Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Nurtujące pytanie o rynek forex

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

makao

makao

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaEverywhere
Ze względu że jestem laikiem moje pytanie dla doświadczonych "graczy" na rynku forex może okazać się trochę naiwne.

W czym tkwi trudność gry na forexie, przecież każda waluta ma jakoś tam wartość rzeczywistą np moim zdaniem dla USD to widełki między 3.1-3.2 a jak wiadomo rynek forex to parabola więc zawsze wraca do pewnych kursów ale do czego zmierzam:
Kupujemy np za 10 tys zł  USD po kursie 3.1 i czekamy na wzrost  o 10 groszy który na pewno nastąpi w jakimś czasie i mamy już zysk.

I jeszcze trafią się takie aspekty jak np sytuacja obecna, czyli ponowne wybieranie rzadu w Grecji, co już każdy wiedział że z racji tego złotówka wobec innych walut będzie się osłabiała.

Czekam na odpowiedz od doświadczonych inwestorów, pozdrawiam :)

Elise36

Elise36

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów
Doświadczona specjalnie nie jestem, ale dużo więcej nauczyłam się w praktyce niż w teorii.
Proponuję założenie konta demo i próbę gry według tego pomysłu. Szybko zrozumiesz dlaczego to nie działa.

Pe_Pe

Pe_Pe

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 98 postów
Marcin

Dobrze że zadałeś te pytanie bo ja szczerze mówiąc też się zastanawiam i myślę tak jak TY
ale być może są jakieś interwały czasowe w których dana transakcja musi być zrealizowana

Elise36

Elise36

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów
Oto wypowiedź Admina z forum Nawigator

Dźwignia finasowa (inaczej lewarowanie) to możliwość kontrolowania pozycji o znacznej wartości mając do dyspozycji małą sumę pieniędzy. Inaczej, jest to relacja pomiędzy kapitałem o stałym oprocentowaniu pożyczonym przez firmę brokerską, a wartością zainwestowanego kapitału (depozytu).

Np. przy dźwigni 50:1 wpłacając w formie kaucji 200 USD możesz otworzyć długą bądź krótką pozycję o wartości 10.000 USD (200 * 50 = 10.000).

Gdyby nie dźwignia, to potrzebowałbyś bardzo dużego kapitału, aby móc coś sensownie zarobić na rynku Forex. To właśnie dzięki wysokim dźwigniom tak dużo osób zaczyna się interesować tym rynkiem, ponieważ przy ryzykowaniu własnych np. 200$ przy dźwigni 100:1 możesz handlować na forexie pozycjami o wartości 20.000$. Gdy dobrze przewidzisz ruch kursu, i kurs zmieni się np. o 3%, po czym Ty zamkniesz pozycję z tym zyskiem 3%, to zarabiasz: 20.000$ * 3% = 600$ i to przy zainwestowanych swoich 200$, czyli po takim ruchu rynku o 3% potrajasz swój początkowy kapitał z 200$ do 600$.

Mam nadzieję, że nie pokompikowałem tego nazbyt i coś z tego można zrozumieć 

UWAGA: Oczywiście, gdy jednak rynek podąży w przeciwnym kierunku, a Ty w porę nie zamkniesz swojej pozycji, to już po ruchu o 1% Twoja strata wyniesie 20.000$ * 1% = 200$. To po prostu oznaczało by, że Twoje początkowe 200$ - 200$ straty = 0 , czyli właśnie straciłeś wszystkie swoje pieniądze 

Jeszcze dwie wypowiedzi raposo z tego samego forum w odpowiedzi na pytanie podobne do Waszego

USD/JPY rok 1982. Kupujesz po 277.40, obecny kurs 88.31. Wróci? Być może. Kiedy? Twoje wnuki mogą tego nie dożyć...  (wypowiedź z 2006 roku)

Myślałem, że właśnie uświadomiłem Ci, że nie zawsze uda się ją przetrzymać? 
Na FX przeważnie wykorzystuje się dźwignię.
Poza tym jest druga sprawa - ryzykujesz cały kapitał (nie chcąc ucinać strat i czekać na odwrót na rynku) oczekując danego zysku - czyli to takie myślenie typu wszystko albo nic. I dodatkowo - czekasz 5 lat aż kurs się odwróci i zarabiasz na tym 5%, tymczasem na lokacie bez ryzyka miałbyś dużo więcej.
M.in. dlatego Twoje rozumowanie jest błędne.

