Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

corevps prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

TRex4eX - dziennik tradera - komentarze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

ImBack

ImBack

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaDoncaster

Ja na Twoim miejscu supilbym sie na ilosci pipsow z tranzakcji. Masz maly zysk i musisz duzo zlecen klepac co wiaze sie z wiekszym ryzykiem. Ja sobie moge pozwolic na graniu Intra na 8 parach u Ciebie bedzie to nie do ogarniecia. Przy moim stylu gry czasami kilka dni czekam na setupa wiec obserwacja kilku par to nie problem a czasami tez potrafie je przeoczyc.

O co chodzi z kontem Pamm i Prywatnym ? prezentujesz tutaj dwa konta czy jedno bo ja juz sie pogobilem.

TRex4eX

TRex4eX

Uzależniony od inwestowania

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

@killer87: 'Bo z tego co wiedzę to nieźle, z 90 parę procent będzie  :)' - Na koncie 'PAMM' - skuteczność na razie 100%, ale dość wysoki rollover (max do 10 euro za przetrzymanie dużej pozycji, np. 1 lot) pożera część zarobionych pieniędzy. Na koncie 'TRex' skuteczność zdecydowanie pow. 90%. ;)

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 06 grudzień 2015 - 12:18

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Postaram się tym postem odpowiedzieć na kilka, zbliżonych do siebie pytań, otrzymanych różnymi 'kanałami': Od dzisiaj zmieniłem nieco nomenklaturę dla poszczególnych rachunków.

Dlaczego?

Ponieważ na rachunku, pt. 'PAMM' znajduje się kapitał 'mieszany' stosuję sprawdzone, choć może mniej zyskowne podejście do rynku.

Z kolei rachunek, dla rozróżnienia zwany 'TRex', jest rachunkiem prywatnym. Tutaj do zajęcia pozycji wyszukuję mniej spotykane, niosące ze sobą zdecydowanie wyższe ryzyko formacje.

Ku mojemu zaskoczeniu, dotychczasowe wyniki na drugim rachunku, mimo zamykania części pozycji 'in minus', są lepsze. Jednak dopóki nie poczuję się pewnie i nie dopracuję niuansów (bardziej analiza poszczególnych pozycji), nie zdecyduję się na działanie w podobny sposób na rachunku PAMM.

Czekam (w wątku lub inną drogą) na ewentualne dodatkowe pytania.

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

ImBack

ImBack

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaDoncaster

Po 1

Ciekawe ,ze nikt tego nie skomentowal.

Saldo startowe 56,646 , Saldo kapitalu inaczej gain 45,965,96 strata na Twoim koncie po miesiacu gry wynosi -10.658  blisko 20 % kapitalu :excl: 1/3 konta zablokowana 

Spodziewalem sie tego jak przeczytalem ,ze grales na Etoro typowa strategia z tamtego serwisu ,a moze rynek zawroci. :blush: .

Pisalem ,ze MM to podstawa a dalej lekcewazysz temat, prowadzisz kreatywna ksiegowosc rodem z Enronu, wykazujesz zyski ukrywasz straty. Kiedys nie moglem sie  doszukac zamknietej tranzakcji na zlocie, masz cos tam schowane w tym temacie ?

Po 2

Euro idzie w gore jest nawet trend metoda Overbalance a Ty notorycznie sprzedajesz Euro do USD dlaczego ?

Po 3 Na parach crosowych gra sie troche inaczej jak na majorach ,panuja zdeka inne zasady. Przyklad CAN - JEN nie kumam dlaczego tak zagrales przeciez CAN leci na leb na szyje. Zaraz bedzie tam fala 3 i bedzie po ptakach na bardzo dlugo.

Po 4

Do tej pory nie wiem co tej jest ten " pozycjoning " ale nie bardzo chyba kumasz gry na Bollinger Bands ,albo nie te ksiazki czytales co powinienes.

Nie jestem expertem w tej branzy ale widzialem jak ktos gra na tym i wyglada to zupelnie inaczej.

Najpierw musisz miec trend , potem minimum dwa zalamania na wykresie , zlecenie ustawiasz pod lub nad swieczka w zaleznosci od trendu a SL 1 pips pod lub nad. Zysk  powinien przekroczyc SL lub byc wiekszy inaczej nie wchodzisz w zagranie bo Ci sie nie oplaca. Same Bandy sa bardzo fajne dochodowe proste i czeste ,sam chcialem sie nimi pobawic ale jakos nigdy nie mam czasu na nie, :blush: i nie lubie ani niskich ani wysokich SL  :P 

W wiekszosci przypadkow kazdy opracowany system daje zarabiac , problem w tym ,ze trzeba go dobrze rozumiec ,znac i przestrzegac pewnych zasad tworcy np .nie wchodzic na czewonych danych :D  jak ja dzisiaj.

Jak bediesz chcial to w wolnej chwili poszukam jakies przyklady z Band w celu doedukowania kolegi ;) .

Jak by co to pisz moze cos Ci doradzic z tymi zalegajacymi pozycjami bo widzialem ,ze CAN - JEN dalej pikuje.

Sorki za ostre slowa ale jak zobaczylem ,te -10 k to az sie przestraszylem co bedzie dalej.

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaTychy

To już wiemy skąd taka duża skuteczność :) Granie bez stoplossa i przetrzymywanie stratnych pozycji zawsze kończy się bankructwem.. tutaj jak widać na screenie już -10k, a liczenie że rynek się odwróci to mrzonka.. Poza tym scalpowanie na egzotykach typu EUR/PLN czy USD/PLN mija się z celem, czego przykład mamy tutaj w postaci rozszerzonego spreadu. To nie wina brokera i to nie broker zmienia kurs i spread tylko dostawca płynności czyli jakiś duży bank tak zakwotował. To właśnie brokerzy MM czyli market maker mogą manipulować kursem, a nie broker ECN czy STP. Dlatego do scalpingu czy daytradingu nadaje się tylko broker typu ECN/STP.

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

@ImBack: Serdeczne dzięki za krytyczne, ale merytoryczne opinie. 

Drobna uwaga: '-10.658  blisko 20 % kapitalu ! 1/3 konta zablokowana' - 10 tys. z 56 tys. to jednak zdecydowanie mniej niż 1/3, bo mniej niż 20%, czy mniej niż 1/5 całkowitego salda i nie jest ot strata, tylko wynik na trzech dużych otwartych pozycjach (chyba, że ktoś tu uskutecznia księgowość rodem z Enronu i sieje defetyzm;)), co nie znaczy, że 'olewam temat' i nie obserwuję na bieżąco rynku.

'Pisalem ,ze MM to podstawa a dalej lekcewazysz temat, prowadzisz kreatywna ksiegowosc rodem z Enronu, wykazujesz zyski ukrywasz straty'- Czym innym jest świadoma manipulacja, o której pisałeś wyżej, a czym innym ryzykowna gra na własnym kapitale. Nie widzisz różnicy?

Nie przyszło Ci do głowy, że mnie obrażasz takim porównaniem...?

@killer87: 'Granie bez stoplossa i przetrzymywanie stratnych pozycji zawsze kończy się bankructwem.. tutaj jak widać na screenie już -10k, a liczenie że rynek się odwróci to mrzonka' - cały 'minus' na koncie 'TRex', to trzy duże pozycje, masz rację, że jest to bardzo ryzykowne. 

'Poza tym scalpowanie na egzotykach typu EUR/PLN czy USD/PLN mija się z celem, czego przykład mamy tutaj w postaci rozszerzonego spreadu.' - Czas pokaże, czy tak jest. Na przestrzeni ok. póltora miesiąca (pamiętając o trzech ww. krytycznych pozycjach) wyniki są lepsze niż myślałem.

'To nie wina brokera i to nie broker zmienia kurs i spread tylko dostawca płynności czyli jakiś duży bank tak zakwotował.' - Nie szukałem winnych, podałem jedynie przykład sytuacji z rynku. Jeśli zatem konto jest u brokera (ECN, a nie MM), to opisałem konkretny przypadek na koncie, gdzie...? U konkretnego brokera.

