Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Złota Emerytura

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

WarsawTips

WarsawTips

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 40 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Witajcie,

Czy kiedykolwiek myśleliście nad znalezieniem innego rozwiązania na emeryturę? Wiadomo, że wprost mówiąc złodziejstwo w naszym rządzie nie zapewnia nam stuprocentowo, że dostaniemy porządaną emeryturę na stare lata oraz w obiecanej ilości. Dlaczego by nie rozważyć odkładania fizycznego złota. Nie mówię tu o oddaniu się organizacjom czy mennicom specjalizującym się w takiego typu inwestycjach. Chodzi mi raczej o kupowaniu złota fizycznego na własną rękę i trzymaniu go w tzw. "skarpecie". To może być bardziej opłacalne niż chowanie pieniędzy na dodatek do emerytury lub "czarną godzinę". Gdy kupimy złoto to ono nigdy nie straci na wartości, w przeciwieństwie do pieniędzy, którymi podczas niespodziewanej sytuacji politycznej, drastycznego wzrostu inflacji, albo nawet i wojny możemy sobie podetrzeć tyłek. A złoto...? :cool:

Zapraszam do dyskusji :D

Użytkownik WarsawTips edytował ten post 10 marzec 2015 - 23:24

Darmowe i płatne typy bukmacherskie - WarsawTips.pl

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11663 postów
Poradniki

Gdy kupimy złoto to ono nigdy nie straci na wartości, w przeciwieństwie do pieniędzy

Hmm... 

Czy aby na pewno?

25 lipca 2011 roku - cena 1837,68$/oz

Dziś - 1163,84$/oz
Czyli strata ponad 36% :)

Kupując złoto 15 stycznia 1996 roku za 403,19$/oz i trzymając je do dnia na maleńkim plusie byłoby się dopiero 4 grudnia 2003 roku, kiedy to cena wyniosła 408,24$/oz...

Wychodzi więc na to, że w tych okresach na złocie się jednak traciło :)

To może być bardziej opłacalne niż chowanie pieniędzy na dodatek do emerytury lub "czarną godzinę".

Może być ale jak widać wyżej nie musi...

Warto też pamiętać, że złoto jest zawsze mniej płynne i znaczna część potencjalnych, hipotetycznych zysków wynikających z wyliczeń wg cen światowych jest zjadana przy jego sprzedaży. Gdy zaś mówimy o złocie innym niż inwestycyjne to w zasadzie możemy je sprzedać po cenie złomu...

A złoto...?

A złoto nie jest do składania drobnych na emeryturę lecz lokowania poważniejszych nadwyżek, które nie muszą i najpewniej nie będą musiały być użyte przez długi czas... Może nawet w następnym w następnym pokoleniu...

Albo... Pospekulować złotem jak zbożem, ropą, akcjami... 

Składać płatki złota na emeryturę... Raczej nie...

trinity3.me płaci nieprzerwanie od kwietnia...

BlWTYW7.png

Ww. programy działają wg schematu Ponziego. Pieniądze na wypłaty biorą się z wpłat kolejnych wpłacających. Istnieje ryzyko utraty całości wpłaconych doń pieniędzy.

cynus1

cynus1

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1633 postów

@peppe napisał:

...Hmm... Czy aby na pewno?

25 lipca 2011 roku - cena 1837,68$/oz

Dziś - 1163,84$/oz
Czyli strata ponad 36%...

Żonglerka datami zawsze daje pozytywne rezultaty, jeśli chce się udowodnić swoje racje.

Przypatrzmy się rezultatom inwestowania w złoto, zmieńmy nieco  parametry rozważań, weźmy pod uwagę nieco inne (choć bardzo zbliżone) daty i walutę rozliczeń. Rozliczajmy podobny okres w złotówkach:

start okresu rozliczeniowego: 2 lipca 2011, złoto=$1480,  czyli $1480 x 2.73zł (tyle kosztował wtedy $) = 4040zł  za 1uncję złota

koniec okresu rozliczeniowego: 1 marca 2015, złoto = $1210,  czyli  $1210 x 3,70zł (tyle kosztował wtedy $)  = 4477zł  za 1 uncję złota,

co daje ROI w wysokości 110%, czyli zysk 10%. Taki wynik wciągu 4 lat głowy nie urywa, ale trudno tu mówić o stracie 36% kapitału, jeżeli naszą narodową walutą jest złoty.

