Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

corevps prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Srebro inwestycyjne - inwestycje w srebro

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

Mayus

Mayus

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 18 postów
Ponieważ jestem sceptycznie nastawiony do rosnącej popularności złota, która co prawda teraz przechodzi korektę, ale może jeszcze wzrosnąć, noszę się z zamiarem kupna monet i sztabek ze srebra. Pomyślałem, że dobrze byłoby rozwinąć temat, ponieważ na forum znalazłem jedynie wzmianki, a nie było odrębnego wątku.

Srebro inwestycyjne najczęściej produkuje i sprzedaje się w uncjach trojańskich (1 oz = 31.1 g) i jego wartość obecnie oscyluje wokół 30 dolarów z hakiem za uncję. Po rekordowym zbliżeniu się do 50$/oz na początku II kwartału 2011, gwałtownie spadła i od ponad roku raczej spada. Jakie macie przewidywania co do przyszłości tego metalu, zwłaszcza na tle złota, w stosunku do którego wartość srebra jest obecnie mocno zachwiana (historycznie 1 uncja złota równa była 12-20 uncjom srebra, co odpowiadało proporcjom występowania w skorupie ziemskiej)?
Podobno wzrost złota powoduje też wzrost srebra, jednak to ostatnie jest obecnie znacznie rzadsze i jego zasoby wciąż maleją ze względu na intensywne wykorzystanie w przemyśle (fotografia, elektronika, baterie itp.) i po zużyciu nie jest odzyskiwane z produktów. Czy to może okazać się w przyszłości atutem srebra i wywindować jego ceny na nowe rekordowe poziomy? Chciałem też zapytać, gdzie najlepiej kupować srebro: czy bezpośrednio z mennic czy licytować na serwisach aukcyjnych? Dlaczego cena kruszcu różni się (czasem minimalnie, a czasem ewidentnie) w różnych mennicach i serwisach? Czy jest to kwestia reputacji i gwarancji jakości? Czy warto na to zwracać uwagę a jeżeli tak, to gdzie kupować najbezpieczniej? Byłbym wdzięczny za sugestie :)

Pro publico bono dorzucę jeszcze tylko garść praktycznych wskazówek odnośnie inwestowania w srebro (i nie tylko), które sam wygrzebałem:
- kupuj zawsze srebro, na którym wybite jest, ile waży i jakiej jest próby (np.:1 ounce of silver 0.999, 1 oz 999 silver, 1 oz Ag.999).
- pożądana próba to 0.999, a nie 0.925.
- nie należy raczej kupować srebra ważącego mniej niż 1 uncja.
Także tego...

REKLAMA (do 4.06.2017) | Recenzja Investment Dragons |

turboonostrilvision

turboonostrilvision

Uzależniony od inwestowania

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6706 postów
Zdecydowanie popieram, zakup srebra to dobra inwestycja w przyszlosc :)    :clap1:

cynus1

cynus1

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1633 postów
Ja popieram zakup wszelkich metali szlachetnych, mam jednak drobną uwagę. Złoto ma nad srebrem  tę przewagę, że złote wyroby lokacyjne (sztabki lokacyjne, monety kolekcjonerskie) nie są obłożone 23% Vatem. Niestety taka stawka Vat-u obowiązuje przy sprzedaży takich wyrobów ze srebra i platyny.

Ivaho

Ivaho

Zarabiam abym mógł spokojnie żyć w ubóstwie

• Partner forum
  • 4232 postów
Poradniki
Tak naprawde, to cena metali czy surowcow nie rosnie, tylko wartosc pieniadza spada ;)
  • Proel lubi to
Forum Opis Regulamin forum Zasady funkcjonowania forum Subskrypcja Poszerzenie możliwości twojego konta
Inwestycje Opis ProZysk Inwestycja w pożyczki. Zmniejsz koszt o 1%! Eopcje Portal poświęcony inwestycjom w opcje binarne
HYIP (opis ryzyka) Opis MerchantSchares Płaci nieprzerwanie od marca 2014 roku.    

