Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

TRex4eX - dziennik tradera - komentarze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

TRex4eX

TRex4eX

Uzależniony od inwestowania

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

21.01 na 'TRex' zaczął się dość niefortunnie. Odpuściłem 'egzotyki' i przyjrzałem się DAX. Efekty widać w zestawieniu.

Na 'PAMM' trzymałem się standardowego 'zestawu'. Tutaj też kilka razy złapał mnie (być może za krótki?) SL, ale ostateczny efekt zdecydowanie 'in profit', a przecież o to chodzi. ;)

Standardowy SL/TP 1:2. Modyfikowany w trakcie transakcji.

---

edit. Poszukuję intensywnie brokera z możliwe jak najniższymi spreadami.

Mam już kilka typów, ale może zagląda tutaj ktoś, co ma za sobą świeżą kwerendę i życzliwe coś mi doradzi. ;)

Dotychczasowi na 'majors' mają spready w granicach 2-5 pipsów i 'masakryczne' SWAP.

Wolałbym zamykać pozycje tego samego dnia, ale nie jestem do tego śmiertelnie przywiązany.

Dlatego SWAP mają znaczenie, ale nie największe. Zdecydowanie bardziej w tym momencie zależy mi na możliwie jak najniższych spredach na 'majors' + gold + indeksy DAX / MIB / S&P500.

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 22 styczeń 2016 - 20:44

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Świeża relacja z 22.01 br.

Zapraszam do dyskusji. ;)

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Zapraszam do lektury wyników z ostatnich dni. ;)

r00ts

r00ts

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1210 postów

Należy przyznać że skuteczność jest imponująca. Mógłbyś się pochwalić stanami kont na poszczególnych rachunkach ;). Chyba że to wiedza tylko dla udziałowców :).

"Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted."

DK

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Dzięki za uznanie.

Gdyby jeszcze do tego relacja z niektórymi brokerami była proporcjonalna do wyników, to byłby prawie 'raj na ziemi'.

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Krótki komentarz do ostatnich zagrań: Jak widać na screenie pierwsze wejście na rynek miało miejsce wczesnym popołudniem.

W zestawie tylko pary FX, niski TF - M5. 100% otwartych pozycji zostało zamkniętych w ciągu maks. ok. 3. godzin. 

Klasyczny intraday.

Gdybym przetrzymał dłużej ostatnie dwie pozycje miał bym 100% skuteczności, ale że chciałem spędzić trochę poza 'virtualem' i mieć przy tym spokojną 'czachę', a stratę głeboko w d..., pozamykałem 'wsio' jak leci w ciągu kilku minut i wyszedłem ze swojej 'pieczary'. 

Każda z pozycji, co się pewnie znowu komuś może nie spodobać, była otwarta bez SL, ale też bez TP. Czyli zupełnie inne podejście, niż dotychczas.

Od początku do końca obserwowane, prowadzone i zamykane 'z ręki'.

I nie jest to 'pijany wid oszołoma', ale działanie zgodnie założoną strategią.

Dla niektórych 'hardcore' - dla mnie kontrolowane i przemyślane ryzyko, połączone z absolutną kontrolą w postaci SL, tyle, że nie na pozycji, a na kapitale.

Gdyby 'obsuwa' na otwartych zleceniach przekroczyła maks. 5% - nie ma mnie na rynku.

Żadnego przetrzymywania pozycji, żadnych swapów, itp. - wchodzę - prowadzę - zamykam tego samego dnia.

Po doświadczeniach ostatnich tygodni, przynajmniej na tę chwilę, nie biorę pod uwagę pozostawiania żadnych pozycji, choćby na jeden dzień.

"Wsio' ma być otwarte i zamknięte (z zyskiem/stratą - nieważne) tego samego dnia.

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Dzisiaj 'na lajcie' - sporo zajęć i komplikcji offline.

