Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

BeerBiz - do 120% - www.beerbiz.pro

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

StanSuchy

StanSuchy

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 7 postów

Witam,

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące BeerBiz.Pro , ale nie mam zamiaru przedzierać się przez te wszytkie posty i wdawać się w pojedyńcze dyskusje.

Cięzko z waszych postów wybrać co jest faktycznym pytaniem a co jakimiś zaczepkami, czy też sianiem domysłów.

Wydaje się jednak, że wiele rzeczy jest dla was niejasnych i macie trochę pytań.

Prosze zbierzcie pytania w listę wyślijcie do mnie i chętnie na nie odpowiemy w formie pisemnej lub wideo.

Nie sprawdzam tego forum, więc nie będę się tutaj na pewno udzielał, więc proszę o nie zadawnie pytań w tym wątku, ponieważ praktycznie tutaj nie bywam.

Ostatnia moja wizyta i czytanie tego wątku były spowodowane linkiem przesłanym mi przez Patryka Borkiewicza (nunek07), któremu musieliśmy zawiesić konto w systemie z powodu złamania regulaminu i powód został mu wyjaśniony. Szkoda, że pominął to w swoim poście i nie zacytował całej rozmowy miedzy nami...

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że głównymi kanałami komunikacji z naszymi użytkownikami są maile wysyłane z systemu, Oficjalne grupy Facebookowe oraz kanał YouTube.

Pozdrawiam i czekam na listę pytań którą możecie wysłać do nas na adres mailowy podany na naszej stronie głownej.

nunek07

nunek07

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 6 postów
  • LokalizacjaDRWA

Ostatnia moja wizyta i czytanie tego wątku były spowodowane linkiem przesłanym mi przez Patryka Borkiewicza (nunek07), któremu musieliśmy zawiesić konto w systemie z powodu złamania regulaminu i powód został mu wyjaśniony. Szkoda, że pominął to w swoim poście i nie zacytował całej rozmowy miedzy nami...

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że głównymi kanałami komunikacji z naszymi użytkownikami są maile wysyłane z systemu, Oficjalne grupy Facebookowe oraz kanał YouTube.

Ależ Stan, kolego drogi, to żadna tajemnica dla mnie - a więc Stan jako powód mojego zawieszenia podał, iż reflink użytkownika nunek07 był przy zdjęciu, które mogło budzić podteksty seksualne - tak mu zgłosił jakiś inny użytkownik. Okej, nie podważałem, zwłaszcza, że i tak pisałem z prośbą o permanentne skasowanie konta.
Ale skoro już sam wyciągnąłeś ten temat i dodatkowo wtrąciłeś o swoich 'oficjalnych' kanałach, to dlaczego się nie pochwalisz, że jeden post na grupie pod Waszym postem w stylu 'pytania odnośnie programu', spowodował zbanowanie mnie na tych oficjalnych grupach? :D Prosta sprawa - niewygodnych się kasuje, tu na szczęście można Was rozliczać do woli.

Dodatkowo:

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące BeerBiz.Pro , ale nie mam zamiaru przedzierać się przez te wszytkie posty i wdawać się w pojedyńcze dyskusje.

Stary, masz tu 3 strony postów, przeczytanie ich i zauważenie 'pytań' czy innych 'zarzutów' nie zajmuje więcej niż 5 minut, więc weź się nie wykręcaj, tylko zachowaj jak na właściciela biznesu przystało. Na razie zachowujesz się tak jakbyś zorganizował zbiórkę na Wasze emerytury i odcinał się od tematu. Jakbyś nie miał nic za uszami, to już dawno byś rozwiał wszelkie wątpliwości - tak przynajmniej uczciwi ludzie postępują.
Zresztą, napisałbym więcej, ale zaraz znowu wylecisz ze stwierdzeniami, że naruszam Twoje 'dobre' imię :D

Polon

Polon

Weteran

• Moderatorzy
  • 2473 postów
  • LokalizacjaWioska Smerfów
  • Grupy:Prywatna
Poradniki

Szkoda, że Stan Suchy nie odpowie tutaj na pytania, no ale cóż...

Ja na razie mam następujące pytania:

1. Dlaczego nie prowadzicie zbiórki na jakimś normalnym portalu crowdfundingowym?

2. Co się stanie z zebranymi pieniędzmi, jeśli nie zostanie zebrana cała kwota potrzebna na realizację przedsięwzięcia?

3. Dlaczego nie weźmiecie pożyczki z banku, tam raczej byłby mniejszy procent do oddania niż 20%?

4. Jaką korzyść będzie miał użytkownik z otrzymania certyfikatu za zakupienie Fouder Packów? Co taki certyfikat daje, jakieś gwarancje, jakieś prawa, czy inne korzyści?

5. Czym firma będzie się dzielić z nabywcami zwykłych paczek skoro to nabywcy Founder Packów otrzymają 120% Revshare z powrotem + 5 litrów piwa w beczce "Special Edition" + 1/3000 rocznego zysku online + offline przez 5 lat? Przecież z tego wynika, że cały zysk w pierwszym roku pójdzie tylko dla nabywców Founder Packów.

