Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

corevps prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

TRex4eX - dziennik tradera - komentarze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

TRex4eX

TRex4eX

Uzależniony od inwestowania

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Z zasady wątek, pt. 'TRex4eX - dziennik tradera' jest wątkiem stricte informacyjnym. 

Co by zachować jego formę i przejrzystość proszę, aby komentarze do wpisów w ww. wątku podawać w tym miejscu.

Zapraszam do dyskusji.

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

REKLAMA (do 4.06.2017) | Recenzja Investment Dragons |

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaTychy

Widzę, że jak na razie idzie ci świetnie :) mógł byś wrzucać screeny z platformy z jakimś krótkim komentarzem dlaczego wchodziłeś w tym miejscu itd? Jakim systemem grasz?

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Dzięki za uznanie. Oby nie było gorzej. ;)

Chociaż nie liczę na to, że uda się w nieskończoność utrzymać 'zieloną passę'. ;)

Jak widać po tempie dokumentowania operacji na rachunku, z wrzucaniem na bieżąco real screen'ów po zamknięciu dnia nie daję rady, a co dopiero z komentarzami, itp.

Sorry, ale pełnej dokumentacji, o którą prosisz, raczej nigdy nie będę wklejał.

Opisał bym dlaczego i skąd brak czasu, ale nie wszystko nadaje się do publikacji na forum. ;)

Jedno, co mogę obiecać na pewno, że każda cyfra i każdy screen w wątku-dzienniku i w wątku-komentarzu jest w 100% prawdziwy, z real konta. Żadne demo i fake statystyki.

Jedna zaufana (póki co anonimowa) osoba z forumowego grona, miała już okazję zerknąć na live staty z konta via Skype.

Żaden problem. ;)

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaTychy

Nie chodzi mi o to żebyś wrzucał tutaj kompletną strategię którą grasz, bardziej o system np czy grasz Price action, geometrie, fale, fibo, średnie, oscylatory itd.. czy może wszystko na raz :) Z tego co widzę to skalpujesz bo nie raz i 2 pipsy zgarniasz :)

Szkoda, że na wrzucanie screenów i krótkich komentarzy nie masz czasu, sam coś tam dłubię na forexie i wiem jak trudny to jest rynek, a patrząc jak grają inni zawsze się można czegoś nowego nauczyć :)

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

'Z tego co widzę to skalpujesz bo nie raz i 2 pipsy zgarniasz  :)' - bardzo celne spotrzeżenie... i punkt dla Kolegi. ;)

Co do istoty: dwa podstawowe kryteria techniczne + elementy fundamentalnej, ale bez fetyszyzmu. ;)

Próbowałem z większą ilością parametrów, ale mi się taki bur... na ekranie robił, że g.... wiele widziałem poza gąszczem linii i węży snujących się po MT4... :)

Od tamtej pory: basta!

Prosta strategia, jak najmniej kombinacji, no i nieubłagane ślęczenie przy monitorach. Przy takiej formie pracy jak u mnie to nieuniknione.

Dopóki są efekty, to nie widzę powodu, żeby to zmieniać.

Dziennika nada nie dokończyłem, coś tam podłubię jutro... ;)

Lecę spać. Dość wcześnie pobudka.

Jutro może foreksowy 'lazy day'. Mam zaplanowany wyjazd.

Nie wiem czy w związku z tym uda mi się coś w ciągu dnia ogarnąć z sensem, może po południu... zobaczymy. ;)

slawek107

slawek107

Maniak inwestycyjny

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3106 postów
  • LokalizacjaUnited Kingdom

Będę obserwował poczynania kolegi. Trochę się sparzyłem na forex i mam już lekkie uprzedzenie ale sentyment pozostał 

na tą jak to powiedzieć "chęć powrotu" z nadzieją na przemyślaną grę i ewentualne zyski.

