Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Przyszłość GPW


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
hackmaniak

hackmaniak

  Zawodowy inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 967 postów

Wiem, że ostatnio dużo spekulantów, zawirowań i trudno coś przewidzieć, ale przez dłuższy czas była stagnacja, a teraz ostro poleciało w dół. Pytanie - W którym momencie trendu jesteśmy? Kupować i liczyć na odbicie czy poczekać, bo jeszcze będzie potężny dół? #2
Egzekutor

Egzekutor

  Jeśli coś tracisz, nie trać tej lekcji

 • Boss
 • 4772 postów
Poradniki

Nie śledzę giełdy, ale z tego co widzę na wykresie, to ogólny trend jest wciąż spadkowy. Dopóki nie będzie trwałych symptomów odwrócenia, to granie przeciwko trendowi jest trochę ryzykowne.

 

Znalazłem fajny dekalog giełdowy:

 

1. „Większość nigdy nie ma racji”, czyli kupuj wtedy, gdy wszyscy sprzedają, sprzedawaj, gdy wszyscy kupują. Największe zyski przynoszą inwestycje w dołku bessy, gdy pesymizm jest największy i ze świeczką szukać analityka, który mówi „będzie lepiej". Tak było wiosną 2003 r., kiedy trwała wojna w Iraku.
 
2. „KISS!": Nie ma nic wspólnego z całowaniem. Skrót popularny w londyńskim City: „Keep it Simple Stupid!" - czyli „Nie kombinuj, durniu". Na giełdzie nie ma co dzielić włosa na czworo, wdawać się w matematyczne dywagacje o wskaźnikach. Jak zaczyna się hossa - kupować. Jak bessa - sprzedawać.
 
3. „Nie pakuj wszystkich jaj do jednego koszyka", czyli: dziel pieniądze między różne inwestycje, np. akcje różnych spółek, a zmniejszysz ryzyko straty. W zimnym języku finansów zwie się to dywersyfikacją portfela.
 
4. „Kupuj plotki, sprzedawaj fakty" - kursy akcji są wrażliwe na nowe, sensacyjne informacje. Często zaczyna się od plotki, nieoficjalnego newsa w prasie. Jeśli inwestorzy spekulują, że spółka ogłosi dobre wyniki, to kupują akcje dużo wcześniej, niż spółka poda raport. Gdy raport ujrzy światło dzienne, to nawet jeśli wyniki są bliskie oczekiwań, akcje często tanieją, bo o tym fakcie wiedzą już wszyscy.
 
5. „Nie łap spadającego noża” - można się pokaleczyć. Czytaj: nie kupuj gwałtownie taniejących akcji. Często inwestorzy, widząc, że akcje poleciały np. o 10 proc., rzucają się na zakupy. Potem z niedowierzaniem patrzą, jak cena spada, spada, spada.
 
6. „Nawet zdechły koń się odbije, jak go zrzucić z Empire State Building”. Niby chodzi o prawa fizyki. Na giełdzie oznacza to, że chwilowo podrożeć może każda, nawet najgorsza spółka, bliska upadłości. Biorą ją często na cel rasowi spekulanci, licząc na to, że kupione w dołku akcje zdołają odsprzedać drożej innym inwestorom przyciągniętym chwilowym odbiciem kursu.
 
7. „Jeśli żadna dobra informacja nie podbija kursu, to każda zła go pogrąży”. Znak, że akcje są przewartościowane, a bessa za pasem. Bo jeśli inwestorzy nie reagują zakupami akcji na dobre wiadomości, np. o większym zysku spółki albo nowych kontraktach, to znaczy, że są wyłącznie zainteresowani sprzedażą akcji. Maksyma odwrotna: „Jeśli żadna zła informacja nie dołuje kursu, to każda dobra go podniesie" - sprawdza się podczas bessy i jest sygnałem do zakupów.
 
8. „Trend is your friend” - „Przyjaźnij się z trendem”. Kiedy akcje spółki zaczynają drożeć, w głowie każdego inwestora rodzi się pytanie : jak długo to potrwa? Czy sprzedawać z zyskiem 10 proc., 100 proc., a może 1000 proc.? Odrzuć te pytania. Trzymaj się trendu, choćby cena przebijała kosmiczne pułapy. Silny trend wzrostowy może trwać latami, przerywany korektami. Na samym szczycie mało komu udaje się sprzedać. Ale załamanie trendu wzrostowego - sygnał do sprzedaży - będzie dobrze widoczne. Wyśrubowane akcje zaczną tanieć, nawet jeśli spółka chwali się dobrymi wynikami. Gdy trend się załamie, można sprzedać papiery np. z 20-30-proc. stratą do szczytu, ale w zapasie często ma się nawet setki procent zysku.
 
9. „Sell in May and go Away” - latem na giełdzie, przynajmniej teoretycznie, jest sezon ogórkowy, inwestorzy jadą na wakacje. Obroty niskie, zmiany cen niewielkie, wykres indeksu płaski jak stół. Dlatego lepiej w maju sprzedać papiery i wrócić na rynek we wrześniu, gdy wypoczęte rekiny znowu rzucą się w wir handlu.
 
10. „Greed is good” - „Chciwość jest dobra". Słynny aforyzm Gordona Gekko z filmu „Wall Street" Oliviera Stone'a. Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy firmy Teldar Gekko w przemówieniu, okrzykniętym później kwintesencją moralności Ameryki lat 80., powiedział: „Chciwość to dobra rzecz. Chciwość się sprawdza. Chciwość pomaga. Chciwość przechodzi do sedna sprawy i uwalnia ducha. Chciwość we wszystkich postaciach - na pieniądze, na życie, na miłość, na wiedzę. Dzięki chciwości mamy postęp ludzkości. Dzięki chciwości uratujemy nie tylko Teldar, ale także tę drugą kulejącą firmę - Amerykę".
 
