Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

corevps prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Blockchain opłata transakcyjna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

Marcin2107

Marcin2107

Doświadczony inwestor

• Premium
  • 460 postów
  • LokalizacjaKraków

Miałem dziś taką przygodę z portfelem na blockchaine,że wysyłałem z 2 różnych portfeli ok 0.3 BTC i prowizje w obu przypadkach były na poziomie 4%

Ktos miał taki przypadek?

REKLAMA (do 4.06.2017) | Recenzja Investment Dragons |

PanInwestor

PanInwestor

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1643 postów

A czy źródłem finansowania portfeli były kraniki i bardzo dużo przelewów przychodzących o małej wartości liczonych w satoshi?

Użytkownik PanInwestor edytował ten post 19 styczeń 2017 - 21:02

Marcin2107

Marcin2107

Doświadczony inwestor

• Premium
  • 460 postów
  • LokalizacjaKraków

Mogło tak być tylko czy transkcje po kilka zł są małe

PanInwestor

PanInwestor

Weteran

• Forumowicz
  • 1643 postów

Ostatnio czytałem o tym na forum.bitcoin.pl, gdzie też były prowizje ale dochodzące nawet do 50% wartości kwoty przelewu. Tutaj przeczytasz o tym więcej: https://forum.bitcoi...rowizja#p280314

Spróbuj stworzyć swój inny, kolejny portfel BTC i na niego wysłać BTC. Powinna być niższa prowizja (teoretycznie).

Użytkownik PanInwestor edytował ten post 19 styczeń 2017 - 21:13

Marcin2107

Marcin2107

Doświadczony inwestor

• Premium
  • 460 postów
  • LokalizacjaKraków

Za ok 1000 zł wysłane miałem 40 zł prowizji

A jakbym wysyłał 1 zł to bym miał 90 gr hehe

PanInwestor

PanInwestor

Weteran

• Forumowicz
  • 1643 postów

Dużo. Spróbowałeś tym sposobem aby spróbować wysłać na nowy portfel?

Marcin2107

Marcin2107

Doświadczony inwestor

• Premium
  • 460 postów
  • LokalizacjaKraków

Ale co za różnica na jaki portfel wysyłam.

Chyba że mam utworzyć nowy portfel?

vojtec

vojtec

Doświadczony inwestor

• Moderatorzy
  • 354 postów
  • Lokalizacjanieznana

Można też ręcznie ustawić niższą, akceptowalną wysokość opłaty i liczyć, że któraś z kopalni to zaakceptuje. Warto jednak mieć w takim przypadku kopie portfela aby móc wysłać ponownie monety z wyższą opłatą, gdyby jednak nikt nie chciał potwierdzić takiej transakcji.

Krany Bitcoin? Tylko sprawdzona firma :)

D'AlienGames    ABITofNEWS    tubers.tv    Ƀlockchain$tats

Marcin2107

Marcin2107

Doświadczony inwestor

• Premium
  • 460 postów
  • LokalizacjaKraków

Nie mam opcji co do opłaty ale widzę ,że teraz już wróciły opłaty do normy. Po prostu musieli sobie odbić na mnie moje małe przelewy :)

vojtec

vojtec

Doświadczony inwestor

• Moderatorzy
  • 354 postów
  • Lokalizacjanieznana

Po kliknięciu "Wyślij" w głównym widoku portfela pojawia się pop-up i tam w lewym dolnym rogu masz opcję "Wysyłanie zaawansowane". Możesz tam określić wysokość opłaty i dodać inne transakcje do paczki przelewu.

Krany Bitcoin? Tylko sprawdzona firma :)

D'AlienGames    ABITofNEWS    tubers.tv    Ƀlockchain$tats

Marcin2107

Marcin2107

Doświadczony inwestor

• Premium
  • 460 postów
  • LokalizacjaKraków

wiem o co chodzi ,źle napisałem bo opcja jest tylko nie mogę zmienić  bo pisze proszę wprowadzić poprawną wartość

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11032 postów
Poradniki

Spróbuj stworzyć swój inny, kolejny portfel BTC i na niego wysłać BTC. Powinna być niższa prowizja (teoretycznie).

Nie powinna!

Adres na który wysyłamy nie ma żadnego znaczenia dla wysokości opłaty!

Zacznijmy od tego, że to co pokazuje blockchain jest tylko sugerowaną opłatą transakcyjną.

By transakcja przeszła szybko musi mieć odpowiedni priorytet.