W praktyce wyglądało to tak (link):

Pierwsze dwa zagrania na pewnym etapie prowadzenia pozycji były już profitujące. Nie sugerujcie się poziomami SL/TP, ponieważ były przestawiane 'z ręki' w trakcie, Dodatkowo przy AUDNZD miałem jakieś, niezrozumiałe dla, mnie problemy z przestawieniem SL poniżej wcześniejszego poziomu.

Ale to jest najważniejsze dla wyniku obu transakcji.

Musiałem niespodziewanie wyjechać na ok. 1,5-2 godziny. Gdy wróciłem, było już 'po ptakach'.

Gdybym siedział przy kompie, prawdopodobnie zamknął bym je 'z ręki' po wyrażnym dla mnie sygnale.

Po przerwie wróciłem na rynek i otworzyłem na tych samych parach kolejne pozycje. Trochę większe, ale bez 'szajby'. W dalszym ciągu jestem na 'rozgrzewce' i tak traktuję obecne zagrania.

Bez 'spiny' i na kompletnym 'lajcie', nie patrząc na wynik finansowy, a skupiając się jedynie na samym wykresie.

Przyjęte było, że jestem na rynku maks. do 17:30. Potem weekend. ;)

Tak też wszystkie pozycje zostały zamknięte, niezależnie od wyniku i od tego, że wskazania były optymistyczne, dla przyjętych wcześniej założeń.

Po akcji, bardziej z ciekawości, niż dla satysfakcji zerknąłem na wynik całkowity za dzisiaj: ok. 190 PLN 'in profit'.

Ostatnie trzy pozycje były prowadzone, podobnie jak te z 17.02 br. w 100% manualnie, a konkretnie: a/ brak SL/TP, b/ w otoczeniu brak ważnych danych makro, czyli prawdopodobieństwo katastrofy znikome, c/ maks. dzienny drawdown na kapitale 5% - po przekroczeniu nie ma mnie na rynku.

Patrząc na relację win/loss 3/2, pozycje za 0,1/0,2 lota i fakt, że byłem obecny na rynku z zaangażowaniem (w sumie, tzn. przegląd rynku - zlecenie - obserwacja - zamknięcie) jakieś pół godziny... jak na rozgrzewkę nie jest źle. ;)

"Wsio', co było otwarte = zamknięte. 'Spokojna czacha'. Platforma zamknięta. Po temacie.

Udanego weekendu. ;)

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 19 luty 2016 - 18:05

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

23.02.2016:

Dzisiaj bez 'spiny' i na całkowitym luzie. Wejścia w cztery małe pozycje, nadal wolumen 'rozgrzewkowy' - 0,1 lota.

Pozycje od początku do końca prowadzone 'z ręki', bez TP i bez SL na pozycji, ale konsekwentnie z SL na kapitale. Założenia jak wyżej - nie będę się powtarzał.

Podobnie jak w poprzednim wejściu, mogłem zamknąć pozycje w korzystniejszej sytuacji. Nie zrobiłem tego, nie żałuję, gdyż celem nie był bezwględny zysk, a umiejętnie prowadzenie pozycji zgodnie z założeniami;  finał 3:1 'in profit', kwotowo ok. 240 PLN.

Wszystkie pozycje otwarte i zamknięte tego samego dnia, czyli plan wykonany w 100% i 'spokojna czaszka'.  ;)

Szczegóły tutaj;)

24.02.2016: 

Od otwarcia pierwszej do zamknięcia (z ręki) ostatniej pozycji minęło w sumie ok. siedem godzin.

Mega męczące i na dłuższą metę nie mam zamiaru tak działać, ale to był też dla mnie test, czy wróciłem do dawnej formy, do tego testowałem nowe zagrania.

Efekty tutaj;)

Krótki komentarz: Wyjątkowo dużo pozycji jak na jeden dzień, za dużo, zbyt duży stres jak dla mnie.

Nawet jeśli efekt mierzony w pieniądzu jest zadowalający, to nie jest wart obciążenia. Zdecydowanie lepiej dołożyć staranności przy wyborze pozycji i robić mniej, ale bardziej kwalifikowanych wejść.