6. Czy właściciele budynku w którym ma się mieścić browar wiedzą, że zdjęcia z ich strony zostały wykorzystane do promocji tego przedsięwzięcia?. Czy zostali o tym poinformowani i wyrazili na to zgodę? http://www.polsterbr...r/ambiente.html

Myślę, że można by zebrać jeszcze inne pytania jeśli jakieś macie i wysłać im. Więc jeśli macie jakieś to piszcie. Jeśli nikt w międzyczasie ich nie wyśle, to ja jutro zbiorę wszystkie i wyślę do nich. 

Użytkownik Polon edytował ten post 09 wrzesień 2017 - 08:53

Polon

Polon

Weteran

• Moderatorzy
  • 2473 postów
Poradniki

Prosze zbierzcie pytania w listę wyślijcie do mnie i chętnie na nie odpowiemy w formie pisemnej lub wideo.
(...)

Pozdrawiam i czekam na listę pytań którą możecie wysłać do nas na adres mailowy podany na naszej stronie głownej.

Lista pytań została wysłana 48 godzin temu na email podany na stronie programu, więc od dwóch dni czekam na odpowiedzi na pytania. Na razie odpowiedzi brak. Być może dwa dni to za mało czasu na udzielenie odpowiedzi na te kilka pytań. Jestem w stanie to zrozumieć, dlatego czekam dalej i cały czas liczę na odpowiedź...

Edit:
Twórcy programu odpowiadają na zadane pytania w transmisji live na youtube, bo wskoczyłem tam i usłyszałem końcówkę odpowiedzi na szóste pytanie, ale się spóźniłem na całość. Jeśli wrzucą ten film to się zobaczy.

Przedstawię poniżej najistotniejsze argumenty twórców programu dotyczące odpowiedzi na zadane pytania. Odpowiedzi pojawiły się dzisiaj w filmie na YT na kanale BeerBiz.Pro

1. Dlaczego nie prowadzicie zbiórki na jakimś normalnym portalu crowdfundingowym? Przecież zbiórka na jednym z takich popularnych portalów mogłaby w jakimś stopniu wzmocnić wiarygodność projektu, gdyż zbiórka byłaby byłaby prowadzona wg zewnętrznych zasad i pod kontrolą takiego portalu. Przecież i tak całe przedsięwzięcie ma ruszyć dopiero po zebraniu całej kwoty i zakupieniu browaru, więc to by nie rodziło komplikacji, a sama zbiórka oczywiście mogłaby być promowana na stronie programu, i w innych metodach promocji, tak jak to ma miejsce teraz.

Argumenty twórców:
- mogliby robić zbiórkę na normalnym portalu crowdfundingowym, ale wówczas nie wiadomo jak rozwiązać kwestię pakietów reklam, które otrzymują osoby kupujące founder packi.
- gdyby poszli na normalną platformę crowdfundingową, to musieliby wszystkie konkrety pokazać, a mają jeszcze alternatywne obiekty. Najpierw muszą mieć jakieś konkrety, aby można było to przedstawić na klasycznej platformie, a platforma taka może wymagać takich konkretów i nie pozwoli wstawić takiego projektu.
- ci którzy inwestują w normalnym crowdfundingu dostają zysk 3-5 lat później, a tutaj w programie nie muszą tyle czekać. Dostaną piwo zaraz jak zostanie wyprodukowana, a swoje 120% dostanie po ok 120 dniach a nie po 3-5 latach.
Następnie Janus mówi, że nie wie jak to jest z tym normalnym crowdsharingiem (crowdfundingiem) - jak to działa, jak dostają pieniądze, że muszą czekać ileś lat, a co jeśli ofiarodawca staruszek nie dożyje tych 5 lat...?

Mój komentarz:
Pewnie można by coś wymyślić jeśli chodzi o pakiety reklam, trzeba by się zastanowić. Natomiast dalsze argumenty to lekko mówiąc kompromitacja. Oczywistym jest, że chcąc zebrać pieniądze od ludzi, należałoby im pokazać szczegółowo projekt. Co to za zasłanianie się tajemnicami? To tylko powoduje powstawanie domysłów niekoniecznie korzystnych dla firmy. Ponadto fundatorzy chcący to sfinansować powinni mieć szczegóły projektu, a nie kota w worku finansować. Dalej - Janus kompletnie nie wie jak działa prawdziwy crowdfunding, więc nie ma podstawy aby porównywać swoją zbiórkę do crowdfundingu i wywyższać tą swoją. Kompletnie błędne pojęcie i brak wiedzy na ten temat - sam to zresztą przyznał na filmie.

2. Co się stanie z zebranymi pieniędzmi, jeśli nie zostanie zebrana cała kwota potrzebna na realizację przedsięwzięcia? Powszechną praktyką na portalach crowdfundingowych jest, że w wypadku nieuzbierania całej kwoty, pieniądze wracają do ofiarodawców. Dlatego tak istotne by było, aby zbiórka była prowadzona na zewnętrznym portalu crowdfundingowym, co mogłoby wyeliminować potencjalne nadużycia w tej materii. Co się zatem stanie z tymi pieniędzmi jeśli nie uda się uzbierać całej kwoty?