Mayus

Mayus

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 18 postów
A gdzie najlepiej i najbezpieczniej nabywać realne sztabki?
Także tego...

cynus1

cynus1

Weteran

• Forumowicz
  • 1633 postów
Ja kupuję sztabki (złota) na  http://fabrykazlota.pl/ , srebrne można kupić na  http://www.mennicaskarbowa.pl/.Obie witryny są bardzo ciekawe i można się wiele dowiedzieć. Oprócz tego polecam http://rynekzlota24.pl/ oraz:https://e-numizmatyka.pl/

Mayus

Mayus

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 18 postów
Dzięki za linki :) w mennicy skarbowej trochę przeginaja z wysyłka (30 zl), wiec na razie poszukam czegos na serwisach aukcyjnych :)

Chciałem też zapytać, czy ktoś weryfikował firmę http://srebrnamennica.pl/ ? Opisuja sie sami jako pionierzy produkcji srebra lokacyjnego w Polsce. Na allegro sa do kupienia jej sztabki i wygladaja calkiem solidnie, ale poniewaz strona jest nie do konca wykonana, to nie mam tez pewności co do wiarygodności produktów.
Także tego...

HB

HB

Doświadczony inwestor

• CIO
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów
Cześć,

Od dobrych paru miesięcy też wertowałem różne informacje głównie o srebrze i mogę się podzielić paroma spostrzeżeniami. Jest kilka sposobów inwestycji w srebro inwestycyjne. Jeden taki jak już był tutaj wymieniany czyli np monety i sztabki lokacyjne, lub drugi inwestycje na rynku surowców np przez platformę BullionVault (http://zloto.bullionvault.pl/) - operuje tu się podobnie jak na giełdzie. Możemy w każdej chwili kupić i sprzedać po aktualnych cenach. Złoto lub srebro które kupujemy ponoć jest cały czas w ich skarbcach, a obraca się towarem online. Można zlecić fizyczne wybranie kruszcu ze skarbca wraz z wysyłką do domu. Generalnie, z tego co wyczytałem opłaca się tam wchodzić z kwotą gdzieś od 10k PLN. Mają też opłaty za trzymanie kruszcu w ich skarbcach itp itd.

Jeśli chodzi o lekturę - polecałbym taką książeczkę na początek http://www.bogatyojc...prod=155&desc=2 - ja ją przeczytałem i się ostro na tego typu inwestycje napaliłem. Jednak moje zainteresowanie padło tylko na srebro.

Poczytałem sporo różnych blogów, itp. Przewidywania są bardzo optymistyczne na spory zysk w ciągu najbliższych kilku lat. Ciekawy blog jest np tutaj: http://zlotoisrebro.blox.pl/html bardzo ciekawe i rzeczowe wpisy.

Z ciekawostek np można się dowiedzieć, że aby obecnie wydobyć 1 uncję srebra (31,1g) trzeba przekopać 9 ton ziemi. Ta liczba przekopanej ziemi zwiększa się z roku na rok. Wiadomo koszty na taką operację też wzrastają przez co cena srebra też powinna się zwiększać. Co prawda srebro też się wydobywa w kopalniach miedzi jako efekt uboczny (ale to inny temat).

Niezłe wrażenie robi też wykres cen srebra z okresu 650 lat wstecz, ale nie porównuje on ceny za 1 uncję - tylko stosunek np ile za srebro można kupić różnych innych produktów. Dokładne info macie tutaj: http://zlotoisrebro....cen-srebra.html

Jeśli chodzi o inwestowanie w srebrne sztabki lub monety, raczej trzeba nastawiać się na długoterminową inwestycję (2-4 lata). Swoją inwestycję w kruszec mam podzieloną na monety (3 rodzaje: Phillharmoniki, Amerykańki Orzeł i Kanadyjski Maple Leaf) i sztabki (jedno i dwuuncjowe).  Monety, które wymieniłem są najbardziej popularne i znane na świecie, także nie ma problemu z ich upłynnieniem jakby co. Ewentualnie można się jeszcze pokusić o zapisanie do systemu aukcyjnego kolekcjoner nbp, gdzie mennica wydaje kolekcjonerskie srebrne i złote monety, takie prócz wartości kruszcu mają wartość kolekcjonerską i ciekawie wyglądają.

Można jeszcze zainwestować w monety lokacyjne o wadzę 1KG :D co prawda takiej na żywo nie widziałem, ale na zdjęciach wygląda nieziemsko. Średnica 10cm. Minusem jest to, że kosztuje ok 5k jedna sztuka. I jeśli chcemy np część inwestycji upłynnić to się nie uda przy takiej pojedynczej monecie. Jeśli mamy to rozbite na kilkadziesiąt monet 1 uncjowych + np sztabki, to jeśli szybko potrzebne są pieniądze to na allegro na pewno się ktoś znajdzie na zakup czegoś takiego.

Monety jedno uncjowe polecam kupować w tzw. kapslach lub tubach. Kapsle chronią monety przed zarysowaniami itp itd. W tubie mamy zazwyczaj 25 monet. Można wtedy całe tuby sprzedawać w menniczym stanie.