Źródło: GW

 • hackmaniak i VinXin lubią to
forum opis
regulamin forum zasady funkcjonowania forum
subskrypcja poszerzenie możliwości twojego konta
inwestycje opis
prozysk inwestycja w pożyczki. zmniejsz koszt o 1%!
eopcje portal poświęcony inwestycjom w opcje binarne
money-monitor monitor programów inwestycyjnych
hyip (opis ryzyka) opis (indywidualne wsparcie tylko dla osób poleconych)
ChainGroup Program który może się podobać. Recenzja ChainGroup
InvestEllect Program objęty ochroną Funduszu Bezpieczeństwa
Resonance-Capital Projekt o dużym potencjale. Jeest juz hit :) szczegółowa recenzja
BuyTime Czy można kupić czas? I jeszcze na tym zarobić? :)
biznet program oparty o roboty rynku walutowego forex

#3
hackmaniak

hackmaniak

  Zawodowy inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 967 postów

A. D. 1. Pamiętam taki moment gdzie WIG20 był w okolicach 1 300 PLN. Pracowałem wtedy w banku, a piętro niżej działała jedna z największych firm doradztwa finansowego w Polsce. Doradcy sami nie wierzyli, że giełda się odbije. W ciągu może pół roku można było zarobić 50% na czysto. Jeden z klientów (milioner) wycofał odpowiednio wcześnie część kasy z lokat, przeniósł na GPW, a po pół roku zabrał kapitał z GPW i grał samym zyskiem.

 

Tak działają profesjonaliści :)

 

Szczerze mówiąc to najbardziej zastanawia mnie wpływ obecnej polityki rządu na GPW, a konkretnie na ile można brać pod uwagę historię węgierskiego BUXa. Jeszcze konkretniej działania spekulantów i ich wpływ na WIG-20.


Użytkownik hackmaniak edytował ten post 25 styczeń 2016 - 19:13


#4
r00ts

r00ts

  Weteran

 • Forumowicz
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1209 postów

WIG - w okolicach 41000 pkt jest ważne wsparcie. Ja zaczekałbym jeszcze, ponieważ biorąc pod uwagę trend możliwe jest właśnie testowanie tego poziomu.

WIG20 - na wykresie tygodniowym jest świeca "młotek", poprzedzona pinbarem wzrostowym, co może krótkoterminowo skutkować wzrostami. Ale jeśli WIG zechce przetestować poziom wspomniany powyżej to ewentualne wzrosty na wig20 mogą być symboliczne lub żadne.


Użytkownik r00ts edytował ten post 25 styczeń 2016 - 19:36

"Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted."

DK


#5
makao

makao

  Aktywny inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPipPip
 • 171 postów
 • LokalizacjaEverywhere

Bardzo dobry dekalog Ivaho, najbardziej kluczowy punkt to chyba #1,strasznie lubię tą zasadę, kiedyś z kumplem sarkastycznie stwierdziliśmy że najlepszą strategią dla nowicjuszy jest grania przeciwko sobie :P

Jedynie co to mam wątpliwości co do punktu #5 jeśli łapie się noże odpowiednio nisko (pozycje ustawione schodkami) i przy mocnym wsparciu to bardzo często można zarobić, jednak wymaga to już trochę obycia się z rynkiem.

 

Co do tematu ja bym sobie odpuścił na obecną chwile Indexy WIG zbyt dużo niewiadomych - nowy rząd który jeszcze poszedł na wojnę z korporacjami do tego problemy wewnętrzne UE, teoretycznie tak jak napisał r00ts przy granicy 4k powinno się odbić jednak trend jest bezsprzecznie spadkowy a z trendem się nie walczy#6
Gainer1987

Gainer1987

  Nowicjusz

 • Stażysta
 • PipPip
 • 4 postów

Co myślicie o inwestycje w kryptowaluty?


Użytkownik vojtec edytował ten post 21 maj 2017 - 02:08
Gainer1987 otrzymał ostrzeżenie. Powód: OffTopic

#7
bitcoinOnline

bitcoinOnline

  Nowicjusz

 • Forumowicz
 • PipPip
 • 6 postów
 • LokalizacjaŁódź

Ja myślę że prędzej zarobi się na giełdzie kryptowalut niż na GPW#8
Akidov

Akidov

  Doświadczony inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPipPipPip
 • 331 postów
 • LokalizacjaKozienice

Jak dla mnie kiepskie porównanie giełdy krypto do normalnej giełdy gdzie są notowane fizyczne ,rzeczywiste przedsiębiorstwa .A zarobić można na każdej z nich .


BTC za Darmo Kranik >> Freebitco Giełda Kryptowalut >> BitBay Najbezpieczniejszy portfel zewnętrzny na krypto-waluty >> BTC DASH  ZCASH  ETH  TREZOR BitClubNetwork >> BTC


#9
Grabarz

Grabarz

  Bywalec

 • Forumowicz
 • PipPipPip
 • 42 postów
 • LokalizacjaManchester

Można zarobić na GPW tylko potrzeba umiejętności dobrania odpowiedniej strategii i portfela akcji.Można również inwestować tzw.papiery bezpieczne czyli obligacje Skarbu Państwa.Kiedyś jak była w Polsce inflacja można było dobrze zarobić na obligacjach trzyletnich.Jeszcze wtedy nie był znany tzw.podatek Belki.Na szczęście można już w Polsce grać na innej  giełdzie kryptowalutami.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowychAdministratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.