Odpowiedź:
Stan suchy zapytał oglądających, czy kogoś to pytanie interesuje, po czym po chwili, kiedy nikt nie odpowiedział, stwierdził, że nikogo to nie interesuje... he, he. Janus dodał, że nikogo to nie interesuje, bo każdy wie, że mają jeszcze inne alternatywy, gdyby to się nie udało. Twórcy nie zakładają, że przedsięwzięcie się nie uda, bo mają kilka planów, alternatyw. Jeśli nie kupią karczmy teraz, to kupią ją później, bo wprowadzą w życie jeden z projektów, który miał być później. Jak nie zbiorą na piwne przedsięwzięcie, to zaczną coś innego, aczkolwiek jest możliwość że zrezygnują z tego projektu (piwnego). Jeśli do tego dojdzie, to albo zaproponują użytkownikom inną alternatywę, albo zwrócą kasę.

Mój komentarz:
Generalnie, jeśli zmienią plany i będą w stanie oddać kasę lub dać alternatywę do wyboru, to dobre rozwiązanie. Oby tylko doszło do skutku w razie wtopy. Niestety ja mam wątpliwości, czy zwrot kasy doszedłby do skutku. Cały ten projekt jest zbyt hurraoptymistyczny jak na działalność produkcji i sprzedaży piwa.

3. Dlaczego nie weźmiecie pożyczki z banku, tam raczej byłby mniejszy procent do oddania niż 20%?

Argumenty twórców:
- zrobić zbiórkę jest dla nich lepsze rozwiązanie niż brać pożyczkę z banku
- otworzyli specjalnie nową firmę (Beerbiz), więc praktycznie żaden bank nie da im kredytu na nową działalność
- z tego co wie Stan Suchy, to minimalne kredyty na nieruchomość to 5 lat, więc wzięcie kredytu na 5 lat spowoduje że i tak procent będzie spory i w sumie będzie pewnie to samo co dają z founder packów, czyli 20%

Mój komentarz:
Jest to nieprawda, że banki nie dają pożyczek na nową działalność. Są niektóre banki oferujące takowe pożyczki. Natomiast trzeba się trochę bardziej wysilić, bo bank nie da pożyczki jeśli nie ma konkretów biznesowych lub twórcy nie chcą ich ujawnić. A z tymi 20% to Stan trochę naciąga, ale nie miał argumentów, więc nic dziwnego...

4. Jaką korzyść będzie miał użytkownik z otrzymania certyfikatu za zakupienie Fouder Packów? Co taki certyfikat daje, jakieś gwarancje, jakieś prawa, czy inne korzyści? Nie mam tu na myśli jakichś celów reprezentacyjnych takiego certyfikatu, że mógłbym się np nim pochwalić innym osobom, wykorzystać go do promowania programu, itp. Chodzi o sam dokument, co on daje jego posiadaczowi.

Odpowiedź:
Brak konkretnej odpowiedzi.

Mój komentarz:
Wnioskuję, że certyfikat jest bezwartościowy.

5. Czym firma będzie się dzielić z nabywcami zwykłych paczek skoro to nabywcy Founder Packów otrzymają 120% Revshare z powrotem + 5 litrów piwa w beczce "Special Edition" + 1/3000 rocznego zysku online + offline przez 5 lat? Taka informacja o podziale zysków ukazała się chociażby na grupie facebookowej. Przecież z tego wynika, że cały zysk w pierwszym roku pójdzie tylko dla nabywców Founder Packów, a pozostałe osoby, które nabyły zwykłe paczki?

Odpowiedź:
Podziały zysków będą na wszystkie paczki, ale fundatorzy będą otrzymywali podział zysków z innych kolejnych rzeczy. Będą jak gdyby udziałowcami firmy. Będą otrzymywali coś w rodzaju rocznej dywidendy, czy premie z obrotu całej firmy po tym jak firma podzieli się bieżącymi zyskami z posiadaczami wszystkich paczek.

Mój komentarz:
A skąd ta dywidenda i premie będą, jeśli nie z zysku? A zysk mieli przecież podzielić na 1/3000 dla fundatorów.

6. Czy właściciele budynku w którym ma się mieścić browar wiedzą, że zdjęcia z ich strony zostały wykorzystane do promocji tego przedsięwzięcia?. Czy zostali o tym poinformowani i wyrazili na to zgodę? http://www.polsterbr...r/ambiente.html

Odpowiedź:
Właściciele strony internetowej wiedzą o tym, ponieważ ta strona również jest obiektem sprzedaży.

Podsumowując: Wg mnie większość argumentów niestety jest naciągana pod potrzeby przedstawiania niemalże idealnego projektu. Brak wiedzy Janusa o działaniu prawdziwego crowdfundingu stawia pod znakiem zapytania prowadzenie programu crowdfundingowo-revenuesharingowego. Być może wiedza o crowdfundingu nie jest mu potrzebna, bo program niewiele ma wspólnego z crowdfundingiem.
Gdyby stworzenie takiej działalności z takimi wysokimi przewidywanymi zyskami było tak proste, to milionerzy jednego dnia kupiliby browar, następnego dnia produkowaliby już piwo, a po paru miesiącach trzepaliby 20% zyski i to tylko dla siebie. Nie musieliby się dzielić. Kupiliby kilka, kilkanaście takich browarów, skopiowali pomysł i jeszcze pomnożyli bogactwo.

