Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

biznes-host prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

killer - trading po pracy

forex

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

Witam.

W końcu i ja startuje ze swoim dziennikiem. Na temat strategi nie będę się zbytnio rozpisywał

[---]
W skrócie jest to strategia pozycyjna o skuteczności około 35-40%, głównie opierająca się o metodologie Price Action z elementami geometrii. Założenie jest takie, że dziennie około godziny 21 siadam do komputera i mam godzinę na analizę i ustawienie ewentualnych wejść. Wejścia są stawiane z limitem, po pojawieniu się formacji jest dokładka do pozycji. Mój kapitał przeznaczony na tą strategie to 10k zł, 5k wpłacone do brokera, a 5k na koncie. Ryzyko na trade to 1%, SL to połowa dziennego ATR z dnia poprzedniego tzn. jeżeli dzień wcześniej ATR na świecy D1 wynosił 56 to nasz stop loss będzie ustawiony na 28 pipsów. TP 3:1. Interwały D1 i H4. W razie jakiś niejasności proszę pytać, krytykować, podpowiadać.

Wczoraj przed godziną 21 usiadłem do rynku i wyszukałem dwa potencjalne setupy na parach AUD/USD i EUR/GBP:

Obie pozycje sell limit, potencjalne odbicie od poziomu S/R, konfluencja z poziomami Fibo i podobieństwo korekt.
Załączony plik  audusdlimit.png   544,04 KB   0 Ilość pobrań

Nie mogę na forum wstawić więcej niż jednego screena.. więc wstawiam przez hosting:

uwlxa6l3gar3_t.jpg

Użytkownik pepperoniss edytował ten post 31 maj 2016 - 17:21

• turboonostrilvision lubi to

killer87 otrzymał ostrzeżenie. Powód: Umieszczenie linka pośredniego

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

Niestety wczorajsze dwa setupy przyniosły stratę łącznie na prawie 2% całego kapitału. Na AUD/USD cena przekroczyła SL'a o około 2 pipsy.. a potem poszli w dół.. przykro się na takie coś patrzy :(

AUD/USD

c4t7tka9ioe6_t.jpg

EUR/GBP

Tutaj chyba były jakieś dane dzisiaj bo cena mocno wystrzeliła w górę i przeleciała przez SL'a jak przez masło :P

qcqwsadek7aq_t.jpg

W każdym razie tak jak pisałem, skuteczność tej strategi oscyluje w granicach 35-40% więc stratnych wejść będzie więcej. Dzisiaj nie ma żadnych nowych potencjalnych wejść.

Co do ostrzeżenia które dostałem za wklejenie linku to nie jestem w żaden sposób powiązany z tą stroną i nie wiedziałem, że zostali zbanowani tu na forum. Wkleiłem link bo ciężko jest mi opisać strategie na którą poświęcono ponad 8 godzin nagrań. Sama strategia jest autorstwa Sebastiana Jopa z dawnego Forex university i była sprzedawana w pakiecie z innymi szkoleniami za kilkaset złotych. Natomiast po zarejestrowaniu się w strefie elearn można sobie wszystkie nagrania ściągnąć za darmo. Moim zdaniem dla kogoś kto interesuje się forexem jest to spora dawka praktycznej wiedzy.

Użytkownik Egzekutor edytował ten post 31 maj 2016 - 22:09

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

Kolejna transakcja tym razem na AUDNZD. Tym razem otwarcie z ręki. Tak jak na screenie widać, poziom oporu, konfluencja z fibo i podobieństwo korekt.

5h4rapq5djci_t.jpg

Dodałem też konto do myfxbook:

mini.jpg

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

Transakcja na AUDNZD zakończona na SL'u. Poziom oporu nie utrzymał ceny i pojechali mocno do góry.

otu2hps95tnm_t.jpg

Kolejna pozycja na parze AUD/CAD. Ustawiłem sell limit w połowie pin bara który pojawił się na oporze. Stop loss powyżej strefy.

osp3stdsx8r8_t.jpg

q5zhr6d7wyh7_t.jpg

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

Transakcja na AUD/CAD nie została zrealizowana i ją anulowałem. Cena nie zrobiła retestu do połowy pinbara tylko poszli mocno w dół.

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

Kolejna potencjalna transakcja. Tym razem pojawił się pin bar na parze USD/CAD. Trend spadkowy, pin bar odrzucający poziom oporu. SL na 50 pipsów powyżej strefy, a TP na 150.

