Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

biznes-host prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

USD/PLN analizy komentarze wykresy spekulacja ...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

fx_master

fx_master

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 32 postów
Coś dla naszej złotóweczki , jeśli tylko edek czyli eur/usd powróci do wzrostów to tak sie powinien usd/pln zachować  O0
www.forexrealtrading.blogspot.com

turboonostrilvision

turboonostrilvision

Uzależniony od inwestowania

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6621 postów
Mocniejsze euro ( wiecej $ za 1 euro ) , slabszy dolar, slabszy dolar kupuje mniej pln. Nie robilem nigdy tej pary.

fx_master

fx_master

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 32 postów
słabszy dolar a złotowka bez zmian to lekki spadek usd/pln , słabszy dolar a złotówka umacnia sie bo np: wszyscy liczą na podniesienie jeszcze stop procentowych = mocniejszy spadek usd/pln
www.forexrealtrading.blogspot.com

kamil80

kamil80

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 37 postów

Mam pytanie do wszystkich foreksiaków o złotówkę, jak myślicie warto obstawiać spadki przez najbliższe kilka miesięcy ? Czytałem że sytuacja wygląda obecnie następująco: 

1. Złotówka spada bo inwestorzy obawiają się zmian (wybory) 

2. Obecnie dostępne sondaże wskazują na sporą przewagę PiSu, a więc można przypuszczać że wygrają. Tymczasem inwestorzy boją się wszelkich zmian politycznych i tego typu zmiany praktycznie zawsze odzwierciedlane są w walucie. Wiadomo również, że zagraniczni inwestorzy podchodzą do rządów tej partii, delikatnie mówiąc, w sposób mocno nieufny. 

3. Dodatkowo przeciekły do polskiej prasy informacje, jakoby Goldman Sachs przygotowywał się do zagrania na zniżkę PLN. Zainteresowanych odsyłam do publikacji która ukazała się 19.10.2015 na portalu money.pl

I tu się pojawia moje pytanie - co o tym sądzicie ? Czy należy się spodziewać jakiegoś poważniejszego osłabienia złotówki na przestrzeni kolejnych 6 miesięcy ? Mam tu na myśli efekt wyborów, w tym najprawdopodobniej zmiany partii rządzącej + informacji o planowanych działaniach Goldman Sachs, który to przykładowo w 2009 już grał na zniżkę PLN, co o tym sądzicie ?  

ImBack

ImBack

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaDoncaster

Nie wiem jak to wyglada na pln bo nigdy na tym nie gralem ,ale generalnie wszyscy czekaja na decyzje fedu w sprawie stop procentowych ,jak fed je podniesie to bedzie sie dzialo na forexie. Inna kwestia ,ze za bardzo nie maja do tego podstaw ,wiec tylko strasza lub obiecuja jak kto woli. Dodam ,ze to bedzie pierwsza podwyzka od chyba 2008 roku i dlatego wszystcy tak na nia czekaj z utesknieniem i niedowierzaniem.

vojtec

vojtec

Aktywny inwestor

• Moderatorzy
  • 275 postów
  • Lokalizacjanieznana

Nie ma przecieków co do planowanych zagrań "dużych graczy", jeżeli taka informacja się pojawia to jest albo wyssana z palca, albo ktoś ze sporym kapitałem szykuje się do zajęcia pozycji i celowo rozpuszcza takie plotki. W każdym bądź razie nie warto takich informacji odbierać wprost - moja opinia o wszelakich pogłoskach wygląda tak: GS chce zająć shorta więc wszystkie płotki robią to samo, pojawia się spory impuls wzrostowy, wycina wszystkich na SL i wtedy dopiero rozpoczynają się spadki, już bez nadgorliwych "inwestorów".

r00ts

r00ts

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1009 postów

@vojtec, skoro jesteśmy w temacie o Usd/Pln i kolega wyżej poruszył kwestię potencjalnego osłabiania się Pln to jaki sens ma Twój przykład z short'em ? Bo jeśli tak to piszesz o dokładnie przeciwnym kierunku ruchu na tej parze walut, co oczywiście jest jak najbardziej możliwe :).

DK

vojtec

vojtec

Aktywny inwestor

• Moderatorzy
  • 275 postów
  • Lokalizacjanieznana

Użyłem tylko przykładu odnosząc się do słów o "planowanym działaniu GS", w swojej wypowiedzi nie brałem pod uwagę stanu faktycznego.

