Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

proszę o uzasadnienie przyznanego ostrzeżenia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

maciejT

maciejT

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Skarga dotyczy następującego postu/postów: http://www.hyipforum...po/#entry523879

Uzasadnienie skargi: ja się nie skarżę, proszę jedynie o wskazanie powodu z jakiego kolega @egzekutor wlepił mi ostrzeżenie oraz skasował mój wpis w wątku, do którego link wkleiłem powyżej

Proponowane rozwiązanie: jest mi kompletnie obojętne co kolega @egzekutor zrobi, jestem jedynie ciekawy uzasadnienia

nie przepadam za bolszewikami, przykro mi, nic na to nie poradzę...

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11781 postów
Poradniki

Przecież odpowiedź jest w wymoderowanym poście

Atak personalny

Ależ Ekspertyza! DasCoin! Wyżyny Logiki i Szczyt Elokwencji! Moc Konkretów!

Ww. programy działają wg schematu Ponziego. Pieniądze na wypłaty biorą się z wpłat kolejnych wpłacających. Istnieje ryzyko utraty całości wpłaconych doń pieniędzy.

maciejT

maciejT

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

widzisz, idąc tym tropem to teraz @egzekutor mógłby wlepić Tobie ostrzeżenie za oftop, skasować Twój wpis i byłoby po sprawie, bo przecież napisał, że offtopowałeś; poprosiłem @egzekutora o wyjaśnienie na PW, kazał mi założyć sprawę na otwartym forum co uczyniłem zakładając ten wątek (niechętnie)

Egzekutor

Egzekutor

Jeśli coś tracisz, nie trać tej lekcji

• Boss
  • 4772 postów
Poradniki

Poprosiłem, gdyż każda odpowiedź na pytania o przyczynę moderacji ma również walor edukacyjny dla pozostałych użytkowników.

Nie używamy epitetów wobec innych użytkowników. Użyte wyrażenie "towarzyszu @nick" zostało uznane za wykraczające poza standardowy poziom kultury i szacunku wobec innego użytkownika. Staraj się pisać merytorycznie "in rem" a nie "ad personam".

forum opis
regulamin forum zasady funkcjonowania forum
subskrypcja poszerzenie możliwości twojego konta
inwestycje opis
prozysk inwestycja w pożyczki. zmniejsz koszt o 1%!
eopcje portal poświęcony inwestycjom w opcje binarne
money-monitor monitor programów inwestycyjnych
hyip (opis ryzyka) opis (indywidualne wsparcie tylko dla osób poleconych)
ChainGroup Program który może się podobać. Recenzja ChainGroup
InvestEllect Program objęty ochroną Funduszu Bezpieczeństwa
Resonance-Capital Projekt o dużym potencjale. Jeest juz hit :) szczegółowa recenzja
BuyTime Czy można kupić czas? I jeszcze na tym zarobić? :)
biznet program oparty o roboty rynku walutowego forex

maciejT

maciejT

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Po cóż ten wzniosły ton kolego @egzekutor? Użyte przeze mnie wyrażenie "towarzyszu @hackamniak" Ty uznałeś "za wykraczające poza standardowy poziom kultury i szacunku wobec innego użytkownika" a nie "zostało uznane" przez jakieś nieokreślone grono mędrców. Nie wiem czy sam @hackmaniak się Tobie na to poskarżył. ale odnoszę wrażenie, że w ogóle nie musiał, jest Wam zwyczajnie ze sobą "po drodze" - ale to nie moja sprawa. To jest forum prywatne i to jego właściciel ustala zasady gry. mnie nic do tego. Było by miło jednak gdybyś wskazał dlaczego słowo "towarzysz" ma tak złe konotacje. Nie nazwałem wszak nikogo debilem, idiotą, kretynem, kanalią lub mordercą. Ja przez wspomnianego przeze mnie towarzysza stosownie w jednym z wątków nazwany dość nieprzyjemnie zostałem, wówczas tak stanowczy nie byłeś. Co ciekawe ja określenie "towarzysz" już wówczas użyłem i też nikt mi uwagi nie zwrócił, że to niestosowne słowo, nawet sam interlokutor, skąd więc ta odmiana?

Ponadto kolego @egzekutor, gdybyś był konsekwentny to usunąłbyś cały mój kolejny wpis, za który przyznałeś mi kolejną nagrodę w postaci punktów ostrzeżeń. Ale tym razem usunąłeś tylko drażniącą Cię frazę. Możesz mi wyjaśnić dlaczego w dwóch identycznych sytuacjach zachowałeś się całkowicie różnie?

W związku z powyższym wnoszę o usunięcie wszystkich otrzymanych przeze mnie punktów ostrzeżeń oraz przywrócenia bezpodstawnie skasowanego przez Ciebie wpisu, chyba że treści niewygodne nie ale zgodne z regulaminem nie mogą na tym forum być prezentowane. A wówczas nawet bym się mocno nie zdziwił  :P

Pozdrawiam serdecznie!

Egzekutor

Egzekutor

• Boss
  • 4772 postów
Poradniki

Nie wiem w jaki sposób rozpoznajesz wzniosły ton, skoro odpowiedź jest tekstem. No chyba, że w ten sposób sobie go czytasz. Odpowiedź otrzymujesz w imieniu moderatorów, stąd liczba mnoga.

@hackmaniak się nikomu nie skarżył, nie zawsze jest to konieczne. Nie wiem co rozumiesz przez określenie "jest nam po drodze". Sugerujesz, że gdyby chodziło o innego użytkownika to nie zastosowalibyśmy podobnego ostrzeżenia? Jeśli tak, to jest to poważne oskarżenie wobec administracji forum o stronniczość, które wymaga szerokiej i jednoznacznej argumentacji podpartej dowodami. W innym wypadku nie pozwolimy sobie na tego typu luźne "uwagi". 

