Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

corevps prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

e-MONERO - Pożyczki społecznościowe - 10% w skali roku - emonero.pl

social lending pożyczki społecznościowe pożyczki emonero e-monero kokos capitalclub finansowo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: e-MONERO - Pożyczki społecznościowe - 10% w skali roku - emonero.pl (7 użytkowników oddało głos)

Czy inwestowałeś w pożyczki społecznościowe?

1. Tak i cały czas inwestuję. (2 głosów [28.57%] - Zobacz)

Procent z głosów: 28.57%

2. Tak, ale porzuciłem już tą formę inwestowania. (2 głosów [28.57%] - Zobacz)

Procent z głosów: 28.57%

3. Nie, ale planuję rozpocząć. (3 głosów [42.86%] - Zobacz)

Procent z głosów: 42.86%

4. Nie i nie zamierzam. (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

Wkkkis

Wkkkis

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 416 postów
  • LokalizacjaPL

Powitać Szanownych Użytkowników :)

Widząc, że na forum nie ma jeszcze artykułu na temat serwisu E-MONERO, postanowiłem takowy artykulik popełnić.

Na wstępie zacznę czym dany serwis E-MONERO jest. Ano jest to kolejny poskramiacz złych i niedobrych banków i lichwiarzy. Jest kolejnym fintech-owym serwisem walczącym z bezlitosnym i bezosobowym systemem oceny wiarygodności pożyczkobiorców opartym o zło wcielone czyli arkusz kalkulacyjny Excel. 
A tak bardziej na serio - całkiem nowym i całkiem interesującym serwisem Social Lendingowym, opierającym się na idei automatyzacji (oszczędza inwestorom-pożyczkodawcom czas na poszukiwanie odpowiednich pożyczkobiorców). W przeciwieństwie do automatu znajdującego się na naszym największym polskim serwisie SL czyli Kokos, tutaj to nie my programujemy automat, tylko robi to obsługa serwisu. Na nas zrzucają tylko i wyłącznie obowiązek wpłaty kapitału. I w tym miejscu mogę napisać parę ciekawostek o serwisie, które zdecydowały że postanowiłem coś tutaj napisać:

• Roczne oprocentowanie pożyczek to 10% (+ prowizja serwisu przerzucona na pożyczkobiorców).
  • Gwarancja depozytu - możemy przenieść cesje wierzytelności na serwis, jak opóźnienia w spłacie przekroczą 90 dni. 
  • Podmiot odpowiedzialny za serwis to P2P Lending Sp. z o.o. (wpis w KRS numer 0000597369), a kapitał zakładowy to 300.000 PLN (dla firm pożyczkowych minimum to 200.000 PLN).
  • Rozproszenie środków - nasz kapitał jest rozdzielany na jak najwięcej mikropożyczek (nie mniej niż 10 PLN i nie więcej niż 100 PLN na każdą).
  • Data wpisu do KRS-u to 20-01-2016, a serwis rozpoczął udzielanie pożyczek 17-09-2016.

Parę informacji o serwisie, które można potraktować jako plusy dodatnie:

• Wyżej wspomniana gwarancja depozytu. W zasadzie oznacza to, że inwestycja w serwis daje nam podstawowy zysk w wysokości 10% w skali roku, teoretycznie nie obarczony ryzykiem.
  • Dywersyfikacja wpłat inwestorów. Wygląda to trochę na teorię , bo udzielając pożyczki nowemu klientowi nie będą się chyba zajmować takimi pierdołami jak wybieranie kilkudziesięciu/kilkuset inwestorów, tylko po prostu przeleją daną kwotę, a automat ją rozsądnie rozdzieli pomiędzy inwestorów. Tak czy siak, dywersyfikacja zawsze ma sens.
  • Firma zarejestrowana w Polsce, można do nich przyjść, zadzwonić. Nie jest nieosiągalnym tworem z Panamy czy innych Wysp Marshalla (z całym szacunkiem dla Trust Company Complex).
  • Minimalna inwestycja to tylko 100 PLN.