W międzyczasie przydarzył się bankowy happening na Cyprze, gdzie swoje pieniądze stracili posiadacze lokat (wiemy, że nie wszyscy nie byli Rosjanami piorącymi swoje nielegalnie zarobione pieniądze), oraz (niestety) przydarzyła się Ukraina, gdzie obecnie najbardziej pożądanym pieniądzem jest złoto. Ciekawe, czy Ukraińców, przed nagłym finansowym kolapsem uchroniłoby posiadanie akcji Apple'a, lub inwestowanie w jakieś obligacje korporacyjne czy też bankowe.

Przy wymuszonej przez postawiony pod ścianą rząd, zmianie warunków wymiany, totalnym ograniczeniom w przepływie pieniądza, najbardziej sprawdzają się sprawdzone od tysiącleci metody zachowania kapitału, które niezmiennie polegają na posiadaniu jak największej ilości jedynego, sprawdzonego przez pokolenia pieniądza - złota (czy też bardziej ogólnie - metali szlachetnych).

Użytkownik cynus1 edytował ten post 11 marzec 2015 - 09:32

• witja71 lubi to

TRex4eX

TRex4eX

Uzależniony od inwestowania

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

"nie zapewnia nam stuprocentowo" - biorąc pod uwagę mozliwości systemowe, może przyjść taki dzień, kiedy Państwo powie: od jutra nie ma państwowych/ZUS-owskich emerytur. Wcale.

Scenariusz "czarny i mało prawdopodobny, ale jak najbardziej możliwy.

Po raz pierwszy z niesprawiedliwością systemu zetknąłem się w epoce pre-internetowej, a dokładnie na czwartym roku studiów, kiedy odebrano mi rentę rodzinną (którą pobierałem po przedwczesnej śmierci mojego ojca). Do końca studiów zostało mi ponad rok. Najważniejszy okres na studiach: początek aktywnego gromadzenia materiałów (wycieczki na inne "uniwerki" i nie tylko w poszukiwaniu materiałów, tłumaczenia - hebrajski, grecki, łacina), a tym samym podwyższone koszty utrzymania w relacji do lat wcześniejszych (z samego stypendium naukowego, nawet przyzwoitego utrzymać się było trudno), a tu "ciach babkę w piach".

W pierwszej instancji gdzie kierowano się nie literą a duchem prawa stanowionego - wygrałem, ale "Król-ZUS" się oczywiście odwołał.

W Sądzie Apelacyjnym a Poznaniu (mieszczącym się wówczas " na ciężkim zadupiu, ledwo tam trafiłem na czas) - przegrałem, bo Szanownemu Składowi Sędziowskiemu zabrakło zdrowego rozsądku i przyznał rację ww. podmiotowi na podstawie ustawy z roku ("pi razy oko", nie pamiętam w tej chwili dokładnie a na grzebanie w necie szkoda mi w tej chwili czasu) ok. 1970, kiedy to obowiązywał siedmioklasowy system szkoły podstawowej, co z kolei spowodowało, że osiągnąłem graniczny wiek uprawniający do pobierania renty rodzinnej będąc jeszcze na studiach.

Efekt: trzeba było iść do roboty zamiast szlifować "magisterkę", a po obicięciu "grantów" dla młodej kadry naukowej (kolejna emanacja opiekuńczego państwa, co to inwestuje w zdolną młodzież - przyszłość narodu) - porzucić marzenia o pozostaniu na uczelni i doktoracie.

Po cholerę o tym piszę...?

Ano po to, co by tym, co mają jeszcze jakiekolwiek złudzenia, co do tego, że państwo będzie dbać o ich emeryturę, porzucili raz na zawsze płonne nadzieje, że tak się stanie.

Pijąc do meritum wątku: o ile nas na to stać, to dywersyfikacja i inwestycje w metale szlachetne (nie tylko złoto, są na rynku moim zdaniem lepiej rokujące) jako kolejny element zabezpieczenia na przyszłość (niekoniecznie emeryturę w wieku "ustawowym", który też za x lat z pewnością będzie przesunięty, bo skoro raz zrobiono wyłom w umowie społecznej, to niby dlaczego nie zrobić tego same raz jeszcze?) jest jak najbardziej wskazany.

