Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

corevps prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Dziennik Systemu PÓŁ - AUTOMATYCZNEGO - komentarze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

TRex4eX

TRex4eX

Uzależniony od inwestowania

• SuperVIP
  • 8948 postów
Poradniki

@TheBigShort: Jako jeden z nielicznych (znanych mi) w gronie forumowiczów traderów, cieszę się, że znalazła się kolejna osoba, która akurat tutaj zamierza cokolwiek w tej materii dokumentować, bo jak pewnie sam zauważyłeś trochę 'licho' tutaj w sferze FX.

Osobiście jestem zwolennikiem tradingu uznaniowego, czyli manualnego. Nie korzystałem i nie korzystam z żadnych automatów, czy półautomatów. Wszystkie znane mi do tej pory strategie oparte na tego typu założeniach kończyły się 'słabo', czy wcześniej czy później znacznym 'drawdown'em'.

Tym uważniej będę się przyglądał Twoim statystykom i być może zmienię zdanie, co jako człowiekowi myślącemu zdarza mi się, nawet w odniesieniu do wcześniej dość mocno ugruntowanych przekonań ;)

Czekam na efekty i życzę powodzenia. ;)

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

REKLAMA (do 4.06.2017) | Recenzja Investment Dragons |

TheBigShort

TheBigShort

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPraha

Uznaniowość  w moim przypadku  również ma zastosowanie  - przede wszystkim przy budowie scenariusza ,  dopiero moment wejścia odbywa się  automatycznie ,aby wyłączyć emocje. Nie tworze stref na podstawie oscylatorów czy wskaźników   są w pełni uznanionwe. Problemem DD zazwyczaj jest niskie R:R , albo ,co gorsza - uznaniowe R:R , zazwyczaj wiekszosc systemow , ktorych srednia strata jest rowna lub  nizsza zyskom  bezwzgledu na to czy jest manualna czy automatyczna wczesniej czy pozniej  'konczy slabo'

U mnie jeszcze sporo pracy nad kwestiami technicznymi. Bede wrzucal miedzyczasie jakies manualne  trejdy :)

Użytkownik TheBigShort edytował ten post 22 styczeń 2017 - 15:29

WskoczPodKoc

WskoczPodKoc

Zawodowy inwestor

• Premium
  • 616 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Poradniki

Wejście w pozycje jest mało ważne tak na prawdę, dużo ważniejsze jest wyjście :)

logo-fx.png

Innowacyjna platforma inwestycyjna oparta o strukturę PAMM.

Statystyki : MyFXBook, InstaForex

TheBigShort

TheBigShort

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPraha

Ważne jest ile tracisz gdy nie masz racji i ile zarabiasz gdy ta racje masz.

• vojtec lubi to

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8948 postów
Poradniki

@WskoczPodKoc: 'Wejście w pozycje jest mało ważne tak na prawdę, dużo ważniejsze jest wyjście" - Mądrość Wielka przez ciebie przemawia... ;) Pełna zgoda. Im dłużej jestem na rynku tym bardziej cenię sobie 'ciasne' SL i mądrze prowadzone pozycje, które już są zyskowne.

----

@TheBigShort: 'U mnie jeszcze sporo pracy nad kwestiami technicznymi. Bede wrzucal miedzyczasie jakies manualne  trejdy' - czekamy zatem ;)

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 23 styczeń 2017 - 10:00

• WskoczPodKoc lubi to

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

WskoczPodKoc

WskoczPodKoc

Zawodowy inwestor

• Premium
  • 616 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Poradniki

@TRex4eX polecam zajrzeć do grupy Trading Jam Session na FB lub YouTube, stamtąd pochodzi ta moja mądrość :P dużo uczą, fajna inicjatywa może już słyszeliście o nich.

logo-fx.png

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8948 postów
Poradniki

Z mojej perspektywy (TF D1) założenie jak najbardziej słuszne. ;)

Po wybiciu górą inside bara z 18.01 br i  punktów czyszczenia 'stop lossów' (oporów) na poziomie 1.0680-1.0690 jest szansa, że tendencja  wzrostowa się utrzyma.

