Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

corevps prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Zakup złota

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

MikolajPawlicki

MikolajPawlicki

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto
[usunieto]

Użytkownik Kris edytował ten post 14 grudzień 2013 - 07:24
Kryptoreklama

MikolajPawlicki otrzymał ostrzeżenie. Powód: Inne przewinienie

REKLAMA (do 4.06.2017) | Recenzja Investment Dragons |

MikolajPawlicki

MikolajPawlicki

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Nie jestem w tej firmie Krs tylko mówie ze jest tam najtaniej ( dostęp do najlepszego złota w szwajcari po najtansych cecach + 10% zwrotu z inwestycji na dzien dobry)

Pozdrawiam

Mam zamiar wejsc i kupowac to prawda :)

Użytkownik MikolajPawlicki edytował ten post 19 grudzień 2013 - 13:36

boss3

boss3

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKatowice

a mam pytanie, czy Argor-Heraeus ze Szwajcarii sprzedaje złoto w nieduzych ilościach bez pośredników ? ktos coś wie ?

PS przepraszam za stopkę, ale mam zablokowaną edycję przez długą nieobecność na forum

...

kampo

kampo

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 48 postów

Jak wygląda aktualnie sytuacja w złocie? Przyzna, że nawet w momencie kiedy złoto mialo rekordowo niskie wyceny, nie wpadłem na pomysł, aby na nim zarobić - nie widzę sensu. Nie wiadomo do końca co się dalej będzie działo na rynku, no i jednocześnie ta branża nie jest mi zbyt dobrze znana. Udało się wam w tym roku zarobić jakieś sensowne pieniądze bezpośrednio na złocie?

10tolek

10tolek

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 4 postów

SPAM

Użytkownik Robertpl edytował ten post 19 maj 2014 - 22:53

10tolek otrzymał ostrzeżenie. Powód: Spamowanie

Zlatyslaw

Zlatyslaw

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 1 postów

SPAM

Użytkownik Robertpl edytował ten post 16 grudzień 2014 - 00:32

Zlatyslaw otrzymał ostrzeżenie. Powód: Spamowanie

bufi

bufi

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 579 postów
  • Lokalizacjaszafa twojej dziewczyny

Czy ma ktoś może adres jakiegoś portalu, który rejestrowałby rozwój cen w czasie?

Praktycznie kazdy broker forexowy ma w swojej ofercie narzedzie MT4/MT5 gdzie sobie mozesz sprawdzic ceny metali w ostatnich ~10latach.

Poza tym ostatnio prof. Belka powiedzial: "Rozsądny człowiek kupuje złoto po to, aby sprawić przyjemność swojej żonie"

Długoterminowe, pasywne perełki.

..::RecyClix - polski projekt::...::SportARB ~1.5% dziennie przez 30 dni

MentorBinarny

MentorBinarny

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 5 postów
  • LokalizacjaKraków

Dzisiaj posiadanie złota jest średnio opłacalne, duże wahania ceny. 

fulop

fulop

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 21 postów

Cytowanie bezposrednie całego posta poprzedzającego jest zabronione.

Inwestycja w złoto to inwestycja długoterminowa co za tym idzie zawsze się opłaca :-) Jeśli chcesz inwestować na miesiąc to nie inwestuj w złoto.

Zastanawiam się nad inwestycją w złoty złom (stara biżuteria), pochodzenie legalne (lombard), takie złoto jest dużo tańsze od sztabek, jak myślicie gdzie później taki "złom" najlepiej opchnąć bo jak na razie najlepsza opcja jaka mi przychodzi na myśl to jubiler.

Użytkownik Robertpl edytował ten post 07 styczeń 2015 - 21:24

fulop otrzymał ostrzeżenie. Powód: Cytowanie bezposr. wypowiedzi

cynus1

cynus1

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1633 postów

@fulop,

U jubilera z pewnością nie zarobisz. On potraktuje twoje zakupy jako złom, a cena jaką ci zaoferuje, nie będzie się różnić od tej, za jaką dokonałeś zakupu w lombardzie.  Jeżeli uda ci się (tanio) kupić jakąś sensowną ilość złota, możesz rozważyć przetopienie go na sztabkę o czystości 0.999.