Większość pozycji w dniu dzisiejszym było opatrzonych SL/TP, zdarzało się jednak, że były one w miarę zmieniającej się sytuacji na rynku modyfikowane. SL/TP, inaczej niż w ostatnich dniach, były stawiane ze względu na to, że w międzyczasie robiłem jeszcze inne rzeczy, dlatego chciałem mieć komfort, że nawet jeśli nie będę śledził wykresów, np. przez pół godziny, to i tak nie wydarzy się żaden dramat.

Mniej więcej od godz. 16. byłem z powrotem przy kompie z uwagą. Tutaj miała miejsce zmiana strategii na bardziej odważną, stosowaną w czasach przed urlopem.

I tutaj mieliśmy 'x' pozycji o większym wolumenie, bo już nie za 01,cz 0,2 lota, ale o wartości pełnego 1. lota. Pozycje od początku do końca stawiane 'z ręki', pilotowane na bieżąco i zamknięte w ten sam sposób, bez stosowanie SL/TP.

Kryterium bezpieczeństwa, tak jak w dniach poprzednich, był SL na kapitale w wysokości 5%.

Żeby uniknąć przykrych niespodzianek z rekwotowaniem, nierzetelnymi SWPA'ami, itp., jak to u niektórych brokerów bywa, od czasu powrotu z urlopu, tak i dzisiaj 100% otwartych pozycji zostało zamkniętych.

Czyli... dzisiejszy wynik jest czystym zyskiem, nie obarczonych żadnymi dodatkowymi opłatami.

Tyle na dziś. 

----

I jeszcze jedna małą refleksja na koniec: Serdeczne dzięki wszystkim, którzy 'sztorcowali' mnie za nie stosowanie SL na początku mojej 'kroniki'.

Gdyby nie Wy, nie wpadł bym na to, że SL wcale nie musi być sztywno przypisane do zlecenia, a równie dobrze do kapitału. Nie jest to do końca autorski pomysł, ale doskonale się z nim, póki co, czuję.

I nawet jeśli będę, chociażby tak jak dzisiaj, stosował SL na pozycjach, to kwestią nadrzędną będzie SL na kapitale, po którego przekroczeniu zamykam wszystkie pozycje i wychodzę z rynku.

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 24 luty 2016 - 19:19

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

25.02.2016: Dzisiaj jeszcze bardziej intensywnie niż wczoraj. biorąc pod uwagę ilość zleceń/obrót, to wczoraj było 25,3 lota, a dzisiaj 36 lotów.

Pierwsza sesja (różne instrumenty): pozycje prowadzone zwykle z ustalonymi z góry SL/TP, część zamknięta z automatu, część 'z ręki'.

Dlaczego?

Jak widać w zestawieniu w pewnym momencie sfokusowałem się mocno na GOLD (XAUUSD), żeby nie nadwyrężać konta poprzez ilość jednocześnie odpalonych transakcji, 'z ręki' zamykałem stratne pozycje na innych instrumentach i otwierałem jednocześnie kolejne pozycje na GOLD.

Zachowanie może nietypowe dla niektórych, ale przyglądając się wykresowi przyjąłem perspektywę, że jest szansa na wzrost.

A im dłużej siedzę na rynku, o ile pilnuję konsekwentnie 'Money Management' i 'psyche' mi 'nie siada', tym mniej przejmuję się uwagami, że coś robię źle.

Dlaczego?

Już wiele razy przekonałem się o tym, że to, co zdaniem jednych jest złe, oczami innych już takie nie jest.

Istotą rzeczy dla mnie jest, czy coś będzie działać w dłuższej perspektywie czy nie.

Przyjąłem też, że nie będę siedział przy wykresach do wieczora, tylko chcę zakończyć sesję o godz. 16.

Jak widać nie udało mi się zamknąć pozycji punkt 16., ale jadąc po M1 doszedłem do wniosku, że jeszcze parę minut przetrzymam pozycję, aż do sygnału zawahania się sentymentu. 

Po kolei pozycje zostały zamknięte na barze 16:10, po czym jak widać wyraźnie na wykresie M1, było to idealny moment na zamknięcie pozycji i wyjście.

