Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

obowiazkowy zapis dla programow hyip


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
jonek2k3

jonek2k3

  Doświadczony inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPipPipPip
 • 391 postów
 • LokalizacjaAnglia

witam. chcialbym zaproponowac aby stalo sie obowiazkiem dopisywanie przez autora watku informacji o tym ze przedstawiony program jest/moze byc piramida. zauwazylem ze sporo uzytkownikow tak robi aczkolwiek drugie tyle juz nie. po postach mlodszych stazem uzytkownikow forum, mozna odniesc wrazenie ze nie zdaja sobie z tego sprawy.#2
KomarKowal

KomarKowal

  Inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPip
 • 90 postów

jestem za. Dla ułatwienia ten tekst mógłby być w okienku tekstu, jak tworzy się nową stronę w dziale Hyip.#3
Polon

Polon

  Weteran

 • Moderatorzy
 • 2432 postów
 • LokalizacjaWioska Smerfów
 • Grupy:Prywatna
Poradniki

A ja osobiście nie widzę takiej potrzeby i to z kilku powodów.

 

Jak by nie patrzeć, znaczna większość pojawiających się wątków nie posiada takiej informacji. Więc taki obowiązek spowodowałby również znaczny wzrost pracy moderatorów, gdzie zapewne musieliby dawać ostrzeżenia prosząc użytkownika o dodanie takiej informacji, co ponadto wiązałoby się jeszcze z koniecznością monitorowania takiego wątku, czy autor rzeczywiście dodał taką informację. 

 

Ponadto, co jeśli autor wątku będzie twierdził, że program nie jest piramidą? Co więcej, autor może nawet zasypać moderatora jakimiś treściami, które mogą wg niego stanowić dowody na to że program nie jest piramidą. I co wtedy? Moderator miałby analizować, liczyć, zagłębiać się w strukturę programu i udowadniać że jest inaczej? Wg mnie od tego jest dyskusja w wątkach, aby przedstawiać wszystkie "za" i "przeciw" i udowadniać sobie nawzajem swoje racje. Obowiązek umieszczenia takiej informacji, to byłaby wg mnie zbyt duża ingerencja w wolność wypowiedzi, tym bardziej że nie wszyscy autorzy wątków muszą mieć pogląd, że programy to piramidy, lub potencjalne piramidy. Do kwestionowania lub potwierdzania że program jest lub nie jest piramidą doskonale nadaje się wątek sam w sobie, gdzie użytkownicy mogą wyrazić swoje opinie i umieścić dowody na swoje twierdzenia.

 

Ponadto jeśli ktoś umieszcza wątek o programie i nie zdaje sobie sprawy że jest to piramida, to wątpię aby obowiązek umieszczenia takiej suchej, niemalże automatycznej informacji, sprawił, że ten ktoś sobie uświadomi że to piramida. Dopiero logiczne argumenty, obliczenia, dowody umieszczone przez innych użytkowników mogą sprawić, że autor zda sobie sprawę z czym ma do czynienia. Zmuszanie do takiego automatyzmu i umieszczenia takiej informacji samo w sobie raczej niewiele da. Dodatkowo, umieszczanie jej w każdym wątku o programie, może na tyle spowodować jej spowszednienie, że nikt nie będzie na nią zwracał uwagi, skoro wszędzie jej pełno.

 

Generalnie, jeśli już o tym dyskutujemy, to ja jestem zwolennikiem przedstawiania w poście wprowadzającym, zarówno plusów, jak i minusów programu (nawet tylko potencjalnych). Bowiem w kontekście propozycji wysuniętej w tym wątku, wydaje mi się, że większą "robotę" mogłyby wykonać opisy plusów i minusów programu i na tej bazie ewentualne ostrzeżenia o ryzyku, niż sucha i obowiązkowa informacja o tym że to może być piramida. Ale oczywiście niezależnie co autor wybierze, to nie na zasadzie obowiązku.


Użytkownik Polon edytował ten post 10 listopad 2016 - 12:53

 • PanInwestor i owl lubią to

#4
MrRabbit

MrRabbit

  Weteran

 • SuperVIP
 • 1790 postów
Poradniki

Cóż. Jestem na nie. Po pierwsze brak dowodów na to, iż to piramida. Na takie programy są dwa działy. HYIP i Ponzi. HYIP - Inwestycja Wysokiego Ryzyka (z samej nazwy wynika, że musisz być przygotowany na stratę) oraz Ponzi - piramida finansowa. Jeśli ktoś nie wie czym skrót HYIP jest, to już raczej jego wina, że wpłaca pieniądze gdzie popadnie.
Zresztą, każda osoba powinna we własnym zakresie zorientować się na czym ten biznes polega.
http://www.hyipforum...-jest-hyip-faq/
Tutaj ma piękny temat z wieloma informacjami. Ponadto na forum można znaleźć wiele poradników.


