Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

POZOSTALI
PARTNERZY:

liliontransfer

-

Zakrainvest: 10,5% do 13,7% / rok

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

dang3r

dang3r

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 131 postów
Witam
Postanowiłem zalozyć oddzielny temat poniewaz oferta zakrainvest wg mojej opinii znacząco rozni się od tego co oferuje zakra.
Strona: https://www.zakrainvest.pl/
Oferta: Pakiety do 10 tyś zł oprocentowane 10,5% do 13,7% / rok - nie jest to może dużo ale jednak dwa razy tyle co na lokatach.

Info ze strony:
(...)
"Pakiety - co to jest?
Pakiet jest to mikro pożyczka, której Użytkownik Serwisu udziela Wystawcy Pakietu, w wysokości określonej wartością Pakietu, na okres określony jego ważnością.

Kto jest Wystawcą Pakietu?
Wystawcą Pakietu oraz Skryptu Dłużnego potwierdzającego Twoją inwestycję (Dłużnikiem) jest podmiot prawny wskazany w szczegółach Pakietu. W chwili obecnej jedynym Wystawcą Pakietów w serwisie jest Operator Serwisu zakrainvest.pl oraz zakra.pl - Zakra Corp Sp. z o.o.

Dlaczego jest to bezpieczniejsze od pożyczki osobie fizycznej?
W przypadku spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych (tylko te dwa rodzaje firm mogą wystawiać Pakiety w serwisie) o wiele prościej zweryfikować fakt działania firmy i generowania przez nią zysków. W bardzo prosty sposób można również monitorować działalność tych firm na rynku. Innymi słowy, mamy większą pewność komu pożyczyliśmy swoje środki.
(...)"

Jakby to kogos interesowało - zainwestowałem 3.5 tyś zł na 4 miesiące z oprocentowaniem rocznym 11,4 %. Mogę wkleic screena jak to wygląda po zalogowaniu. Jak juz bede mial kase na koncie wkleję potwierdzenie.

Dla przypomnienia:
Jakiś czas temu napisalem e-maila do nich z kilkoma pytaniami a w odpowiedzi dostałem info m. in o tym że:
1. Utrata środków jest możliwa jedynie w sytuacji bankructwa spółki wystawiającej Skrypt. Wystawcą skryptów jest Zakra Corp Sp. z o.o., jednak Zakra to w chwili obecnej Grupa Kapitałowa trzech spółek - dwóch z o.o. i jednej SA w organizacji.
2. Do końca czerwca 2012 Zakra Corp Sp. z o.o. opublikuje dla Inwestorów z serwisu zakrainvest swoje sprawozdanie finansowe. Jest to drugi rok z rzędu (przy działalności od marca 2010) gdzie każda z dwóch spółek z o.o. należących do grupy, wykazuje dochód z działalności operacyjnej.
3. Zakra Corp Sp. z o.o. jest operatorem serwisu zakra.pl, zakramini.pl oraz zpay.pl jednocześnie trwają prace nad systemem e-kantoru. Zakra ma też swój stacjonarny punkt (nie jest więc jedynie firmą internetową) w Warszawie przy Alei Jana Pawła II.

Na temat zakrainvest jest dosc malo opinii w internecie wiec jesli ktos mial juz z tym do czynienia to proszę o komentarz :)
Pozdrawiam

milew

milew

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 64 postów
Z ciekawostek.
Mając zainwestowane środki w zakrainvest mamy możliwość zaciągnięcia pożyczki na portalu zakra dając inwestycje pod zastaw.

milew

milew

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 64 postów
Zakrainvest wprowadziła nowe pakiety hipoteczne 10tyś i 5tyś
Poniżej przykład pakietu na 10tyś

• okres: 36 miesięcy • zysk: 3900 pln
spłata: 1/3 kapitału co 12 miesięcy • wypłata odsetek - do wyboru
Opis:
Pakiety serii A na łączną kwotę 160.000 zł dostępne w kwotach 10.000 zł i 5.000 zł

oprocentowanie: 13% w skali roku (39% za okres 3 lat) co daje faktycznie w kolejnych latach inwestycji:
w pierwszym roku: 13%
w drugim roku: 18%
w trzecim roku: 24%

Zwrot kapitału:
wypłacany w transzach co 12 m-cy (I - 3000 zł, II - 3000 zł, III - 4000 zł)

cel: dofinansowanie zakupu lokalu użytkowego położonego w Warszawie przy ulicy Krochmalnej 57.