hyjack

hyjack

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 895 postów
Rynek forex jest największym na świecie rynkiem, z dziennym obrotem przekraczającym 4,5 mld $ .
Nie jest tak łatwo, aby założyć sobie jakiekolwiek widełki ( jak napisał Marcin ) i wykonując proste spekulacje, zarabiać krocie :(
Dlaczego ? Albowiem na kształtowanie się kursów walut mają wpływ następujące (tylko częściowo mierzalne i przewidywalne) czynniki, takie jak:
- międzynarodowa wymiana handlowa ( to jest najprostsze - ale stanowi jedynie kilka procent całości );
- międzynarodowy rynek przejęć i akwizycji (początkowo nikt nic nie wie, dopiero w końcowej fazie ujawniane są istotne informacje);
- ponadnarodowy rynek inwestycyjny;
- wypowiedzi i zachowania polityków (często b. kuriozalne i robiące wiele zamieszania na rynkach);
- wypowiedzi i stanowiska szefów banków centralnych oraz innych ważnych person;
- interwencje Banków Centralnych ( czasami można przewidzieć kierunek potencjalnej interwencji, ale nigdy na pewno);
- sytuacja gospodarcza w państwach - emitentach danych walut;
- ogólnoświatowa sytuacja gospodarcza;
- katastrofy naturalne;
- akty terrorystyczne;
- wojny;
- spekulacje ogromnej rzeszy mniejszych i większych spekulantów (wliczając w to zarówno inwestorów, inwestujących za pomocą różnego rodzaju platform foreksowych, jak i różnego rodzaju instytucje finansowe typu Goldman Sachs czy wreszcie PBoC ). Według różnych szacunków, czynnik ten obecnie odpowiada za nawet 60-80% dynamiki ruchu na Forexie;
- i inne czynniki, które być może mi umknęły.

Jeśli zaś zdamy sobie sprawę, że spekulantami, odpowiadającymi w największym stopniu za ruchy walut na forexie rządzą emocje (strach, panika, chciwość czy euforia), to chyba nie ma nikogo, kto odważyłby się powiedzieć, że panuje nad wszystkimi w/w czynnikami, a w konsekwencji, nie ma nigdy pewności, że założony przez nas scenariusz się spełni na pewno i w 100%.
Moja rekomendacja dla AdClickXpress (=ProfitClicking): Unikaj ! Dlaczego ?
Darmowe konto do archiwizowania danych w bezpiecznej chmurze

investoria

investoria

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów
Tak jak koledzy wyzej napisali - to ze zakaldasz jakis scenariusz nie oznacza ze do czasu az sie spelni twoja pozycja bedzie nadal "na rynku". Maly ruch w druga strone i juz po pozycji. Dlatego zalezy jaka dzwignia i jaki kapital.
Do takich zagran jak w pierwszym poscie wykorzystuje sie opcje na waluty

aus-posen

aus-posen

Inwestor

• Zbanowani
  • 69 postów

Doświadczona specjalnie nie jestem, ale dużo więcej nauczyłam się w praktyce niż w teorii.
Proponuję założenie konta demo i próbę gry według tego pomysłu. Szybko zrozumiesz dlaczego to nie działa.

a wystarczy czy pieniążków, żeby doczekać się tych 10gr wzrostu jak rynek pójdzie w inną stronę?

Woda

Woda

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 32 postów
Zależy jaką dźwignię sobie ustawi. Jeżeli zbyt dużą to konto zostanie automatycznie zamknięte.

wojownik

wojownik

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1075 postów

Ze względu że jestem laikiem moje pytanie dla doświadczonych "graczy" na rynku forex może okazać się trochę naiwne.

W czym tkwi trudność gry na forexie, przecież każda waluta ma jakoś tam wartość rzeczywistą np moim zdaniem dla USD to widełki między 3.1-3.2 a jak wiadomo rynek forex to parabola więc zawsze wraca do pewnych kursów ale do czego zmierzam:
Kupujemy np za 10 tys zł  USD po kursie 3.1 i czekamy na wzrost  o 10 groszy który na pewno nastąpi w jakimś czasie i mamy już zysk.