Załóż wątek pn. 'dziennik tradera - komentarze', to będziemy mogli tam (zgodnie z reg. forum) dyskutować. ;)

----

@WskoczPodKoc: Jestem członkiem TJS od dość dawna, ale nie postuję, czytam i studiuję materiały, które są publikowane. 

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 24 styczeń 2017 - 14:56

• WskoczPodKoc lubi to

TheBigShort

TheBigShort

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPraha

Zapraszam do działu komentarzy 'Dziennik Systemu PÓŁ - AUTOMATYCZNEGO'

Dzis scenariusz  zakładał L na EUR/USD ,  wszystko ok, cena niestety zawróciła  kilka pipsow   przed TP,  generalnie gdyby dane  z USA byly dobre to pewnie zabrałbym przynajmniej 1:1 , natomiast rynek postanowił inaczej  i pomimo słabych danych makro z USA, nastąpiła wyprzedaż Euro. Najwyraźniej rynek znajdował sie chwilowo w stadium sporego wykupienia europejskiej waluty

Użytkownik TheBigShort edytował ten post 24 styczeń 2017 - 16:52

WskoczPodKoc

WskoczPodKoc

Zawodowy inwestor

• Premium
  • 616 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Poradniki

Nie przejmuj się tym, odniosłeś sukces bo nie straciłeś, zapomnij o tych pozycjach zrób reset i graj od nowa :)

Każda chwila na rynku jest wyjątkowa i każdą tak traktuj. Nie zarobiłeś ? Trudno, grasz dalej i nie zwracasz uwagi na wcześniejsze pozycje.

logo-fx.png

TheBigShort

TheBigShort

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPraha

"za stary jestem ' ,zeby sie przejmowac ;)

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8948 postów
Poradniki

'Ostatecznie druga  pozycja zamknięta na 0 , do TP brakowało kilku pipsow' - zdarza mi się, że jeśli postawiona pozycja idzie w moim, tj. założonym kierunku, ale jakoś nie może się doczołgać do założonego TP (pojawia się np. jakiś reversal bar, albo coś w tym stylu), to bywa, że zamykam ją 'z łapy', nie czekając na pierwotne założony TP.

Myślałeś o tym, żeby w tego typu sytuacjach nie trzymać się kurczowo pierwotnego TP?

U mnie nie raz zdarzało się, że zamykałem pozycję z przyzwoitym zyskiem. Warunek konieczny: siedzę przy kompie.

Z kolei w sytuacji podobnej jak u Ciebie, pierwotna relacja R/R byłą, np. 1:2, rynek pierwotnie szedł w założonym kierunku, potem zawracał i podobnie jak u Ciebie 'x' pipsów do zamknięcia, wcale niedużo, a efekt końcowy: 'wypad' z rynku na SL. :(

WskoczPodKoc

WskoczPodKoc

Zawodowy inwestor

• Premium
  • 616 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Poradniki

A może kolega podepnie statystyki pod MyFxBook ? Wygodniej będzie Nam obserwować Twoje wyniki :)

logo-fx.png

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8948 postów
Poradniki

@TheBigShort: To chyba nie był twój najbardziej wymarzony dzień na rynku... ;)

Miewałem zdecydowanie gorsze. zatem... luzik, jedziemy dalej. ;)

Podstawa, to konsekwentnie realizowany trading plan i nudne, sztywne trzymanie się założonego marginesu ryzyka.

W mojej świadomości podstawa, to bieżące codziennie monitorowanie ryzyka i ochrona kapitału. Tego Ci serdecznie życzę.