Było by miło jednak gdybyś wskazał dlaczego słowo "towarzysz" ma tak złe konotacje

Nie udawaj Greka, nie po to użyłeś tej formy, aby komuś słodzić tylko po to aby komuś dopiec. No chyba, że mogę zmienić Twój nick na "towarzysz"?

Możesz mi wyjaśnić dlaczego w dwóch identycznych sytuacjach zachowałeś się całkowicie różnie?

Pierwsza wypowiedź to jedno zdanie, gdzie główną treścią był atak personalny na drugiego użytkownika. Druga wypowiedź jest już znacznie bardziej merytoryczna, było więc co zostawić.

chyba że treści niewygodne

Nie kasujemy treści niewygodnych tylko te, które łamią nasz regulamin forum.

forum opis
inwestycje opis
Resonance-Capital Projekt o dużym potencjale. Jeest juz hit :) szczegółowa recenzja

maciejT

maciejT

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Szanowny administratorze @Egzekutor. Wzniosły ton Twojej wypowiedzi wynika z zastosowania formy bezosobowej. Nie wiem po co, bo miast wzniosłości wyszła groteska. W domu do swoich współmieszkańców zwracasz  się też np. takimi słowy: stwierdzono, że zupa jest za słona? Bądźmy poważni, mój post usunąłeś Ty bez żadnych konsultacji z innymi moderatorami nie pisz zatem, że jakieś mityczne grono ekspertów coś stwierdziło bo to nie jest prawdą. Podjąłeś decyzję o usunięciu mojego wpisu na podstawie własnej subiektywnej oceny i tyle, nic więcej.

Oczywistym jest, że nie użyłem formy „towarzyszu” po to by komuś słodzić. Ja z natury nie przepadam za komunistami i bolszewikami i lubię gdy sprawa postawiona jest jasno. Mój interlokutor nie wyraził z tego powodu żalu w dziale skargowym. Nie wiem czy nie obraziłby się gdybym zastosował wobec niego zwrot „proszę pana”,  wszak panowie ów kraj opuścili w 1945 wskutek działań… szczegółów sobie już oszczędzę, po co prowokować...

Gdybyś zmienił mój nick na „towarzysz” to poczułbym się niekomfortowo z dwóch powodów: po pierwsze niegrzecznym jest zmiana czyjegoś nicka przez administrację bez wiedzy osoby zainteresowanej a po wtóre, ja nie jestem bolszewikiem i z moją osobą nick taki zwyczajnie nie licuje. Oczywiście jest to forum prywatne i możesz robić to co się Tobie wydaje za właściwe i mnie nic do tego. Trudno jest mi sobie jednakowoż wyobrazić taką sytuację, ale im dłużej z Tobą rozprawiam tym z mniejszą pewnością wykluczam możliwość zaistnienia tejże. Jedyne co mogę zrobić to próbować wpłynąć na Twoje decyzje albo opuścić forum, nic więcej.

Twierdzisz, że zarzucam Tobie stronniczość i żądasz na to dowodów. Ja w żadnym miejscu tego nie napisałem, podałem jedynie, że jest Wam ze sobą po drodze, o czym świadczą m.in. Twoje wpisy w wątku, którego dotyczy moje zażalenie. Macie podobne poglądy w tym wątku, jakich dowodów ode mnie oczekujesz jeszcze? Czy jesteś stronniczy? Tego nie wiem, ale obiektywizmu „zarzucić” Tobie tutaj za bardzo nie potrafię, ale to też moja subiektywna ocena (ja się swoich ocen nie wypieram w przeciwieństwie do Ciebie).

Na koniec pozwolę sobie również poprosić o dowód na Twoje słowa. Wskaż proszę, że cały mój pierwszy post (ten całkowicie skasowany) nie nadawał się do moderacji i jedyną możliwością było jego usunięcie. Oczywiście również wskaż, w którym miejscu mój post łamał regulamin, bo cały czas obracamy się wokół Twoich subiektywnych ocen, których zasadność jest przynajmniej wątpliwa.

Oczywiście wnoszę jak w poprzedniej mojej wypowiedzi, ale jakoś nadzwyczajnie mi na tym nie zależy, wręcz można przyjąć, że jest mi obojętne jak zareagujesz.

Pozdrawiam serdecznie!

Egzekutor

Egzekutor

• Boss
  • 4772 postów
Poradniki

Przeinterpretowujesz fakty.

Forma bezosobowa nie świadczy o wyniosłości ale o specjalnym charakterze tego działu i specyficznej formalnej procedurze tutaj stosowanej. Możesz się doszukiwać innych interpretacji, ale to nie ma znaczenia dla rozstrzyganej prośby. 

Oczywistym jest, że nie użyłem formy „towarzyszu” po to by komuś słodzić. Ja z natury nie przepadam za komunistami i bolszewikami i lubię gdy sprawa postawiona jest jasno. Mój interlokutor nie wyraził z tego powodu żalu w dziale skargowym. Nie wiem czy nie obraziłby się gdybym zastosował wobec niego zwrot „proszę pana”,  wszak panowie ów kraj opuścili w 1945 wskutek działań… szczegółów sobie już oszczędzę, po co prowokować..

Osoba wobec której stosujesz prowokacyjne zwroty nie musi się skarżyć a nawet czuć obrażona. Rolą moderatorów jest jednak zapobieganie temu, aby nie eskalować konfliktów, nie stosować zaczepnych tonów, nie prowokować innych użytkowników. 

Gdybyś zmienił mój nick na „towarzysz” to poczułbym się niekomfortowo z dwóch powodów: po pierwsze niegrzecznym jest zmiana czyjegoś nicka przez administrację bez wiedzy osoby zainteresowanej a po wtóre, ja nie jestem bolszewikiem i z moją osobą nick taki zwyczajnie nie licuje. Oczywiście jest to forum prywatne i możesz robić to co się Tobie wydaje za właściwe i mnie nic do tego. Trudno jest mi sobie jednakowoż wyobrazić taką sytuację, ale im dłużej z Tobą rozprawiam tym z mniejszą pewnością wykluczam możliwość zaistnienia tejże. Jedyne co mogę zrobić to próbować wpłynąć na Twoje decyzje albo opuścić forum, nic więcej.