Jeżeli chodzi o główny temat to myślę, że największe wzrosty, przynajmniej chwilowo mamy za sobą - chyba, że cena wyraźnie przebije ~3,97 i nie będzie po tym dużej korekty tworząc w tym miejscu linię wsparcia. Pamiętajmy, że rynek wcześniej kondensuje wszelkie obawy - na USD/PLN mamy silny trend wzrostowy już od dwóch tygodni i jest to właśnie spowodowane zeszłoniedzielnymi wyborami. Punkty wymienione przez @kamil80 są już, moim zdaniem, faktem dokonanym i na ich podstawie należałoby grać dużo wcześniej - teraz już nie warto. Gdybym chciał zagrać na dalszy wzrost to skupiłbym się raczej na silnych fundamentach obserwując bacznie wypowiedzi głównych polityków PiSu/nowych ministrów. 

beler

beler

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaWrocław

Wczorajszy jastrzębi FOMC sugeruje podniesienie stóp w USA już w grudniu, co zresztą było wczoraj widać na wykresach.

Rządy PiS chcą "drukować" kasę (pożyczać od NBP), co sugeruje ewentualną obniżkę stóp u nas jeszcze bardziej.

Same wybory nie mają już większego znaczenia, od maja kiedy wygrał Duda rynek spodziewał się zwycięstwa PiSu - ta wiadomość była już dawno zdyskontowana, a większe ruchy pojawiłyby się tylko gdyby wygrał ktoś inny. Na rynku rządzi przede wszystkim sentyment i to, czego rynek się spodziewa.

Osobiście spodziewałbym się wzrostów na USD/PLN, choć ten opór na 4 PLN pewnie mocno będzie się trzymał, jeśli go przebijemy - następny przystanek to 4.10-4.12 

kamil80

kamil80

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 37 postów

Wczorajszy jastrzębi FOMC sugeruje podniesienie stóp w USA już w grudniu, co zresztą było wczoraj widać na wykresach.

Rządy PiS chcą "drukować" kasę (pożyczać od NBP), co sugeruje ewentualną obniżkę stóp u nas jeszcze bardziej.

Czyli wychodzi jednak na to, że warto grać na spadek PLN względem USD tylko już na podstawie innych danych niż te które przytoczyłem. No właśnie dlatego też w zdecydowanej większości przypadków nie sugeruję się aż tak bardzo analizą fundamentalną, bo lubię wiedzieć co w danym momencie robię no a uroki analizy fundamentalnej są jakie są, tzn. nigdy nie wiadomo czy dane wiadomości z kraju, świata mają "już znaczenie", "jeszcze znaczenie" czy też "są już bez znaczenia". 

r00ts

r00ts

Weteran

• Forumowicz
  • 1009 postów

Kurs usd/pln ewidentnie idzie w kierunku 4 zł. Dzisiaj były opublikowane bardzo dobre dane z amerykańskiego rynku pracy. Analitycy są zdania że grudniowa podwyżka stóp procentowych jest prawie pewna. Przy takim scenariuszu złotówka nadal powinna się osłabiać w stosunku do dolara.

DK

r00ts

r00ts

Weteran

• Forumowicz
  • 1009 postów

Przez 3 dni tego tygodnia mieliśmy pusto pod względem istotnych danych z USA. Kurs Usd/Pln spadł o parę groszy. Jutro natomiast będą publikowane ważne dane z rynku pracy USA oraz wystąpienie Pani Yellen z FED. Przy dobrych danych i jastrzębim wystąpieniu 4 zł za Usd bardzo możliwe.

DK

r00ts

r00ts

Weteran

• Forumowicz
  • 1009 postów

Poziom 4 zł za dolara amerykańskiego złamany i jest najdroższy od 11 lat. Teraz czekamy na grudniową decyzję FED w sprawie podwyżki stóp procentowych.

DK

killer87

killer87

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaTychy

Kiedyś dorabiałem wysyłając pliki na serwisy płacące za ściągnięcia i wrzucałem na różne fora, nie było z tego wielkich pieniędzy ale trochę dolarów by się uzbierało :) Były to czasy gdzie dolar był po trochę ponad 2zł.. gdyby człowiek wiedział to by nie sprzedawał tego wtedy..