'To właśnie brokerzy MM czyli market maker mogą manipulować kursem, a nie broker ECN czy STP.' - Tyle, że (pamiętając o regulaminie, który praktycznie u każdego brokera dopuszcza taką możliwość), u mojego MM, jeszcze nigdy nie spotkała mnie taka sytuacja, natomiast u ECN jak widać tak. 

---

Podsumowując.: Uwagi merytoryczne przyjmuję z pokorą, nad warsztatem dzień po dniu pracuję systematycznie, ale proszę nie uskuteczniać manipulacji i nie rozsiewać po 'necie' informacji (nie pojmuję w jakim celu, ale tak niektórzy robią, nie wiem, czy Ci piszący, czy Ci obserwujący, a szkoda mi czasu na bzdurne śledztwa, mam ciekawsze zajęcia), że straciłem jakieś pieniądze, bo nie straciłem.

Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, przemyślę, co z tym zrobić.

Saldo na pozycjach otwartych, to nie to samo, co fizyczna strata. Chyba, że po raz kolejny ktoś tu uskutecznia księgowość rodem z Enronu.

Jeśli pojawiają się jakieś pozycje ujemne (co jasno i wyraźnie pokazuję w zestawieniach), to każdy ma prawo jasno i wyraźnie powiedzieć: Słuchaj gościu, fajansiarz z Ciebie, a nie żaden trader, bo straciłeś 10k.

Nic takiego nie miało miejsca.

Wartość dotychczasowego podejścia do rynku (które nie jest constans, ale jest dopracowywane), najlepiej zweryfikuje czas i wynik finansowy.

Wszystkie pozycje zamknięte do tej pory 'in minus' wyniosły w sumie ok. 1000-1100 PLN i dotyczą tylko i wyłącznie rachunku TRex, i mimo 'wiszących' pozycji przyrost salda na rachunku na przestrzeni ostatniego miesiąca wyniósł ponad 17%.

Gdybym był zmuszony z jakiegoś powodu zamknąć je wszystkie w tej sekundzie, czego nie zamierzam robić, to rachunek wyniósł by -1500 w stosunku do bilansu otwarcia.

W weekend przedstawię precyzyjne wyniki za pierwszą dekadę grudnia.

Koledzy, kto tutaj uprawia kreatywną księgowość i manipuluje?

Proszę pomóżcie mi podnieść jakość handlu, jeśli widzicie, że popełniam błędy, a na pewno każdy (mniejsze, czy większe) je popełnia, ale nie musicie robić ze mnie oszusta i szubrawca, bo nikim takim nie jestem, a tak mnie przedstawiliście.

Uważacie, że Wasze podejście jest ok.?

Chcielibyście, żebym o Was tak pisał?

----

edit. ImBack: 'Kiedys nie moglem sie  doszukac zamknietej tranzakcji na zlocie, masz cos tam schowane w tym temacie ?' - Krótko i merytorycznie: Gdybyś był łaskaw przywołać pozycję na 'gold', o której wspominałeś wyżej, to chętnie zdam relację,. w miarę możliwości szczegółowo, jakim zakończyła się finałem, bo w 'otwartych' nie mam w tej chwili żadnej.

edit. Niechcący dałem się lekko wmanewrować w dyskusję pomijając ważny, ale konkretny detal... na wiszących pozycjach EURPLN w kierunku na 'sell' mam SWAP dodatni, zatem, poza czasową blokadą (nie stratą!) kapitału, nie generują mi one żadnych dodatkowych kosztów, wręcz przeciwnie, mam na tych pozycjach (podkreślam: w tabeli, pt. SWAP), z tytułu ich przetrzymywania saldo dodatnie!

Łatwo to sprawdzić (w tabeli opłat u danego brokera) , czy mówię prawdę, czy ściemniam.

Łatwo też sprawdzić, na podstawie tego samego screen'a, na który się powyżej powołujecie, że te pozycje nie są umiejscowione gdzieś 'na Księżycu', tylko stosunkowo blisko bieżącego rynku. 

Nie otwieram pozycji na 'buy', czy 'sell' na podstawie tego, czy klapa od 'kibla' jest opuszczona, czy podniesiona, ale na podstawie analizy.

Raz mniej, raz bardziej trafionej.

Jeśli macie sprawdzone i działające metody, to chętnie wysłucham, ale w formie zebranej i możliwej do przyswojenia, natomiast nie podstawie haseł, czy tym bardziej oskarżeń.

Mimo 'zgrzytu', liczę na Waszą pomoc w usprawnieniu tradingu. Chętnie pogadam via tel. kom., jeśli tylko chcecie.

Będę też wdzięczny jeśli zechcecie dzień po dniu, jak ta mała 'mróweczka', opisywać precyzyjnie swoje wejścia w rynek.

Chętnie będę się od Was uczył.

Póki co, to chyba jestem jedyną osobą, która odważyła się w tym miejscu, która poświęca na dokumentowanie tego co robi tyle czasu, co ja.

Liczę na wzajemność i merytoryczną współpracę.

---

edit. ImBack: 'Spodziewalem sie tego jak przeczytalem ,ze grales na Etoro typowa strategia z tamtego serwisu ,a moze rynek zawroci.  :blush:' - Na eToro pojawiłem się i zniknąłem jak supernowa. MiałEm tam ulokowany kapitał rzędu 100 euro przez ok. miesiąc. Kompletnie nie widzę związku z ww. sytuacją.

Jesteś w stanie pomóc mi, polecić jakąś lekturę, wartościowe szkolenie?

Na takie rzeczy nigdy nie żałowałem kasy. Chętnie wysłucham i podziękuję, jeśli to będzie coś wartościowego.

Weekend prze nami. Może mam coś nawet na półce (tudzież w formie ebook'a), a nie doceniałem tego...

---

edit. ImBack: 'Pisalem ,ze MM to podstawa a dalej lekcewazysz temat' - hasło, żadnych konkretów. Możesz rozwinąć wypowiedź, lub jak wyżej.

'Euro idzie w gore jest nawet trend metoda Overbalance a Ty notorycznie sprzedajesz Euro do USD dlaczego ?

Wygląda na to, że w tej kwestii sam sobie zaprzeczasz.

Statystyki od początku grudnia wyglądają nastepująco:

http://prntscr.com/9cy748

http://prntscr.com/9cy7s5

czyli 'buy' / 'sell': 7 / 4.

Świadomie wrzuciłem screen'y z 'zahaczeniem' EURPLN (u góry), a na końcu 'gold', żeby znowu ktoś mnie nie zwyzywał tutaj, że coś tam manipuluję...

Polecisz coś wartościowego (tylko nie jakieś tam piep.... w bambus, tego mam już na półkach na kilogramy), nt. Overbalance?

----

'Po 3 Na parach crosowych gra sie troche inaczej jak na majorach ,panuja zdeka inne zasady. Przyklad CAN - JEN nie kumam dlaczego tak zagrales przeciez CAN leci na leb na szyje. Zaraz bedzie tam fala 3 i bedzie po ptakach na bardzo dlugo' - Niestety nie wszystko załapałem. Proszę pisz do mnie ludzkim językiem, albo rozwiń temat. 

Jestem prostym człowiekiem, który pracując na kilku prostych narzędziach (o czym już kilka razy tu i ówdzie pisałem), w prosty sposób traktuje rynek.

Nie jestem i nigdy nie będę, bo nie mam takiego zamiaru, żadnym foreksowym guru, dlatego takim językiem do mnie mów, albo podaj konkretny przykład z analizą przypadku.

Byle prosto i zrozumiale. Skłonię się i podziękuję, jeśli wniesie to coś do mojego traderskiego życia.

Póki co to dla mnie 'mowa-trawa'.