I tu jest całe sedno, sam nie chcesz aby stosowano wobec Ciebie pewne epitety, choć może ktoś z Twojej wypowiedzi uznać, że np. jesteś faszystą. Czy mamy pozwalać na tego typu wzajemne oceny? Są one w ogóle niepotrzebne, nawet jeśli ktoś o kimś tak myśli. Na tym właśnie polega kultura i szacunek do drugiej osoby, że oceniamy co mówi a nie kim jest. Można więc pomijać tego typu wyrażenia i swobodnie prowadzić interesujące dyskusje, tym bardziej, że niewiele wiesz o osobach, z którymi rozmawiasz. Wysuwanie ocen i wniosków tego typu wymaga wszakże znacznej wiedzy o drugiej osobie a nie przeczytanie kilku zdań na forum, choć i tak uważam, że są one całkowicie zbędne do osiągnięcia rzeczowej dyskusji w danym temacie.

Twierdzisz, że zarzucam Tobie stronniczość i żądasz na to dowodów. Ja w żadnym miejscu tego nie napisałem, podałem jedynie, że jest Wam ze sobą po drodze, o czym świadczą m.in. Twoje wpisy w wątku, którego dotyczy moje zażalenie. Macie podobne poglądy w tym wątku, jakich dowodów ode mnie oczekujesz jeszcze? Czy jesteś stronniczy? Tego nie wiem, ale obiektywizmu „zarzucić” Tobie tutaj za bardzo nie potrafię, ale to też moja subiektywna ocena (ja się swoich ocen nie wypieram w przeciwieństwie do Ciebie).

Napisałeś, że użytkownik nie musiał się nam skarżyć bo jest nam "po drodze". Ewidentnie sugerujesz więc, że wspólne poglądy są przyczyną naszej reakcji. Po pierwsze, moim zdaniem zbyt szybko oceniasz ludzi. Nie wiem jak można po kilku zdaniach na forum wrzucać użytkowników do jednego worka, bo ja nie pamiętam abym przyklaskiwał poglądom użytkownika @hackmaniak. Ale to tylko osobista uwaga. Po drugie, nie życzę sobie abyś sugerował, iż administracja faworyzuje kogokolwiek na forum. Są to oceny nieprawdziwe i krzywdzące, dlatego nie będą tolerowane. Nie oznacza to, że nie możesz mieć takiego subiektywnego zdania, zachowaj je jednak dla siebie o ile nie potrafisz przedstawić twardych dowodów na swoje tezy. Zasada jest prosta, jeśli nie szanujesz administracji forum, uważasz że stosuje nierówne reguły to nie musisz być częścią tej społeczności. Nikogo nie zmuszamy do "męczenia" się z nami. Pozwalamy więc na krytykę, ale nie bezpodstawną, bo mamy też swoje poczucie wartości i honor. Jeśli już przychodzisz na kogoś podwórko, to chyba nie po to, aby rzucać w okna kamieniami i aby narzucać własne reguły.

Na koniec pozwolę sobie również poprosić o dowód na Twoje słowa. Wskaż proszę, że cały mój pierwszy post (ten całkowicie skasowany) nie nadawał się do moderacji i jedyną możliwością było jego usunięcie. Oczywiście również wskaż, w którym miejscu mój post łamał regulamin, bo cały czas obracamy się wokół Twoich subiektywnych ocen, których zasadność jest przynajmniej wątpliwa.

Regulamin, z którym mam nadzieję, że się zapoznałeś, jasno wskazuje zakaz:

"3. Używania wulgaryzmow, stosowania oszczerstw, wywoływania konfliktów, trollowania, szukania chętnych do zwady, "nabijania" postów.

- Naturalnym jest, iż nie każdy musi mieć taką samą opinię jak nasza. Jesteśmy róznymi ludźmi, z różnym doświadczeniem i usposobieniem, dlatego szanujmy zdanie odmienne od naszego."

To czy moderujemy jeden wyraz czy całe zdanie zależy od subiektywnej oceny moderatora. Czasami kasujemy cały temat, gdyż jego opis jest zbyt daleki od zasad regulaminu. Jest to też forma edukacji, aby użytkownik zapoznał się z regulaminem. Tutaj właśnie zostało zastosowane podobne działanie prewencyjne, szczególnie, że jak sam zauważyłeś ponownie złamałeś regulamin w identyczny sposób w kolejnym poście, co tym bardziej potwierdza słuszność podjętej decycji.

forum opis
inwestycje opis

maciejT

maciejT

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Przeinterpretowujesz fakty.

Forma bezosobowa nie świadczy o wyniosłości ale o specjalnym charakterze tego działu i specyficznej formalnej procedurze tutaj stosowanej. Możesz się doszukiwać innych interpretacji, ale to nie ma znaczenia dla rozstrzyganej prośby. 

Szanowny administratorze @egzekutor, otóż ja nic nie przeinterpretowuję. To Ty w dość nieudolny sposób próbujesz teraz dorobić ideologię do zaistniałych okoliczności. Niestety Twoje próby są niespójne bo wówczas zastosowałeś formę  a potem wypowiadasz już się jako Ty, to jak to w końcu jest? Może już sobie daruj ten wątek bo wychodzi Ci to słabo.

Osoba wobec której stosujesz prowokacyjne zwroty nie musi się skarżyć a nawet czuć obrażona. Rolą moderatorów jest jednak zapobieganie temu, aby nie eskalować konfliktów, nie stosować zaczepnych tonów, nie prowokować innych użytkowników. 