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Dzięki za zainteresowanie wątkiem. Będę na bieżąco informował, co się dzieje w temacie. ;)

Juzek

Juzek

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszwa

Witaj

po pierwsze jestem pod wrażeniem wyników mam pytanie jeśli to nie ścisła tajemnica co do strategii mógł  byś ją trochę opisać ? bardziej szczegółowo , znaczy czego konkretnie używasz z analizy technicznej i na jakie wiadomości z fundamentalnej najbardziej zwracasz uwagę dziękuję za odpowieź i mam nadzięję że moje pytania nie są zbyt nachalne i cie nie urażą po prostu każda wiedza jest cenna zdobyta od bardziej doświadczonych kolegów pozdrawiam.

ImBack

ImBack

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaDoncaster

Powiekszales wklad czy masz taki bajeczny przyrost kapitalu ? 

Egzekutor

Egzekutor

Jeśli coś tracisz, nie trać tej lekcji

• Boss
  • 4258 postów
Poradniki

No, no poważny dziennik się szykuje :)

forum opis
regulamin forum zasady funkcjonowania forum
subskrypcja poszerzenie możliwości twojego konta
inwestycje opis
prozysk inwestycja w pożyczki. zmniejsz koszt o 1%!
eopcje portal poświęcony inwestycjom w opcje binarne
money-monitor monitor programów inwestycyjnych
hyip (opis ryzyka) opis (indywidualne wsparcie tylko dla osób poleconych)
Resonance-Capital Projekt o dużym potencjale. Będzie hit :) szczegółowa recenzja
investment dragons Wejście smoka z przytupem. szczegółowa recenzja | fundusz bezpieczeństwa $5000 na start!
sportarb zarabianie na sytuacjach arbitrażowych, RECENZJA | Zobacz jak działa fundusz bezpieczeństwa
Norde Bank Mocno reklamujący się program na forum, RECENZJA | fundusz bezpieczeństwa z kwotą startową 10 BTC!
EcoCoins kopanie BTC z wykorzystaniem 'zielonej energii' RECENZJA
biznet program oparty o roboty rynku walutowego forex
tradebtc ciekawy program oparty o rynek kryptowalut.

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Po kolei...

@ImBack: Proszę przyjrzyj się dokładnie temu jak dzień po dniu w dzienniku przyrasta kapitał.

Jeśli miało miejsce doinwestowanie z zewnątrz, to jest podana odpowiednia adnotacja.

---

Ponieważ kilka osób zadawało podobne pytania, kilka słów na temat mojej obecności na rynku:

1/ Zwykle jestem aktywny mniej wiecej od godz. 9 - 22/23. 

W praktyce wygląda to tak, że rano ok. 9-9:30 robię przegląd sytuacji zajmuję pozycje (lub nie ;)). Następnie w ciągu dnia, zwykle w odstępach co ok. 2. godziny robię przegląd sytuacji. Jeśli trend na danej parze / indeksie się utrzymuje, bywa, że zamykam pozycję niezależnie od tego ile na daną chwilę zarobiła i otwieram kolejne, zgodne z trendem.

Jeśli otwieram pozycję np. na 100.000, to najczęściej 'take profit' jest na 80/85, jeśli trend się utrzymuje, zamykam pozycje zwykle na ok. 20 euro 'in profit' i otwieram kolejne.

Po co...?

2/ Robiąc określony obrót, przenoszę się na kolejne szczeble, gdzie, najogólniej rzecz ujmując, mam coraz niższe opłaty transakcyjne.

Dlatego w wątku-dzienniku jest np. w ciągu jednego dnia kilka pozycji na tej samej parze ze zwrotami na różnym poziomie, ponieważ niektóre pozycje zamykają się automatycznie, zgodnie z ustalonym TP, a inne manualnie, w trakcie w. przeglądu sytuacji.

Staram się tak ustawiać pozycje żeby zamykały się tego samego dnia. Jak nie trudno się domyślić, nie zawsze się to udaje, wtedy niestety od zarobionej danego dnia kwoty należy odliczyć 'rollover'.