Całą dzisiejsza sesja zamknięta została z następującymi wynikami.

Mimo znacznego ryzyka, w międzyczasie trzymając się mocno fotela, ostatecznie jestem zadowolony z wyniku.

---

edit. Ponieważ raz po raz ktoś wypisuje głupoty o przetrzymywaniu przeze mnie pozycji, załącznik nr. 3. pokazuje okno. pt. 'Handel', gdzie znajdują się wszystkie pozycje aktywne. Jasno i wyraźnie widać, że takich pozycji nie ma ani dziś, ani nigdy ich raczej nie będzie.

Od 'x' czasu trzymam się mocno i konsekwentnie strategii 'intra day'.

Jeśli coś się w tej kwestii zmieni, to sam o tym napiszę.

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 25 luty 2016 - 21:48

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

29.02.2016: W ub. piątek nie grałem, ale chciałem zrobić mały eksperyment, a że pora była późna, to istniało ryzyko, że pozycja nie wejdzie i przeniesie się na poniedziałek.

Tak też się stało.

W tej sytuacji, ze względu chociażby na ryzyko luk, lub jakichś kataklizmów, bezwzględnie pozycja została zabezpieczona SL i przy okazji TP.

Wczoraj miałem niezły 'młyn offline', dlatego (choć może nie uwierzycie), ale przez cały dzień nawet nie zajrzałem na platformę.

A że 'ciągnie wilka do lasu' i chciałem dziś zagrać (jeśli będzie co), to siłą rzeczy zajrzałem na platformę i tu niespodzianka... ;)

Jak widać przez weekend SWAP spory, ale i tak wynik zadowalający, a nawet zaskakujący, bo równie dobrze mogło się zamknąć na SL.

Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę rozwój sytuacji w piątkowy wieczór, to na ten scenariusz byłem bardziej przygotowany. 

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 01 marzec 2016 - 09:27

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

01.03.2016: Dzisiaj dosyć intensywny dzień, dlatego do rynku przysiadłem dopiero po godz. 16., co widać wyraźnie po screenach. 

Pierwsze sześć pozycji ustawione z SL/TP i zostawione 'samopas', bo miałem jeszcze kilka spraw do załatwienia.

Po. godz. 20. przysiadłem znowu.

Większość wcześniej ustawionych zleceń już się zamknęła.

Postawiłem kolejnych kilka, mając świadomość, że pora późna i jest prawdopodobne, że się nie zamkną w tej sesji.

Na dziś już kończę, zostawiając trzy pozycje otwarte, ale zaopatrzone w SL/TP.

Szczegółowy raport ze screenami.

Piszę jak jest, bez 'ściemy'.  ;)

No i zapraszam do merytorycznej dyskusji, chętnie wysłucham sensownych uwag, nt. mojej strategii, ewentualnie życzliwych podpowiedzi.

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 01 marzec 2016 - 23:06

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

02.03.2016:

Dzisiaj spory ruch na rachunku, chociaż aktywny byłem dopiero w godzinach popołudniowych.

Dzisiaj dość brawurowo, 100% zagrań za 2 loty. Praktycznie 100% zagrań bez SL, ale za to z ustawionym TP.

Dlaczego?

Byłem przy kompie w trakcie trwania pozycji, jednak nie chciałem cały czas ślepić na rachunek, a chciałem, żeby zrealizował się założony min. 10 'pipsowy' zysk na każdej pozycji.

Większość zamknęła się na założonym TP.

Jedna pozycja zamknięta z ręki pon. pierwotnego TP (miałem wątpliwości czy i kiedy dojdzie do TP, dlatego zdecydowałem się zluzować 2 loty, zamykając pozycję z niewielkim zyskiem i postawić je na inną parę), druga też z ręki, gdyż nie zauważyłem, że nie ustawiłem TP, a gdy się przyjrzałem pozycji, to TP i tak było już grubo pow. standardowych na dzisiaj założeń.