I tu jest całe sedno, sam nie chcesz aby stosowano wobec Ciebie pewne epitety, choć może ktoś z Twojej wypowiedzi uznać, że np. jesteś faszystą. Czy mamy pozwalać na tego typu wzajemne oceny? Są one w ogóle niepotrzebne, nawet jeśli ktoś o kimś tak myśli. Na tym właśnie polega kultura i szacunek do drugiej osoby, że oceniamy co mówi a nie kim jest. Można więc pomijać tego typu wyrażenia i swobodnie prowadzić interesujące dyskusje, tym bardziej, że niewiele wiesz o osobach, z którymi rozmawiasz. Wysuwanie ocen i wniosków tego typu wymaga wszakże znacznej wiedzy o drugiej osobie a nie przeczytanie kilku zdań na forum, choć i tak uważam, że są one całkowicie zbędne do osiągnięcia rzeczowej dyskusji w danym temacie.

Wobec nikogo nie zastosowałem prowokacyjnych zwrotów. Jeżeli z treści jakiejkolwiek mojej wypowiedzi możesz wysnuć wniosek, że jestem faszystą to go wskaż. Ja wykazałem, że @hackmaniak posługuje się bolszewickimi metodami i argumentacją. Ponadto, jak już wspomniałem, zastosowałem wobec niego taki zwrot nie po raz pierwszy, nikt mi na zwrot ów nie zwrócił dotychczas uwagi, nawet sam zainteresowany. Nadto szanowny administratorze posłużyłeś się dość lichym przykładem zmiany nazwy nicku, który nijak ma się do sposobu w jaki ja wyróżniłem użytwownika @hackmaniak. Jeżeli potrafisz dowieźć, że jestem faszystą to czekam... ale się znowu nie doczekam...

Drogi administratorze,  nie wiem po czym wnosisz, że oceniam ludzi zbyt szybko. Odnoszę wręcz wrażenie, że to Ty takie szybkie oceny podejmujesz. Użytkownik @hackamniak został przeze mnie nie nazwany adekwatnie do prezentowanych tez i poglądów, które dość intensywnie na tym forum głosi.

Nie zarzuciłem nigdy Tobie stronniczości, ale brak obiektywizmu już tak. Świat nie jest zero-jedynkowy ani czarno biały. Osoba, która ma rozstrzygać spory powinna być tego świadoma, a Ty chyba takiej świadomości nie masz. Odrębnym i dość osobliwym faktem jest to, że występujesz w treści tego wątku jako sędzia we własnej sprawie, a to już jest słabe.

Po drugie, nie życzę sobie abyś sugerował, iż administracja faworyzuje kogokolwiek na forum. Są to oceny nieprawdziwe i krzywdzące, dlatego nie będą tolerowane. Nie oznacza to, że nie możesz mieć takiego subiektywnego zdania, zachowaj je jednak dla siebie o ile nie potrafisz przedstawić twardych dowodów na swoje tezy. Zasada jest prosta, jeśli nie szanujesz administracji forum, uważasz że stosuje nierówne reguły to nie musisz być częścią tej społeczności. Nikogo nie zmuszamy do "męczenia" się z nami. Pozwalamy więc na krytykę, ale nie bezpodstawną, bo mamy też swoje poczucie wartości i honor. Jeśli już przychodzisz na kogoś podwórko, to chyba nie po to, aby rzucać w okna kamieniami i aby narzucać własne reguły.

I dokładnie do takich działań prowadzi brak argumentów z Twojej strony. Jeżeli mi się nie podoba to mogę zabrać zabawki i iść do innej piaskownicy. A co jeżeli sam nie pójdę? Wyrzucisz mnie? Oczywiście, że możesz to zrobić, ale niestety muszę się przyznać, że nie wyrządzisz mi w ten sposób żadnej krzywdy, ba nie będzie to przeze mnie odczytane jako złośliwość z Twojej strony a wyłącznie jako Twoja słabość, do której wszak również masz prawo. Do słów o honorze zasadniczo nie chciałem się odnosić, ale nie potrafię się powstrzymać. Otóż wielu ludzi ma usta pełne frazesów m.in. o honorze, patriotyzmie (zwłaszcza ci noszący dzisiaj emblematy Polski Walczącej szmacąc ów symbol).  Bądź zatem łaskaw i nie używaj po raz kolejny patetycznego tonu bo w tej dyskusji brzmi to naprawdę groteskowo i niczego nie wnosi. Ja mam świadomość, że jestem maluczkim popełniającym błędy grzesznikiem ale imputowanie mi brak szacunku wobec administracji w oparciu o Twoje tezy na pewno z honorem administratorów wspólnego wiele nie ma. Czy innym jest szacunek a czym innym spolegliwość. Ja spolegliwy nie byłem, nie jestem i nie będę. I miałem już kilka razy okazję korespondować z Tobą i z innymi moderatorami i jakoś chyba oznak braku szacunku z mojej strony nie doświadczyłeś, ale jeżeli oczekujesz „czegoś więcej” no to muszę Cię rozczarować. Nie mam najmniejszego zamiaru wycofać się ze słów, że w tej sprawie nie jesteś obiektywny. Prezentujesz poglądy zbieżne z tymi głoszonymi przez @hackamniak (przynajmniej w wątku, którego dotyczy problem, nie twierdzę, że są one tożsame, ale są zbieżne, a ja znajduję się po przeciwnej stronie barykady. 

Regulamin, z którym mam nadzieję, że się zapoznałeś, jasno wskazuje zakaz:

"3. Używania wulgaryzmow, stosowania oszczerstw, wywoływania konfliktów, trollowania, szukania chętnych do zwady, "nabijania" postów.

- Naturalnym jest, iż nie każdy musi mieć taką samą opinię jak nasza. Jesteśmy róznymi ludźmi, z różnym doświadczeniem i usposobieniem, dlatego szanujmy zdanie odmienne od naszego."