----

'Do tej pory nie wiem co tej jest ten " pozycjoning " ale nie bardzo chyba kumasz gry na Bollinger Bands ,albo nie te ksiazki czytales co powinienes.

Nie jestem expertem w tej branzy ale widzialem jak ktos gra na tym i wyglada to zupelnie inaczej.

Najpierw musisz miec trend , potem minimum dwa zalamania na wykresie , zlecenie ustawiasz pod lub nad swieczka w zaleznosci od trendu a SL 1 pips pod lub nad. Zysk  powinien przekroczyc SL lub byc wiekszy inaczej nie wchodzisz w zagranie bo Ci sie nie oplaca. Same Bandy sa bardzo fajne dochodowe proste i czeste ,sam chcialem sie nimi pobawic ale jakos nigdy nie mam czasu na nie,  i nie lubie ani niskich ani wysokich SL   

W wiekszosci przypadkow kazdy opracowany system daje zarabiac , problem w tym ,ze trzeba go dobrze rozumiec ,znac i przestrzegac pewnych zasad tworcy np .nie wchodzic na czewonych danych    jak ja dzisiaj.

Jak bediesz chcial to w wolnej chwili poszukam jakies przyklady z Band w celu doedukowania kolegi  ' - A tutaj szacunek dla Kolegi. ;)

Brzmi zrozumiale, ale było by miło, gdybyś był w stanie posiłkować kolegę jakąś ogarniętą lekturą. Ale zgodnie z wcześniejszymi wskazaniami.

Mam alergię na przemądrzałych guru, co poza pisaniem książek i to nie zawsze w sposób zrozumiały, nic poza tym nie potrafią.

Wolę praktyków.

---

'Sorki za ostre slowa ale jak zobaczylem ,te -10 k to az sie przestraszylem co bedzie dalej' - Nie żywię urazy, chociaż, tak jak już wcześniej pisałem, chwilami pojechałeś 'po bandzie'. ;)

Wracając: Przeciwnie cieszę się, że ktoś tu w ogóle zajrzał. ;)

Czekam zatem na rozwój dyskusji.

---

edit. Drobna uwaga kosmetyczna (i regulaminowa): czerwony kolor jest przynależny do moderatorów i admina forum. ;)

----

@killer87: 'To już wiemy skąd taka duża skuteczność  :) Granie bez stoplossa i przetrzymywanie stratnych pozycji zawsze kończy się bankructwem.. tutaj jak widać na screenie już -10k, a liczenie że rynek się odwróci to mrzonka' - 'Łykam' wszystko, co napiszesz, byle byś pisał z sensem.

A propos przetrzymywania pozycji i tego czy to ma sens, czy nie, to odpowiedź masz powyżej.

Bywają zaskakujące sytuacje (kwestia kierunku pozycji prztrzymywanej, 'buy', czy 'sell'), że zamiast strat z tego tytułu masz... profit.

Na razie to jakieś bajania po części, a po części... właściwe nie wiem, co, bo konkretów, to tu nie ma żadnych.

Jeśli 'ogarniesz' jakieś konkretne przykłady, to wal śmiało. "Biere' na klatę największą krytykę. Jeśli nie to... sam wiesz co...

----

'Poza tym scalpowanie na egzotykach typu EUR/PLN czy USD/PLN mija się z celem, czego przykład mamy tutaj w postaci rozszerzonego spreadu' - Ma czy nie ma... oto jest pytanie.

A odpowiedź tutaj.

I to tylko z dzisiejszego dnia.

Jeśli będziesz miał wyraźnie lepsze efekty i 'zaświecisz' nimi, tak jak ja w tej chwili, to dobrze zapłacę, jeśli zechcesz mnie przyjąć na 'ucznia'.

A póki co to... sam wiesz co...

----

' To nie wina brokera i to nie broker zmienia kurs i spread tylko dostawca płynności czyli jakiś duży bank tak zakwotował' i 'To właśnie brokerzy MM czyli market maker mogą manipulować kursem, a nie broker ECN czy STP' - Nie no to oczywiście moja wina, że w chwili podjęcia decyzji o ustawieniu zlecenia miałem spread '25', a po paru sekundach, w chwili kliknięcia myszką '100'. ;)

I to nie u MM, tylko u ECN. 

'Dlatego do scalpingu czy daytradingu nadaje się tylko broker typu ECN/STP' - a ja tam wolę dużego brokera MM ze stałym, choć nie najniższym z możliwych spreadem.

Do tego kwestie cashflow, lokacji i regulacji brokera, możliwości i anonimowości wpłat/wypłat.

Same spready i literki (MM/ECN/STP), to nie wszystko.

Ciekaw jestem ile kont, u ilu brokerów Kolega 'przerobił', pod kątem tych kilku prostych kwestii i ile na co dzień zarabia na FX...

Dla jasności: Nie mam zamiaru zaglądać Ci do portfela, nie w tym rzecz, mam jedynie na myśli skąd czerpiesz tezy/przekonania, bo ja z doświadczenia, a Ty...?

'Nie to ładne, co piękne, ale co się komu podoba...' ;)

----

To, że jestem leniwy, jak każdy, to fakt. 

'Ukułem' kiedyś myśl, parafrazując pewne znane powiedzenie, że 'ludzie dzielą się na leniwych i na tych, którzy się do tego nie przyznają'.

Można kopiować i rozpowszechniać bez ograniczeń. ;)

Jeśli twierdzienie jest plagiatem, dajcie mi znać. Nie będę z siebie robił 'wała'. 

Stąd konkretne pytanie i prośba o pomoc jednocześnie: Samodzielne wyznaczanie trendów, raz, że jest żmudne i nudne, to efekty bywają różne, co widać w potknięciach w moim tradingu. Fakt.

Czy któryś z Was korzysta, lub zna sprawdzone narzędzia pomocne w tradingu w tej materii?

Niezależnie od tego, czy to będzie 'soft' na MT4 (na przykład), czy jakaś inna forma wsparcia, np. alerty via e-mail/SMS, pt. 'zajrzyj 'łosiu' na EURHUF'.

Działam i nie zamierzam na razie tego zmieniać w 100% manualnie. Nie szukam maszyny, która odwali robotę za FX-idiotę, tylko podpowie, że warto w danym momencie przyjrzeć się konkretnemu rynkowi.

Nie chcę nic 'za darmochę'. Może być drogie, byle skuteczne.

Będę wdzięczny za wsparcie w tej kwestii.

Zwyczajnie po ludzku nie mam czasu na śledzenie jednocześnie x par. 

Bywa, że z tego powodu uciekają mi 'mega' ruchy na rynku.

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 11 grudzień 2015 - 19:47

ImBack

ImBack

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaDoncaster

Stan konta 45.965 wymagany depozyt 17,762 czy to aby nie przypadkiem 1/3 konta ?  -10680  Wyraznie napisalem BLISKO 20% a nie ,ze 20 %. Co mam na kalkulatorze liczyc , podalem przyblizona wartosc. Czytaj ze zrozumieniem.

Jak masz w magazynie towar ktorego nie mozesz sie pozbyc jest to strata i tak to widza inwestorzy. Jak nie wierzysz poczytaj i popytaj.Zaden inwestor sie nie zainteresuje firma ktora majatek ma w magazynie i nie moze sie go pozbyc i na tej podstawie wycenia jego wartosc ,kazdy powazny inwestor Cie wysmieje i nie bedzie chcial z Toba rozmawiac.

Gdybym był zmuszony z jakiegoś powodu zamknąć je wszystkie w tej sekundzie, czego nie zamierzam robić, to rachunek wyniósł by -1500 w stosunku do bilansu otwarcia.

To nie ma znaczenia w tej chwili jestes na sporym minusie z ktorego nie wiadomo czy wyjdziesz a mozesz go rowniez poglebic , czy wytrzymasz to w czwartek to sam sie przekonasz.