3/ Dopóki danego dnia jest obrót i zamyka się 5-6 standardowych (jak dla mnie) pozycji, to opłaty z tego tytułu nie przekraczają zwykle ok. 20% dziennego zysku. Opłaty z tego tytułu, to zwykle 5-10 euro, da się zatem wytrzymać ;)

To z kolei zmniejsza bezwzględny zysk dzienny, ponieważ publikowane przeze mnie wyniki w wątku-dzienniku odnoszą się wprost do kapitału startowego danego dnia, nie są zatem w 100% precyzyjne.

4/ Staram się nie angażować dziennie więcej niż 10% kapitału, co przy ostrożnych wejściach na rynek, małych pozycjach, niskim TP na każdej z nich powoduje, że większość otartych pozycji finalizuje się jeszcze tego samego dnia,a to z kolei powoduje, że ryzyko jest relatywnie niskie.

Staram się też bardzo mocno pilnować marginesu, co by nie spadał poniżej 5%.

Dzisiaj na przykład: po wstępnym przeglądzie sytuacji i spadku marginesu po wczorajszym dniu pon. 5% doszedłem do wniosku, ze wstrzymam się jakimkolwiek działaniem, do czasu aż pojawi się jakiś wyraźny dla mnie sygnał do wejścia.

I tak czaiłem się do tej pory. 

Przed chwilą (15:02) wszedłem w 'gold' na 'buy', pozycja za 30, TP na 30. Na razie na minusie ;)

5/ W codziennej pracy, jeśli chodzi o analizę wykresów, nie korzystam z MT4, a z TradingView.com.

6/ Mam konto na MyFXBook, ale z niego nie korzystam. W relacji z moim obecnym brokerem (FXGM) jest ponoć jakiś problem z podpięciem.

Zależało mi od samego początku na podpięciu go, ale na razie bez powodzenia.

7/ Mój pierwszy samodzielny kontakt w FX miał miejsce ok. 5 lat temu. W międzyczasie rzeźbiąc w różnych dziwnych projektach obecnych na forum, 'przerobiłem' kilku mniej i bardziej rzetelnych brokerów: LiteForex, TMS, iForex, eToro,, XTB, Armada, Forex MMCIS.

----

edit. Kilka kwestii porządkowych:

Zasadniczo moja aktywność dotycząca samej gry i jej otoczki będzie skupiać się w trzech skojarzonych ze sobą wątkach, każdy z nich rozpoczyna się od prefiksu/nick'a TRex4eX.

1/ TRex4eX - Dziennik Tradera: tutaj będą pojawiać się sprawozdania z bieżącej gry. Z braku czasu nie będą tutaj pojawiały się szczegółowe analizy. Nie ma zamiaru ani teraz ani nigdy uchodzić za jakiegoś porąbanego mentora, to mami ludzi super technikami, które działają tylko u niego, naciągać ludzi na kasę, żeby kupowali moje eBook'i, szkolenia, itp.

Tutaj nie postujemy, nie pytamy, nie komentujemy. Ten wątek jest w 100% tylko i wyłącznie dla mnie. Amen.

2/ TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze: w tym wątku komentujemy wszystkie kwestie dotyczące zawartości wątku powyższego, czyli samej gry i mojej obecności na rynku, tego co się dzieje na koncie, itd. 

Hyde Park  - pytaj, o co tylko chcesz.

3/ TRex4eX - PAMM: W tym wątku rozmawiamy tylko i wyłącznie o projekcie 'PAMM', nie rozmawiamy o doświadczeniu tradera, technikach, bieżących zagraniach, nie komentujemy zdarzeń z wątku-dziennika, itp.