To czy moderujemy jeden wyraz czy całe zdanie zależy od subiektywnej oceny moderatora. Czasami kasujemy cały temat, gdyż jego opis jest zbyt daleki od zasad regulaminu. Jest to też forma edukacji, aby użytkownik zapoznał się z regulaminem. Tutaj właśnie zostało zastosowane podobne działanie prewencyjne, szczególnie, że jak sam zauważyłeś ponownie złamałeś regulamin w identyczny sposób w kolejnym poście, co tym bardziej potwierdza słuszność podjętej decycji.

Szanowny administratrze @egzekutor. Z regulaminem forum zapoznawałem się kilkukrotnie, ale przyznaję, że na pamięć go nie znam. Niemniej wiem gdzie szukać (w razie wystąpienia takiej potrzeby). Z zacytowanym przez Ciebie fragmentem zapoznałem się ponownie przy okazji rozpoczęcia tego wątku. Pytanie, czy Ty go znałeś wcześniej? Gdybyś wszak zacytowany przez Ciebie punkt łaskaw był zastosować w całym wątku, w którym mnie ukarałeś to osób nagrodzonych przez Ciebie powinno być znacznie więcej. Dziwnym trafem nagrodę otrzymałem tylko ja, fenomenalne.

Ja pomimo kilku już prób nie doczekałem się dowodu na to, że złamałem regulamin, poza wysnutymi przez Ciebie tezami, których w sposób rzeczowy podeprzeć nie potrafiłeś. Ponadto poprosiłem Cię również o dowód na to, że usunięty przez Ciebie mój post nie nadawał się do moderacji i musiał być w całości skasowany. Doczekam się czy nie? Jakoś wierzyć Tobie na słowo nie potrafię bo nie jesteś w całej tej sprawie obiektywny.

Pomimo wszystko pozdrawiam! Czy po raz ostatni to już Twoja rzecz  :)

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11781 postów
Poradniki

Szanowny administratorze @egzekutor, otóż ja nic nie przeinterpretowuję. To Ty w dość nieudolny sposób próbujesz teraz dorobić ideologię do zaistniałych okoliczności. Niestety Twoje próby są niespójne bo wówczas zastosowałeś formę  a potem wypowiadasz już się jako Ty, to jak to w końcu jest? Może już sobie daruj ten wątek bo wychodzi Ci to słabo.

Jesteś w błędzie...

Bardzo częstą formułą używaną w czasie moderacji postów jest forma bezosobowa.

Nie ma w tym żadnej górnolotności.

W formule "nie używamy epitetów wobec innych użytkowników" zawiera się bowiem nie tylko postulat byś Ty ich nie używał ale, że takie zachowania dotyczą wszystkich forumowiczów, łącznie z administratorami i moderatorami.

Podobnie z formułą "zostało uznane".

W sprawie bowiem bez znaczenia jest to czy uznał tak @Egzekutor czy też któryś z moderatorów.

Gdybyś przejrzał wątki skargowe z łatwością byś zauważył, że mimo wielu apeli i treści Regulaminu skarżący najczęściej skarżą się na moderatora a nie na dokonane przez niego rozstrzygnięcie moderatorskie jak być powinno.

Tymczasem zwykle przedmiotem skargi powinna być słuszność decyzji moderatorskiej a nie osoba rozstrzygającego. To, który moderator uznał nie ma żadnego znaczenia dla słuszności bądź nie dokonanego rozstrzygnięcia.

W postępowaniu administracyjnym też zaskarżasz decyzję, w której organ coś uznał bądź nie uznał.

Zaskarżając wyrok sądu też skarżysz się na wyrok a nie na sędziego.

Zarówno bowiem w jednym jak i w drugim przypadku konkretne osoby są tylko piastunami, którym przysługują pewne kompetencje.

Ale przecież decyzje podejmują konkretni ludzie...

Na forum w zakresie moderacji i karania jest dość podobnie. Model utrzymywania forum w ryzach jest inkwizytorski. Moderatorzy nie tylko dostrzegają naruszenia Regulaminu przez forumowiczów ale też eliminują te naruszenia oraz za te naruszenie karzą. Nie dlatego, że forumowicz bądź jego wypowiedź nie podoba się moderatorowi. 

Dlatego @Egzekutor słusznie wyjaśniał, że wypowiadał się też w imieniu moderatorów.

W tym konkretnym przypadku, uznano, że Twój post Regulamin narusza. 

Bez znaczenia dla jej rozstrzygnięcia jest to który z moderatorów tak uznał. Po to bowiem jest tryb odwoławczy w tym inkwizycyjnym postępowaniu, by skorygować błędne decyzje moderatorskie.

Inaczej jednak sprawa wygląda gdy zarzuca się się nie tylko niezgodność z Regulaminem rozstrzygnięcia ale także intencjonalne działanie piastuna funkcji, tj. najogólniej rzecz ujmując cenzurę ze względu na poglądy moderatora albo też jego sympatie. Taki zarzut wymaga uzasadnienia i podparcia go dowodami. 

Ww. programy działają wg schematu Ponziego. Pieniądze na wypłaty biorą się z wpłat kolejnych wpłacających. Istnieje ryzyko utraty całości wpłaconych doń pieniędzy.

Piechur

Piechur

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Poprzednio dostałem takie ostrzeżenie za to, że ktoś mnie oskarżał o oszustwo którego nie popełniłem ale nie podnosiłem sprawy, ale skoro sprawa się powtarza...

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego "nie mam uprawnień" do umieszczenia reflinka we własnym temacie w dziale gdzie wyraźnie napisane jest, że mogę umieścić reflink oraz każdy ten reflink umieszcza?

Ostrzeżenia miło się rzuca, ale fajnie by było, gdybym też otrzymał informacje co mam poprawić, żeby ich NIE otrzymywać.

cb56502e4f3cae89b4dcaacf6be704f0.png

Wątek dotyczy skargi innego użytkownika. Jeżeli masz zastrzeżenia co do przyznanych ostrzeżeń, to masz prawo złożyć skargę w osobnym temacie. Tutaj stanowi to offtop. Ponadto proszę nie wprowadzać w błąd. Nie dostałeś żadnego ostrzeżenia za to, że ktoś Cię oskarżał o oszustwo. Ponadto zachęcam do lektury Regulaminu. To może pomóc.