Jezeli rynek powiekszy Ci minus  to czym bedziesz gral ? bo bankowo nie kasa ktora masz zablokowana. Wiec w praktyce nie masz tej kasy i do momentu jak z tego nie wyjdziesz to jest to strata i tak to nalezy czytac.

Po to jest cos takiego jak saldo konta inaczej Gain zebtys wiedzial ile masz do dyspozycji.

Pokaz mi screna albo jakas wczesniejsza wiadomosc o minusowych pozycjach ,za wyjatkiem tego screna do ktorego sie odnosilem , nie ma nic podobnego ,wiec mialem prawo tak powiedziec nie udzieliles takich informacji ,wiec moglem to odebrac jak odebralem. Porownanie z Enronem uzylem w formie  humoru nic wiecej.

Czym innym jest świadoma manipulacja, o której pisałeś wyżej, a czym innym ryzykowna gra na własnym kapitale. Nie widzisz różnicy?

Wow wierzysz w to co piszesz ? Jak bys ocenil gre takiego tradera z takim bilansem ? ciekawe czy zainwestowales kiedys w takie cos ? Jezeli tak to sam sie oklamujesz.

Ja jako zwykly czytelnik nie musze wiedziec ktore konto jest ktore , czy to demo ,czy pamm czy prywatne.

Sprawa Etoro , wyraznie w swoim  "CV " napislales ,ze tam grales , Teraz jakies komety itp to po co o tym wspominales ?  Ja tylko dlatego ,ze bzykalem panienki pod golym niebem czytaj gwiazdami nie napisze do NASA ,ze interesuje sie astronomia i mam spore dosiwadczenie w tej dziedzinie. :D. A dlaczego o tym wspomnialem odpowiedz sobie sam dlaczego z tamtad uciekles, jak tam ludzie graja ,trzymaja pozycje po kilka tys pipsow ,calymi miesiacami a nawet latami poglebiaja straty. To samo robisz Ty ,myle sie ? ile pipsow na minusie masz Canade ? Przy stawce jaka uzywasz wkrotce zobaczysz przykre tego efekty , czego Ci oczywiscie nie zycze.

Do kreatywnej ksiegowosci moge jeszcze dopisac klamstwo w " CV " :P

NIe mam  i nie mialem zamiaru Cie oczerniac szkalowac ani nic podobnego komentuje to co widze i takie sa fakty.

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

W niektórych kwestiach jestem skłonny zmienić nieco optykę, co do pewnych zdecydowanie nie, np. to że saldo -10k w pozycjach otwartych, traktujesz jako fizyczną stratę, a inni takie rewelacje podłapują temat jak jakiś brukowiec i latają z jęzorem po necie i piep... jakieś farmazony nie mając bladego pojęcia o temacie.

Masz jakiś konkretny cel, czy robisz ferment bezinteresownie?

A jeśli nie miałeś do tej pory pojęcia o wadze tego, co piszesz, to jasno i wyraźnie podkreślam: Pisząc cokolwiek, jasno zaznacz, co jest faktem, a co jest Twoją interpretacją faktów.

A teraz przejdźmy do konkretów: jeszcze dwa dni temu 2 x EURPLN, które generowały ok. 10k straty w tej chwili zamknęły się z zyskiem w sumie ok. 2,5k..

Zerknij tutaj.

Wynik na otwartych zleceniach (czy to będzie -5k, -10k, czy nawet -20k) jest wynikiem bieżących działań i będzie się cały czas wahał.

Ale widzę, że moja argumentacja nie trafia do Ciebie, a ja nie mam ani czasu ani ochoty spierać się o słowa.

W tej chwili przywołam istotę tego wątku, czyli komentowanie konkretnych zagrań i poprawa jakości handlu, poprzez wnoszenie wartości dodanej w postaci wiedzy i trzeźwego osądu osoby stojącej z boku, poza emocjami.

W poprzednim poście prosiłem o pomoc w kilku kwestiach.

W żadnej z nich nie otrzymałem od Ciebie żadnej konkretnej pomocy, podpowiedzi.

Jeśli masz możliwość pomocy w poprawie jakości tradingu, to chętnie słucham.

Jeśli nadal masz zamiar 'bić pianę, to serdecznie dziękuję za udział w wątku.

Liczę na oczyszczenie atmosfery i skupienie się na tradingu, a nie na interpretacji wartości na rachunku.

Piłka po Twojej stronie. 

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 15 grudzień 2015 - 22:02

• Karolak lubi to

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaTychy

Jak możesz to podrzuć linka do tych "informacji" na twój temat. Nikt cie nie atakuje, a przynajmniej nie ja. Po prostu w mojej ocenie popełniasz błędy nowicjusza.. Generalnie nie obchodziło by mnie to tak jak byś grał za swoje pieniądze ale ty wziąłeś na siebie odpowiedzialność grania cudzymi. Ja coś tam już nieco wiem o tym rynku, ponad dwa lata już w tym siedzę, czy to mało czy to dużo już nie mnie oceniać. Ostatnio mniej aktywnie i nieregularnie z racji częstych wyjazdów za granice i braku dostępności internetu. W jakimś tam stopniu utożsamiam się z tym forum więc czuje się zobligowany do wytknięcia ci popełnianych według mnie błędów, chociaż by dlatego, żeby ostudzić nieco zapędy potencjalnych inwestorów którzy być może nie znają się na forexie. Nie jestem też żadnym forexowym milionerem czy jakimś guru.. a nawet najlepsi mają gorsze momenty. I to jest całkiem normalne, nie da się regularnie na małym ryzyku wykręcać nie wiadomo jakich stóp zwrotu, jeżeli by tak było to by już dawno zabrakło pieniędzy na świecie :)

Mam propozycje, podepnij konta do myfxbook.com i wtedy zamkniesz usta wszystkim hejterom i krytykom. Bo jak na razie to nie można rzetelnie ocenić stanu twojego konta, nie wiemy ile masz aktualnie pozycji otwartych i czy jesteś w nich na stracie czy na zysku. Ja myślę, że na przełomie wiosny/lata kiedy zmienię charakter mojej pracy ruszę ze swoim regularnym dziennikiem tu na forum, wtedy będziesz miał możliwość wytknięcia mi moich błędów które na pewno się pojawią. Nie ma przecież ludzi nie omylnych :)

cały 'minus' na koncie 'TRex', to trzy duże pozycje, masz rację, że jest to bardzo ryzykowne.

'Łykam' wszystko, co napiszesz, byle byś pisał z sensem.

A propos przetrzymywania pozycji i tego czy to ma sens, czy nie, to odpowiedź masz powyżej.

Bywają zaskakujące sytuacje (kwestia kierunku pozycji prztrzymywanej, 'buy', czy 'sell'), że zamiast strat z tego tytułu masz... profit.

Na razie to jakieś bajania po części, a po części... właściwe nie wiem, co, bo konkretów, to tu nie ma żadnych.

Jeśli 'ogarniesz' jakieś konkretne przykłady, to wal śmiało. "Biere' na klatę największą krytykę. Jeśli nie to... sam wiesz co...

Przetrzymywanie strat to jest podstawowy błąd który popełniają bankrutujący. To nie jest jakieś moje "widzimisie" tylko wynika to ze statystyki. Nie na darmo piszą o tym w prawie każdej książce traktującej o forexie. To, że to tylko 3 pozycje to tylko gorzej dla ciebie i inwestorów którzy powierzyli ci pieniądze.. i zgodzę się tutaj z kolegą ImBack, że zarządzanie kapitałem u ciebie leży i kwiczy. Załamujesz wskaźnik RR czyli stosunek ryzyka do zysku. Średnio zgarniasz te kilkadziesiąt zł zysku, a ryzykujesz 3k w jednej pozycji.. Ryzykujesz bardzo dużo, żeby zgarnąć bardzo mało. W długim terminie z takim podejściem nie masz szans.

