Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

corevps prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

e-MONERO - Pożyczki społecznościowe - 10% w skali roku - emonero.pl

social lending pożyczki społecznościowe pożyczki emonero e-monero kokos capitalclub finansowo

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: e-MONERO - Pożyczki społecznościowe - 10% w skali roku - emonero.pl (3 użytkowników oddało głos)

Czy inwestowałeś w pożyczki społecznościowe?

 1. Tak i cały czas inwestuję. (0 głosów [0.00%])

  Procent z głosów: 0.00%

 2. Tak, ale porzuciłem już tą formę inwestowania. (1 głosów [33.33%] - Zobacz)

  Procent z głosów: 33.33%

 3. Nie, ale planuję rozpocząć. (2 głosów [66.67%] - Zobacz)

  Procent z głosów: 66.67%

 4. Nie i nie zamierzam. (0 głosów [0.00%])

  Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1
Wkkkis

Wkkkis

  Doświadczony inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPipPipPip
 • 412 postów
 • LokalizacjaPL

Powitać Szanownych Użytkowników :)
 
Widząc, że na forum nie ma jeszcze artykułu na temat serwisu E-MONERO, postanowiłem takowy artykulik popełnić.
 
Na wstępie zacznę czym dany serwis E-MONERO jest. Ano jest to kolejny poskramiacz złych i niedobrych banków i lichwiarzy. Jest kolejnym fintech-owym serwisem walczącym z bezlitosnym i bezosobowym systemem oceny wiarygodności pożyczkobiorców opartym o zło wcielone czyli arkusz kalkulacyjny Excel. 
A tak bardziej na serio - całkiem nowym i całkiem interesującym serwisem Social Lendingowym, opierającym się na idei automatyzacji (oszczędza inwestorom-pożyczkodawcom czas na poszukiwanie odpowiednich pożyczkobiorców). W przeciwieństwie do automatu znajdującego się na naszym największym polskim serwisie SL czyli Kokos, tutaj to nie my programujemy automat, tylko robi to obsługa serwisu. Na nas zrzucają tylko i wyłącznie obowiązek wpłaty kapitału. I w tym miejscu mogę napisać parę ciekawostek o serwisie, które zdecydowały że postanowiłem coś tutaj napisać:

 • Roczne oprocentowanie pożyczek to 10% (+ prowizja serwisu przerzucona na pożyczkobiorców).
 • Gwarancja depozytu - możemy przenieść cesje wierzytelności na serwis, jak opóźnienia w spłacie przekroczą 90 dni. 
 • Podmiot odpowiedzialny za serwis to P2P Lending Sp. z o.o. (wpis w KRS numer 0000597369), a kapitał zakładowy to 300.000 PLN (dla firm pożyczkowych minimum to 200.000 PLN).
 • Rozproszenie środków - nasz kapitał jest rozdzielany na jak najwięcej mikropożyczek (nie mniej niż 10 PLN i nie więcej niż 100 PLN na każdą).
 • Data wpisu do KRS-u to 20-01-2016, a serwis rozpoczął udzielanie pożyczek 17-09-2016.

Parę informacji o serwisie, które można potraktować jako plusy dodatnie:

 • Wyżej wspomniana gwarancja depozytu. W zasadzie oznacza to, że inwestycja w serwis daje nam podstawowy zysk w wysokości 10% w skali roku, teoretycznie nie obarczony ryzykiem.
 • Dywersyfikacja wpłat inwestorów. Wygląda to trochę na teorię , bo udzielając pożyczki nowemu klientowi nie będą się chyba zajmować takimi pierdołami jak wybieranie kilkudziesięciu/kilkuset inwestorów, tylko po prostu przeleją daną kwotę, a automat ją rozsądnie rozdzieli pomiędzy inwestorów. Tak czy siak, dywersyfikacja zawsze ma sens.
 • Firma zarejestrowana w Polsce, można do nich przyjść, zadzwonić. Nie jest nieosiągalnym tworem z Panamy czy innych Wysp Marshalla (z całym szacunkiem dla Trust Company Complex).
 • Minimalna inwestycja to tylko 100 PLN.