Wynik sumaryczny z dnia dzisiejszego

Najlepszy wynik w historii mojego tradingu. :)

ImBack

ImBack

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaDoncaster

Wow ! jestem w szoku , pelen sukces nic wiecej nie mozna dodac.

Takie pytanko mam ,zmieniles brokera bo chyba widze raporty z MT4 ,czy to jakies nowe konto bo sie znowu pogubilem ?

Co do tego sporego ruchu to bym polemizowal , ale jak to mowia punkt patrzenia zalezy od punktu siedzenia. 

Dla mnie od kilku tygodni wieje nuda.

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaTychy

No nieźle nieźle :) tylko pozazdrościć takiego wyniku :)

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

ImBack: Wyniki ze starego konta w TMS, założyłem też nowe u polskiego brokera, na razie na 'rozruchu', zatem nie ma za bardzo o czym gadać.

Wyniki w 100% z MT4 z TMS właśnie.

Pisząc 'spory ruch' miałem na myśli wielkość obrotu na rachunku, bo to dla mnie foreksowy 'rollercoaster'. Nie jestem na razie przyzwyczajony do takiej ilości transakcji i takiego obrotu w ciągu jednego dnia.

Kolejną kwestią jest stres z tym związany i 'miękkie kolana' kiedy x pozycji w danej chwili mocno dołuje.

Pilnuję mocno zaangażowania w rynek w jednej chwili, żeby nie 'przegrzać' i finalnie nie wyzerować konta, a były takie chwile, gdzie było mi naprawdę gorąco.

Po raz kolejny, w takich właśnie sytuacjach, przekonuję się, że 'psyche' w tradingu jest zdecydowanie ważniejsza niż sama technika.

---

@killer87: Nie ma czego zazdrościć. Wyobraź sobie, że (przejściowo oczywiście) rachunek zaczyna Ci dołować, np. na -10k ;)

----

Już w tej chwili wiem, że muszę ograniczyć wielkość zaangażowania w rynek.

Dlaczego?

Zbyt duże ryzyko i stres jak na mój obecny stan 'psyche'.

Źle się z tym czuję i z całą pewnością w najbliższych dniach moje zaangażowanie (ilość lotów 'per day') zdecydowanie spadnie.

Cały czas szukam swojego miejsca na rynku i 'macam się' z różnymi TF. Zwykle przegląd i trendy na D1, potem korelacja z H1, a zajęcie pozycji na M5.

W mojej ocenie na wyższych TF mniejsza manipulacja.

Zastanawiam się też nad przejściem w ogóle na wyższe TF, boli mnie tylko kwestia SWAP, na którą się już kiedyś skarżyłem, że zżera mi sporą część zarobku, dlatego nadal waham się.

Póki co, jadę z godnie z ww. procedurą.

----

03.03.2016: Świeży raport. Tylko trzy pozycje, w dodatku z dnia poprzedniego.

Zgodnie z tym, co pisałem wyżej, biorę głęboki oddech i powstrzymuję pazerność.

----

04.03.2016: Dzisiaj sporo spraw 'offline', nie wiem, czy znajdę czas na trading. Może jakieś skromne testy, ale muszę mieć do tego 'spokojną czaszkę'.

A poza tym piątek, a w piątek (statystycznie) nigdy nie miałem rewelacyjnych wyników, zatem nie ma się co spinać.

Może zamiast 'stawiać' coś 'na chama', byle tylko postawić, popracuję nad wykresami. ;)

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 04 marzec 2016 - 08:54

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaTychy

Nie wiem czy kojarzysz co to jest TJS, jeżeli nie to w skrócie jest to inicjatywa indywidualnych traderów. Chodzi o to, żeby wymieniać się doświadczeniami itd.. Tak a'propos ograniczania strat i dołującego rachunku. Tutaj Rafał prezentuje ciekawe podejście tzw. "runy spekulacyjne" które z twoją skutecznością mogło by się sprawdzić. Generalnie polecam obejrzeć resztę filmików Rafała jak i innych.

