Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

corevps prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Porady dotyczące prowadzenia sklepu internetowego.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Kaataarzynaa

Kaataarzynaa

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 24 postów

Pomyślałam, że w tym miejscu można by dzielić się poradami dotyczącymi prowadzenia sklepu internetowego i ciekawymi artykułami. Jeżeli ktoś ma jakieś dobre rady jak usprawniń funcjonowanie sklepu, konwersje na stronie czy inne problemy, z którymi się borykamy proszę o podzielenie się.

Ja też postanowiłam podzielić się ciekawostką jak poprawić sprzedaż w sklepie. Ostatnio czytałam ciekawy artykuł o problemie porzuconych koszyków http://evigo.pl/1152...ow-w-e-sklepie/ i okazuje sie, że jest to problem, który łatwo wyeliminować. Oczywiście klienci najczęściej zwracają uwagę na cenę ale jest też wiele innych istotnych czynników. Powinniśmy umożliwić klientowi zakupy bez logowania, zapewnić szeroki wybór metod płatności i przesyłki, a także zadbac o odpowiednie rabaty. I tuta mam pytanie do was jakie metody płatności oferujecie, czy jest to tylko przelew, czy macie też opcję płatności przez aplikacje mobilne?

Treść artykułu

"Katarzyna Czyrnek, wiceprezes firmy Positive Power, radzi w rozmowie z portalem Evigo, jak zredukować problemu porzuconych koszyków w sklepie internetowym.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Gemius, nawet 7 na 10 transakcji w sklepach internetowych nie jest dokończanych. Pytanie, gdzie leży problem.

Logistyka kluczem do sukcesu

Badania Gemius wskazują też, że dla 74% badanych cena odgrywa decydującą rolę przy podejmowaniu decyzji zakupowych, zwłaszcza w internecie.

“Choć przyczyn porzucania koszyków jest wiele, uważam, że nadal jednym z najważniejszych argumentów decyzyjnych dla klientów jest cena. Równocześnie coraz większego znaczenia nabierają inne korzyści materialne – różnorodne rabaty czy możliwość uzyskania darmowej dostawy” – potwierdza Katarzyna Czyrnek.

Kolejnym ważnym elementem są kwestie logistyczne: czas oczekiwania na przesyłkę, możliwość jej “śledzenia”, czy dogodne metody odbioru.

“Nie możemy zapomnieć także o tym, że współczesny klient jest już świadom swoich praw i dostępnych na rynku możliwości. Zadbajmy więc o to, by miał szeroki wybór opcji dostawy czy metod płatności. Jeśli nie znajdzie odpowiadającej mu możliwości na stronie naszego sklepu może się zniechęcić i porzucić produkty w koszyku” – komentuje Katarzyna Czyrnek.

Kompatybilność koniecznością

Podstawą jest również dbałość o aspekty techniczne funkcjonowania e-sklepu – od szybkości ładowania strony po kontrolę ewentualnych awarii.

“Z doświadczenia wiem, że właściciele często nie przeliczają czasu, w którym ich sklep nie funkcjonuje poprawnie, na zyski, które w tym czasie mogliby wypracować. Jeśli sklep ma je przynosić, jego oprogramowanie musi być w pełni kompatybilne” – wyjaśnia Katarzyna Czyrnek.

Kolejnym błędem e-sprzedawców jest zmuszanie klientów do logowania się.

“Oczywiście, logowanie może wiązać się dodatkowymi profitami, ale powinna funkcjonować także możliwość zrobienia zakupów bez zakładania konta. Rozpraszanie użytkownika wyskakującymi banerami w momencie finalizacji zamówienia również nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie cross i up selling’u, zróbmy to wcześniej. Zamiast tego pod koniec transakcji zachęćmy klienta do zakupu stosownym call to action lub utwierdźmy go w podjętej decyzji” – tłumaczy Katarzyna Czyrnek.

Remarketing lekiem na całe zło

Nawet zastosowanie tych wszystkich wskazówek może nie uchronić e-sprzedawców przed problemem porzuconych koszyków. Zwłaszcza, że 57% internatów odwiedza e-sklepy tylko po to, żeby sprawdzić ceny. Na to także jest rada.

“Nie zapominajmy także o tym, że porzucony koszyk stanowi cenne źródło informacji o kliencie i jego preferencjach zakupowych, co z kolei daje duży potencjał dla działań marketingowych” – podsumowuje Katarzyna Czyrnek.  

Positive Power to Internet Software House, dostarczający oprogramowanie w oparciu o najnowsze technologie. Firma funkcjonuje od 2002 roku, zatrudniając ponad 80 specjalistów i pasjonatów branży IT.

Firma tworzy dedykowane platformy e-commerce, systemy B2B i B2C, aplikacje mobilne na różnorodne platformy i zaawansowane technologicznie strony internetowe. Świadczy również usługi z zakresu outsourcingu zespołów programistycznych, pracujących w metodyce SCRUM."