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 29 październik 2015 - 15:59

ImBack

ImBack

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaDoncaster

TRex4eX zgadzam sie z toba ,ze na FX da sie zarobic i utrzymac sie z tego tez mozna. Biznes ten niczym nie rozni sie od budki z lodami czy frytkami. Kwestia sukcesu sa odpowiednie decyzje i rozsadek. Podobno 95% traderow trac iw w pierwszym roku ,tylko ze to samo dzieje sie z kazda inna firma zalozona w innej dziedzinie, przetrwaja najlepsi. Nie ma znaczenia czym sie zajmujesz osiagniesz sukces jak sie na czyms naprawde znasz. Przetrwaja najlepsi i takie sa prawa rynku forex nie jest inny. Roznica jest taka ,ze nie musisz jezdzic po towar ani go pozniej sprzedawac.  :)

Odeslales mnie do czytania ,wiec to zrobilem, mysle ,ze lepiej bylo napisac samemu bo zadnej odpowiedzi na zadane pytanie tam nie znalazlem.  :)

Pierwsze co wpadlo mi w oko to data powstania  Pierwszy depozyt został złożony 21.09.2015 w kwocie ok. 1350 EURO.

Chcesz powiedziec ,ze po miesiacu gry wychodzisz z takim projektem ? Naprawde jestem pod wraeniem :o.

Znalazlem jeszcze ciekawa rzecz :

09.10.15  otworzyles pozycje o wolumenie 50 000 na EUR-USD kapital 2030 euro. Tzn zaryzykowales jakies 8 % swojego kapitalu w jedna tranzakcje { zalozylem  to przy SL 30 pipsow,dlaczego } Jedyna pozycje ujemna jaka znalazlem bylo EUR-USD 84 pipsy wiec usrednilem sporo w dol ,biorac pod uwage ,ze miales darmowe wejscia sratne.

19.10.15 zainwestowales w GOLD 50 jednostek i UWAGA jeden pips to kwota ok 49 EUERO  :knuppel2:  Tak graja banki co obracaja milionami.

23.10.15 GOLD 100 jednosek przy kapitale ponad 22 tys euro niby lepiej ,ale podniosles wolumen wiec nic sie nie zmienilo w ryzyku.

O ile pierwsza tranzakcje jeszcze rozumie, miales w domu w szufladzie 20 tys euro to mogles sobie pozwolic na ryzyko , nie ma potrzeby trzymania kasy u brokera.

Tranzakcji w zloto kompletnie nie jestem w stanie zrozumiec wszedles zeby zarobic 1 pipsa na bardzo duzym ryzyku.  :o

Z tego tez mozna jakos wybrnac logicznie tylko ,ze sa jeszcze takie rzeczy jak zlosliwosc rzeczy martwych + dziwne przypadki i zbiegi okolicznosci.

Wylacza Ci prad, nagla awaria internetu ,kot zbije kubek z goraca  kawa itp. Do tego taliby wleca w wieze Aifla ,znowu wysadza smietniki w londynie albo Putin zajmie Mongolie. Awaria myszki lub klawiatury , przeoczysz kalendarz ekonomiczny lub broker nie wstawi zdarzenia .Predzej czy poznije nastapi taki moment.Najlepsze jest to ,ze wtedy rynek idzie w przeciwna strone jak my.

Wiesz co sie wtedy stanie z depozytem ? Nie zdazysz zareagowac a SL zamknie Ci nie tylko pzycje ,ale i konto.

Uwierz mi takie przypadki sie zdazaja. Popytaj inwestow z 11.09.2001 co sie stalo jak WTC polecialo. 

Poszukaj sobie na MyFxbook sa inwestorzy co mieli po kilka tys % zysku wypracowanego przez lata  a tracili to w jeden dzien ,jak myslisz co poszlo nie tak ?

Chyba uzywaz webtradera prawda ?sprawdzales na danych jak reaguja zlecenia czy strona sie nie wiesza ,bo to czesty przypadek w tych platformach.

Kazdy system wkoncu kiedys przyniesie troche strat ,nawet moj :D umiejetnosc MM sprawia ,ze prawdziwy inwestor bedzie umial to przetrwac i wyjsc z tego  . 90% sukcesu w rynkach finansowych to wlasnie mm. Jestes pewien ,ze wiesz co robisz ?

