Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

liliontransfer pożyczkoposiadacz
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!
Zdjęcie

Zakrainvest: 10,5% do 13,7% / rok

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

dang3r

dang3r

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 139 postów
Witam
Postanowiłem zalozyć oddzielny temat poniewaz oferta zakrainvest wg mojej opinii znacząco rozni się od tego co oferuje zakra.
Strona: https://www.zakrainvest.pl/
Oferta: Pakiety do 10 tyś zł oprocentowane 10,5% do 13,7% / rok - nie jest to może dużo ale jednak dwa razy tyle co na lokatach.

Info ze strony:
(...)
"Pakiety - co to jest?
Pakiet jest to mikro pożyczka, której Użytkownik Serwisu udziela Wystawcy Pakietu, w wysokości określonej wartością Pakietu, na okres określony jego ważnością.

Kto jest Wystawcą Pakietu?
Wystawcą Pakietu oraz Skryptu Dłużnego potwierdzającego Twoją inwestycję (Dłużnikiem) jest podmiot prawny wskazany w szczegółach Pakietu. W chwili obecnej jedynym Wystawcą Pakietów w serwisie jest Operator Serwisu zakrainvest.pl oraz zakra.pl - Zakra Corp Sp. z o.o.

Dlaczego jest to bezpieczniejsze od pożyczki osobie fizycznej?
W przypadku spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych (tylko te dwa rodzaje firm mogą wystawiać Pakiety w serwisie) o wiele prościej zweryfikować fakt działania firmy i generowania przez nią zysków. W bardzo prosty sposób można również monitorować działalność tych firm na rynku. Innymi słowy, mamy większą pewność komu pożyczyliśmy swoje środki.
(...)"

Jakby to kogos interesowało - zainwestowałem 3.5 tyś zł na 4 miesiące z oprocentowaniem rocznym 11,4 %. Mogę wkleic screena jak to wygląda po zalogowaniu. Jak juz bede mial kase na koncie wkleję potwierdzenie.

Dla przypomnienia:
Jakiś czas temu napisalem e-maila do nich z kilkoma pytaniami a w odpowiedzi dostałem info m. in o tym że:
1. Utrata środków jest możliwa jedynie w sytuacji bankructwa spółki wystawiającej Skrypt. Wystawcą skryptów jest Zakra Corp Sp. z o.o., jednak Zakra to w chwili obecnej Grupa Kapitałowa trzech spółek - dwóch z o.o. i jednej SA w organizacji.
2. Do końca czerwca 2012 Zakra Corp Sp. z o.o. opublikuje dla Inwestorów z serwisu zakrainvest swoje sprawozdanie finansowe. Jest to drugi rok z rzędu (przy działalności od marca 2010) gdzie każda z dwóch spółek z o.o. należących do grupy, wykazuje dochód z działalności operacyjnej.
3. Zakra Corp Sp. z o.o. jest operatorem serwisu zakra.pl, zakramini.pl oraz zpay.pl jednocześnie trwają prace nad systemem e-kantoru. Zakra ma też swój stacjonarny punkt (nie jest więc jedynie firmą internetową) w Warszawie przy Alei Jana Pawła II.

Na temat zakrainvest jest dosc malo opinii w internecie wiec jesli ktos mial juz z tym do czynienia to proszę o komentarz :)
Pozdrawiam

milew

milew

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 67 postów
Z ciekawostek.
Mając zainwestowane środki w zakrainvest mamy możliwość zaciągnięcia pożyczki na portalu zakra dając inwestycje pod zastaw.

milew

milew

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 67 postów
Zakrainvest wprowadziła nowe pakiety hipoteczne 10tyś i 5tyś
Poniżej przykład pakietu na 10tyś

• okres: 36 miesięcy • zysk: 3900 pln
spłata: 1/3 kapitału co 12 miesięcy • wypłata odsetek - do wyboru
Opis:
Pakiety serii A na łączną kwotę 160.000 zł dostępne w kwotach 10.000 zł i 5.000 zł

oprocentowanie: 13% w skali roku (39% za okres 3 lat) co daje faktycznie w kolejnych latach inwestycji:
w pierwszym roku: 13%
w drugim roku: 18%
w trzecim roku: 24%

Zwrot kapitału:
wypłacany w transzach co 12 m-cy (I - 3000 zł, II - 3000 zł, III - 4000 zł)

cel: dofinansowanie zakupu lokalu użytkowego położonego w Warszawie przy ulicy Krochmalnej 57.

Lokal z prawem spółdzielczo-własnościowym, z założoną Księgą Wieczystą, nabywany wraz z wiążącą umową wynajmu lokalu.
Umowa zostanie przepisana na Zakra Corp Sp. z o.o., zgodnie ze strategią rozwoju spółki i poszerzeniem działalności w zakresie PKD 68.20.Z (wynajem i zarządzanie nieruchomościami).

Numer Księgi Wieczystej nieruchomości podany zostanie po zakończeniu transakcji zakupu.

dang3r

dang3r

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 139 postów
Fajna opcja :) Mi za 2 dni kończy się umowa. Na razie odsetki spływają bezproblemowo, zobaczymy co z kapitałem.

Użytkownik dang3r edytował ten post 17 wrzesień 2012 - 17:10

Indinavir

Indinavir

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 8 postów
Tutaj o spłatę kapitału nie potrzeba się martwić. W tym wypadku firma ma solidne podstawy oraz stałe źródło dochodu.