To niestety tylko wizja...

Użytkownik Polon edytował ten post 12 wrzesień 2017 - 22:10

• nunek07 lubi to

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11806 postów
Poradniki

Jako, że jest to oficjalny kanał programu a nagranie nie zawiera reflinka pozwolę sobie wkleić link do występu adminów...

https://youtu.be/XESnpyktVnQ

Użytkownik pepperoniss edytował ten post 12 wrzesień 2017 - 22:50

Ależ Ekspertyza! DasCoin! Wyżyny Logiki i Szczyt Elokwencji! Moc Konkretów!

Ww. programy działają wg schematu Ponziego. Pieniądze na wypłaty biorą się z wpłat kolejnych wpłacających. Istnieje ryzyko utraty całości wpłaconych doń pieniędzy.

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11806 postów
Poradniki

Ja jednak, pójdę trochę dalej niż zrobił tom mój Wielce Czcigodny Kolega @Polon i napiszę wprost swoje rekomendacje, choć niezmiernie rzadko robię, oraz postaram się je krótko uzasadnić...

Stanowczo odradzam wchodzenia w ten projekt!

Dlaczego?
To proste...

Po wysłuchaniu powyższego nagrania nie mam najmniejszej wątpliwości, że dwójka gołodupców wymyśliła sobie, że za paręnaście funtów założy w Wielkiej Brytanii spółkę, w której nie opłaci ani jednego funta i szukają jeleni, którzy włożą w ich mgliste przedsięwzięcie 300.000 euro.

Dlaczego mgliste to chyba jest oczywiste dla każdego po obejrzeniu ww. filmiku.
Oni w zasadzie nie mają żadnego biznesplanu. Niczego nie przeliczyli.
To oczywiste.
Każdy, kto miał z jakimkolwiek biznesem do czynienia wie doskonale, że w biznesie chyba najważniejsza jest płynność finansowa. Nawet bardziej niż sam zysk na transakcji. Panowie zaś z lekkością mówią... A zresztą... zacytuję...

Stanisław Suchy: O banku [---]. Jest to na pewno dla nas lepsze rozwiązanie zrobić zbiórkę niż brać pożyczkę w banku. [---] Poza tym minimalen kredyty na nieruchomość, z tego co ja wiem, to są 5 lat i wzięcie na 5 lat kredytu na nieruchomość, gdzie płacisz większość oprocentowania przez pierwsze lata z początku, nawet jeśli spłacisz to szybciej to i tak oprocentowanie jest spore. Tak, że te 20%, które dajemy na FounderPacki to mniej więcej będzie to samo.
[---]
Janus Nowak:  Jeszcze coś do tego [---] 
W normalnym crowdfunding ci, którzy tam inwestują dostaną tak zysk 3, 4, 5 lat później. My jesteśmy w branży revenue sharing. Chcemy dzielić się całym zyskiem sprzedaży piwa. [---] 
Jak produkujemy jedną skrzynkę piwa za [---] 7 - 7,20 euro i będą sprzedane za 14 euro przynajmniej.
[---]
każdy kto kupi taki FounderPack nie musi czekać 3, 4,  lat jak w prawdziwym crowdfunding na tyle i tyle procent tylko
dostanie swoją beczkę piwa zaraz jak zostanie wyprodukowana,
dostanie swoje 120% [---] to znaczy 120 dni by to trwało.

Czyli, panowie biznesmeni uważają, że lepszym i pewnie tańszym rozwiązaniem jest "pożyczyć" 250.000 euro z oprocentowaniem 20% + paczka piwa na 120 dni niż pożyczyć te same 250.000 euro z oprocentowaniem 20% na 5 lat albo na 3, 4, 5 lat w ramach crowdfundingu oraz, że w ramach crowdfundingu nie byłoby opłacalne "pożyczenie" tychże pieniędzy na 120 dni + paczka piwa...

Abdurd...

Otóż, pożyczając 250.000 euro na 7,89% rocznie zapłacimy odsetek przez 5 lat nieco ponad 50.000 euro a miesięczna rata wyniesie w pierwszym miesiącu 5.660,40 euro a w ciągu pierwszych 120 dni raty wyniosą 23.077,30 euro... I tyle kasy wypłynie z firmy na obsługę zadłużenia...

W tym co proponują ponowie dwaj w ciągu 120 na obsługę zadłużenia pójdzie, a w zasadzie musiałoby pójść, 300.000 euro plus 10.500 - 10.800 euro kosztów produkcji piwa dla funderów + koszt przesyłki - powiedzmy 315.000 euro.

Absurd...

Ale liczmy dalej...

Panowie zebrali 250.000 euro...

155.000 euro wydali na sprzęty...  Zostało więc im 95.000 euro, które wydali na produkcję i całą resztę...