Użytkownik Polon edytował ten post 24 lipiec 2017 - 14:09

Polecane przeze mnie (na dzień 25.08.2017r):  https://www.thunderbit.iohttps://freebitco.inhttp://freedoge.co.in

Zapraszam również na moją stronę na której można znaleźć wszystkie testowane przeze mnie programy: https://sites.google...ranikipiechura/

Piechur otrzymał ostrzeżenie. Powód: OffTopic

Egzekutor

Egzekutor

• Boss
  • 4772 postów
Poradniki

Ja wykazałem, że @hackmaniak posługuje się bolszewickimi metodami i argumentacją.

W którym miejscu? 

Treść wymoderowanego zdania:

pis i kaczyńscy to owszem konserwatyści, ale ich wzorcem są: breżniew, cyrankiewicz, gomułka itp. reprezentują taki konserwatyzm bolszewicki, gawiedzi się to podoba, zaraz po wojnie też się podobało i tacy jak ty towarzyszu hackmaniak z lubością gnoili przedwojenną inteligencję, macie ubaw po pachy

A co jeżeli sam nie pójdę? Wyrzucisz mnie? 

Proszę nie sugerować intencji. Czy ktoś Ci zagroził wyrzuceniem?

I miałem już kilka razy okazję korespondować z Tobą i z innymi moderatorami i jakoś chyba oznak braku szacunku z mojej strony nie doświadczyłeś

Proszę nie sugerować intencji. Czy ktoś Ci napisał, że nie wyrażasz szacunku wobec administracji?

Jeżeli z treści jakiejkolwiek mojej wypowiedzi możesz wysnuć wniosek, że jestem faszystą to go wskaż. 

Proszę nie sugerować intencji. Czy ja gdzieś napisałem, że z Twoich wypowiedzi wynika, że jesteś faszystą?

Powyższe przyklady pokazują, że jednak lubisz nadinterpretowywać fakty w wygodnym dla Ciebie kierunku.

Gdybyś wszak zacytowany przez Ciebie punkt łaskaw był zastosować w całym wątku, w którym mnie ukarałeś to osób nagrodzonych przez Ciebie powinno być znacznie więcej. Dziwnym trafem nagrodę otrzymałem tylko ja, fenomenalne.

Widocznie miałeś pecha, nikt z moderatorów nie czyta całego forum i wszystkich postów. Twoją rolą jest zgłaszać fakt, że gdzieś na forum jest łamany regulamin. Jeśli tego nie robisz nie powinieneś mieć do nikogo pretensji. Pisanie wyniosłych elaboratów, szczególnie tak mało trafnie odnoszących się do tematu, nie może być tutaj pomocne. Nas interesują konkrety jakie masz w danej sprawie, a nie Twoje pouczenia w stosunku do administracji jak ma się zachowywać w stosunku do Ciebie. Jak będziesz administratorem forum i będziesz skutecznie zarządzał gremium min. 10,000 użytkowników, to myślę, że wtedy znacznie przychylniej będziemy czytać Twoje uwagi. Bo teoria to jedno a praktyka to drugie. Ale od tego jest inny dział.

forum opis
inwestycje opis

maciejT

maciejT

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Szanowny administratorze @Egzekutor, zarzucanie mi, że bezcelowo popełniam jakieś elaboraty, które mało trafnie odnoszą się do tematu mógłbym odwrócić w Twoim kierunku. To Ty bowiem wypisujesz wzniosłe teksty o braku szacunku dla moderatorów, honorze i temu podobnych sprawach a potem sam się mnie pytasz gdzie mi zarzucasz brak szacunku dla Twojej osoby. Ja sobie tego nie wymyślam. Gdybyś od początku konkretnie odpisał mi na moją prośbę i wykazał, że miałeś rację (ale jej niestety nie miałeś) to cała ta dyskusja mogła być już dawno zamknięta.

A teraz krótko podsumuję fakty. Skasowany przez Cienie post, który był powodem całego zamieszania w końcu byłeś łaskaw udostępnić, Twoim zdaniem nie nadawał się do moderacji a jedynie do całkowitego usunięcia.. Jeżeli nie podobała się Tobie fraza "towarzyszu @.... " to wystarczyło ją skasować, ba mogłeś usunąć drugą część zdania (chociaż uważam, że bezzasadnie bo nie złamałem regulaminu - ja zwyczajnie miałem pecha - zgodnie z tym co sam napisałeś). 

Wniosek jest prosty, w regulaminie należy dodać jeszcze jeden punkt: 

ostrzeżenie użytkownikowi może zostać przyznane według widzimisię moderatora/administratora jeżeli spełnione będzie kryterium "mania pecha", z tego też powodu posty użytkownika mogą być moderowane lub usuwane według uznania administracji forum 

i będzie po sprawie.

Przypisywanie mi, że sugeruję Tobie intencje też nie ma żadnego pokrycia w faktach, ale jest wygodne dla Ciebie w tych konkretnie okolicznościach, bo dlaczego zadane przez mnie pytania mogły sugerować Twoje intencje za prawdę nie wiem.

W związku z tym, że cała ta sprawa staje się już nudna to proponuję następujące rozwiązania:

1. pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku z postu z dnia 21-07-2017 z godz. 16:50

albo

2. uzupełnienie regulaminu o wskazany powyżej przeze mnie punkt,

albo

3. zbanowanie mojego konta, okrycie mnie hańbą i infamią za łamanie zasad i bezpodstawne i bezpardonowe ataki na administrację forum oraz innych użytkowników

albo

punkt 2 i 3 łącznie, dla lepszego efektu, niech pieniacze zobaczą do czego prowadzi tak paskudne zachowanie jak moje

Całuję mocno!