Strona ma również kilka negatywów. Niektóre bardzo zaskakujące:

• Istnieje maksymalny limit pieniędzy jaki możemy wpłacić do serwisu (zainwestować) i wynosi on tylko 4000 PLN. (Limit ma być na tyle niski, aby nie zezwalał na opłacalne prowadzenie DG w oparciu o te środki. Co prawda ZUS i US nie interesuje czy gospodarka w Polsce działa czy nie działa, składko-podatki i tak trzeba płacić, ale jakoś ten limit uzasadnili.)
  • Użytkownik serwisu ma być osobą nieprowadząca działalności gospodarczej (Powiązane z powyższym limitem.)
  • Możemy wpłacić do serwisu (zainwestować) pieniądze tylko raz w danym roku podatkowym. Czyli od razu musimy wiedzieć ile chcemy w danym roku zainwestować. Obstawiam, że większość osób tego dylematu mieć nie będzie, bo maksymalny limit to nawet nie 1000 EUR, a kolejne miejsce do dywersyfikacji klepnięte bez uszczerbku na bezcennym czasie.

W regulaminie serwisu widnieje informacja, że nie wszystkie wpłacone doń środki muszą być wykorzystane na inwestycje. Te, które nie znajdą swoich pożyczkobiorców w ciągu 90 dni wracają na konto inwestora w ciągu 14 dni od tego terminu. Jednakże, aktualnie serwis się rozwija i poszukuję inwestorów. Na przyszłość fajna klauzula dzięki której unikają problemów od inwestorów, ale póki co nie sądzę, aby z niej mieli korzystać.

Mam nadzieję, że ten krótki wstęp zarysował postać serwisu i w miarę wyczerpał temat. Póki co więcej ciekawych informacji mi do głowy na temat e-monero nie przychodzi, więc jako jego twórca oczywiście zgłaszam się na królika doświadczalnego i zakładam konto w serwisie. Najpóźniej za miesiąc wrzucę tu parę nowych informacji, tym razem już z autopsji. A póki co, zapraszam do dyskusji na temat serwisu jak i całego zjawiska social lending-u.

Gdyby kogoś temat zainteresował, chciałby zobaczyć z czym i jak to się je lub po prostu chce kolejny serwis do dywersyfikacji portfela, zapraszam.

https://emonero.pl

Użytkownik Egzekutor edytował ten post 16 luty 2017 - 18:39

Wkkkis otrzymał ostrzeżenie. Powód: Spamowanie

REKLAMA (do 4.06.2017) | Recenzja Investment Dragons |

Amasimar

Amasimar

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarszawa

No i jak tam Wkkkis? Miesiąc minął? Jakieś wnioski, ciekawostki? Bo się zastanawiam nad tą opcją a 4k to akurat taka sumka żeby gdzieś ulokować na rok. Pozdrawiam:)

Użytkownik Amasimar edytował ten post 21 marzec 2017 - 17:26

Wkkkis

Wkkkis

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 416 postów
  • LokalizacjaPL

Dam znać w pierwszych dniach kwietnia - skończy mi się wtedy okres rozliczeniowy i będę miał trochę więcej danych :)

pozdrawiam serdecznie

• Amasimar lubi to

Akidov

Akidov

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaKozienice

Ciekawie, chętnie bym w to wszedł jak daje zarobić .

BTC za Darmo Kranik >> Freebitco Giełda Kryptowalut >> BitBay

dream

dream

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Ktoś z Was już tam inwestował? 
Ja zainwestowałam, ale małą sumę na próbę (1000) 

Ogólnie jestem zadowolona, kasa wypłacana automatycznie itp.ale dwie pożyczki wiszą mi niespłacone i trochę się martwię. Mają wprawdzie gwarancje 100% ochrony kapitału ale jestem ciekawa czy ktoś z Was miał podobną sytuację?

dream

dream

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Mała aktualizacja :D Wszystkie moje pożyczki już się spłaciły :D uff.

Mogę więc powiedzieć, że jestem zadowolona z platformy.

Wkkkis

Wkkkis

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 416 postów
  • LokalizacjaPL

Miałem napisać aktualizację, więc pisze. :)

Chciałem poczekać do 17 z informacją (zaraz napisze dlaczego), a że w tygodniu średnio mam czas pisać to pisze dopiero dzisiaj. :)

Mój test wygląda następująco:

Wpłaciłem testowo 400 PLN. Zostało to podzielone na 6 pożyczek:

Pożyczka A - 30 PLN

Pożyczka B - 60 PLN

Pożyczka C - 70 PLN

Pożyczka D - 90 PLN

Pożyczka E - 50 PLN

Pożyczka F - 100 PLN

Pożyczki A do D spłacone bez problemu w terminie, odsetki i kapitał wróciły na konto bankowe. Przelewy robią co mniej więcej 2 tygodnie, więc mamy spokój - nic nie musimy zlecać, a pieniądze często trafiają na konto.