Sprzedają piwo po 14 euro za 10 l - 140 euro za hektolitr 

Więc by mieć w 120 dni 300.000 euro na spłatę zobowiązań musieliby w tym czasie sprzedać 21.430 hektolitrów piwa.

A w poprzednim filmiku pada stwierdzenie...

Janus Nowak: ... robiła 33.000 hektolitrów piwa

Żródło: https://youtu.be/DY0U6-AF-U4

Insza inszość, że w tym wariancie po spłacie samych funderów panowie biznesmeni zostaliby bez kasy na dalszą produkcję....

Absurd!

Kolejnym absurdem jest założenie zyskowności na poziomie 100% kosztów produkcji. Piszę o zyskowności a nie marży, bo marża, szczególnie we własnej karczmie w stosunku do kosztów produkcji może wynosić nawet 300-400%...

Absurd!

Kompletnie niewiarygodne są też podawane przez panów koszty przedsięwzięcia.

Z tego co swego czasu się próbowałem orientować, bo mam do zagospodarowania olbrzymie hale nad maleńką elektrownią wodną w Izerach, to sam koszt urządzeń o wydajności o połowę mniejsze niż wskazane przez panów owych dwu to rząd co najmniej 130.000 - 200.000 euro. O kosztach nieruchomości nie wspomnę.

Dla mnie nie jest wiarygodne, że za 250.000 euro można kupić browar z tradycjami, wraz z nieruchomością i wyposażeniem, recepturami...

Więcej. Patrząc na samą nieruchomość mam wrażenie, że bez problemu możnaby ją sprzedać za znacznie więcej niż milion złotych.

Absurd!

Projekt BeerBiz.pro się kupy nie trzyma!

Oczywiście, może adminom udało się znaleźć szczególnie korzystną ofertę dotyczącą owej nieruchomości z browarem.

Jednak znacznie bardziej prawdopodobne, w mojej ocenie jest to, że oni opowiadają bajki i nawet jeśli rzeczywiście coś o browarnictwie myślą to jest to bardziej najem czy dzierżawa niż zakup.

Mniejsza zresztą o to...

Ten biznes po prostu się nie spina.

I to z jeszcze innych powodów...

Ot. Choćby z tego, że takich małych browarów w Niemczech jest chyba z 600 a w Czechach ze 150. I praktycznie żaden nie szuka sprzedaży w szerokim świecie. Przynajmniej nie jako główna działalność.

Po prostu produkcja jest na tyle mała, nieprzemysłowa, że dystrybucja piwa poza obszar 15 - 50 km jest po prostu nieopłacalna. 

Kompletnie oderwane od rzeczywistości są też marzenia panów dwu o piwach z etykietą zespołów weselnych czy też innych zespołów rozrywkowych. Każdy browar olepi każde piwo specetykietami jeśli mu się za to zapłaci. Panom umknęło jednak to, że w przeciwieństwie do Niemiec i Austrii w większości państw sprzedaż alkoholi, w tym piwa, jest mniej lub bardziej koncesjonowana. Nie przypuszczam by zespoły muzyczne starały się o koncesję hurtową czy choćby o okazjonalne zezwolenie by piwo móc sprzedawać tam gdzie grają. Tym bardziej, że jego uzyskanie wcale nie jest takie proste.

Reasumując powtórzę...

Stanowczo odradzam wchodzenia w ten projekt!

W mojej ocenie istnieje bowiem tylko jeden sposób by w 120 lub 240 dni wywiązać się ze zobowiązania zwrotu 120%, czy nawet 110% zainwestowanej kwoty:

Zobowiązania muszą być spłacane z wpłat kolejnych inwestorów!

A to, jak w każdej piramidzie daje tylko chwilowy oddech programowi... Zobowiązania bowiem rosną szybciej niż możliwości ich spłaty...

Tak więc albo panowie dwaj nie przemyśleli tematu albo wręcz przeciwnie. Dokładnie przemyśleli i próbują zrobić jelonków w bambuko...

Użytkownik pepperoniss edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 01:32

• Polon, nunek07 i xavix87 lubią to

Ww. programy działają wg schematu Ponziego. Pieniądze na wypłaty biorą się z wpłat kolejnych wpłacających. Istnieje ryzyko utraty całości wpłaconych doń pieniędzy.

Polon

Polon

Weteran

• Moderatorzy
  • 2473 postów
Poradniki

Mnie jeszcze zaciekawiła jedna wypowiedź Janusa:

Janus Nowak:  
W normalnym crowdfunding ci, którzy tam inwestują dostaną tak zysk 3, 4, 5 lat później. My jesteśmy w branży revenue sharing. Chcemy dzielić się całym zyskiem sprzedaży piwa. 