Egzekutor

Egzekutor

• Boss
  • 4772 postów
Poradniki

Właściwie powtarzasz to co już wcześniej napisałeś nie odnosząc się do moich uwag. Odniosę się jedynie do nowych zarzutów.

Skasowany przez Cienie post, który był powodem całego zamieszania w końcu byłeś łaskaw udostępnić

Nie przypominam sobie, abyś wystąpił o jego udostępnienie.

Jeżeli nie podobała się Tobie fraza "towarzyszu @.... " to wystarczyło ją skasować, ba mogłeś usunąć drugą część zdania (chociaż uważam, że bezzasadnie bo nie złamałem regulaminu - ja zwyczajnie miałem pecha - zgodnie z tym co sam napisałeś). 

Znowu przypisujesz intencje. Zgodnie z tym co napisałem pech dotyczył nie zasadności zastosowanej moderacji ale tego, że w ogóle Twój wpis został zauważony bez reakcji innych użytkowników.

Spróbuj np. na onecie czy innych popularnych portalach dodać nieregulaminowy komentarz. Zostanie on skasowany w całości, nieważne jak długi, i nie masz żadnej drogi porozmawiania z moderatorem na ten temat. Na naszym forum kasujemy posty lub nieregulaminowe frazy w zakresie własnej subiektywnej oceny. Trudno więc na ten temat dyskutować. Bierzemy pod uwagę kilka rzeczy, proporcję nieregulaminowego wpisu do regulaminowego, charakter edukacyjny i prewencyjny moderacji (np. ilość postów i wiek konta), stosowana "recydywa" przez użytkownika. Ale są to wewnętrzne wytyczne, które budowane są wraz z praktyką moderowania i nie znajdziesz ich w regulaminie. Nie bardzo wiem więc nad czym jest tutaj dyskutować w tym zakresie. Pogódź się więc z tym, że nie wszystko można tutaj pisać co Ci się podoba. Regulamin jest tylko jakąś formą organizacji porządku, ale nie jest ani ustawą gdzie będziemy stosować wykładnie celowe, gramatyczne itp., ani zupełnym dokumentem zawierającym wszelkie przypadki nieprawidłowego zachowania. Pomaga on nam i użytkownikom zrozumieć panujące tutaj zasady, ale i tak czynnik ludzki jest najważniejszy. Dlatego staramy się odpowiednio dobierać osoby moderatorów. Patrząc na to, jak przeżywasz otrzymane ostrzeżenie nabieram większej pewności, że zostało one zastosowane prawidłowo. Myślę, że następnym razem 2x się zastanowisz zanim nazwiesz kogoś bolszewikiem, komunistą, faszystą, pedałem czy przypniesz inną etykietkę. Szacunek do drugiej osoby nie oznacza, że nie możemy myśleć o niej negatywnie i wyrażać krytycznych opinii. Natomiast dopuszczalna formuła powinna określać ocenę poglądu a nie osoby a także zawierać uzasadnienie tej oceny. Bez zastosowania tych reguł tworzysz antagonizmy i możesz kogoś po prostu obrazić i krzywdzić. Bo nie jesteś alfą i omegą aby móc oceniać człowieka i znać jego intencje czytając kilka wpisów tej osoby na forum. Dyskusja ma główny cel w przekazywaniu swojej opinii, informowaniu, dzieleniu się swoim doświadczeniem tak, aby drugiej osobie pomóc a nie jest zaszkodzić. Bicie piany, hejtowanie, wywyższanie się, trollowanie, poniżanie, arogancja są częstą praktyką stosowaną na innych portalach internetowych, przez co ich merytoryczność stoi pod dużym znakiem zapytania. Pomaga w tym też anonimowość wpisów i ich autorów. Dlatego też jeśli mamy sobie na tym forum wzajemnie pomagać to tego typu praktyki nie mogą być tolerowane i jesteśmy wyczuleni na ich punkcie. Każdy dostaje szansę dostosowania się do tych reguł, ale też nie ma przymusu, zapewne na innych forach jest większy luz w tym zakresie. Pomimo chęci stworzenia z siebie ofiary to jak zauważyłeś nikt nie zamierza Ciebie banować, wprost przeciwnie, Twój intelektualny wkład może pomóc innym o ile swój intelekt skierujesz na odpowiednie tory. Inteligencja ma jedną wadę, jej posiadanie i stosowanie może spowodować oszukiwanie samego siebie i należy ją kontrolować, tak aby zmierzać w kierunku mądrości, bo ta nie zawsze idzie w parze z inteligencją. Innymi słowy jesteśmy w stanie wytłumaczyć sobie każde nasze negatywne zachowanie, bo przecież zawsze można dorobić sobie jakąś ideologię.

ps. miało być ucięcie tematu, wyszedł elaborat. Ale nie ma konieczności jego czytania ;)

forum opis
inwestycje opis

maciejT

maciejT

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Patrząc na to, jak przeżywasz otrzymane ostrzeżenie nabieram większej pewności, że zostało one zastosowane prawidłowo. Myślę, że następnym razem 2x się zastanowisz zanim nazwiesz kogoś bolszewikiem, komunistą, faszystą, pedałem czy przypniesz inną etykietkę.