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11663 postów
Poradniki

start okresu rozliczeniowego: 2 lipca 2011, złoto=$1480,  czyli $1480 x 2.73zł (tyle kosztował wtedy $) = 4040zł  za 1uncję złota
koniec okresu rozliczeniowego: 1 marca 2015, złoto = $1210,  czyli  $1210 x 3,70zł (tyle kosztował wtedy $)  = 4477zł  za 1 uncję złota,

Jasne... Tyle tylko, że inwestycja w 2011 w USD kwoty 4040 zł dałaby w 2015 kwotę 5478 zł - czyli zysk w pln ok.36%.

Zaś zysk w pln za pośrednictwem inwestycji w złoto wynosi zaledwie 11%... 

Licząc zaś drugi wspominany przeze mnie okres, czyli od 15 stycznia 1996 roku do 4 grudnia 2003 roku mamy odpowiednio:

start okresu rozliczeniowego: 15 stycznia 1996 r. - złoto=$403,12/oz, kurs USD 2,496 zł czyli 1006 zł  za 1 uncję złota

koniec okresu rozliczeniowego: 4 grudnia 2003, złoto = $408,24/oz , kurs USD 3,8385 zł czyli 1567 zł  za 1 uncję złota

Czyli inwestując 1006 zł w złoto 8 latach mielibyśmy 56% zysku podobnie jak zachowując zakupione w  zysk wyniósłby 54%.

Tak więc "zyskowność" inwestycji w złoto wyrażona w pln to raczej skutek osłabienia się złotego wobec dolara...

Ja jednak nie mówiłem o stracie kapitału lecz o stracie w walucie, w której dokonuje się zwyczajowo transakcji na złocie, bo wszak cena złota w złotych jest ich pochodną.

Natomiast zgodzę się z tobą, że złoto i metale szlachetne, podobnie zresztą jak kamienie szlachetne, czasami też dzieła sztuki są sposobem gromadzenia i utrzymania majątku. Nie uważam jednak by była to metoda na gromadzenie zabezpieczenia na emeryturę...

BlWTYW7.png

Ww. programy działają wg schematu Ponziego. Pieniądze na wypłaty biorą się z wpłat kolejnych wpłacających. Istnieje ryzyko utraty całości wpłaconych doń pieniędzy.

cynus1

cynus1

Weteran

• Forumowicz
  • 1633 postów

Każdy ma jakieś swoje patenty na gromadzenie kapitału emerytalnego. Moja żona wierzy w emeryturę z ZUS-u, ja wierzę w złoto i w srebro, mamy więc taką swoistą małżeńską dywersyfikację. Jednak ja sam sobie tego typu strategii emerytalnej nie wymyśliłem. Dużo czytałem, słuchałem i analizowałem i wierzę, że idę dobrą drogą. Zamiast oddawać swoje pieniądze państwu, które i tak (wg mnie) nie wywiąże się ze swoich zobowiązań emerytalnych, wolę sobie kupić od czasu do czasu złotego Liścia Klonowego, a całkiem często srebrnego Liścia Klonowego. Kiedyś kupowałem także jakieś monety numizmatyczne, wydawało mi się to dobrym wyborem, ale szybko z tego zrezygnowałem, pozostając wyłącznie przy złocie i srebrze lokacyjnym.

A czy złoto/srebro jest dobrym celem inwestycyjnym? Warto posłuchać innych, choćby Tradera21 (pierwszy kwadrans webinaru można sobie odpuścić):

trader21.png

• skuter lubi to

Pioter

Pioter

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 565 postów
  • LokalizacjaMokotów

Cóż, jest też inna lokata kapitału - grunty... okazuje się że równie dobre jak zloto ...

http://wyborcza.biz/...k____zloto.html

Grzeslaw

Grzeslaw

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 20 postów
  • LokalizacjaStargard

To fakt, grunty to bardzo dobra sprawa, jednak nie każdego stać na taka inwestycję. Poza tym działka musi się znajdowąć w jeszcze dobrej lokalizacji :)

amberus

amberus

Zawodowy inwestor

• VIP
  • 556 postów

Pozostaje jeszcze jedno wyjście, nie jako z automatu stosowane. Czyli wszyscy Ci co pracuję w wszelkich mlm.  Pracując w tym, rok, pięć czy dziesięć , wypracują sobie nie złe dochody.  Tu nie istotne czy biznes ten jest dla kogoś dobry czy nie. Istotne że armia ludzi mieć z tego będzie solidną kasę. [ część już ma ]

Zarabiaj na tradingu kryptowalut z realną firmą - 

https://cryp.trade/agent/o3barp6u5gxq     Inwestuj oraz się ucz z najlepszymi -  www.expassetbiznes.com

Inne ciekawe  -  http://zarabianieodzaraz.pl.tl/    

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11663 postów
Poradniki

A tu się z Tobą pozwolę nie zgodzić. MLM, wbrew pozorom, biznesem jest dla niewielu... Oczywiście, każdy ma równe szanse. Podbnie jak przy działalności gospodarczej, karierze korporacyjnej, itd., itp... Jeno w każdym przypadku by dojść do czegoś trzeba się nieźle naharować. 