 • PanInwestor i hcpdyzio lubią to

Zaczynasz inwestować w HYIPy? Zapraszam do zapoznania się z moim poradnikiem: PORADNIK


#5
pepperoniss

pepperoniss

  Strażnik regulaminu

 • Moderatorzy
 • 11640 postów
Poradniki

Nie tylko poradników :)
Warto zacząć od lektury Regulaminu
 
Tam zaś stoi jak byk:

Prezentowane na forum programy nie są w jakikolwiek sposób powiązane z administracją forum, 
forum służy jedynie wymianie informacji i poglądów na ich temat.
HYIPy i inne programy omawiane na forum są programami wysokiego ryzyka.
Inwestujac w te programy robisz to na wlasne ryzyko i odpowiedzialność.

 

Generalnie zgadzam się z @Polonem, że wymuszanie takiej informacji naruszałoby w nieuzasadniony sposób wolność wypowiedzi. Nie każdy autor posta musi być przekonany o piramidalności projektu a nawet jeśli jest nie musi mieć chęci informowania o tym. I to wcale niekoniecznie z niecnych celów a np. w celu wywołania dyskusji. 

Przypomnę, że nasze forum jest forum dyskusyjnym a nie reklamowym czy marketingowym.

 

Częściowo też podzielam stanowisko @Polona kontekście moderacji i moderatorów.

Ja, ani żaden z moich kolegów moderatorów i pewnie Administrator też, nie czuję się kompetentny do podejmowania rozstrzygnięcia czy dany program jest czy nie jest piramidą. Nie jesteśmy bowiem sądem, nie prowadzimy postępowania dowodowego.

W wątkach, które tworzę lub w których się wypowiadam nie jako moderator wyrażam swoją opinię a nie opinię forum a już na pewno nie rozstrzygam kwestii piramidalności bądź nie danego programu. Nawet jeśli to czynię kategoryczne.

 

Nie wiem czy byłem forumowym prekursorem dodawania takiej informacji w tworzonych przez siebie wątkach ale od początku mojej bytności to czynie. Uważam bowiem, że tworząc wątek powinienem o tym poinformować czytelników. Ale to moje zdanie, moje podejście i moje sumienia.

Cieszę się, że mój zwyczaj pomału się rozpowszechnia i przyjmuje ale nie widzę powodu by czynić z tego wymóg otwarcia wątku.

 

Natomiast z przyjemnością przyjąłbym ułatwienie dla forumowiczów umieszczania takiej informacji poprzez zautomatyzowanie tej czynności. Np. przez stworzenie takie ustawieni, że po wpisaniu taga !osrzezenie1! pojawiałby się pełny tekst predefiniowanego ostrzeżenia. Ale to tylko takie dywagacje.

Jak ktoś chce to napisze. Nie zajmuje to zbyt dużo czasu i nie przekracza możliwości przeciętnego forumowicza :)


trinity3.me płaci nieprzerwanie od kwietnia...

 

BlWTYW7.png

 

Ww. programy działają wg schematu Ponziego. Pieniądze na wypłaty biorą się z wpłat kolejnych wpłacających. Istnieje ryzyko utraty całości wpłaconych doń pieniędzy.


#6
Egzekutor

Egzekutor

  Jeśli coś tracisz, nie trać tej lekcji

 • Boss
 • 4720 postów
Poradniki

99% tego typu programów opisuje siebie jako nie piramidy. Na jakiej podstawie mamy uznawać co jest a co nie jest piramidą? 

Przyjęliśmy ogólne założenie, że jeżeli program oferuje więcej niż 5% dziennie to jest piramidą i trafia do działu ponzi. Myślę, że to i tak dużo patrząc na to, że na innych forach wszystko wrzucane jest do jednego działu. Gdybym stworzył dział pt. "nie piramidy", to niewielu kandydatów bym widział do tego działu. A mogłoby się okazać, że nawet za dużo. Ocenę wiarygodności programu zostawiamy więc użytkownikowi, nie możemy też na każdym etapie oglądania forum ostrzegać o ryzyku, wierzymy w rozsądek i dojrzałość naszych forumowiczów.


 • pepperoniss lubi to
forum opis
regulamin forum zasady funkcjonowania forum
subskrypcja poszerzenie możliwości twojego konta
inwestycje opis
prozysk inwestycja w pożyczki. zmniejsz koszt o 1%!
eopcje portal poświęcony inwestycjom w opcje binarne
money-monitor monitor programów inwestycyjnych
hyip (opis ryzyka) opis (indywidualne wsparcie tylko dla osób poleconych)
CryptoSolutions Nowy Fundusz Bezpieczeństwa ($2000)
InvestEllect Program objęty ochroną Funduszu Bezpieczeństwa
Resonance-Capital Projekt o dużym potencjale. Jeest juz hit :) szczegółowa recenzja
BuyTime Czy można kupić czas? I jeszcze na tym zarobić? :)
biznet program oparty o roboty rynku walutowego forex
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowychAdministratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.