Mogę polecić dobry serwis przez który ja kupowałem: http://www.sztabka.eu - gość jest konkretny, odpowiada na wszystkie pytania. Można też próbować negocjować. Ja przy kilkudziesięciu monetach dostałem wysyłkę kurierską ubezpieczoną gratis + małe zniżki na monetach + kilkanaście kapsli w cenie.

Tutaj jeszcze kilka innych serwisów na które zaglądałem:
- http://srebrozloto.com
- http://www.ryneksrebra.pl

Pzdr
HB
  • Obywatel lubi to
Pzdr
HB

Mayus

Mayus

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 18 postów
Takie posty sa esencja kazdego forum tematycznego. :clap1: Wielkie dzięki! Istotnie, kilogramowe sztabki i monety ciezej uplynnic, choc wygladem wbijaja w ziemie. Podobny problem moze jednak istniec z monetami kolekcjonerskimi, w mysl powiedzenia, ze od monety kolekcjonerskiej trudniejszy do znalezienia jest tylko jej nabywca. Niemniej w dobie internetu wydaje sie to byc drugorzedna trudnoscia.  :)
Także tego...

HB

HB

Doświadczony inwestor

• CIO
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Takie posty sa esencja kazdego forum tematycznego. :clap1: Wielkie dzięki! Istotnie, kilogramowe sztabki i monety ciezej uplynnic, choc wygladem wbijaja w ziemie. Podobny problem moze jednak istniec z monetami kolekcjonerskimi, w mysl powiedzenia, ze od monety kolekcjonerskiej trudniejszy do znalezienia jest tylko jej nabywca. Niemniej w dobie internetu wydaje sie to byc drugorzedna trudnoscia.  :)

Co do monet kolekcjonerskich trzeba też się kierować pewnymi zasadami. Akurat tutaj wg mnie najlepsze są do inwestycji monety złote, najlepiej o nominale 200 zł. Ważne, aby nakład był mały. Im mniejszy tym lepszy.

Z ciekawostek dla spekulantów:
- w maju 2011 roku wyszła okazjonalna złota moneta o nominale 1.000 zł Beatyfikacja Jana Pawła II. Prawdziwa perełka dla kolekcjonerów. Cena wywoławcza była chyba ok 20.000 zł, a cena kupna doszła do ok. 30.000 zł za 1 sztukę. Było ich tylko 500! W każdym razie looknijcie jak się sprzedawały na początku roku:
http://allegro.pl/li...ory=85&closed=1

Tylko właśnie przez spekulantów tak ta cena została wywindowana na początku.

W czerwcu tego roku ma wyjść pierwsza moneta o nominale 500 zł z okazji EURO. Początkowo miał być nakład 500 sztuk, ale podnieśli do 1.000 sztuk. Cena za sztukę pewnie będzie ok 20.000 zł. Jeśli ktoś by się nad tym zastanawiał jeśli chodzi o zakup przez kolekcjonera dokładnie poczytajcie regulamin, bo chyba przy kwocie powyżej 20.000 zł trzeba mieć jakąś tam gwarancję czy coś takiego. Od ręki się tego nie da załatwić. Czytałem na forach, że ludzie nie mogli kupić tych 1.000 złotówek bo nie mieli tego zorganizowanego.

Generalnie numizmatyka to ciekawy temat ;]
Pzdr
HB

wojownik

wojownik

Weteran

• Forumowicz
  • 1075 postów
Właśnie trafiłem na ofertę firmy Mennica Polska (www.skarbiecmennicy.pl).
Przyznam się, że zgłupiałem, bo z wpisów na Wikipedii
http://pl.wikipedia..../Mennica_Polska
wynika, że jest to przedsiębiorstwo produkujące monety na potrzeby naszego rządu. Może to ktoś potwierdzić?

Ta firma oferuje między innymi serię 9 monet srebrnych oraz jednej pozłacanej. Seria nosi nazwę Europa. Jedna moneta kosztuje 189 zł, jeśli zamówimy całą serię. Czyli 1890 zł za całą serię. Nakład 12 tysięcy, ale w Polsce będzie dostępnych 3 tysiące kompletów.
Zastanawiałem się nad zakupem tych monet, bo mniej więcej za 2 lata będę chciał zmienić samochód, i myślałem, czy nie zacząć zbierać już teraz.

Co o tym sądzicie? Czy tak krótki przedział czasowy jest odpowiedni do inwestycji w monety?