I jeszcze trafią się takie aspekty jak np sytuacja obecna, czyli ponowne wybieranie rzadu w Grecji, co już każdy wiedział że z racji tego złotówka wobec innych walut będzie się osłabiała.

Czekam na odpowiedz od doświadczonych inwestorów, pozdrawiam :)

Pogrubiłem części Twojej wypowiedzi, które nie są prawdą.
Mam właśnie przed sobą wykres USD/PLN czyli dolara do złotówki w czasie od 1 stycznia 1999 roku do dziś.
Zakres wahania? W przybliżeniu od 4,77 w październiku 2000 roku do 2,01 w lipcu 2008. W tym momencie jest 3,3960. Tak więc nawet Twoje widełki 3,1-3,2 nie są prawdą, bo poziom 3,2 został przebity 7 maja i od tamtej pory jest powyżej.
Site Talk - portal społecznościowy, który zarabia. GoldenTowns - baw się i zarabiaj jednocześnie. MarketGlory - kolejna gra pozwalająca na dobrą zabawę i zarobek.

ForexQuality

ForexQuality

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
Rynek forex i handel na nim to wbrew pozorom bardzo trudna a zarazem ciekawa rzecz. Na pierwszy rzut oka widać, że można fajnie zarobić ale to pozory. Tak jak osoby wcześniej pisały złe zarządzanie kapitałem i brak wiedzy doprowadzi do klęski.
Na dobrą sprawę przygoda z kontem demo powinna trwać jak najkrócej. Żadne demo nie nauczy emocji. A to największy problem graczy forex, a także brak planu działania. Stawianie dużych pozycji najczęściej bez SL.

Taki przykład dla osób troszkę znających się na forex.
Czy trudno zarobić w ciągu dnia z 500zł -  10zł.???
Co to  jest 10zł, a no to jest 2%.
Co to jest 2% - ano w miesiąc to 40%.

Po co polować dziennie na duże %?? Ten tok rozumowania zapewnia sukces. Powodzenia

marcino1984

marcino1984

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 223 postów
Forex, można grać na walutach z dźwignią 1:1 zwykły kantor z jak najmniejszm spreadem dwa kanta jedno walutowe drugie PLN iw banku można grać :) ale ten najmniejszy spread jaki znam to 3gr, czyli zeby wyjsc na 0 kurs musi pójść o 3 gr w górę, a na forex to 300pipsów czyli masa poprostu.

Statystyki pokazują ze ci najbardziej i najwiecej zarabiający traderzy operuja na bardzo małych dzigniach rzedu 1:5 a poczatkujący skaczą w dźwignie 1:100 1:200 gdzie przy braku doświadczenia moment wyczyszczą depozyt.

Cóż ale żeby grać 1:1 niestety potrzebne są duże kwoty np zeby zarobić te 100zł trzeba miec te 10tys USD a od kupna kurs złetego musi wzrosnąć o 4gr ( spread+1gr zysku) Wtedy można sobie pozwolić na taka grę. Jest to możliwe ale tez mozna sie zamrozić ze stratą na ładnych pare miesiecy :)

aster67

aster67

Inwestor

• Zbanowani
  • 71 postów

Pamiętaj najważniejszą rzecz jaka jest na rynku forex musisz bardzo pilnować nawet na demo % Marginu czyli wcześniej wymienionej w tym temacie pożyczki brokera a kasa w depozycie leży żeby była bezpieczna jak stracisz margin to masz po koncie i zabierają depozyt Twój ... Trzeba o tym pamiętać i nie można dawać dużego lewara przy małej kwocie , i trzeba pamiętać o tym że można wykorzystać hedge i dopłaty do zwiększenia marginu co ma za zadanie bronic konto jak ciagnie market w przeciwnym kierunku do twoich pozycji , hedge pozwala nakłaść przeciwnych żeby przeciwważyć minus co odrabia konto a rezerwa dużo zarabia może być to i 10-15% nawet w jeden dzien przy nie agresywnym trybie. ( Tą metodą tracąc zarabiamy tak czy tak ale mało co kto to rozumie)

Użytkownik aster67 edytował ten post 11 kwiecień 2013 - 19:12

michalszafranski

michalszafranski

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 7 postów

Jeżeli chodzi o stosunek inwestorów do kont Demo. To nie należy popełniać błędu polegającego, na tym że dajemy sobie konto demo z depozytem 1 000 000 $ i w momencie kiedy traciny 2 00 000 $ bagatelizujemy nasz błąd bo to przecież wirtualne pieniądze. Dlatego warto określić depozyt na poziomie 1 000 , 2 000 $ i szanować je jak własne. Realizując fundamentalne założenia strategii.