Spłacali regularnie i jeszcze w 2011, nadal płacą. Zwrot kapitału u mnie już 3 razy był bez problmu, ale po upłynięciu wymaganego czasu to my wybieramy wykup pakietu (czyli spieniężenie). Bo można też odnowiź pakiet. Środki są przekazywane w ciągu DWÓCH dni roboczych od daty kiedy wysyła się skrypt do wykupu.
Zarabiają (poza oczywistym zarobkiem portalu SL i inwestycji SL) np. na wydawaniu kart pożyczkowych Maestro.

Jeśli chodzi o pożyczkę "pod aktywa" jakim są skrypty jak pisał milew - to gdyby była potrzeba skorzystania z części pieniedzi trochę taniej może być poprosić Zakre właśnie o kartę Maestro. Bez problemu wydaja dla posiadaczy skryptów, oprocentowanie tej karty pożyczkowej (nie kredytowej) to 22%, RRSO Zakra podaje że jest ok. 28% (ale tutaj zależy jak się spłaca, warto aby każdy sam obliczył). Często wyjdzie taka pożyczka z karty taniej niż próba uzyskania pożyczki przez nowych PB na Zakrze.

Skrypty można też sprzedać - CESJA - przepisać na inną osobę, przez kontakt z zakrą. Gdy ostatnio pytałem to zakra nie pobierała za to opłaty. To jak zysk będzie wtedy wypłacany zależy od skryptu, jeśli na koniec okresu to w całości jest na nowego nabywcę (chyba że się człowiek osobno dogada pod stołem).

Jak pisała Zakra:

Formą przekazania należności z tytułu udzielonej pożyczki, jest cesja praw z posiadanej wierzytelności.
Konieczne jest notarialne potwierdzenie podpisu obecnego posiadacza Skryptu - czyli Pana. Nowy nabywca nie musi potwierdzać notarialnie swojego podpisu. Konieczna jest Pana obecność u notariusza. I to od Pana musimy otrzymać potwierdzenie cesji (pocztą / kurierem). Tak, nowy nabywca Skryptu musi posiadać konto w serwisie zakrainvest - jest to wymóg techniczny aby system mógł poprawnie zarejestrować operacje związane z odsetkami i podatkiem.

Tak się zastanawiałem, że gdyby ktoś miał skrypty i faktycznie potrzebował kasę, to na SL ma duże szanse znaleźć osoby które te skrypty kupią - przy odpowiednim dogadaniu się finansowym. Przypuszczam że koszt takiej cesji mógłby być niższy niż całość opłat związanych z wzięciem pożyczki "pod zastaw skryptu". Ale z pewnością dłużej będzie to trwało.

Użytkownik Indinavir edytował ten post 23 wrzesień 2012 - 15:57

Kbe

Kbe

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 316 postów
dang3r: i jak tam, wszystko OK? jakies uwagi?

Użytkownik Kbe edytował ten post 10 październik 2012 - 11:05

Egzekutor

Egzekutor

Pieniądze ma się po to, aby ich nie mieć

• Boss
  • 1745 postów

Knf dopisał tę firmę do swojej listy:
http://wiadomosci.on...mber-gold/jee1f

Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że "na pierwszy rzut oka oferta wydaje się atrakcyjna. Ale pojawia się pytanie, skąd tak wysokie zyski". Firma tłumaczy, że odsetki pochodzą ze spółek, którym są pożyczane pieniądze ze sprzedaży pakietów. Zakra uprzedza o ryzyku strat, ale podkreśla, że jest ono "stosunkowo umiarkowane

Nie ma więc znaczenia wiarygodność firmy a to jaki zwrot oferuje. Wystarczy, że w opinii urzędnika będzie za wysoki i wlatuje się na listę ostrzeżen. A potem tę opinię weryfikuje prokuratura. Zaczynam więc nie rozumieć, po co wogóle jest KNF? Wystarczy ustawowo zrobić obligatoryjność wpisu, jeżeli podmiot oferuje odsetki powyżej x%. Bo przecież KNF działa jak automat.

Proszę nie kontaktować się poprzez PW w sprawach decyzji moderatorskich. Tego typu wiadomości będą ignorowane.

Skargi i zażalenia na decyzje moderatorów proszę składać w odpowiednim dziale.

Link do regulaminu forum

Chcesz umieszczac reflinki oraz skladać własne oferty? Zapoznaj się z oferowaną subskrypcja konta.

Programy w Money-Monitorze

Pioter

Pioter

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaMokotów

Gdy dostęp do KRS jest on-line, pobieżne sprawdzenie każdej firmy jest proste jak naście kliknięć.
Nie wiem, jakim desperatem trzeba być, by próbować zarobić na skryptach dłużnych wystawianych przez ZAkład KRAwiecki (1.Przedmiot działalnosci przedsiebiorcy 1 14, 13, Z, PRODUKCJA POZOSTAŁEJ ODZIEZY WIERZCHNIEJ), którego kapitał (516 tzł) to niemal wyłącznie aporty. Spółka w dodatku  obowiązkowe sprawozdania w KRS składa z półtorarocznym opóźnieniem.... Operatorem serwisu jest zaś spółka córka bez Zarządu....
Mnie ciekawi co innego - panie krawcowe działają od dwu lat, są na liście  też nie od wczoraj. I czy to jest temat na czołówki wiadomości??? Nie ma ciekawszych tematów???

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)