Nawet jeżeli jakimś cudem zamkniesz te pozycje na zysku i następne 20 czy 50 takich transakcji uda ci się obronić to w końcu przyjdzie ta jedna jedyna i zbankrutuje ci konto. Rynek wybije się z trendu, pójdzie w drugą stronę i koniec.. jedna pozycja i bankructwo. Przykładów masz na platformie na każdej parze mnóstwo, trendy się co jakiś czas zmieniają i odpowiedz sam przed sobą czy był byś w stanie wytrzymać finansowo i psychicznie stratę kilku tysięcy pipsów.. a nie grasz przecież mikrolotami tylko za 0,5 i 1 lota. Forex trzeba traktować jak biznes, a stoplossa jak koszt tego biznesu. Nie należy rozpatrywać tego w kategoriach błędu czy porażki. Bo to właśnie dzięki stosunkowi ryzyka do zysku zarabiamy na tym rynku. Trzeba możliwie ograniczać ryzyko i brać odpowiednio więcej. Rynek już sam w sobie jest tak zmienny i nieprzewidywalny, że jedyne co możemy na nim kontrolować to właśnie nasze ryzyko. A ty tego niestety nie robisz.

Profit z punktów swap nigdy nie pokryje ci strat z tytułu stratnych pozycji.. więc pisanie o tym, że mając stratę ma się tak na prawdę profit to zaklinanie rzeczywistości. Nawet jeżeli w pojedynczej transakcji rynek wróci czy nie odejdzie na tyle daleko, że punkty swapowe pokryją stratę to w szerszej statystyce takie transakcje będą w ogonach i w dłuższym czasie na tym stracisz. Jeżeli było by inaczej to.. zabrakło by pieniędzy na świecie bo każdy by tak grał i bez ryzyka mógł by zarabiać. Tak niestety nie ma. Są oczywiście strategie gry pod punkty swapowe ale to strategie długoterminowe i nie zmienia to faktu, że straty trzeba ucinać.

Czas pokaże, czy tak jest. Na przestrzeni ok. póltora miesiąca (pamiętając o trzech ww. krytycznych pozycjach) wyniki są lepsze niż myślałem.

Dalej uważam, że egzotyczne w skali świata pary ze złotówką nie nadają się do scaplowania czy daytradingu. Właśnie z powodu wysokich kosztów transakcyjnych tj. rozszerzonego spreadu. Nawet jeżeli twoj broker MM pozwala skalpować i daje ci gwarancje jakiegoś tam stałego spreadu to masz chyba świadomość, że grając u brokera MM występuje konflikt interesów bo taki broker gra przeciwko tobie. Wiem, że nie stawiasz stoplossa i jest to moim zdaniem kolejny z podstawowych błędów. Ale nie może być tak, że nasze koszty transakcyjne to kilkadziesiąt procent naszego ryzyka. Skalpując na takich parach stawiasz się matematycznie i statystycznie na przegranej pozycji już w przedbiegach.. Wiem, że statystycznie ja i mój pies mamy po trzy nogi.. dlatego wynik 2 czy 5 transakcji nie jest miarodajny, a jakieś statystyczne wnioski można wyciągać po kilkudziesięciu czy kilkuset transakcjach. Dlatego jeszcze raz napiszę, że brokerzy MM nie nadają się do skalpowania i daytradingu. co najwyżej do grania na większych interwałach i też nie za jakieś większe kwoty, a co najwyżej kilkanaście tysięcy.

Tutaj znalazłem ciekawy tekst o scaplowaniu: http://www.superfore...esk/skalpowanie

Nie jestem w żaden sposób związany z tą stroną i mam nadzieje, że nie łamie regulaminu wklejając link, chciałem tylko podać źródło. Polecam też poczytać sobie o rekwotowaniach..

Zacytuje tutaj fragment nt. scapingu:

Dlaczego większość brokerów forexowych nie pozwala na stosowanie strategii scalpingowych?

Brokerzy z dealing deskiem (brokerzy DD, znani również jako market makers) reklamują się, pokazując bardzo atrakcyjnie wyglądające stałe i wąskie spready.

Jak to możliwe, skoro rzeczywiste spready przy zawieraniu  transakcji wymiany walut na rynku międzybankowym są zmienne i często większe od tych kwotowanych przez brokerów DD?

Dlaczego brokerzy DD oferują stałe spready, skoro narażają się w ten sposób na zawieranie transakcji, których nie mogą zyskownie zabezpieczyć na rynku międzybankowym?

Po prostu prezentowane atrakcyjne kwotowania nie zawsze są transakcyjne! Jeśli Klient kliknie w taki niekorzystny dla brokera kurs, może otrzymać tzw. rekwotowanie, czyli odrzucenie zlecenia i propozycję zawarcia transakcji po nowym (gorszym) kursie.

Teoretycznie zadaniem dealing desku jest zabezpieczanie każdej transakcji zawartej przez Klienta poprzez zawarcie identycznej transakcji przez brokera na rynku międzybankowym. Oczywiście dealing desk może kompensować przeciwstawne pozycje różnych Klientów i zabezpieczać na rynku tylko saldo posiadanych pozycji walutowych w stosunku broker-Klienci.

W praktyce jednak, w przypadku zleceń o niewielkiej wartości, broker DD jest przeważnie kontrpartnerem (drugą stroną) transakcji ze swoim Klientem – nie zabezpiecza takiej pozycji rzeczywistą transakcją na rynku międzybankowym. Robi to, wychodząc z popartego statystykami założenia, że ponad 80% Klientów traci na forexie, a więc wystarczy być drugą stroną tych transakcji, aby zarobić to, co straci Klient.

Takie podejście powoduje, że inwestorzy stosujący z sukcesem strategie scalpingowe powoli, lecz systematycznie, „wyciągają pieniądze z kieszeni” brokera DD na swój rachunek inwestycyjny.

W przypadku graczy zajmujących pozycje o większej wartości brokerzy DD mogą chcieć zabezpieczać się na rynku międzybankowym za każdym razem przed potwierdzeniem Klientowi zawarcia transakcji. Jednak w przypadku stosowania metod skalpingowych brokerzy DD nie są w stanie „ręcznie” zawierać bardzo wielu odpowiednich transakcji na rynku lub ich realizacja powoduje zbyt duże obciążenie osób pracujących w dealing desku. Pamiętajmy, że skalpujący inwestor ma na platformie brokera DD prezentowane kwotowania, które często nie są dostępne na rzeczywistym rynku walutowym – jest to konsekwencja oferowania stałych spreadów przez brokera DD.

Taki model działania prowadzi do otwartego konfliktu interesów i broker DD może utrudniać życie graczowi osiągającemu zyski poprzez:

• rekwotowania,
  • zakaz zawierania zbyt wielu transakcji,
  • wyznaczanie minimalnego czasu utrzymywania otwartej pozycji,
  • lub w skrajnym wypadku wypowiedzenie umowy rachunku.

Wszystkie te trudności z prowadzeniem obsługi graczy skutecznie skalpujących rynek forex w sposób, który dawałaby zysk również brokerowi DD, powodują, że scalping jest u wielu brokerów DD zakazany lub ograniczany czy to regulacjami, czy rzeczywistymi działaniami brokera DD, takimi jak np. uciążliwe rekwotowania.

Nie no to oczywiście moja wina, że w chwili podjęcia decyzji o ustawieniu zlecenia miałem spread '25', a po paru sekundach, w chwili kliknięcia myszką '100'. ;)

I to nie u MM, tylko u ECN.

To nie jest ani twoja wina ani brokera. Chociaż może i twoja po części bo nie grasz na płynnych parach.. tylko na egzotykach gdzie ten spread się rozszerza. A jak już pisałem wynika to ze specyfiki brokera. Granie na płynnych parach to też ograniczanie ryzyka.

a ja tam wolę dużego brokera MM ze stałym, choć nie najniższym z możliwych spreadem.

Do tego kwestie cashflow, lokacji i regulacji brokera, możliwości i anonimowości wpłat/wypłat.