Strona ma również kilka negatywów. Niektóre bardzo zaskakujące:

 • Istnieje maksymalny limit pieniędzy jaki możemy wpłacić do serwisu (zainwestować) i wynosi on tylko 4000 PLN. (Limit ma być na tyle niski, aby nie zezwalał na opłacalne prowadzenie DG w oparciu o te środki. Co prawda ZUS i US nie interesuje czy gospodarka w Polsce działa czy nie działa, składko-podatki i tak trzeba płacić, ale jakoś ten limit uzasadnili.)
 • Użytkownik serwisu ma być osobą nieprowadząca działalności gospodarczej (Powiązane z powyższym limitem.)
 • Możemy wpłacić do serwisu (zainwestować) pieniądze tylko raz w danym roku podatkowym. Czyli od razu musimy wiedzieć ile chcemy w danym roku zainwestować. Obstawiam, że większość osób tego dylematu mieć nie będzie, bo maksymalny limit to nawet nie 1000 EUR, a kolejne miejsce do dywersyfikacji klepnięte bez uszczerbku na bezcennym czasie.

W regulaminie serwisu widnieje informacja, że nie wszystkie wpłacone doń środki muszą być wykorzystane na inwestycje. Te, które nie znajdą swoich pożyczkobiorców w ciągu 90 dni wracają na konto inwestora w ciągu 14 dni od tego terminu. Jednakże, aktualnie serwis się rozwija i poszukuję inwestorów. Na przyszłość fajna klauzula dzięki której unikają problemów od inwestorów, ale póki co nie sądzę, aby z niej mieli korzystać.
 
 
 
Mam nadzieję, że ten krótki wstęp zarysował postać serwisu i w miarę wyczerpał temat. Póki co więcej ciekawych informacji mi do głowy na temat e-monero nie przychodzi, więc jako jego twórca oczywiście zgłaszam się na królika doświadczalnego i zakładam konto w serwisie. Najpóźniej za miesiąc wrzucę tu parę nowych informacji, tym razem już z autopsji. A póki co, zapraszam do dyskusji na temat serwisu jak i całego zjawiska social lending-u.
 
 
Gdyby kogoś temat zainteresował, chciałby zobaczyć z czym i jak to się je lub po prostu chce kolejny serwis do dywersyfikacji portfela, zapraszam.

 

https://emonero.pl


Użytkownik Egzekutor edytował ten post 16 luty 2017 - 18:39
Wkkkis otrzymał ostrzeżenie. Powód: SpamowanieREKLAMA (do 4.06.2017) | Recenzja Investment Dragons |


#2
Amasimar

Amasimar

  Nowicjusz

 • Forumowicz
 • PipPip
 • 13 postów
 • LokalizacjaWarszawa

No i jak tam Wkkkis? Miesiąc minął? Jakieś wnioski, ciekawostki? Bo się zastanawiam nad tą opcją a 4k to akurat taka sumka żeby gdzieś ulokować na rok. Pozdrawiam:)


Użytkownik Amasimar edytował ten post 21 marzec 2017 - 17:26


#3
Wkkkis

Wkkkis

  Doświadczony inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPipPipPip
 • 412 postów
 • LokalizacjaPL

Dam znać w pierwszych dniach kwietnia - skończy mi się wtedy okres rozliczeniowy i będę miał trochę więcej danych :)

 

 

pozdrawiam serdecznie


 • Amasimar lubi to

#4
Akidov

Akidov

  Aktywny inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPipPip
 • 169 postów
 • LokalizacjaKozienice

Ciekawie, chętnie bym w to wszedł jak daje zarobić .


 Numer 1 Długoterminowy  >>  Legend-Investment Numer 2 Długoterminowy >> EliteEarnersClub Numer 3 >> NordeBank  Numer 4 >>  SportArb  ( Wszystkie programy dużego zysku i jeszcze większego ryzyka )


Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: social lending, pożyczki społecznościowe, pożyczki, emonero, e-monero, kokos, capitalclub, finansowo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowychAdministratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.