Tak przy okazji - w tym samym katalogu jest tez oferta na monety o wadze 1 kg i średnicy 90 mm. Są to monety złote o próbie 999,9. Monet jest tylko 12 i każda ma swój numer. Cena numeru 1 - 260 tysięcy złotych, cena pozostałych 11 - 245 tysięcy. Ceny nie pomyliłem. No chyba, że się w druku rąbnęli.

Jest też moneta srebrna (999,7) o wadze 400 g, identyczna jak ta złota, ale o nakładzie 245 sztuk. Kosztuje "zaledwie" 5.500 zł.    :D
Site Talk - portal społecznościowy, który zarabia. GoldenTowns - baw się i zarabiaj jednocześnie. MarketGlory - kolejna gra pozwalająca na dobrą zabawę i zarobek.

nico

nico

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
To jest SKARBIEC Mennicy Polskiej a nie Mennica Polska S.A. a to gigantyczna różnica ;-)

wojownik

wojownik

Weteran

• Forumowicz
  • 1075 postów
Na stronie Mennicy Polskiej SA obok adresu jest napisane "Grupa kapitałowa:" i jest logo Skarbca Mennicy Polskiej. Czyli tak jak gdyby Skarbiec był częścią Mennicy Polskiej. Co więcej gdy przeglądam produkty to są tam też produkty Skarbca:
http://www.mennica.c...ca-mennicy.html

Ja z tego wnioskuję, że Skarbiec Mennicy Polskiej jest również zaufaną firmą i że można u nich kupować produkty nie bojąc się o ich jakość czy możliwość szwindlu.

Pozostaje pytanie co najlepiej kupować  8)
Site Talk - portal społecznościowy, który zarabia. GoldenTowns - baw się i zarabiaj jednocześnie. MarketGlory - kolejna gra pozwalająca na dobrą zabawę i zarobek.

nico

nico

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
Pomyliło mi się ze skarbnicą narodową ;-)

srebrnamoneta

srebrnamoneta

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 143 postów
Witam
jeśli jest ktos zainteresowany zakupem srebra lokacyjknego w postacji bulionówek głównie philharmoniker i maple leaf po bardzo korzystnych cenach to zapraszam na priv. Sam inwestuje w metale od paru lat, mam doświadczenie i dobre źródło dostawy. Możliwy odbiór osobisty bądź dowóz do klienta.:)

CienkiBolek

CienkiBolek

Zawodowy inwestor

• CIO
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 652 postów
  • Lokalizacjaza siedmioma górami, za siedmioma lasami......

Witam
jeśli jest ktos zainteresowany zakupem srebra lokacyjknego w postacji bulionówek głównie philharmoniker i maple leaf po bardzo korzystnych cenach to zapraszam na priv. Sam inwestuje w metale od paru lat, mam doświadczenie i dobre źródło dostawy. Możliwy odbiór osobisty bądź dowóz do klienta.:)

Korzystne ceny to były ................... dekadę temu ;)

investoria

investoria

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów
Ostatnimi czasy jakis analityk powiedzial ze kiedys cena danego dobra zalezala od podazy i popytu. Teraz zamiast ceny, ktora powinna byc pomiedzy popytem a podaza stoja spekulanci  ;)

Ze srebrem zawsze bylo cos nie tak. Polecam do poczytania:

http://m.onet.pl/biz...3795,detal.html
http://forsal.pl/art...edl_na_jaw.html

aus-posen

aus-posen

Inwestor

• Zbanowani
  • 69 postów

Zdecydowanie popieram, zakup srebra to dobra inwestycja w przyszlosc :)    :clap1:

ale tylko kruszec

turboonostrilvision

turboonostrilvision

Uzależniony od inwestowania

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6706 postów
Tak, produkt fizyczny mialem na mysli.

srebrnamoneta

srebrnamoneta

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 143 postów
Teraz caly rynek walutowy/ aukcyjny to jedna wielka spekulacja, z tym w dzisiejszych czasach nie wygramy, wartość srebra i złota spada bo dodrukowali pieniedzy na potęgę...dlatego z czasem wartość pieniądza bedzie śmieszna zostanie zwyklym papierem i tylko wartość prawdziwego kruszcu będzie się liczyć. Srebro ponad wszystko:) :). Dla bardziej zamożnych złoto :) :).

Ceny na dzis. Philharmoniker: 116/oz.
Cena na dzis. Maple Leaf: 118/oz.

Cena złota 1oz 999,9 - 4950 /oz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.