10q0tv1i79vf_t.jpg

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

Transakcja na USD/CAD zakończona na SL'u.

usoilpp3ufwe_t.jpg

Kolejna potencjalna transakcja na parze EUR/JPY. Trend spadkowy, pin bar odrzucający strefę oporu, wejście w połowie pin bara, stop loss ponad strefą, dosyć wysoko bo na 60 pipsów.

b25eyzcb5q4d_t.jpg

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

Transakcja na EUR/JPY otworzyła się i odjechali już na 1:2 dlatego przestawiłem SL'a na BE. Te niebieskie linie to właśnie oznaczone przeze mnie poziomy TP.

ygi1zim6wwrc_t.jpg

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

Pojawił się dzisiaj pin bar na parze AUD/NZD i otworzyłem pozycje z ręki. SL na 70 pipsów powyżej strefy oporu, TP standardowo na 1:3.

j43rmqf8sf2w_t.jpg

Na parze EUR/JPY cena się trochę cofnęła ale nadal jest w zysku, SL nadal na BE.

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

EUR/JPY

Transakcja zakończona na TP dała ponad 268zł zysku co pozwoliło odrobić sporą część poprzednich strat. TP było ustawione na 1:3 ale pojechali jeszcze ponad 250 pipsów niżej i trochę żal na to patrzeć..bo mogło być drugie tyle zysku.. ale nie ma co myśleć i gdybać tylko trzeba się cieszyć zyskiem :)

b9pk1gxmg4ut_t.jpg

AUD/NZD

Odeszli od punktu wejścia i w tej chwili cena oscyluje w okolicach 1:1 (ta pierwsza niebieska linia) dlatego zmniejszam ryzyko i przestawiam SL'a nad pin bara na którego wchodziłem. Jak dojdą do poziomu 1:2 to przestawię SL'a na 0.

4l4paa0sgs6a_t.jpg

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

AUD/NZD

Transakcja zakończona na zysku, trochę ponad 58zł. Zamknąłem z ręki i dokonałem totalnie frajerskiego zachowania.. nie wytrzymała psychika.

bkw5sdijrnbt_t.jpg

Jako, że w czwartek jest referendum w sprawie Brexitu to postanowiłem że w środę wieczorem zamknę pozycje niezależnie na jakim będzie poziomie. Tak jak wcześniej pisałem po dojściu TP do 1:1 przestawiłem SL'a nad pin bara na którego wchodziłem. Wczoraj cena zaczęła się cofać więc przestawiłem SL'a na poziom BE, na screenie jest to mniej więcej poziom tej czerwonej linii. (pierwszy błąd)

Dzisiaj przez dzień obserwowałem co jakiś czas wykres (drugi błąd) i cena zmierzała nieuchronnie w kierunku mojego SL'a.. prawie go zahaczając. Na AUD/NZD jest dosyć wysoki spread, około 8-9 pipsów. Nie wybiło mi SL'a ale brakło dosłownie jednego, dwóch pipsów.. Cena się odwróciła i znowu zaczęli iść w moim kierunku dochodząc do strefy wsparcia od której się dynamicznie odbili w górę. Po tym odbiciu moja psycha już się totalnie rozwaliła i popełniłem trzeci błąd wychodząc prawie na samej górze tej korekty.. Po paru minutach od zamknięcia pozycji wskoczyła podaż i poszli w dół oczywiście już beze mnie.. Najgorzej będzie jak do jutra wieczora pójdą dynamicznie w dół na poziom mojego pierwotnego TP.. :P

Do końca tygodnia nie będę otwierał żadnych pozycji bo jest referendum w czwartek, a dodatkowo te błędy i nietrzymanie się wcześniejszych założeń mnie strasznie bolą.. Dużo bardziej niż wcześniejsze stop lossy. Od poniedziałku mam nadzieje już ze świeżą głową dalej będę realizował mój trading plan.

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

Wracam po paru dniach. Na początek fail który zaliczyłem w piątek.. i taka przestroga, jak macie otwartych kilka platform do sprawdzajcie dokładnie na której otwieracie zlecenie.. Ja mam kilka kont u różnych brokerów m.in. w XM konto micro gdzie uczę się piramidowania i przez pomyłkę otworzyłem zlecenie na 0,5 lota w HFT.. kosztowało mnie to ponad 114zł, a transakcja trwała 56 sekund..

