję te 100 zł doliczyć do opłat dodatkowych. W ten sposób pożyczkobiorca zapłaci tyle samo. Jakoś nie widzę specjalnego zagrożenia, że w wyniku nie obniżenia kosztów kredytu pożyczkobiorcy masowo poleca do konkurencji. Pożyczkobiorcy często mają pożyczki zarówno w KCH, jak i w Prowidencie, jak i w jeszcze innych firmach. Po prostu oni idą tam gdzie im dadzą pożyczki, a nie tam gdzie jest tanio. Gdyby kierowali się ekonomią, to poszliby do banku, albo jeszcze lepiej nigdzie nie braliby kredytów.

Innymi słowy: decyzja RPP powoduje pewne skutki finansowe. Takie jest ich zbójeckie prawo. Natomiast prawo KCH jest takie, że te skutki finansowe może przeżucić na siebie, na inwestorów, na pożyczkobiorców lub na wszystkich po trochu. KCH podjęło decyzję, że skutki finansowe mają ponieść w całości inwestorzy. Mi osobiście to nie odpowiada. Uważam, że gdzie indziej mogę zarobić więcej i tyle.

• killer87, Mirasosw i Kowalito lubią to

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaTychy

@Neone
Proszę mi wierzyć monitorujemy sytuację. Stopy procentowe nie od nas zależą. Gdy będą rosły wzrosną też zyski. 
Mogę również zapewnić, że pracujemy nad rozwojem produktów aczkolwiek obecnie czekamy na rozwiązanie sytuacji z nową ustawą regulującą rynek pożyczek pozabankowych.
Istotnym kierunkiem jest również internet. Na chwilę obecną pracujemy nad koncepcją produktu, który byłby konkurencyjny zarówno pod względem cenowym jak i jakościowym.

Tylko, że RPP planuje jeszcze obniżkę stóp procentowych.. A czy wzrosną kiedykolwiek tego nie wie nikt.. Jeżeli KCH nie zareaguje to myślę, że sporo inwestorów odejdzie..

valopunto

valopunto

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

System Partner pokazał, że stać firmę Kredyty Chwilówki na to, aby zaoferować produkt dający +- 50 % w skali roku, więc da się

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PożyczkoPosiadacz, Inwestycje, wysoki zarobek, System Partner, KCH

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.