W 12 dni sprzedano 32 paczki fundatorskie. Jeśli takie tempo zostanie utrzymane do końca zbiórki, to sprzedaż pozostałych paczek zajmie około 3 lata i 4 miesiące.  Oczywiście może być tak, że program będzie bardziej rozpromowany, więcej ludzi będzie zainteresowanych i nieco szybciej te paczki zostaną sprzedane. Niemniej wygląda że zbiórka będzie się ciągnęła długimi miesiącami, o ile nie latami. Niestety skutecznym hamulcem w naganianiu użytkowników może być obowiązkowa weryfikacja opierająca się na wpłacie $5 oraz wysłaniu skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość(dowód osobisty, paszport). Część osób już z tego powodu zrezygnuje. Jak widać, twórcy chcą mieć dokładne dane użytkownika, ale w zamian nie oferują praktycznie nic od siebie w kwestii przedstawienia swojego projektu. Żadnego realnego biznes planu, tylko jakieś nieokreślone wizje, alternatywne tajemne pomysły. W sumie - zero konkretów. Budowa programu opiera się wyłącznie na nic nie wnoszącej gadce i nieudolnych próbach przekonywania. 

A że w programie niekoniecznie dzieje się dobrze, to widać na grupie:

gjpg_qhqphhh.jpg

Ja gdybym się zarejestrował i zobaczył konieczność wpłaty $5 i wysłania skanu dokumentu tożsamości, to bym zostawił ten program i więcej się tam nie logował bo nie mam zwyczaju udostępniać takich danych w tak skrajnie niejasnych przedsięwzięciach.

A stosunek Janusa do polskiego rynku tego typu programów widać. Co ciekawe, nie przeszkadza to jednak w tym, aby tworzyć webinary w języku polskim i naganiać Polaków do przystąpienia, mimo że polski rynek jest...

Bo tu liczy się kasa, nie ważne od kogo, byleby kasa się zgadzała. 

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11806 postów
Poradniki

Dostałem kilka pytań typu, a co jeśli założymy, że browar to tylko legenda. Czy nie warto wejść w program traktując jak w zwykły ponziak.

Przyjmując takie założenia w mojej ocenie nie warto, gdyż program nie rokuje dobrze w mojej prywatnej skali oceniłbym go na 0,5-1/10, bo:

1) beznadziejny dobór legendy,

2) programy w których "liderzy" stają się adminami najczęściej pokazują, że łatwiej jest od programu wymagać by był dobry niż stworzyć dobry program hyipowy wiedząc jak powinien wyglądać,

3) strona naszpikowana linkami affiliacyjnymi, wbrew twierdzeniom adminów, zwykle świadczy o niskobudżetowi i nadmiernej pazerności adminów,

4) zbytnia nachalność in dbałość by user obejrzał reklamy - także...

5) płatna weryfikacja, zupełnie do niczego niepotrzebna wraz z przekazaniem newraligicznych danych, które nie są do niczego adminom potrzebne a posiadają dużą wartość rynkową,

6) polityka prywatności oderwana od praktyki (np. nie ujęcie w niej przekazywania danych wymaganych w ramach weryfikacji),

7) mdła i niemarawa promocja programu, w mojej ocenie nie wróżąca sukcesu - co widać choćby po dotychczasowych efektach.

8) przechodzony już trochę model śp. TrafficMonsoon

9) reputacja adminów.

IMHO, pomysł kompletnie nieprzemyślany. Ani jako biznes piwny ani jako ponziak.

Ja już nawet pomijam niejasne bajanie o wiaderkach, z których w nie wynika co, kiedy i dlaczego do wiaderka do podziału wpłynie i jak będzie dzielone. To akurat domena wszystkich adminów, wszystkich revsahrów. Tam zawsze są wszystkich zyski dzielone na wszystkich przez wiaderka, fundusze, rezerwy. Jak zwał tak zwał... 

Uczestnikom i adminom życzę jednak powodzenia. Byle tylko udało się niektórym zarobić bez polecania w jakimś realnym czasie...

Egoniasty

Egoniasty

Aktywny inwestor

• Premium
  • 162 postów
  • LokalizacjaPolska

Temat zawzięcie komentowany hehe ale to dobrze.Tu też zaglądnąłem i obadamy co to będzie :)

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11806 postów
Poradniki

Jest nowy film na temat piwnego crowdfundingu. 

Teraz już wszystko chyba wygląda jaśniej :)

Heh...

Wychodzi na to, że miesiąc zajęło panom założenie spółki bez kapitału w UK.

Ja bym to zrobił w dzień, dwa... :)

I coś kwota 200.000$ jest dość niespójna z ilością funderskich paczek piwnych...

Kupić browar, z restauracją, z wyposażeniem za 200.000$?

Coś tu śmierdzi na odległość...

A nei wspomniałem o tradycji i recepturach...

A z placu boju...

Po prawie 2 tygodniach sprzedano 35 fundatorskich paczek z piwem...

Gratulacje dla adminów i inwestorowów!

Polon

Polon

Weteran

• Moderatorzy
  • 2473 postów
Poradniki

Teraz wszystko jest już jasne. Że też nie wpadłem na to. Janus to jednak ma głowę do robienia biznesu. Zatrudnił superbohaterów w swoim programie i niemożliwe stało się możliwe dzięki ich nadnaturalnym zdolnościom  :)

Stan ma prawdopodobnie jakąś zdolność związaną z ogniem, a ten drugi - Krzysztof (kto to?) to nie za bardzo wiem jaką ma zdolność, może coś z matematyką albo przewidywaniem przyszłości... 