TheBigShort

TheBigShort

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPraha

Tak, to nie byl dobry dzien :) Generalnie rynki sa w 'malej konsoli'  , wiec sadze,ze do NFP moze juz tak pozostac :)  Tak ,wiec narazie  sie przygladam :)

Użytkownik TheBigShort edytował ten post 31 styczeń 2017 - 10:52

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8948 postów
Poradniki

W mojej ocenie jedną z największych przywar traderskich jest 'overtrading'.

Szacunek, że potrafisz zapanować nad chęcią wejścia w rynek, kiedy tak naprawdę nie widzisz nic szczególnie interesującego.

Ja wielokrotnie miałem z tym problem i nadal mam pokusy, ale, póki co, daję radę. ;)

Szczególnie, że w ostatnich dniach mam mnóstwo spraw na głowie i na sam trading jakoś nie bardzo mam czas, a wchodzenie w rynek 'na pałę' bez dokładnej analizy, jest nie tylko bez sensu, ale wręcz niebezpieczne.

No to przyglądamy się razem ;)

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8948 postów
Poradniki

Rozumiem, że niebieska linia pokazuje ruch jaki udało Ci się złapać?

TheBigShort

TheBigShort

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPraha

Rozumiem, że niebieska linia pokazuje ruch jaki udało Ci się złapać?

Tak, zgadza sie

6.02 - SL

guupng_awrhnhr.png

7.02- TP

gupng_awrhnpw.png

Poszedlem na sniadanie i nie ustawilem TP, troche szczescia dopisalo :)

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8948 postów
Poradniki

'nie ustawiłem TP' - dotknąłeś ważnej kwestii. są takie sytuacje na rynku, kiedy ustawiając konkretny TP, albo 'trailing stop' sporo 'tracę', to znaczy, zamykam pozycję z dużo mniejszym zyskiem, niż rynek na to pozwala w danym czasie.

Rozważam na przykład właściwe (nie za wczesne) przejście na 'break even' i jeśli potencjał na rynku jest znaczny (relacja wsparcia/opory), to pozostawienie pozycji na rynku na dłużej i ewentualnie (dodatkowo) piramidowanie, czego do tej pory w sposób systematyczny nie robiłem.

Temat do dopracowania u mnie. ;)

TheBigShort

TheBigShort

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPraha

dzien dobrze sie zaczynal  i...skonczyl, ponownie GBPUSD

gytpng_awrrhwa.png

'nie ustawiłem TP' - dotknąłeś ważnej kwestii. są takie sytuacje na rynku, kiedy ustawiając konkretny TP, albo 'trailing stop' sporo 'tracę', to znaczy, zamykam pozycję z dużo mniejszym zyskiem, niż rynek na to pozwala w danym czasie.

Rozważam na przykład właściwe (nie za wczesne) przejście na 'break even' i jeśli potencjał na rynku jest znaczny (relacja wsparcia/opory), to pozostawienie pozycji na rynku na dłużej i ewentualnie (dodatkowo) piramidowanie, czego do tej pory w sposób systematyczny nie robiłem.

Temat do dopracowania u mnie. ;)

Sporo badan juz robiono na temat trailing stopu i w wiekszosci badan wynikalo iz jest to najmniej 'dochodowe '  MM. Co do BE , to  warto stosowac gdzie zagrywamy na tzw elliotowska '5' , czyli wejscie po korekcie  ,najlepiej gdy to 4 fala, wczesniej  rynek wrecz z uporem maniaka bedzie zamykal na BE i szukal SL'i ,zeby   jak najlepiej  ulozyc sie przed  kolejnym ruchem:) Generalnie , moim zdaniem lepiej wziac  maly zysk w razie watpliwosci  niz zamknac to na 0

Użytkownik TheBigShort edytował ten post 07 luty 2017 - 19:39

WskoczPodKoc

WskoczPodKoc

Zawodowy inwestor

• Premium
  • 616 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Poradniki

InstaForex np daje konto w centach i lewar 1:1000 :)

logo-fx.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.