Pozostałe czyli E i F - niestety, w terminie spłaty się nie doczekałem. Pożyczka E miała datę spłaty wyznaczoną na 19 marzec i obecnie pożyczkobiorca ma na sobie windę (windykacje) przeprowadzoną przez serwis. Pożyczka F została przedłużona przez wnioskodawcę do 17 kwietnia (stąd właśnie mój poślizg z postem), ale nadal spłaty nie ma. 

W związku z pożyczkami E i F napisałem e-mail - co z cesją przeniesienia wierzytelności. Odpowiedź ekspresowa - że w wypadku mojego konta została zaznaczona opcja automatycznego zawarcia przeniesienia wierzytelności (tak zaznaczyłem przy rejestracji, opcja autocesja czy coś w ten deseń), czyli 91 dnia wymagalności pożyczki (dni po terminie spłaty) cesja zostanie zawarta, a pieniądze trafiają na moje konto.

Podsumowując:

- Support na bardzo duży plus. Wiadomo co gdzie i jak i widać, że serwis dba o użytkownika.

- Pożyczkobiorcy - trochę popełniłem błąd, bo za mało wpłaciłem. Myślałem, że rzeczywiście automat rozrzuci to 400 PLN na 20-40 pożyczek i będzie fajna statystyka, ale trzeba było wpłacić jednak z chociaż 2 koła, żeby przy takim podziale inwestycji coś się dowiedzieć.

- System - przy próbie dodania środków pojawia się informacja, że nie mogę tego zrobić (1 przelew na rok, odsyłam do 1-szego postu w temacie). Nie wiem czy oznacza to, że jak wróci mi na konto 400 PLN to czy mogę znowu wpłacić 400, czy nie wchodzi to w grę. W tym drugim wypadku system dostaje bardzo dużego minusa. 

- Opłacalność - Pożyczki na 2-4 tygodnie z oprocentowaniem w skali roku 10% bez dodatkowych bonusów - całkowity bezsens. Zamrażanie kapitału na czas od miesiąca do nawet i 4 miesięcy w zamian za pół procenta czy procent mija się z celem.

Czekam ogólnie na zmiany w serwisie, bo ostatnie 2 punkty go według mnie skreślają. Póki co polecam jednak oklepanego Kokos-a i nieco nowszego Capital-Club. 

pozdrawiam serdecznie :)

dream

dream

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWarszawa

ciekawe czy @emonero ustosunkuje się do tego bo widziałam, że mają profil :)
Ja też jestem zadowolona z supportu, bez problemu dowiedziałam się jakie działania są prowadzone wobec osób które mi zalegały :)

luksed

luksed

Doświadczony inwestor

• CIO
  • PipPipPipPipPipPip
  • 392 postów

Zobaczymy co się u mnie będzie działo i jak przebiegnie test. Ja akurat postanowiłem wykorzystać maksymalny limit.

2 + 2 = 5?

eMONERO

eMONERO

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Cieszymy się, że zainteresował Państwa nasz produkt i dostrzegają w nim Państwo istotne zalety – m.in. te związane z bezpieczeństwem wpłacanych środków. Chcielibyśmy odnieść się do dwóch punktów wypowiedzi użytkownika Wkkkis 

>> System - przy próbie dodania środków pojawia się informacja, że nie mogę tego zrobić (1 przelew na rok, odsyłam do 1-szego postu w temacie). Nie wiem czy oznacza to, że jak wróci mi na konto 400 PLN to czy mogę znowu wpłacić 400, czy nie wchodzi to w grę. W tym drugim wypadku system dostaje bardzo dużego minusa. 