W każdym razie jeśli wykorzystają swoje nadnaturalne moce w rozwijaniu tego przedsięwzięcia, to może być niezła jazda  :)

fjpg_qhqxwpx.jpg

I coś kwota 200.000$ jest dość niespójna z ilością funderskich paczek piwnych...

Gdzieś na grupie fb czytałem że te około 200 tys ma pójść na zakup browaru, a reszta na ważenie pierwszego piwa, na logistykę, podatki, itp.

Ale my tu tak gadu gadu o founder packach, a co ze zwykłymi paczkami? Zastanowiło mnie, dlaczego twórca programu na filmie z odpowiedziami na pytania tak ochoczo zapewnił, że jak coś nie wypali, to ludziom zwrócą kasę za founder packi.

Pokuszę się o taki scenariusz: Zwykłe paczki się sprzedają i founder packi też się sprzedają. Następnie twórcy ogłaszają że coś poszło nie tak i nie zrealizują przedsięwzięcia, oczywiście pewnie nie z ich winy. I zwracają kasę za founder packi tak jak w prawdziwym crowdfundingu. Za zwykłe paczki kasy nie zwracają, bo jest to traktowane jako zakup produktu - paczki reklamowej. 

Jakie wnioski?

Był crowdfunding? Ano był bo nawet zwrócili kasę jak w prawdziwym crowdfundingu z powodu niezrealizowania projektu.

Sprzedali produkt w postaci zwykłych paczek reklamowych? Ano sprzedali, bo ludzie kupili.

Wszystko się zgadza? Ano zgadza... może oprócz niespełnionych marzeń użytkowników, którzy myśleli że dostaną coś więcej niż paczkę reklam...

Nie oznacza to wcale, że lepiej by było kupić founder packa niż zwykłego packa. Niby kupując founder packa można mieć nadzieję dostać kiedyś tam zwrot 120% lub zwrot kosztów zakupu, o którym zapewniał Stan. Więc pozornie nic się nie ryzykuje. Ale tylko pozornie, bo jak będzie w rzeczywistości, tego nie wiadomo. Natomiast kupując zwykłego packa, praktycznie zwrotu nie ma w razie wtopy, bo to jest traktowane jak zakup produktu. W ich regulaminie o tym pisze. I te zasady nie różnią się od innych tego typu programów. 

Ja generalnie odradzam kupować cokolwiek w tym programie lub uczestniczyć w "zbiórce" w roli fundatora. 

Użytkownik Polon edytował ten post 14 wrzesień 2017 - 23:17

investor2013

investor2013

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 833 postów

Chyba nawet James Valentine nie wierzy w sukces tego piwnego biznesu.Opublikował ostatnio nowe video,w którym złożył samokrytykę i przedstawił plany na przyszłość.W październiku i listopadzie mają wystartować jakieś nowe programy,wstęp za 150$. W grudniu mają zacząć kopać kryptowaluty, koparki są już zakupione.Ma to przynieść 30 000 $ zysku miesięcznie.

O piwnym biznesie James wspomniał ale zbytnio się nad tym tematem nie rozwodził. Dużo więcej czasu poświęcił tym pozostałym projektom. Możliwe, że wspomniał o tym piwie tylko ze względu na Janusa.

Jest pewien niemiecki program do którego można się zapisać tylko przez reflink. Zainteresowanych zapraszam na PRIV.

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11806 postów
Poradniki

Wygląda na to, przynajmniej na razie, że projekt zaliczy spektakularną klapę jako crwodfunding, revshare i zwykła hyipowa piramida, że o o browarnym biznesie nie wspomnę...

Po 17 dniach promowania "biznesu" wyniki dość mizerne. Sprzedano ledwo 37 fundatorskich paczek piwnych... To średnio ledwo nieco ponad 2 dziennie i 0,01233 część zapotrzebowania...

Inna sprawa, że oprócz tego o czym pisałem wcześniej, kompletnie nie jestem pojąć filozofii adminów, którzy miast podchodzić do klienta tak jak to jest powszechnie w zwyczaju już od startu stawiają go w szergu armii pruskiej:

Halt! Tylko gmail.

Halt! Wyłącz adblocka!

Halt! Tylko jeden biznesmen w każdym domu!

Halt! Bez papierów nie ma biznesu!

Halt! Halt! Hal!

xavix87

xavix87

Doświadczony inwestor

• Premium
  • 410 postów

Jakby nie przestrzegać i jakby nie argumentować, Jelenie zawsze sie znajdą i gołodupce zarobią.

48193397742733121232.png

A Nowak powinien juz dawno siedziec w pudle za mxa

Gardze koloryzującymi naganiaczami

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11806 postów
Poradniki

Swoją drogą to zabawne, że admini dziwą się, że na Hyipforum znalazł się program oparty o schemat Ponziego, oferujący nawet w ramach legendy skrajnie ryzykowną inwestycję...

Pewnie inwestycja w ich piramidę to tak jak zakup obligacji państwowych...

