Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitor

POZOSTALI
PARTNERZY:

liliontransfer
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Reklama wykupiona do dnia 27 listopada 2014
Zdjęcie

Czy dochody z JBP są legalne?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

stelcon

stelcon

Syntrade Lider

• SuperVIP
  • 785 postów
  • Lokalizacjaopolskie
Jestem ciekaw, czy autor tego bloga poprosił chociaż osobę, która postarała się o tą interpretację i jest jej właścicielem o zgodę na publikację...

PAIDVERTS - HIT - Długoterminowy i wiarygodny. PAYPAL
ANUNTIOMATIC - będzie hitem ? - coś dla klikaczy - BEZ WKŁADU PAYPAL
LOUPRE - świeża firma, fajne produkty, duże możliwości - napisz, będziemy działać wspólnie !

PREISCOIN - START 10 LIPIEC godzina 21.00 - NOWY CYCLER - ZAPISZ SIĘ I PYTAJ O INFO ! TO POCZĄTEK ! PAYPAL

kusmider

kusmider

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaPolen
Tego akurat nie wiem, ale pomijając to, okazuje się, że wiele wątków zawartych w interpretacji było omawianych na forum. Przykładowo wątek o dokładnym momencie, w którym środki pieniężne zarobione w danym programie pozostają postawione do naszej dyspozycji. I wygląda na to, że rację miał jeden z naszych kolegów, który przypuszczał, iż liczy się moment wpłynięcia środków już na procesor płatniczy, a nie dopiero wtedy, gdy środki trafią na konto bankowe w PLN.
Bardzo mnie ciekawiło, jak mam przeliczać "dewizy" na złotówki - okazuje się, że liczy się ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień uzyskania przychodu (czyli na Payzę przychodzą środki w piątek, ale dla celów podatkowych przeliczam walutę wg średniego kursu NBP z czwartku).
Nie przestudiowałem w pełni całego tekstu, ale tak na szybko - nie rzuciła mi się w oczy kwestia, co należałoby zaliczyć do kosztów przychodu. Zgaduję: prowizja zabrana np. przez Payzę, prowizja z programu zarobkowego (np. z PC 8% lub 4%), a może - jak rzucił jeden z komentatorów pod artykułem - abonament za internet? :P

PAIDVERTS - młodszy brat wiarygodnego MTV! || Landofbitcoin - Centrum pozyskiwania darmowej kryptowaluty BTC :)

YOUNITY - inspirujący program lojalnościowy (ok. 500 sklepów partnerskich!)

wojo

wojo

Bywalec

• CIO
  • PipPipPip
  • 49 postów

Zapodaję linka do pewnego blogu:

http://myebiznes.pl/...ch-wedlug-kipu/

Przeczytałem tę interpretację. Interesuję się programami typu hyip, mlm, programami partnerskimi . Ktoś może mi powiedzieć, które z nich podają jednocześnie:
- miejsce zarejestrowania swojej działalności, chodzi o dokładny adres (np. na stronie ProfitClicking nie mogę znaleźć takiej informacji)
- sposób w jaki pieniądze są inwestowane/pracują w programie (np. sprzedaż reklam, materiałów szkoleniowych, gadżetów itd.)

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 3546 postów
MLMy w zasadzie wszystkie. HYIPy w zasadzie żadne albo podają lipne adresy lub adresy w rajach podatkowych typu Belize, Panama... Nie ma to zresztą większego znaczenia...

Kamilson91

Kamilson91

Aktywny inwestor

• Zbanowani
  • 285 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Ale robicie pod góre nie lepsza jest karta payza kanadyjska bezimienna?

marcin82

marcin82

Maniak inwestycyjny

• Moderatorzy
  • 3759 postów
jeśli zarabiasz tu $100, czy nawet $500 i wydajesz to na bieżące zakupy, to może i lepsza

jeśli chcesz wyciągnąć z tego większą kasę i kupić samochód albo mieszkanie lub po prostu zainwestować w jakimś "normalnym" miejscu, to będziesz miał problem...

EMGOLDEX - zarabiaj na złocie w programie partnerskim. Tu nikt nie traci! Zarobisz nawet 7000 lub odzyskasz wkład!