W tej chwili, gdy pieniądze z pożyczek wrócą na pańskie konto, nie może ich Pan niestety reinwestować. Ta regulacja, jak zauważył Pan w swoim pierwszym wpisie jest naszym świadomym wyborem i ma na celu ochronę naszych użytkowników przed ewentualną interwencją urzędu skarbowego. Przeprowadziliśmy w tym zakresie zaawansowane badania prawne i uzyskaliśmy niezależne ekspertyzy, które pokrywają się z zakresie rekomendacji na rzecz ograniczenia liczby wpłat do jednej rocznie. Polskie prawo w zakresie pożyczek społecznościowych nie jest jak na dziś niestety ani jasne, ani przyjazne. Dobra wiadomość jest taka, że pracujemy już nad zmianami w działaniu eMONERO, które pozwolą na reinwestowanie pieniędzy. Mam nadzieję, że już wkrótce, będziemy mogli Państwu tę zmianę zakomunikować. 

>> Opłacalność - Pożyczki na 2-4 tygodnie z oprocentowaniem w skali roku 10% bez dodatkowych bonusów - całkowity bezsens. Zamrażanie kapitału na czas od miesiąca do nawet i 4 miesięcy w zamian za pół procenta czy procent mija się z celem.

Ten punkt jest właściwie powiązany z punktem powyżej. Możliwość reinwestowania środków nad którą pracujemy sprawi, że raz wpłacone środki będą mogły przynosić zyski przez cały rok. 

Bardzo cenimy sobie Państwa uwagi. Sygnalizowane niedogodności są przedmiotem naszej uwagi już od dawna i zbliżamy się dzięki temu do chwili, gdy zostaną one usunięte. Podejmując wszelkie działania rozwojowe staramy się zawsze, aby zapewnić użytkownikom eMONERO pełne bezpieczeństwo prawne.

Bardzo chętnie wysłuchamy kolejnych opinii, dzięki którym będziemy mogli dostosować eMONERO do Państwa oczekiwań.

Pozdrawiamy
Zespół eMONERO

• Amasimar lubi to

Wkkkis

Wkkkis

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 416 postów
  • LokalizacjaPL

"Przeprowadziliśmy w tym zakresie zaawansowane badania prawne i uzyskaliśmy niezależne ekspertyzy, które pokrywają się z zakresie rekomendacji na rzecz ograniczenia liczby wpłat do jednej rocznie. Polskie prawo w zakresie pożyczek społecznościowych nie jest jak na dziś niestety ani jasne, ani przyjazne."

Wierzymy na słowo. Przepisy w tej kwestii są nie tylko niejasne i nieprzyjazne, ale w sumie wzajemnie się wykluczające. Głównym problemem jest też "lokalność" interpretacji. US w Warszawie może dla użytkownika Dream wydać całkowicie inną interpretację niż dla mnie w Łodzi i jednego z nas "udupić", a drugiemu pozwolić działać dalej. W sumie wystarczyłoby, żeby wyrok Sądu Najwyższego był wiążący dla sądów niższej instancji, na kształt systemu w USA, ale to chyba jeszcze potrzeba na to pół wieku zanim to "góra" odkryje. 

"Dobra wiadomość jest taka, że pracujemy już nad zmianami w działaniu eMONERO, które pozwolą na reinwestowanie pieniędzy. Mam nadzieję, że już wkrótce, będziemy mogli Państwu tę zmianę zakomunikować. "

Coś na kształt "Salda Użytkownika" powinno załatwić sprawę. Pieniądze zamiast lądować na konto bankowe bez możliwości wpłaty z powrotem do programu w danym roku podatkowym wracałyby do wewnętrznego konta użytkownika i były do dyspozycji tak samo jak środki z pierwszej wpłaty. 

Gdyby działało to tak jak działać powinno (przynajmniej dla nas) to nie ma się do czego doczepić - wpłaca się na początku roku trochę grosza i mamy zapewniony niemalże dochód pasywny bez naszej ingerencji. 10% w skali roku nie powala - AppleCredit przy podobnym systemie oferuję od 10 do 20%, a system Pro-Zysk około 25%, ale nie od razu Rzym zbudowano. Stabilność myślę, że jest ważniejsza w tej kwestii, a górny limit 4000 PLN i tak klasyfikuję serwis jako ciekawe miejsce do dywersyfikacji środków, a niekoniecznie jako główny target w dziedzinie SL.

pozdrawiam serdecznie ;)

• Amasimar lubi to

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: social lending, pożyczki społecznościowe, pożyczki, emonero, e-monero, kokos, capitalclub, finansowo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.