Same spready i literki (MM/ECN/STP), to nie wszystko.

Po części zgoda ale musisz mieć świadomość wad i zalet jednego i drugiego typu brokera. Model ECN/STP też nie jest idealny ale moim zdaniem ma przewagę nad MM, a już tym bardziej w scalpingu/daytradingu.

Ciekaw jestem ile kont, u ilu brokerów Kolega 'przerobił', pod kątem tych kilku prostych kwestii i ile na co dzień zarabia na FX...

Dla jasności: Nie mam zamiaru zaglądać Ci do portfela, nie w tym rzecz, mam jedynie na myśli skąd czerpiesz tezy/przekonania, bo ja z doświadczenia, a Ty...?

Na co dzień nic nie zarabiam bo moja strategia to strategia pozycyjna, a to całkiem inna bajka niż scalping. Poza tym jak już wyżej pisałem gram nieregularnie z racji częstych wyjazdów i braku dostępu do internetu. Ja nie potrafię zrobić rzetelnej analizy gdzieś w biegu na telefonie czy tablecie. Wiedze czerpie głównie z książek i webinarów, czasem jakiś artykuł przeczytam, czasem jakiś wywiad ze znanym traderem. Generalnie polecam poczytać historie różnych traderów, opisują o tym jak dochodzili do poważnych pieniędzy, co czuli w momencie zysów co w momencie strat, opisują swoje strategie itd. Można z tego bardzo wiele wyciągnąć ale to nie temat o tym. Z ostatnich książek to polecam "Droga żółwia" Curtisa Faitha i "Trader VIC" pierwszą i druga cześć Victora Sperandeo.

Pomimo ponad 2 letniej "obecności" na tym rynku dalej uważam, że brak mi doświadczenia, dlatego po cichu liczyłem na ten dziennik, ale jak widzę popełniane przez ciebie błędy to uważam, że powinienem ci je wytknąć. A są to poważne błędy w twojej strategii. Moim i nie tylko moim zdaniem sukces na tym rynku jest wypadkową wielu czynników, a najważniejsze z nich to ochrona kapitału, kontrola ryzyka, konsekwencja i duża statystyka. Ty przynajmniej w dwóch tych kwestiach dajesz ciała.

Użytkownik killer87 edytował ten post 16 grudzień 2015 - 02:59

ImBack

ImBack

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaDoncaster

Nie wiem czy zauwazyles ale jeden z  moich pierwszych postow w Twoim watku byl o tym samym problemie ,wiec nie jest to sanie paniki ale uczulenie Cie na problem z ktorego moga wyniknac powazne problemy w przyszlosci.

Miales wtedy jedno konto nie bylo pammu a tez zwrocilem Ci na to uwage. Co tez sialem panike ? W tym momencie to Ty stworzyles z tego jakas teorie spiskowa z moim udzialem.

Problemu by nie bylo gdybys wczesniej pokazal te pozycje . Gdybys w inny bardziej czytelny sposob przedstawial swoj dziennik ,zwykly czytelnik mialby latwiej a Ty mniej klopotow z tymi co czegos niedoczytali. Ja nawet nie wiem czy to konto jest w EUR czy w PLZ. :)

Wynik na otwartych zleceniach (czy to będzie -5k, -10k, czy nawet -20k) jest wynikiem bieżących działań i będzie się cały czas wahał.Ale widzę, że moja argumentacja nie trafia do Ciebie, a ja nie mam ani czasu ani ochoty spierać się o słowa.

Oczywiscie mozna to tez tak czytac i sie z tym zgadzam ale sam pomysl co bedzie jak kiedys rynek Ci nie zawroci. Wielu juz na to liczyli i sie przeliczyli.

Tutaj klania sie Mney Mangament czyli umiejetnosc zarzadzania wlasnym kapitalem. Jest wiele watkow w tym temacie i nie jestem w stanie Ci ich wyjasnic bo sie nie da. Kazda sytuacja jest inna w kazdej sytuacji trzeba zachowac sie inaczej. Nie znam zadnej ksiazki na ten temat nigdy nie czytalem , prowadze w tym temacie doswiadczenia na wlasnej skorze , jedno Ci powiem wybrales w tych zagraniach najgorsza opcje ,ktora zazwyczaj prowadzi do czyszczenia konta. Przez zaledwie 7 dni doprowadziles do prawie 20 % spadku kapitalu ,teraz pomysl co bedzie przez dluzszy okres.  W przypadku Twojego konta wystarczy zaledwie 4 tygodnie do salda zero.

Przeprowadzono kiedys statystyki ludzi grajacych na forex okazalo sie ,ze 90 % ludzi traci kase. Ciekawostka w tym wszystkim byl fakt ,ze ok 80 % ludzi tracacych podejmowalo dobra decyzje i gralo zgodnie z panujacym wtedy trendem. Jak to mozliwe w takim razie prawda ? Odpowiedz jest prosta ,zle zarzadzali swoim kapitalem.

Nawet gdybym znal i czytal to nie kazda ksiazkka przewidzi kazda sytuacje. Na wielu szkoleniach itp panuje zasada ,ze wciskaja ludziom teorie ,ze inwestuje sie np 3% wlasnego kapitalu w zagranie. Niby racja ,ale teraz pomysl co by bylo z Twoim kapitalem w sytuacji z poczatku roku z CHF , przy braku SL Twoja strata ktora miales zalozona na 3% zamienia sie w 100%. W tej sytuacji padlo kilku brokerow w takim razie ilu ludzi musialo stracic kase prawda ? Nie sadze aby w jakiejs ksiazce byla o tym mowa.

Nie wiem od kiedy grasz na forex ,ale kiedys dosc czesto byly akcje tego typu ,ze roznica z piatkowego zamkniecia i poniedzialkowego otwarcia byla po kilkaset pipsow. Stosujac nawet SL automatycznie przesuwalo Ci go w dol i zamykalo na otwarcie gield. Twoje ryzyko 3 % zamienilo sie w 100% po raz kolejny. Niedawno byly takie sytuacje przy okazji klopotow z Grecja. Takich akcji czyszczenia kont jest wiele i beda nadal wystepowac.

Zadna ksiazka tego nie uwzgledni i nie przewidzi a nawet czesto doprowadzi do jeszcze wiekszych klopotow bo z 3% straty z kapitalu  stracisz wszystko ufajac madrosciom zapisanym w ksiazce.

Kazda sytuacja jest inna i trzeba miec na uwadze wiele mozliwosci. Gdyby kazdy czytajacy ksiazki o forex odniosl sukces to by byli sami milionerzy a tak nie jest. jest mase skutecznych  strategi na forex i z tym nie ma problemu ,znajdziesz je prawie wszedzie czesto za darmo a ludzie jednak traca ,jak to mozliwe ? Na rynku zostaja nie Ci co naczytali sie ksiazek ,ale Ci co nie dali sobie kont wyczyscic przez jak ja to nazywam odkurzacz.

Overbalance to bardzo prosta i popularna metoda bez problemu znajdziesz ja w sieci.

Ja overbalanc stosuje tylko do grania na srednich inwestycjach, mam na mysli od poniedzialku do piatku wejscia, pomaga mi ustalic kierunek. W intra dayu nie stosuje go a czesto gram w przeciwnym kierunku jaki on wyznacza. Czy jest skuteczny ? czesto oklamuje i wprowadza w blad ,trzeba umiec czytac miedzy wierszami i miec szersze pojecie o wykresie. Ja jestem sklonny w niego wierzyc tylko wtedy jak pasi mi wszystko w Eliocie + jak mi sie w miare fundamentalna zgadza.