Crespo

Crespo

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

(...) złe zarządzanie kapitałem i brak wiedzy doprowadzi do klęski.
Na dobrą sprawę przygoda z kontem demo powinna trwać jak najkrócej. Żadne demo nie nauczy emocji. A to największy problem graczy forex, a także brak planu działania. Stawianie dużych pozycji najczęściej bez SL.

Po co polować dziennie na duże %?? Ten tok rozumowania zapewnia sukces. Powodzenia

skoro już tak odświeżamy stary temat   , to użytkownik , który jest autorem w/w cytatu  przegrał pól miliona dolarów w 5 dni , cóż , widocznie zbyt długo grał na koncie demo:] Konto demo , jak słusznie zauważył Michał Szafrański, powinno zawierać wirtualny rachunek na  niewysokie kwoty, po to , aby budować swoją strategie otwierania i zamykania pozycji,dobra strategia + bezwzględne stosowanie się do jej założeń jest najlepszym sposobem na opanowanie emocji, ponieważ na każdy scenariusz musimy mieć odpowiedni plan działania.

Maly20

Maly20

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPolska

SPAM

Użytkownik Robertpl edytował ten post 19 maj 2014 - 22:47

Maly20 otrzymał ostrzeżenie. Powód: Spamowanie

Fred01

Fred01

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 1 postów
  • LokalizacjaKraków

skoro już tak odświeżamy stary temat   , to użytkownik , który jest autorem w/w cytatu  przegrał pól miliona dolarów w 5 dni , cóż , widocznie zbyt długo grał na koncie demo:] Konto demo , jak słusznie zauważył Michał Szafrański, powinno zawierać wirtualny rachunek na  niewysokie kwoty, po to , aby budować swoją strategie otwierania i zamykania pozycji,dobra strategia + bezwzględne stosowanie się do jej założeń jest najlepszym sposobem na opanowanie emocji, ponieważ na każdy scenariusz musimy mieć odpowiedni plan działania.

Z tego wynika, że nie ma co się w to angażować bez doświadczenia.

IronFX

IronFX

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dokłądnie trzeba uzyskac umiejetnosc analizy technicznej aby zarabiac na tym rynku .dlatego polecam szkolenia i testowanie strategii nawet drobniejszymi kwotami na rachunku rzeczywistym

http://x-profit.com/ 25 $ na Start.Bonus bez depozytu

hugoboss17

hugoboss17

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPolska

Wg. mnie inwestowanie wirtualnymi pieniędzmi nie ma sensu bo całkiem inaczej się do tego podchodzi, dużo łatwiej podjąć większe ryzyko gdzie w przypadku prawdziwych pieniędzy by się np tego nie zrobiło, ale to tylko moje skromne zdanie.

• stalmer lubi to

Comparic

Comparic

Aktywny inwestor

• Zbanowani
  • 220 postów

Musimy jednocześnie pamiętać, że na demo "wszystko wychodzi" :)

Nagle kiedy przechodzi na konto rzeczywiste, dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa - rzucanie kłód pod nogi przez brokerów, wycinanie SLi, itd. itp :)

PiotrM

PiotrM

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Zabrania się cytowania bezpośredniego całego posta poprzedzającego. 

a jak się do tego mają roboty które reklamują?

Użytkownik Robertpl edytował ten post 23 wrzesień 2014 - 22:04

PiotrM otrzymał ostrzeżenie. Powód: Cytowanie bezposr. wypowiedzi

Ostatnie wpisy w tym temacie

Zdjęcie

Od: Nurtujące pytanie o rynek forex

przez TRex4eX w TRex4eX, czyli polowanie na Pipsozaury. ;), na 29 styczeń 2017 - 20:22

Źródło: Nurtujące pytanie o rynek forex

Czytaj wpis →

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.