Zresztą, autorowi wątku chyba bardziej chodziło o formę oszczędzania na zapewnienie sobie godnej starości a nie prowadzeniu harówkę do końca życia...

I w tym kierunku poszły wszystkie propozycje w wątku. A, że każda wiąże się z ryzykiem to insza inszość. 

Niestety, nie ma od odejścia od pieniądza złotego nie ma żadnego sposobu na stuprocentowe utrzymanie wartości oszczędzonego majątku...

I choć nie podzielam poglądu kol. @cynus1 co do inwestowania w złoto na emeryturę to takie lokowanie może postawi na nogi stosunki rodzinne do czasów sprzed Bismarcka, gdzie Dzieci na starość są moją emeryturą a w zamian za szacunek i opiekę (to też forma emerytury) po moim odejściu do lepszego, jak mniemam, świata dostaną nagrodę w postaci zgromadzonego majątku...

Wiem... Mam staroświeckie poglądy... Ale cóż w tym złego?

BlWTYW7.png

cynus1

cynus1

Weteran

• Forumowicz
  • 1633 postów

Staroświeckie poglądy wcale nie muszą być staroświeckie. To akurat jest wprost określane przez oficjalne trendy. Obecnie oficjalna narracja stanowi, że każdy jest kowalem swojego losu, każdy odpowiada za to, co będzie jego udziałem w przyszłości. Nieśmiałe sugestie, że najlepszym kapitałem jest ten ulokowany w stosunki rodzinne nie ma żadnych szans przebicia wśród oszołomionych pozornym sukcesem konsumentów życia na maxa. A w naszym przypadku wiemy (niestety nie mieliśmy tak mądrych rządzących jak Norwegowie), że lata pracy, tysiące złotych odkładanych w formie składki na starość, nie przełożą się w żaden sposób nawet na bardzo umiarkowane oczekiwania. Jedyną metodą jest zgromadzenie kapitału, kapitału istniejącego w różnych formach, nawet pozornie niematerialnych, ale takiego, który kiedyś, za każdą zainwestowaną złotówkę, tę złotówkę (lub więcej) odda. Tysiące lat doświadczeń ludzi mądrych, ludzi głupich, bezmyślnych i z mózgami jak poświąteczny baniak na śmieci, przekonało się, że jedynym nośnikiem prawdziwej wartości w odniesieniu do pieniędzy jest złoto (metale szlachetne).

Nie trzeba być zbytnio oblatanym w meandrach światowej ekonomii, aby dostrzec bardzo wyraźne ruchy gigantów światowej gospodarki, które zmierzają do zmiany status quo, gdzie hegemon (USA), posiadający globalną walutę może sobie ewentualne niedobory w budżecie po prostu dodrukować. 

Coś się zmienia, przypadek Kadafiego nauczył następców ostrożności, tym bardziej, że ci najbardziej liczący się, mają za sobą kilka tysięcy lat  tradycji, doskonałych ekonomistów, cierpliwość tarantuli i niewyobrażalnie wielki (już) zgromadzony kapitał we wszelkich dotyczących kapitału formach.

Dla mnie ten pojedynek jest już rozstrzygnięty, kwestią pozostaje jedynie czas, w którym "najdoskonalsza" (hahaha) demokracja świata legnie na deskach bez możliwości jakiegokolwiek ruchu. To oczywiście nie stanie się z dnia na dzień, to będzie (jest?) proces powolny, ale dokona się, a jednym z jego zwiastunów będzie powrót do odniesienia pieniądza do rzeczywistych wartości, czyli do złota.

Something going on? Coś nadchodzi?:

c0d3585f119507a3e290aa9e729d3f9b.png

Ciekawi mogą kliknąć tutaj.

• Majk31 i WarsawTips lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.