Wpływ na priorytet mają takie czynniki jak:

1) wielkość transakcji wejściowych,

2) wiek poszczególnych transakcji wejściowych, czyli jak długo środki są na naszych adresach, z których wysyłamy płatność wyjściową,

3) wagi transakcji wyjściowej w bajtach (zwykle jedno wejście to ok. 225 bajtów)

Priorytet liczy się ją dość prosto :)

priorytet = suma( wielkość_transakcji_wejściowej_w_satoshi * wiek_w_blokach)/waga

Dla przykładu transakcja (1) wysyłki 0,2 BTC składająca się z: jednego wejścia z 0,1 BTC z 6 potwierdzeniami i drugiego 0,1 BTC sprzed 24 godzin będzie miała priorytet

priorytet(1) = (10.000.000*6+10.000.000*144)/450 = 3.333.333 BTC

Podobna transakcja (2) ale składająca się z 2 wejść leżących u nas na portfelu od tygodnia

priorytet(2) = (10.000.000*1008+10.000.000*1008)/450 = 44.800.000

Transakcja wyjściowa (3) na 0,2 BTC z jednym wejściem zalegającym na adresie od tygodnia zaś

priorytet(3)= 20.000.000*1008/225 = 89.600.000

transakcja (4) wysłania 1 BTC z jednym wejściem sprzed 2 dni otrzyma priorytet

priorytet(4)= 100.000.000*288/225 = 128.000.000

Z minimalną opłatą wyżej wymienione transakcje powinny być wykonane w kolejności 4, 3, 2 i 1

Zwiększoną opłatą transakcyjną "przekupujemy" górników by się jak najszybciej zajęli w pierwszej kolejności...

Zakładając, że autor 4 transakcji ustawił minimalne fee, to by wyprzedzić go:

transakcja 1 musiałaby mieć opłatę ponad 38 większą niż minimalna,

druga - 3 razy większą a

trzecia - 1,5.

Tak mniej więcej liczy sugerowaną opłatę blockchain. Stąd tak kolosalne wysokości proponowanego fee.

Nie jest to jednak konieczne!

W zasadzie jeśli nie zależy nam bardzo na czasie to można wysłać z opłatą minimalną.

Żer się da dowód tutaj https://blockchain.i...c59c7cc017d72be opłata 0.00000546 BTC czyli 0.01$ :)

Grozi to jednak utknięciem transakcji, więc stosujemy raczej do przelewu między własnymi adresami.

W praktyce nikt nie będzie wyliczał priorytetu :)

Uwagi praktyczne:

1. Jeśli zależy nam na błyskawicznym (w ciągi 10 -40 minut) zamknięciu transakcji powinniśmy skorzystać z proponowanej wysokości opłaty.

2. Jeśli transakcja nie jest pilna i nie przeszkadza nam, że może potrwać kilka godzi a nawet dzień lub 2 to śmiało możemy proponowaną opłatę podzielić przez 2 a nawet 4 lub określić na 0,0001 BTC.

3. Drobne wpłaty, np z kraników, najlepiej zbierać na adresie w portfelu core (na komputerze) lub wspólnym dla wszystkich adresie w blochain i co jakiś czas (raz na miesiąc) je konsolidować, tzn. przelać na inny swój adres z opłatą 0.00000546 BTC. Najwyżej transakcja "wróci" na stary adres.

4. W blockchain i innych portfelach możemy otrzymać ale też i wydać bitcoiny, które wysyłający nie ma jeszcze potwierdzonych. To najczęstsza przyczyna "utknięcia naszej transakcji. Jeśli bowiem choć jedno wejście jest nie potwierdzone to nasza transakcja wyjściowa będzie "wisieć" póki wejściowa transakcja nie zostanie potwierdzona. Jeśli chcemy by nasza transakcja wyjściowa została szybko zatwierdzona musimy te niepotwierdzone "popchnąć" zwiększając SUGEROWANĄ opłatę transakcyjną.

5. W blockchain nie mamy wpływu na to co zostanie umieszczone w transakcji wyjściowej. Dlatego warto dla szybkich transakcji trzymać środki na portfelu core (stacjonarnym) nie pozwalającym na wysyłkę niepotwierdzonych bitcoinów.