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8854 postów
Poradniki

@kamil80: 'Mam pytanie do wszystkich foreksiaków o złotówkę, jak myślicie warto obstawiać spadki przez najbliższe kilka miesięcy ?' - To trochę tak jak byś zapytał, czy w przyszłym roku będzie wojna... ;)

Może będzie, może nie... na świecie cały czas jest gdzieś wojna, ale może też być i u nas. Od wieków nasza dyplomacja kompletnie nie radzi sobie z relacjami tak na Wschodzie jak i na Zachodzie, a duże konflikty zapoczątkowane były pozornie nieznaczącymi epizodami, typu przeleciał 'ruski' myśliwiec nad Turcją (nie nad Turcją?) i go zestrzelili.

Ad rem: To co napisałeś ma sens..., bo to się dzieje. ;)

Na ile w dłuższym terminie sytuacja się utrzyma (pogłębi?), tego nie wiem i chyba nie ma mądrego, który jednoznacznie odpowie.

---

'No właśnie dlatego też w zdecydowanej większości przypadków nie sugeruję się aż tak bardzo analizą fundamentalną, bo lubię wiedzieć co w danym momencie robię no a uroki analizy fundamentalnej są jakie są, tzn. nigdy nie wiadomo czy dane wiadomości z kraju, świata mają "już znaczenie", "jeszcze znaczenie" czy też "są już bez znaczenia".' - Bywa też odwrotnie, tzn. w 'fundamentach' cisza, a na rynku 'zawierucha', np. EURUSD 3. grudnia.

Użytkownik TRex4eX edytował ten post 11 grudzień 2015 - 19:23

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

Crespo

Crespo

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Z fundamentami  jest tak ,ze zazwyczaj rynek  potrafi  przez kilka dni/tygodni  przed publikacja danych makro zdyskontować  ich ewentualny wpływ  niemal już w 90 % zakładanej zmienności, często w tych sytuacjach  inwestorzy zaskoczeni płytkim ruchem i nagłym powrotem  wieszcza o 'przekrętach banksterow  i manipulacjach na rynku forex', otóż  'mali' inwestorzy dowiadują się o danych w momencie ich publikacji , ' wielcy' natomiast  ujawniają  swoja wiedzę o nich   już znacznie wcześniej, owa wiedza jest 'zakodowana' w wykresie - analiza techniczna się kłania. Oczywiście nie zawsze tak jest -  zdarzają się  wyjątki od tej reguły , które potrafią zrujnować  nawet największe instytucje czyt.  Decyzja Banku Szwajcarii ze stycznia br. lub ostatnie posiedzenie ECB. Jesli chcesz wiedziec ,co robia smart money na danym rynku to....zerknij na W1 :)   

• killer87 lubi to

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8854 postów
Poradniki

Zasadniczo, ani Ty ani ja nie 'odkryliśmy Ameryki...' 

Na przykład ostatnia podwyżka stóp % FED, spodziewany był mega ruch na rynku, a skończyło się ledwo 'kichnięciem'.

Przykłady (w obie strony) działania opisywanych zasad można by mnożyć całymi dniami.

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

zarobsam

zarobsam

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 23 postów

Wyjście dołem z formacji trójkąta prostokątnego na USD/PLN zapowiada spadki. Potencjalne zasięgi to 3.85 i 3.80.

Trochę późno na zajęcie pozycji na spadki na giełdzie, ale na forexie można spróbować shortować w przypadku powrotu do 3.94 i testowania oporu.

Na swojej stronie umieściłem wykres z zaznaczonymi oporami jak kogoś to interesuje.

zarobsam

zarobsam

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 23 postów

Poziom 3.85 osiągnięty zgodnie z oczekiwaniami. Dobre dane z USA mogą zatrzymać albo opóźnić spadki, więc moim zdaniem do zamknięcia i można skasować całą pozycję z niezłym zyskiem (35-40% na podanym przeze mnie instrumencie)

r00ts

r00ts

Weteran

• Forumowicz
  • 1009 postów

Rok temu w listopadzie mieliśmy najwyższy w historii kurs i w tym roku zapowiada się identyczna sytuacja. Myślę że, jutro przy dobrych odczytach danych z USA możemy mieć przedsmak przebicia ceny 4,16 PLN za dolara.

DK

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.