Użytkownik Kaataarzynaa edytował ten post 24 marzec 2015 - 10:08

REKLAMA (do 4.06.2017) | Recenzja Investment Dragons |

JoasiaM

JoasiaM

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 2 postów
  • LokalizacjaKatowice

Hej ja też mam problem w sklepie, ogólnie ruch jest nienajgorszy ale sporo inwestuje w reklamę, kleinci robią zakupy ale nie wracają. Nie wiem jak zatrzymać stałych klientów, może ktoś coś doradzi? A jeśli chodzi o artykuł to całkiem ciekawy. Będę musiała sparwdzić jak to u mnie w sklepie wygląda i myślę, że spróbuję wprowadzić kilka porad w życie, na pewno zrobię więcej możliwość płatności i przesyłek. Myślałam nad wprowadzeniem płatności poprzez aplikacje mobilne.

universee

universee

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 2 postów

Nie napisałaś jakiej tematyki dotyczy Twój sklep więc ciężko coś doradzić...

PanInwestor

PanInwestor

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1643 postów

Pomyśl o zbieraniu adresów e-mail klientów robiących zakupy (oczywiście za ich zgodą) i wysyłaj ciekawe newslettery z ofertami. Dobra baza potrafi zdziałać cuda. 

Nie piszesz w jaki sposób się reklamujesz ale skoro sporo inwestujesz w reklamę, to przypuszczam, że używasz Google AdWords? Nie tak dawno czytałem ciekawy artykuł o tym, że ludzie coraz mniej chętnie klikają reklamy AdWords pojawiające się w wynikach wyszukiwania a przechodzą od razu do pierwszych, naturalnych pozycji. 

Co do sposobu płatności to coraz częściej klienci używają aplikacji mobilnej do zczytywania kodu końcowej transakcji i płacenia telefonem. Są to dwa kliknięcia i zdecydowanie przyśpiesza zakup.

A skoro już jest wątek odnośnie sklepów to czy w swoich platformach macie regulaminy z zewnętrzną obsługą prawną?

JoasiaM

JoasiaM

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 2 postów
  • LokalizacjaKatowice

Prowadzę sklep odzieżowy, niestety wiem, że jest to dość popularna branża i konkurencja jest ogromna ale mam nadzieję, że jednak sklep będzie zarabiał. Jeśli chodzi o reklamę to google adwords i też pozycjonuję stronę. Właśnie planuję wprowadzić teraz mailing. Dziękuję bardzo za porady :)

goobydoobie

goobydoobie

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 7 postów
  • LokalizacjaŁódź

Zawsze możesz pomyśleć o jakimś programie lojalnościowym (zniżki dla stałych klientów, jakiś system rejestracji i zbierania punktów za zakupy) coś takiego powinno pomóc. 

Kaataarzynaa

Kaataarzynaa

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 24 postów

Program lojalnościowy to bardzo dobry pomysł, można do tego wykorzystać newslettery.

zeke91

zeke91

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 6 postów

Jak  dana osoba kupi już kolejną sztukę to można zaoferować jakieś upusty albo dodatki lub coś w stylu kup 2 a 3 za 50% i co najważniejsze żeby promocja była promocją.

streulau

streulau

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 1 postów

spam

Użytkownik Polon edytował ten post 28 maj 2015 - 11:48

streulau otrzymał ostrzeżenie. Powód: Spamowanie

rcielak

rcielak

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1637 postów
Jeden post i reklama...

Marketing szeptany - robicie to zle.

Ps. Shoper to chyba najgorsza platforma sklepowa.

DominikJedrzejczak

DominikJedrzejczak

Aktywny inwestor

• Zbanowani
  • 174 postów
  • LokalizacjaDrzewica

Ja używam transferuj.pl ale i tak to nie wystarcza bo dużo klientów nie umie nawet zrobić przelewu. Starsi nie mają pojęcia jak to kupić i dlatego dla nich lepiej jest stosować marketing offline i zakupy przez telefon :)

justynak85

justynak85

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dobre pozycjonowanie + adwords a kiedy już zdobędziesz wysoką pozycję w Google, możesz chwilowo zrezygnować z płatnych linków

Skaner

Skaner

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 5 postów
  • LokalizacjaPolska

Dobre pozycjonowanie + adwords a kiedy już zdobędziesz wysoką pozycję w Google, możesz chwilowo zrezygnować z płatnych linków

Zgadzam się z przedmówcą, z tym że to trochę zajmuje i kosztuje. Poza tym niektóre firmy stosują płatne linki jako element pozycjonowania

Fredos

Fredos

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 1 postów

Dzień dobry,
może i okopię stary temat, ale chciałbym się z Wami podzielić publikacją, która przypadnie Wam do gustu. 

"100 i jedno pytanie o Twój nowy e-Commerce”, czyli pytania, które warto sobie zadać posiadając swój e-biznes

http://sellbetter.pl...owy-e-commerce/

Temistokleschr

Temistokleschr

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 19 postów
Odnośnie klientów powracających polecam zwrócić uwagę na tzw. remarketing.

Dodając np. Pixel remarketingowy od facebooka dostajesz możliwość stworzenia reklamy, nie tylko do wszystkich Twoich fanów, ale także do osób zarejestrowanych, które tylko odwiedziły stronę.

Google też to udostępnia w postaci reklam adsense, ale nie miałem jeszcze okazji się z nimi zapoznać.

Finanse, oszczędzanie, zarabianie przez internet: Easyfinanse

dream

dream

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Spoko są też rabaty za dopisanie się do newslettera :) Później możemy bezkarnie wysyłać nasze reklamy i to zwiększa "wracalność" klientów 

albo akcje w stylu "dla naszych stałych klientów mamy rabat 10% na święta" - ludzie lubią czuć się wyjątkowi i docenieni.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.