Lokal z prawem spółdzielczo-własnościowym, z założoną Księgą Wieczystą, nabywany wraz z wiążącą umową wynajmu lokalu.
Umowa zostanie przepisana na Zakra Corp Sp. z o.o., zgodnie ze strategią rozwoju spółki i poszerzeniem działalności w zakresie PKD 68.20.Z (wynajem i zarządzanie nieruchomościami).

Numer Księgi Wieczystej nieruchomości podany zostanie po zakończeniu transakcji zakupu.

dang3r

dang3r

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 131 postów
Fajna opcja :) Mi za 2 dni kończy się umowa. Na razie odsetki spływają bezproblemowo, zobaczymy co z kapitałem.

Użytkownik dang3r edytował ten post 17 September 2012 - 05:10 PM

Indinavir

Indinavir

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 8 postów
Tutaj o spłatę kapitału nie potrzeba się martwić. W tym wypadku firma ma solidne podstawy oraz stałe źródło dochodu.

Spłacali regularnie i jeszcze w 2011, nadal płacą. Zwrot kapitału u mnie już 3 razy był bez problmu, ale po upłynięciu wymaganego czasu to my wybieramy wykup pakietu (czyli spieniężenie). Bo można też odnowiź pakiet. Środki są przekazywane w ciągu DWÓCH dni roboczych od daty kiedy wysyła się skrypt do wykupu.
Zarabiają (poza oczywistym zarobkiem portalu SL i inwestycji SL) np. na wydawaniu kart pożyczkowych Maestro.

Jeśli chodzi o pożyczkę "pod aktywa" jakim są skrypty jak pisał milew - to gdyby była potrzeba skorzystania z części pieniedzi trochę taniej może być poprosić Zakre właśnie o kartę Maestro. Bez problemu wydaja dla posiadaczy skryptów, oprocentowanie tej karty pożyczkowej (nie kredytowej) to 22%, RRSO Zakra podaje że jest ok. 28% (ale tutaj zależy jak się spłaca, warto aby każdy sam obliczył). Często wyjdzie taka pożyczka z karty taniej niż próba uzyskania pożyczki przez nowych PB na Zakrze.

Skrypty można też sprzedać - CESJA - przepisać na inną osobę, przez kontakt z zakrą. Gdy ostatnio pytałem to zakra nie pobierała za to opłaty. To jak zysk będzie wtedy wypłacany zależy od skryptu, jeśli na koniec okresu to w całości jest na nowego nabywcę (chyba że się człowiek osobno dogada pod stołem).

Jak pisała Zakra:

Formą przekazania należności z tytułu udzielonej pożyczki, jest cesja praw z posiadanej wierzytelności.
Konieczne jest notarialne potwierdzenie podpisu obecnego posiadacza Skryptu - czyli Pana. Nowy nabywca nie musi potwierdzać notarialnie swojego podpisu. Konieczna jest Pana obecność u notariusza. I to od Pana musimy otrzymać potwierdzenie cesji (pocztą / kurierem). Tak, nowy nabywca Skryptu musi posiadać konto w serwisie zakrainvest - jest to wymóg techniczny aby system mógł poprawnie zarejestrować operacje związane z odsetkami i podatkiem.

Tak się zastanawiałem, że gdyby ktoś miał skrypty i faktycznie potrzebował kasę, to na SL ma duże szanse znaleźć osoby które te skrypty kupią - przy odpowiednim dogadaniu się finansowym. Przypuszczam że koszt takiej cesji mógłby być niższy niż całość opłat związanych z wzięciem pożyczki "pod zastaw skryptu". Ale z pewnością dłużej będzie to trwało.

Użytkownik Indinavir edytował ten post 23 September 2012 - 03:57 PM

Kbe

Kbe

Doświadczony inwestor

• Premium
  • 309 postów
dang3r: i jak tam, wszystko OK? jakies uwagi?

Użytkownik Kbe edytował ten post 10 October 2012 - 11:05 AM

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ hush.com (proszę usunąć spacje)