EUR/NZD

Na interwale D1 silny trend spadkowy, cena przebiła mocny historycznie poziom wsparcia który zgodnie z zasadami powinien stać się teraz oporem. Dodatkowo występuje konfluencja z poziomem fibo 61,8. SL na połowę ATR'u czyli 80 pipsów, TP 1:3.

v8i1fgi7segq_t.jpg

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

Anulowałem zlecenie oczekujące ponieważ cena do niego nie doszła, poszli w dół i setup został zanegowany. Jeżeli wrócą w okolice tego oporu i pojawi się jakiś sygnał typu pin bar lub outside bar to będę rozważał ponowne wejście. W tej chwili na żadnych rozgrywanych przeze mnie parach nie ma ciekawych setupów. Rynki jeszcze się do końca nie pozbierały po Brexicie.

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

AUD/USD

Od paru dni widzimy trend wzrostowy, a w zasadzie to trend ten zaczął się na początku czerwca i ładnie technicznie szli na północ, jednak 24 czerwca mieliśmy wyniki referendum w UK i mocną spadkową szpile. Myślę, że jest spore prawdopodobieństwo zamknięcia tej świecy z 24 czerwca i wybicie nowych szczytów.

Cena wyraźnie przebiła poziom oporu zlokalizowany dodatkowo w obrębie okrągłego poziomu cenowego na 0,75000. Występuje konfluencja z poziomem fibo 50%.

Pozycja buy limit, SL z ATR'a na 52 pipsy, TP 1:3

an02ursgma6x_t.jpg

yo7x4x3pnbad_t.jpg

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

AUD/USD

Cena zrobiła retest do poziomu wsparcia i zlecenie zostało otwarte jednak stop loss okazał się za mały. Dosyć głęboko przetestowali te wsparcie, po czym cena się odwróciła i w tej chwili znowu wybijają góra.

gze0ss4wwaw5_t.jpg

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

AUD/NZD

Trend na D1 mocno spadkowy więc gramy tylko shorty, na H4 wyrysował się dosyć wyraźny poziom wsparcia który w końcu został przebity mocnym spadkowym impulsem stając się teraz oporem. Dodatkowo mamy tu konfluencje z poziomem fibo którego zniesienie 50% wypada w strefie oporu. Wchodziłem na rynek rano kiedy cena jeszcze byłe sporo niżej i ustawiłem zlecenie sell limit na poziomie 50% fibo.

w0yvhnsd7nop_t.jpg

Po południu cena podeszła do góry i zlecenie zostało otwarte.

xhkuu9nn9izv_t.jpg

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

AUD/NZD

Transakcja zakończona na SL'u.

zx4w74sxau56_t.jpg

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

EUR/GBP

Trend wzrostowy na D1. Po pojawieniu się pin bara odrzucającego strefę wsparcia na H4 ustawiłem zlecenie oczekujące buy limit. Zlecenie ustawione na 50% zniesieniu (w połowie pin bara). SL na 83 pipsy ustawiony parę pipsów pod pin barem. TP 1:3.

b90yxo4mx3gi_t.jpg

Zlecenie ustawiałem wczoraj wieczorem, a w nocy transakcja została otwarta. Poszli w dół ale nie dotarli do stop lossa, w tej chwili cena oscyluje wokół poziomu otwarcia.

us97pnrqgkuc_t.jpg

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

EUR/GBP

Cena poszła do góry w okolice TP 1:1 i przestawiłem stop lossa na BE który się po jakimś czasie zrealizował i transakcja zamknięta z minimalnym zyskiem.

gp8ibggakgin_t.jpg

Dzisiaj też otworzyłem dwa zlecenia na AUD/USD. Pierwsze zlecenie w godzinach popołudniowych po pojawieniu się pin bara. Było to zlecenie z limitem na zniesieniu 50% pin bara. Dosyć szybko przestawiłem na BE, cena się cofnęła i zlecenie zostało zamknięte z drobnym zyskiem widocznym na screenie.

baknp5x3wu3j_t.jpg

Drugie zlecenie otworzyłem z ręki po pojawieniu się formacji objęcia hossy na wykresie H4. Stop loss dosyć wąski na 18 pipsów. TP 1:3.

dhqs3kqokkmn_t.jpg

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

AUD/USD

Transakcja zamknięta na SL'u. W nocy były dane makro (konkretnie publikacja po posiedzeniu RBA) i AUD mocno poleciał w dół.

nzshh8uixi6e_t.jpg

EUR/USD

Transakcja otwierana z ręki, ryzyko 1%, trend spadkowy, short po pojawieniu się pin bara w strefie oporu. SL ponad strefą na 25 pipsów. TP 1:3.

5x5rim9wif10_t.jpg

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: forex

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.