Nie odbierz tego jako zlosliwosc z mojej strony , poprostu uznalem ,ze nie jestes swiadomy co Cie czeka  :)

Jeszcze jedno pytanko ,dlaczego napisales ,odkurzone konto ,czyzby oznaczlo to przerwe w tradingu , czym byla spowodowana , mozna wiedziec ?

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

@ImBack: porządkując i odpowiadając na Twoje pytania

'czy grasz Intra czy raczej scalping lub longi' - w powyższym wątku masz info nt. stylu gry, nie jest to ani klasyczny scalping, a daytrading, raczej jest to 'pozycjoning' ;)

Nie lubię się powtarzać... jeśli coś nadal jest nie jasne - śmiało pytaj.

---

'Pierwsze co wpadlo mi w oko to data powstania  Pierwszy depozyt został złożony 21.09.2015 w kwocie ok. 1350 EURO.

Chcesz powiedziec ,ze po miesiacu gry wychodzisz z takim projektem ? Naprawde jestem pod wrażeniem  :o.' - czytaj uważnie to, co piszę w wątkach, to będziesz wiedział, że to nie jest moje pierwsze konto i pierwsza przygoda z FX ;)

'09.10.15  otworzyles pozycje o wolumenie 50 000 na EUR-USD kapital 2030 euro. Tzn zaryzykowales jakies 8 % swojego kapitalu w jedna tranzakcje { zalozylem  to przy SL 30 pipsow,dlaczego } Jedyna pozycje ujemna jaka znalazlem bylo EUR-USD 84 pipsy wiec usrednilem sporo w dol ,biorac pod uwage ,ze miales darmowe wejscia sratne.

19.10.15 zainwestowales w GOLD 50 jednostek i UWAGA jeden pips to kwota ok 49 EUERO   :knuppel2:  Tak graja banki co obracaja milionami.

23.10.15 GOLD 100 jednosek przy kapitale ponad 22 tys euro niby lepiej ,ale podniosles wolumen wiec nic sie nie zmienilo w ryzyku

O ile pierwsza tranzakcje jeszcze rozumie, miales w domu w szufladzie 20 tys euro to mogles sobie pozwolic na ryzyko , nie ma potrzeby trzymania kasy u brokera.

Tranzakcji w zloto kompletnie nie jestem w stanie zrozumiec wszedles zeby zarobic 1 pipsa na bardzo duzym ryzyku.   :o' - zgadzam się zagrywka ryzykowna, ale jak do tej pory skuteczna.

W tej chwili gram na własnym kapitale i mogę sobie na to pozwolić.

'Z tego tez mozna jakos wybrnac logicznie tylko ,ze sa jeszcze takie rzeczy jak zlosliwosc rzeczy martwych + dziwne przypadki i zbiegi okolicznosci.

Wylacza Ci prad, nagla awaria internetu ,kot zbije kubek z goraca  kawa itp. Do tego taliby wleca w wieze Aifla ,znowu wysadza smietniki w londynie albo Putin zajmie Mongolie. Awaria myszki lub klawiatury , przeoczysz kalendarz ekonomiczny lub broker nie wstawi zdarzenia .Predzej czy poznije nastapi taki moment.Najlepsze jest to ,ze wtedy rynek idzie w przeciwna strone jak my.

Wiesz co sie wtedy stanie z depozytem ? Nie zdazysz zareagowac a SL zamknie Ci nie tylko pzycje ,ale i konto.

Uwierz mi takie przypadki sie zdazaja. Popytaj inwestow z 11.09.2001 co sie stalo jak WTC polecialo. 

Poszukaj sobie na MyFxbook sa inwestorzy co mieli po kilka tys % zysku wypracowanego przez lata  a tracili to w jeden dzien ,jak myslisz co poszlo nie tak ?

Chyba uzywaz webtradera prawda ?sprawdzales na danych jak reaguja zlecenia czy strona sie nie wiesza ,bo to czesty przypadek w tych platformach.