Czy Tobie on sie przyda nie wiem ,nie znam Twoich technik gry za wyjatkiem nazwy ' pozycjoning ' { cokolwiek to znaczy } :D . W technice na bandach jaka ja znam jest uzywany ,ale tam sa dluzsze wejscia wiecej pipsow i jest on niezbedny. Moze tez byc sytuacja ,ze nie potrzebujesz go albo wrecz przeszkadza a nawet zaszkodzi Twoim treidom.Nawet gdybym chcial Ci cos wytlumaczyc tutaj na forum np overbalance to zeby to zrobic to potrzebna jest dodatkowa wiedza o fali i korekcie nie wiem czy wiesz co to jest ? nie wspomne juz o obsludze MT4 do rysowania.

W odpowiedzi na moje pytanie o doswiadzczenie z gry odpowiedziales , ze grales na kilku platformach np Etoro i tyle. Niewiele to chyba komus powiedzialo. Trudno z takiego CV cos wyczytac , w zasadzie to nic. Z samego wykresu jaki podajesz i reszty screnow tez niewiele mozna sie dowiedziec ,wiec naprawde nie wiem czego oczekujesz od innych.

W sprawie nauki z ksiazek to nie do mnie bo ja zadnej ksiazki o fox nie przeczytalem ,znam techniki gry z praktyk nie z ksiazki , nawet jak znam technike gry a naprawde znam ich sporo to moge nawet ogyginalnej nazwy nie kojarzyc wiec raczej nie pomoge w tym temacie. Jestem praktykiem nie teoretykieem ucze sie na wlasnych bledach wyciagam wnioski i tyle.

Jeśli nadal masz zamiar 'bić pianę, to serdecznie dziękuję za udział w wątku.

Demokracja ma ta zalete ,ze kazdy mowi co chce i gdzie chce :P

Użytkownik ImBack edytował ten post 16 grudzień 2015 - 03:31

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

@Killer87: 'Generalnie nie obchodziło by mnie to tak jak byś grał za swoje pieniądze ale ty wziąłeś na siebie odpowiedzialność grania cudzymi.' - proszę zwróć uwagę, że ryzykowne zagrania, o których tutaj mowa od początku dotyczą mojego prywatnego konta. pt. 'TREx'.

---

'do wytknięcia ci popełnianych według mnie błędów, chociaż by dlatego, żeby ostudzić nieco zapędy potencjalnych inwestorów którzy być może nie znają się na forexie. Nie jestem też żadnym forexowym milionerem czy jakimś guru.. a nawet najlepsi mają gorsze momenty. I to jest całkiem normalne, nie da się regularnie na małym ryzyku wykręcać nie wiadomo jakich stóp zwrotu, jeżeli by tak było to by już dawno zabrakło pieniędzy na świecie  :)' - dlatego dyskutujmy o konkretnych zagraniach.

---

'Mam propozycje, podepnij konta do myfxbook.com i wtedy zamkniesz usta wszystkim hejterom i krytykom. Bo jak na razie to nie można rzetelnie ocenić stanu twojego konta, nie wiemy ile masz aktualnie pozycji otwartych i czy jesteś w nich na stracie czy na zysku. Ja myślę, że na przełomie wiosny/lata kiedy zmienię charakter mojej pracy ruszę ze swoim regularnym dziennikiem tu na forum, wtedy będziesz miał możliwość wytknięcia mi moich błędów które na pewno się pojawią. Nie ma przecież ludzi nie omylnych  :)' - Prację na wóch kontach, jedno zawiera kapitał 'mieszany', drugie 'własny'.

Docelowo ma pozostać jedno konto, niewykluczone że u zupełnie innego brokera, niż dwaj obecni - rzecz w trakcie rozważań, dlatego nie będę podpinał pod 'myfxbook', ani jednego ani drugiego.

---

'Przetrzymywanie strat to jest podstawowy błąd który popełniają bankrutujący. To nie jest jakieś moje "widzimisie" tylko wynika to ze statystyki. Nie na darmo piszą o tym w prawie każdej książce traktującej o forexie. To, że to tylko 3 pozycje to tylko gorzej dla ciebie i inwestorów którzy powierzyli ci pieniądze.. i zgodzę się tutaj z kolegą ImBack, że zarządzanie kapitałem u ciebie leży i kwiczy. Załamujesz wskaźnik RR czyli stosunek ryzyka do zysku. Średnio zgarniasz te kilkadziesiąt zł zysku, a ryzykujesz 3k w jednej pozycji.. Ryzykujesz bardzo dużo, żeby zgarnąć bardzo mało. W długim terminie z takim podejściem nie masz szans.

Nawet jeżeli jakimś cudem zamkniesz te pozycje na zysku i następne 20 czy 50 takich transakcji uda ci się obronić to w końcu przyjdzie ta jedna jedyna i zbankrutuje ci konto. Rynek wybije się z trendu, pójdzie w drugą stronę i koniec.. jedna pozycja i bankructwo. Przykładów masz na platformie na każdej parze mnóstwo, trendy się co jakiś czas zmieniają i odpowiedz sam przed sobą czy był byś w stanie wytrzymać finansowo i psychicznie stratę kilku tysięcy pipsów.. a nie grasz przecież mikrolotami tylko za 0,5 i 1 lota. Forex trzeba traktować jak biznes, a stoplossa jak koszt tego biznesu. Nie należy rozpatrywać tego w kategoriach błędu czy porażki. Bo to właśnie dzięki stosunkowi ryzyka do zysku zarabiamy na tym rynku. Trzeba możliwie ograniczać ryzyko i brać odpowiednio więcej. Rynek już sam w sobie jest tak zmienny i nieprzewidywalny, że jedyne co możemy na nim kontrolować to właśnie nasze ryzyko. A ty tego niestety nie robisz.' - Pisałem wcześniej o 'crossowaniu' pozycji jako odpowiednik SL. Pozycje z całą pewnością nie pozostają zostawione same sobie, pisałem o tym.

'Na co dzień nic nie zarabiam bo moja strategia to strategia pozycyjna, a to całkiem inna bajka niż scalping.' - Moją obecność na rynku też trudno nazwać w ten sposób.

Co do pozostałych kwestii, biorę do siebie, mam jednak pewien problem z modyfikacją. Wrócę do tego później.

---

@ImBack: Serdeczne dzięki za obszerną polemikę.

Po kolei zatem: 'Ja nawet nie wiem czy to konto jest w EUR czy w PLZ.  :)' - Pierwsze w EURO , drugie w PLN.

---

'W przypadku Twojego konta wystarczy zaledwie 4 tygodnie do salda zero' - zgoda, jeśli otwarte pozycje pozostaną bez nadzoru, 'crossowane' pozycje zarabiają, pisałem o tym wcześniej, nie będę się powtarzał.

---

'Nie wiem od kiedy grasz na forex ,ale kiedys dosc czesto byly akcje tego typu ,ze roznica z piatkowego zamkniecia i poniedzialkowego otwarcia byla po kilkaset pipsow. Stosujac nawet SL automatycznie przesuwalo Ci go w dol i zamykalo na otwarcie gield. ' - Zgoda. Zagrożeń jest jeszcze więcej, niż tutaj przytoczyłeś i to całkowicie niezależnych od tradera, ani nawet od brokera. Ale to nie wątek o tym.

---

Z pozostałej części wypowiedzi: "Overbalance' - odkurzę/odświeżę, Elliota znam czysto teoretycznie, mam pokaźną publikację na półce - kompletnie do nie nie trafia. Być może kiedyś wrócę do tego. Na razie z pewnością nie.

----

Konkludując: Mam dylemat odnośnie SL. Na koncie PAMM pozycje zamykały i zamykają się cyklicznie, wszystkie 'in profit'. Na koncie 'TRex' zdarzają się pozycje zamykane 'in minus', ale nie na zasadzie SL, tylko manualnie, po to żeby odblokować margines i ulokować trading w innym miejscu rynku, gdzie jest potencjał zarobkowy.

Jak zauważyliście, bywa że pozycje zanim zamkną się 'in profit', to w międzyczasie, nawet tydzień-dwa, balansują znacznie poniżej kursu otwarcia.