GoldenTowns - zarabiaj grając bez inwestycji! Zbuduj miasto i sprzedawaj wydobyte złoto za prawdziwe pieniądze      

Kamilson91

Kamilson91

Aktywny inwestor

• Zbanowani
  • 285 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Oj nie da rady

W Polsce organizowanie bądź kierowanie systemem sprzedaży lawinowej jest czynem nieuczciwej konkurencji zagrożonym karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Wprowadzenie uczestników piramidy finansowej w błąd co do faktycznego mechanizmu funkcjonowania takiej struktury, w celu skłonienia ich do wniesienia środków finansowych, może wyczerpywać znamiona przestępstwa oszustwa określonego w art. 286 § 1. Kodeksu karnego. Przemilczanie przez organizatora w dokumentacji instrumentu finansowego informacji, które mają istotne znaczenie dla nabywającego wyczerpuje znamiona art. 311 Kodeksu karnego. Karalne jest także samo nielegalne zarządzanie aktywami. Art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi przewiduje możliwość nałożenia grzywny do wysokości 5 milionów złotych, zaś art. 99 ust. 1 i 2. ustawy o ofercie publicznej przewiduje kary finansowe lub pozbawienia wolności. Na podstawie art. 171 ust. 1 ustawy Prawo bankowe karze do 5 milionów złotych lub pozbawienia wolności do lat 3 podlega w Polsce prowadzenie działalności parabankowejpolegającej na udzielaniu kredytów, pożyczek pieniężnych lub obciążaniu ryzykiem tych środków w inny sposób[1].

marcin82

marcin82

Maniak inwestycyjny

• Moderatorzy
  • 3759 postów
ale przecież PC to "nie jest piramida finansowa". zarabiamy tu na reklamach. tak twierdzą autorzy i w to musimy wierzyć. JEŚLI jest inaczej, to wszyscy zostaliśmy wprowadzeni w błąd i jesteśmy w tym nieświadomie.

EMGOLDEX - zarabiaj na złocie w programie partnerskim. Tu nikt nie traci! Zarobisz nawet 7000 lub odzyskasz wkład!

GoldenTowns - zarabiaj grając bez inwestycji! Zbuduj miasto i sprzedawaj wydobyte złoto za prawdziwe pieniądze      

Ivaho

Ivaho

Zarabiam abym mógł spokojnie żyć w ubóstwie

• Partner forum
  • 4208 postów

organizowanie bądź kierowanie

Twierdzisz, ze nasz marcin82 kieruje badz organizuje PC? :)

Mój obecny faworyt: Poker Automatics

pepperoniss

pepperoniss

Strażnik regulaminu

• Moderatorzy
  • 3546 postów
@Kamilson91 Szkoda tylko, że przytoczyłeś w swym poście kilka różnych sytuacji nie mających zupełnie nic wspólnego z JBP/PC a już na pewno z tematem wątku czyli czy dochody z PC są legalne. Do tego twierdzenia te są nie do odpowiada prawdziwe...

Po pierwsze nie jest prawdą, że organizowanie i kierowanie sprzedażą lawinową stanowi przestępstwo. Przestępstwo stanowi tylko organizowanie sprzedaży lawinowej nie spełniających warunków ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji a szczególnie jej art. 17c. System System sprzedaży lawinowej to proponowanie konsumentom nabywania towarów albo usług z obiecywaniem im korzyści materialnych w razie nakłonienia kolejnych osób do dokonania takiej samej transakcji, itd... By była legalna wystarczy spełnić 2 warunki... Ale czy PC podlega w ogóle pod tę definicję?

Jak, że PC nie działa w Polsce całkowicie pominę przytoczone przez Ciebie przepisy o instrumentach finansowych czy też zarządzania aktywami bez odpowiedniej licencji.

Nie jest prawdą też, że w Polsce piramidy finansowe są zakazane. Oszustwo zaś jest wtedy, kiedy wprowadza się kogoś w błąd co do funcjonowania przedsięwzięcia. Jeśli powiesz uczciwie jak działa piramida możesz ją zupełnie legalnie zorganizować nie narażając się na zarzut z art. 286 kk...

Wracając do tematu. W przeważającej większości przypadków dochody jakiejkolwiek piramidy, w tym z PC, będą jak najbardziej legalne o ile nie pochodzą z przestępstwa. Czym innym jednak jest czy dochody te są legalne a czym innym jak je opodatkować...
  • cynus1 lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)