Kazdy system wkoncu kiedys przyniesie troche strat ,nawet moj  :D umiejetnosc MM sprawia ,ze prawdziwy inwestor bedzie umial to przetrwac i wyjsc z tego  . 90% sukcesu w rynkach finansowych to wlasnie mm. Jestes pewien ,ze wiesz co robisz ?' - Owszem wiem gdzie jestem i co robię.

'Nie odbierz tego jako zlosliwosc z mojej strony , poprostu uznalem ,ze nie jestes swiadomy co Cie czeka   :)' - Prowadzę własny biznes od ok. 20. lat  i pracuję z klientami na codzień. Nie odbieram tego ani jako złośliwość, ani jako wymądrzanie sie, a jako życzliwą uwagę Kolegi.

Cięty dowcip i kubeł zimnej wody wskazane.

Będzie mi miło, jeśli zechcesz być moim 'hamulcowym', jeśli zobaczysz, że zemną jest coś 'nie halo'. ;)

Przyjmuję uwagę z pokorą i czekam na kolejne.

' Jeszcze jedno pytanko ,dlaczego napisales ,odkurzone konto ,czyzby oznaczlo to przerwe w tradingu , czym byla spowodowana , mozna wiedziec ?' - miałem kilka lat przerwy. To jest całkowicie nowe konto. Stare konta u innych brokerów dawno temu pozamykane. Każde z nich zostało zamknięte z mniejszym, lub większym zyskiem.

Przez ostatnich kilka lat 'młóciłem' hyipy i rev share'y, co widać po mojej aktywności na forum. Ale nadszedł koniec na zabawy tego typu, a szalę przeważyło zdarzenie w jednym z RS, gdzie mi admin 'odpalił' konto bez powodu i od kilku tygodnie nawet nikt nie raczy mi odpowiedzieć dlaczego.

Stąd szybka i radykalna decyzja o powrocie do FX.

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 30 październik 2015 - 08:49

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Witam po dłuższej, urlopowej przerwie. ;)

Zapraszam do lektury wątku: http://www.hyipforum...iennik-tradera/

i komentowania w tym miejscu, ewentualnie do zadawania pytań, tych niewygodnych dla autora także. ;)

lewica1979

lewica1979

Doświadczony inwestor

• SuperVIP
  • 490 postów
Poradniki

W dzienniku tradera zapisałeś, iż "Saldo po zamknięciu jest mniejsze niż wynikało by to bezpośrednio z rachunku zysków, gdyż pobrane zostały opłaty 'rollover' z tytułu pozycji jeszcze nie zamkniętych. Dlatego zależy mi na podwyższeniu salda na rachunku do kolejnego poziomu, gdyż wiąże się bezpośrednio z poprawą warunków handlu" Czy możesz napisać jaki poziom rachunku masz na myśli?

728x90.gif

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Z podsumowania pozycji 1. i 2. z poście, wynika, że saldo powinno wynosić 51.101.25 a wynosi 50.946. 

Różnicę między jednym, a drugim wynikiem pochłonął 'rollover'.

Dlatego zależy mi na możliwie jak najszybszym podwyższeniu salda, żeby zgodnie z regulaminem brokera, dostać lepsze warunki handlu.

Celem jest, żeby nie zmieniając w istotny sposób podejścia do rynku, osiągać lepsze rezultaty.

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

W godzinach mojej obecności na rynku, był on dość 'płaski', dlatego dzisiejszy wynik nie 'zwala z nóg'.

Wiem. ;)

Dodatkowo bardzo nie 'po nosie' mi rollover, ale nic na to nie poradzę.

Pracuję jednak systematycznie, żeby kapitał przyrastał i żeby z biegiem czasu moje opłaty transakcyjne malały, co w znaczny sposób (niczego de facto nie zmieniając w podejściu do rynku) wpłynie na finalny wynik w skali miesiąca, czy roku.