Ale przeprasza, że co ja tal mocno przeżywam? Napisałem przecież, że

Uzasadnienie skargi: ja się nie skarżę, proszę jedynie o wskazanie powodu z jakiego kolega @egzekutor wlepił mi ostrzeżenie oraz skasował mój wpis w wątku, do którego link wkleiłem powyżej

Proponowane rozwiązanie: jest mi kompletnie obojętne co kolega @egzekutor zrobi, jestem jedynie ciekawy uzasadnienia

Nie odbierz tego jako atak na Twoją osobę, ale ja spokojnie poprosiłem Ciebie o wyjaśnienie mi powodów Twojej reakcji na mój post. Chciałem abyś wyjaśnił mi to na PW (tak, wiem regulamin nie przewiduje takiej formy). Natomiast Ty postawiłeś na walor edukacyjny (przykro mi, ale na mnie nie zadziałał) i zacząłeś rozwijać wątek zamiast wyjaśnić mi wprost co Tobie na wątrobie leży. Dalsza moja "twórczość" była wyłączeni odpowiedzią na wskazywane przez Ciebie argumenty, które przedstawiały mnie w dość karykaturalnym świetle. I tylko z tego powodu cała ta dyskusja trwała tak długo i rozwlekle, 

Do reszty Twojego wpisu już się odnosić nie będę. Temat uważam za zamknięty, ale nie z uwagi na to, że uważam, że masz rację - jest wręcz przeciwnie. Temat jest skończony z uwagi na to, że to Twoje forum i ustalasz zasady gry i ja całkowicie to akceptuję (nawet jeżeli moim zdaniem stosujesz te zasady w sposób uznaniowy i wybiórczy). Nie podoba mi się wszak sposób administrowania i nie wiem czy będę się tutaj jeszcze udzielał. Zakładam jednakowoż, że forum niewiele straci bo moje wpisy raczej jakoś nadmiernie twórcze i wnoszące coś nowego nie były, takie tam "trolowanie i offtopizm".

Pozdrawiam! 

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11781 postów
Poradniki

@up

Zadałeś pytanie na które odpowiedź była już w samym moderowanym poście.

Nie jest też tak, że ten watek nie jest skargą...

Jest.

Waszak kwestionujesz rozstrzygnięcie moderatorskie i domagasz się jego weryfikacji

W związku z powyższym wnoszę o usunięcie wszystkich otrzymanych przeze mnie punktów ostrzeżeń oraz przywrócenia bezpodstawnie skasowanego przez Ciebie wpisu, chyba że treści niewygodne nie ale zgodne z regulaminem nie mogą na tym forum być prezentowane. A wówczas nawet bym się mocno nie zdziwił  :P

Dostałeś w tym wątku zarówno odpowiedź z jakiego powodu otrzymałeś ostrzeżenie.

Jeśli tego nie zauważyłeś to powtórzę: otrzymałeś ostrzeżenie za atak personalny

Wyjaśniono Tobie, że uznano Twój post za atak na osobę za jej poglądy, oraz że takie zachowania nie są na tym forum akceptowane.

Celem zaś postępowania skargowego nie jest przekonanie Ciebie do słuszności decyzji moderatorskiej tylko weryfikacja błędnej decyzji moderatorskiej.

A Ty masz pełne prawo uważać, że atak ad personam i przypisywanie najgorszych cech swojemu interlokutorowi - do tego nie podparte żadnymi dowodami - jest przejawem merytorycznej dyskusji.

Publiczne rozpatrywanie skarg ma na celu m.in. to by forumowicze wiedzieli jak rozumiany jest tu Regulamin i jakie treści akceptowane nie są.

I myślę, że każdy czytający ten wątek powinien to zrozumieć, że choć możesz nie lubić komunistów i komunizmu i masz prawo swe zdanie w tym temacie wyrażać to nie akceptujemy tutaj epitetowania innych obraźliwymi określeniami.

maciejT

maciejT

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

A Ty masz pełne prawo uważać, że atak ad personam i przypisywanie najgorszych cech swojemu interlokutorowi - do tego nie podparte żadnymi dowodami - jest przejawem merytorycznej dyskusji.

Brawo, jestem pod wrażeniem. Mógłbym napisać coś o manipulacji itp., ale szkoda czasu...

Proszę o usunięcie mojego konta. Nie chcę być częścią forum gdzie pouczają mnie hipokryci, którzy uważają, że regulamin jest dla innych i że mogą wykorzystywać go jak szmatę do wycierania tego skrawka uświnionej podłogi, który uznają za wygodne i potrzebne dla siebie. 

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11781 postów
Poradniki

Łaskawco, mam coraz większe wrażenie, że główną przyczyną dla której wpadłeś na te forum to chęć obrażania innych.

Czy się to Tobie podoba czy nie to wyzywanie innych forumowiczów od towarzyszy, i porównywanie do bolszewików gnojących polską przedwojenną inteligencję nie jest merytorycznym głosem w dyskusji lecz bezpardonowym atakiem personalnym na forumowicza, z którym się nie zgadzasz.

Za to zostałeś ukarany.

Nie za to, że nie lubisz Kaczyńskiego, że widzisz podobieństwa w jego działaniach z działaniami komunistów, nie za to, że uważasz, że komuniści czy też bolszewicy gnoili polską inteligencję.

Tylko za to, że te epitety przypiąłeś innemu forumowiczowi.

Po to ten wątek jest publiczny, by każdy mógł ocenić po której stronie jest racja oraz jakie postawy są na forum nieakceptowane.

Postawy. Nie poglądy.

Przyjrzyj się przetaczającej się w wielu wątkach mojej dyskusji z @hackmaniak. Mimo, że dzielą nas olbrzymie różnice zdań, różnie oceniamy rzeczywistość, często nawet odnosimy się do siebie personalne i oceniamy nasze postawy to nie ubliżamy sobie, nie wyzywamy się.

Można prowadzić nawet ostry spór z poszanowaniem interlokutora.

Wystarczy chcieć.

Jak widać, Ty raczej nie chcesz... Wolisz obrażać... No cóż... Twój wybór.

maciejT

maciejT

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Łaskawco, mam coraz większe wrażenie, że główną przyczyną dla której wpadłeś na te forum to chęć obrażania innych.

Jest dokładnie jak napisałeś, od początku taki był mój cel. Jestem odrobinę zaskoczony, że dopiero teraz zostało to dostrzeżone. Liczę, że jest to wystarczający powód do usunięcia mojego konta z tego forum.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.