Szkoda, że sami o swoim piwnym "biznesie" nie mają wiele do powiedzenia...

I jakby to była wina forum bądź forumowiczów, że większość projektów tu prezentowanych, w tym wszystkie revshary, po prostu są piramidami...

No cóż... Niektórzy lubią żyć w błogiej nieświadomości niż zmusić trochę komórki mózgowe do działania...

Polon

Polon

Weteran

• Moderatorzy
  • 2473 postów
Poradniki

Po 17 dniach promowania "biznesu" wyniki dość mizerne. Sprzedano ledwo 37 fundatorskich paczek piwnych... To średnio ledwo nieco ponad 2 dziennie i 0,01233 część zapotrzebowania...

I sprzedaż katastrofalnie spada, bo w ostatnich 7 dniach sprzedano 7 paczek fundatorskich, czyli średnio jedną dziennie w tym okresie. Jeśli sprzedaż na takim poziomie się utrzyma do końca, to sprzedaż pozostałych paczek potrwa jeszcze 2961 dni, czyli nieco ponad 8 lat. Nie wiem, czy właściciele tego browaru będą aż tacy cierpliwi aby tyle czasu czekać, nie mówiąc już o użytkownikach, którzy wtopią w to swoją kasę.

Użytkownik Polon edytował ten post 20 wrzesień 2017 - 15:27

Polon

Polon

Weteran

• Moderatorzy
  • 2473 postów
Poradniki

No to jest pewnie tragedia dla twórców tego programu. Kompletny brak zainteresowania paczkami fundatorskimi, co wcale mnie nie dziwi widząc jak ten program jest prowadzony. Widzę że trzeba zaktualizować przewidywany czas potrzebny na dokończenie zbiórki. Otóż w ostatnich 4 dniach sprzedano 1 (słownie: jedną) paczkę fundatorską, co przy takim tempie sprzedaży oznacza, że zbiórka potrwałaby jeszcze trochę ponad 32 lata. Całkowita klapa, brak jakiejkolwiek promocji programu + udawana crowdfundingowa bajka w którą nikt nie wierzy + brak perspektyw na termin zwrotu inwestycji + kupy się to wszystko nie trzyma.

Wg mnie, twórcy powinni zakończyć ten program i zwrócić użytkownikom wpłacone przez nich pieniądze. 

Użytkownik Polon edytował ten post 24 wrzesień 2017 - 20:17

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 11806 postów
Poradniki
Ależ niczego nie muszą zwracać.
W regulaminie wszak napisali, że niczego nie gwarantują a reklam przecież nie zabraniają zamieszczać. Nigdzie też nie napisali, że reklamy nie będą obejrzane w całości przez tych, którzy je zamieścili.
Pamiętaj @Polon, że inwestorzy nie są inwestorami tylko reklamodawcami :)
Zysków nie będzie, więc nie ma więc nie ma co dzielić.
Ups...

Przepraszam... Zagalopowałem się. Nie dzieli się przez zero. Ale zero jest podzielne przez dowolną liczkę...
Więc zgodnie z Regulaminem mogą dzielić zerowy zysk...

Polon

Polon

Weteran

• Moderatorzy
  • 2473 postów
Poradniki

O ile jestem w stanie zrozumieć, że nie zwrócą pieniędzy za zakupienie zwykłych paczek, bo to było traktowane jako produkt w postaci paczki reklamowej,  to już wg mnie sytuacja z paczkami fundatorskimi jest inna. Tutaj było to kreowane jako crowdfunding. Perspektywy dokończenia zbiórki są właściwie nierealne i w prawdziwym crowdfundingu nastąpiłby zwrot wpłaconych pieniędzy. Ale tutaj nawet nie określono ram czasowych trwania zbiórki, więc mogą to ciągnąć w nieskończoność.

Ba, tutaj nawet w regulaminie programu ani raz nie pada słowo "crowdfunding", a słowo "beer" w odniesieniu do piwa pada tylko raz i to w kontekście zagrożeń spożywania alkoholu. Więc program, którego fundamentem miało być piwo i zbiórka crowdfundingowa, nie posiada kompletnie żadnych zasad opisujących te kwestie w swoim regulaminie. Dlatego tenże regulamin nie różni się niczym od regulaminów pospolitych hyipowych piramid. I ten program też jest taką piramidą.

Natomiast jeden z twórców programu - Stan Suchy w filmie z pytaniami jasno zadeklarował, że w przypadku niepowodzenia lub zmiany planów zaoferuje fundatorom alternatywę lub zwrot pieniędzy. I ja w zasadzie na tym bazuję w kwestii zwrotu pieniędzy. Oczywiście tutaj mogą występować różnice jeśli chodzi o ocenę, czy program już można zaliczyć do nieudanych, czy jeszcze nie. Twórcy pewnie będą stać na stanowisku, że jeszcze wszystko przed nimi, a zniecierpliwieni fundatorzy, że nic z tego już nie będzie. Niemniej wcześniej czy później zwroty za paczki fundatorskie powinny nastąpić na podstawie deklaracji twórcy programu. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.