Gdyby ważyć tylko i wyłącznie wynik brutto, to nawet przy opłatach transakcyjnych na obecnym poziomie, wypracowanie wyniku w granicach 5-10% w skali miesiąc jest jak najbardziej możliwe.

Zakładam, co jest oczywiste, ale warto czasami podkreślić, że otwieram kolejne pozycje tylko i wyłącznie kiedy odbieram wyraźny sygnał, że ma to sens i pokrywa się w 100% z przyjętymi założeniami, i jest realna szansa na jej zamknięcie w krótkim czasie, np. tego samego dnia.

Dla bliżej zainteresowanych, detale wejścia w rynek i zamknięcia 'in profit', wynikają wprost z dodawanych załączników.

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 24 listopad 2015 - 00:07

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Dzisiaj podsumowanie listopada i podliczenie całkowitych zysków na rachunku nr 1.

30.11 wolny od aktywnego tradingu.

Dlaczego numer 1.?

O tym później. 

Jestem w trakcie opracowywania sprawozdania. ;)

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

@Crespo: Liczę na merytoryczną dyskusję i dzięki za zainteresowanie, ponieważ; 

1/ 'pycha poprzedza upadek' jak podają święte księgi, a że ja już wystarczająco lat mam 'na grzbiecie', to i nie wstydzę się przyznać, że czegoś nie wiem.

Jeśli spotykam kogoś w życiu kto twierdzi inaczej, to szybko 'daję nogę' zanim nie głupotą zarazi. ;)

2/ jak wiesz doskonale, nie jest to typowe forum fx, miło będzie zatem spotkać kogoś, kto zechce, nawet ostro, zwrócić mi uwagę na moje braki, byle z sensem i merytorycznie, a nie z durną złośliwością.

Złośliwców i idiotów mam dość w 'realu'. ;)

'Chętnie zobaczę wyniki  strategii Joe Rossa. Kiedyś faktycznie była to strategia działająca jak ' bankomat' , teraz podobno nie jest już tak skuteczna..podobno  :)' - Przekonamy się razem. ;)

Osobiście nie znam strategii typu 'bankomat'.

Każda generuje ze sobą ryzyko i pojedyncze straty.

Niezależnie od powyższego, skoro już o stratach mowa, coraz mniej przejmuje mnie liczba pojedynczych strat (co widać bardzo wyraźnie po transakcjach na rachunku nr 2.), a relacje między stratą, a zyskiem na wszystkich transakcjach w skali miesiąca.

De facto to jest dla mnie miernikiem, czy moje podejście do rynku ma sens, czy nie.

Dopóki mierząc bilans otwarcia i zamknięcia każdego miesiąca, mierzony wartością rachunku jest 'in profit', to znaczy, że kontroluję sytuację.

Czy ten profit wynosi dwa, cztery, czy dziesięć procent miesięcznie i czy spełnia oczekiwania grającego, czy nie, to inny temat, ale jeśli generuje się systematyczny zysk netto, to znaczy, że ogarniam 'bazę'.

Jeśli ktoś zna i przygląda się temu, co tutaj piszę, z pokorą przyjmę najbardziej nawet krytyczne uwagi.

Byle z sensem i merytorycznie. ;)

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 01 grudzień 2015 - 09:50

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaTychy

Jak tam po dzisiejszych "zawirowaniach" na rynkach? Nieźle się podziało, grając dużą pozycją można było sporo zarobić albo zrobić ujemne saldo na dobrych kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych..

Prowadzisz statystyki na temat swojej skuteczności? Bo z tego co wiedzę to nieźle, z 90 parę procent będzie :)

Użytkownik killer87 edytował ten post 03 grudzień 2015 - 18:05

Ostatnie wpisy w tym temacie

Zdjęcie

Od: TRex4eX - dziennik tradera - komentarze

przez TRex4eX w TRex4eX, czyli polowanie na Pipsozaury. ;), na 13 grudzień 2016 - 22:07

Źródło: TRex4eX - dziennik tradera - komentarze

Czytaj wpis →

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.