Gdybym miał do tego dołożyć SL, patrząc jednocześnie na to jakie poszczególne pozycje łapią 'doły', to SL musiał by być ustawiony mega nisko, a mimo to część pozycje 'padła' by na SL.

Wielkie G. bym zarobił, a same SL zeżarły by mi kawał konta.

Jakieś konkretne propozycje?

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 16 grudzień 2015 - 11:50

ImBack

ImBack

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaDoncaster

Dalej ten sam problem jak mamy Ci pomodz w sprawie SL jak nie znamy Twojej techniki gry ?

Skad masz ten swoj wynalazek zwany Pozycjoningiem ?

Podejrzewam ,ze skoro ktos go stworzyl to przewidzial jakis SL dla niego , jezeli nie to bym sobie go odpuscil.

Jezeli ustawienie SL kasuje Ci konto i zaczynasz tracic  to znaczy ze system jest nieskuteczny lub cos zle robisz innej odpowiedzi nie ma , rownie dobrze mozesz zgadywac w ktora strone i jaka para grac.

Dla kazdej strategi przypisany jest odpowiedni SL czy slusznie czy nie to juz inna bajka i nie da sie na podstawie naglego olsnienia wymyslic SL dla Ciebie. SL powinno dobrac sie do strategi lub do posiadanego kapitalu.

Ja w intra day stosuje ratio 1:1 wiec SL i TP jest na tym samym poziomie w srednich terminach zazwyczaj jest to tez 30 -35 pipsow a ratio to 1:3  Na longach gram mniejsza kwota wiec moge SL dac wiekszego ,ale staram sie nie przekraczac okreslonej kwoty ktora jestem gotowy poswiecic.

Czesta metoda stosowana jest nad lub pod swieczka na danym interwale jakim grasz , mozna tez na fibo albo korektach ,sposobow jest wiele wszystko zalezy od teori jaka sobie wmowisz .

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

'Pozycjoningiem' - to nie jest żaden wynalazek. Po prostu ludzi na siłę chcą się określi jako scalper, daytrader, itp., a ja nie jestem w 100% żadnym z nich.

czasami ustawiam pozycję, która założenie może bujać się kilka dni, inna z kolei powinna, zgodnie z przypuszczeniem, zamknąć się tego samego dnia, ale jeśli rokuje, to nie zamykam jej na siłę i na stracie. Stąd ww. określenie.

'Ja w intra day stosuje ratio 1:1 wiec SL i TP jest na tym samym poziomie w srednich terminach zazwyczaj jest to tez 30 -35 pipsow a ratio to 1:3  Na longach gram mniejsza kwota wiec moge SL dac wiekszego ,ale staram sie nie przekraczac okreslonej kwoty ktora jestem gotowy poswiecic.

Czesta metoda stosowana jest nad lub pod swieczka na danym interwale jakim grasz , mozna tez na fibo albo korektach ,sposobow jest wiele wszystko zalezy od teori jaka sobie wmowisz .' - W weekend potestuję na archiwalnych wykresach, dam znać, co z tego wyszło.

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 18 grudzień 2015 - 11:29

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Po raz pierwszy, do dobrze znanych mi par, do konta 'PAMM' dołączyłem USDJPY, na której w przeszłości miałem dobre wyniki na koncie 'TRex'.

Pierwsza transakcja zakończona pomyślnie. Nadal będę skupiał się na trzech dotychczasowych + 'gold'. Będę jednak otwarty na to, co rynek przyniesie.

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

W Nowym Roku kilka zmian na rachunkach. Pierwsza i już wdrożona kilka dni temu: Mniej transakcji, lepiej wyselekcjonowanych, wyższy TP.

Efekty już dało się zaobserwować pod koniec poprzedniego roku. ;)

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Komentarz do dzisiejszego 'dziennika':

1/ Konto 'PAMM' - zgodnie z powyższym postem, trzymam się konsekwentnie ustalonej strategii (techniczna + 'fundamenty'), tych samych instrumentów, żadnych eksperymentów.

2/ Konto 'TRex' - tutaj radykalna zmiana: nie mam żadnych preferencji odnośnie instrumentów, dość swobodnie traktuję 'fundamenty', bazuję praktycznie w 100% na 'technicznej', SL/TP w  w relacji 1:2, (zwykle 10/20 pipsów). W odróżnieniu od konta 'PAMM' (gdzie prowadzę pozycje manualnie, tzn. obserwuje poszczególne i w razie uznania dokonuję korekt) po wystawieniu zlecenia w ogóle do niego nie zaglądam, czego efekty widać w siostrzanym wątku.

Dziś pierwszy dzień po zmianie, rozważam korektę SL/TP. Jak widać krótki SL/TP (biorąc pod uwagę moje dotychczasowe podejście do rynku) dzisiaj przyniósł kiepskie efekty.

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Zachęcam do lektury ostatnich postów. W statystykach widać wyraźnie zmianę podejścia do rynku.

Saldo na rachunku 'Trex' wygląda następująco:

Załączony plik  tms_20160110godz2315_bilans.png   7,75 KB   2 Ilość pobrań

Info nt. rachunku 'PAMM' w siostrzanym wątku

----

edit.

Instrumenty:

1/ Rachunek 'PAMM' (rachunek w EURO): EURUSD / EURPLN / USDPLN / GOLD,

2/ Rachunek 'TRex' (rachunek w PLN): pozostałe pary FX / indeksy (najczęściej DAX).

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 10 styczeń 2016 - 23:31

• flashx lubi to

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

W ostatnim poście siostrzanego wątku, świadomie podano statystyki dla 'TRex' za ostatnie trzy dni. 

Powód: zmiana strategii.

Efekt: jak widać. ;)

Planowana kolejna korekta.

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 13 styczeń 2016 - 23:32

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Odniośnie ostatnie go dnia i posta: Dzisiaj miałem dość mocno pokręcony dzień. Detali nie będę opisywał, bo lecę zaraz spać. Dlatego byłem mniej aktywny na rynku, poza tym kiedy wykresy mocno szaleją, to jakoś nie bardzo mam ochotę ładować się w ten kipisz. A na moich instrumentach i w godzinach obserwacji rynku tak właśnie dzisiaj było.

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Odnośnie handlu w dniu 18.01: Wydarzenia tak makro (posiedzenie ministrów finansów UE), jak i lokalne (podatek 'bankowy' i projekt ustawa dla 'frankowiczów') spowodowały mega ruch w piątkowe popołudnie na parach skojarzonych z PLN.

W reakcji na 'wariatkowo' odpuściłem sobie handel, tak wczoraj, jak i dziś, do czasu aż rynek się uspokoi.

Być może zajmę jeszcze dzisiaj jakieś pozycje, ale dopiero w granicach godz. 17. i to raczej na tylko na 'TRex'.

----

edit. Wczoraj, zgodnie z tym, co powyżej, przyglądałem się temu co się dzieje na moim głównym polu - EURPLN, EURUSD, USDPLN, GOLD - konto 'PAMM'.

Nie miałem pewności, co do zajęcia pozycji. W końcu zająłem jedną, licząc na korektę w trendzie spadkowym (EURPLN), kiedy jednak rynek uparcie nadal szedł w kierunku 'sell' - zamknąłem pozycję z niewielkim zyskiem.

Odpuściłem dalszą aktywność.

Z kolei na rachunku 'TRex' zająłem jedną pozycję, finalnie profitową.

---

Plan na dzisiaj: Przyglądam się parom skojarzonym z 'PAMM'.

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 20 styczeń 2016 - 09:45

Ostatnie wpisy w tym temacie

Zdjęcie

Od: TRex4eX - dziennik tradera - komentarze

przez TRex4eX w TRex4eX, czyli polowanie na Pipsozaury. ;), na 13 grudzień 2016 - 22:07

Źródło: TRex4eX - dziennik tradera - komentarze

Czytaj wpis →

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.