Użytkownik killer87 edytował ten post 05 marzec 2016 - 23:36

r00ts

r00ts

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1210 postów

Co ciekawego dzieje się na koncie PAMM ?

"Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted."

DK

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

@Killer87: Dzięki za link. ;)

Znam TJS od jakiegoś czasu, do tej pory przetrawiłem już większość filmów, jestem też w grupie TJS na FB.

Jestem w trakcie rocznego mentoringu, dlatego skupiam się przede wszystkim na tym, co ramach tego mam do zrobienia na co dzień i nie chcę sobie mieszać w głowie.

Ale w wolnych chwilach co nieco doczytuję 'na boku'.

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Witam po przerwie. ;)

Sprawy firmy 'offline' wciągnęły mnie dość mocno i nadal tak będzie, zatem moja aktywność na FX będzie w najbliższym czasie ograniczona, ale jak widać przerwa dobrze mi zrobiła. ;)

Pracując nad CRM-em w ramach przerwy w pracy zajrzałem na FX.

Szczerze mówiąc w ogóle nie planowałem dzisiaj tradingu.

Nikomu nie polecam 'partyzantki' tego typu, gdyż na dłuższą metę takie działanie kończy się w ten sam sposób, czyli wyzerowaniem konta, bądź dużymi stratami.

Zauważyłem znaczną zmienność na ww. instrumentach, świadomie i z rozmysłem wyłączyłem się z bieżących działań i skupiłem się na wykresach.

Zaryzykowałem.

Pierwsza pozycja, to zaległy GBPUSD z 11.03 br., SWAP pożarł część zysku, ale co tam..., wliczone w koszt gry, nie ma o czym gadać.

Pozycje otwierane 'z ręki', bez SL, za to z TP na poziomie 50-70 punktów od miejsca otwarcia.

Jak widać w zestawieniu, przy dużej zmienności, zamykały się czasami dosłownie w minutę. ;)

Pierwsza 'sesja': 10 - 10:20, w sumie siedem pozycji.

Z wyjątkiem jednej, gdzie pozycja otwarta 'saute', dopiero po chwili została 'uzbrojona' w TP, zdążyła w kilka sekund mocno 'zadołować', zatem w chwili gdy ustawiłem TP na ww. poziomie, nie zwróciłem uwagi na to, że jest poniżej kursu otwarcia.

Efekt: mimo finalizacji na określonym TP, zamknęła się 'in minus'.

'Ale nic to, Basieńko...' (kto to mówił...? ;)), kolejne zlecenia poszły już w sposób bardziej kontrolowany. 

Kolejna sesja: 13:20 - 13:40, w sumie cztery pozycje. Tym razem wszystko zgodnie z planem.

Kolejna sesja: 14:20 - 15:00, w sumie cztery pozycje. Wszystko zgodnie z planem.

Ostatni 'ruch' ok. 16:30: jedna pozycja. Efekt jak wyżej.

Koniec na dzisiaj. ;)

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

16.03.2016: Pozycje prowadzone w większości 'z ręki', tzn. bez SL, za to z TP na poziomie 50 pkt. Przedostatnia, przy bardzo dużej zmienności, bez SL i TP, zamknięta również 'z ręki' na poziomie zaspokojenia 'chciwości' czyli w tym wypadku 1000 pln, a że ruch był na rynku w tym czasie naprawdę znaczny, to, jak widać, umknęło mi 'co nieco' w ciągu kilku sekund.

Ostatnia pozycja, to kompletny wypadek przy pracy. EURUSD miało być na 'sell', kiedy tylko wychyliło się lekko 'in profit', skasowałem pozycję i dałem sobie spokój z handlem całkowicie.

Szczegóły. ;)

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 17 marzec 2016 - 15:18

Ostatnie wpisy w tym temacie

Zdjęcie

Od: TRex4eX - dziennik tradera - komentarze

przez TRex4eX w TRex4eX, czyli polowanie na Pipsozaury. ;), na 13 grudzień 2016 - 22:07

Źródło: TRex4eX - dziennik tradera - komentarze

Czytaj wpis →

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.