Oczywiście pisząc o wysyłce niepotwierdzonych bitcoinów używam skrótu myślowego, gdyż tak naprawdę to taką "wysyłką" mówimy sieci, że jeśli bitcoiny do nas dotrą to my je wyślemy dalej :)

Fajna strona o opłatach

http://bitcoinfees.21.co/

Nie mam opcji co do opłaty ale widzę ,że teraz już wróciły opłaty do normy. Po prostu musieli sobie odbić na mnie moje małe przelewy :)

Nikt sobie niczego nie odbijał. Blockchain nie ma  nic z tych opłat. To wynagrodzenie dla górników. To wszystko matematyka. Widocznie w danym momencie sieć się przytkała. Np. długo nie został wygenerowany żaden blok albo nagle zwiększyła się ilość transakcji. :)

wiem o co chodzi ,źle napisałem bo opcja jest tylko nie mogę zmienić  bo pisze proszę wprowadzić poprawną wartość

Używaj kropki zamiast przecinka a będzie OK :)

Użytkownik pepperoniss edytował ten post 20 styczeń 2017 - 02:29

• r00ts lubi to

Poświąteczny Remanent I Protfolio @pepperonissa I  Raport bieżący 

KxUXPyI.gif

Posłusznie melduję, tutaj jestem! Zatrudnij Robota do pracy! 

Ww. programy działają wg schematu Ponziego. Pieniądze na wypłaty biorą się z wpłat kolejnych wpłacających. Istnieje ryzyko utraty całości wpłaconych doń pieniędzy.

pijanica

pijanica

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 565 postów

Być może da się też połączyć wiele małych transakcji w jedną

https://forum.bitcoi...php?f=4&t=16653

Jednak jeśli dobrze rozumiem autora, to ten programik jest dedykowany dla Bitcoin Core.

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11032 postów
Poradniki

O ile pamiętam to w bitcoin core możemy to zrobić bez tej aplikacji. Obecnie nie używam więc nie sprawdzę.

Natomiast sam program jest dla wszystkich coinów z portfelem opartym na core bitcoina, może też być oczywiście wykorzystany dla bitcona nawet jeśli oryginalny plik posiada tę funkcjonalność.

IMHO, świetne narzędzie.

KxUXPyI.gif

Ww. programy działają wg schematu Ponziego. Pieniądze na wypłaty biorą się z wpłat kolejnych wpłacających. Istnieje ryzyko utraty całości wpłaconych doń pieniędzy.

Tixaro

Tixaro

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 6 postów

Zazwyczaj ustawiam opłatę tranzakcyjną o 50% mniejszą od proponowanej a czas i tak jest dość podobny (1,5h)

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11032 postów
Poradniki

Zazwyczaj tak można. 

Pisaliśmy raczej w sytuacji zatoru w przetwarzaniu transakcji.

KxUXPyI.gif

szymon1051

szymon1051

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 9 postów

Portfel może być jedne ale adresów dużo, a to jest różnica.

OpenYourMind

OpenYourMind

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaKatowice

"Ta transakcja bitcoin jest za duża!

Twój portfel musi skonsolidować wiele mniejszych płatności, które otrzymałeś w przeszłości. Wymaga to stosunkowo wysokiej opłaty w celu szybkiego potwierdzenia."

O co może chodzić ?

Od niedawna działam w Blockchain i wszystkiego jeszcze nie ogarniam.

Pomoże ktoś ? Dzieki  :)

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11032 postów
Poradniki

Opłata nie zależy od wysokości przelewanej kwoty ale od jej wielkości w bajtach.

Wielkość zaś zalezy od ilości wejść i wyjść.

Wejścia to każda transakcja wpływu środków na adres, wyjścia to wypływ w ramach tranakcji.

Typowa transakcja z jednym wejściem i dwoma wyjściami "waży" 223 bajty ale np. transakcja z 34 wejściami i dwoma wyjściami już około 5100 bajtów.

By transakcja szubko była zatwierdzona przez sieć opłata wynosi obecnie około 200 satoshi za bajt.

Tak więc opłata za pierwszą transakcję wyniesie ok 44600 satoshi (0.000446 BTC) a za drugą 1020000 (0.0102 BTC)

Tutaj szacunkowy koszt dla szybkiego potwierdzenia transakcji http://bitcoinfees.21.co/

Przy dużej ilości drobnych wpływów np. z kraników ponoszenie tak wysokiej opłaty jest niecelowe.

Dlatego warto ją ustalić na poziomie 30 satoshi za bajt (wtedy wyniesie za ww. transakcję ok. 153000 satoshi (0.00153 BTC) ale jej potwierdzenie może siecizająć długi czas. nawet do 2 dni.

Można spróbować to przyspieszyć wklejając has transakcji pod adresem viabtc.com/tools/txaccelerator/

Użytkownik pepperoniss edytował ten post 01 kwiecień 2017 - 21:42

KxUXPyI.gif

OpenYourMind

OpenYourMind

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaKatowice
Ok dzięki już rozumiem o co chodzi.
Powie ktoś jeszcze gdzie i jak mogę ustalić te opłaty na wysokość 30 satoshi? Chyba że jest coś lepszego i mniej kombinowania niż blockchain?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.