Nawet w Polsce można to zrobić stosunkowo tanio, (choćby tutaj:  https://www.monety-i...ram-p-78.html).

Posiadanie kruszcu w wersji, którą łatwo ogarnąć (w sensie ciężaru i "czystości") przenosi nasze złoto w nieco inny, wyższy wymiar, który powoduje, że mamy w ręce łatwo "spieniężalną" sztabkę, a nie garść niemodnych obrączek i pierścionków z plastikowymi kamieniami.

fixu

fixu

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaLubin - Z. Góra

na tym przetapianiu tez srednio sie wychodzi i w sumie nijak.... bo nawet jak bedziesz skupowal złoto 585  70zł/g  a taniej chyba nikt nie sprzedaje zlomu , to po rafinacji wyjdziesz na to samo jakbys poprostu kupil za to czyste złoto.  Przykład: kupujesz 10g złota 585 = koszt 700 zł,  po rafinacji otrzymujesz 5g 999 złota wartego 700zł (140zł/g). Czyli praktycznie nic nie zarobimy na tym :P chyba ze skupujesz złoto po jakies 50 zł/ g 585

fulop

fulop

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 21 postów

Mam możliwość zakupu w lobardziej nie jako klient tylko od strony pracownika więc często można taniej coś wyrwać, ale niestety nie zdaża się to aż tak często, a i ilości marne,

Kris

Kris

Życie jest piękne :)

• SuperVIP
  • 1730 postów
@up: gdybym był Twoim pracodawcą, to po przeczytaniu takiego postu musiałbyś sobie szukać innej pracy...

innewway

innewway

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 3 postów

Rafinerie sprzedają kruszce dilerom i nie może np. polska mennica kupić metali szl. prosto z rafinerii. Dlatego też kupują u dilerów.

ja polecam firmę Auvesta , jest to diler, który ma najniższe ceny kruszców w Europie tylko renomowanych marek

bufi

bufi

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 579 postów
  • Lokalizacjaszafa twojej dziewczyny

Ale jaki jest sens kupowanie teraz fizycznie złota? Od sierpnia 2011 jak byla ta "mega korekta", tak do tej pory cena spada.

Ceny praktycznie wszystkich surowcow spadaja,  a najwiekszy wplyw na ceny ma ropa i drozejacy dolar.

Mozna co najwyzej sobie poskalpowac na forexie od czsasu do czasu, bo kupowanie go fizycznie mija sie z celem. 

Dopiero jak bedzie wyrazny trend wzrostowy mozna sie ewentualnie pokusic o kupno.

Długoterminowe, pasywne perełki.

..::RecyClix - polski projekt::...::SportARB ~1.5% dziennie przez 30 dni

fulop

fulop

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 21 postów

Trzeba kupować własnie wtedy kiedy cena spada, w końcu pójdzie w górę, ale trzeba pamiętać że to nie jest inwestycja dla kogoś kto chce ulokować oszczędności na krótki okres czasu. Moim zdaniem to raczej taka alternatywa dla beznadziejnych obecnie lokat bankowych.

@up: gdybym był Twoim pracodawcą, to po przeczytaniu takiego postu musiałbyś sobie szukać innej pracy...

Na szczęście nie jesteś i nigdy nie będziesz bo sam nim jestem, a to gdzie i jak mam dojścia to już moja sprawa i w żaden sposób nie dotyczy tematu. Tak więc, nie wiem po co napisałeś ten post skoro nic on nie wnosi.

Burgund

Burgund

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaPoznań

okres czasu

^ ała

Złoto wraca na swoją normalną pozycję, jeżeli spojrzymy na dowolny długoterminowy wykres złota (10-20 lat) i "zetniemy" ostatnią wielką bańkę to osiągniemy ok. 900-1200 USD, czyli prawie stan obecny. w 2015 złoto będzie (oczywiście - moim zdaniem) powoli wracało do łask, powinno się ustabilizować a może nawet zrobić lekki plus. Pewnie spłynie na złoto parę groszy od ludzi zawiedzionych BTC, choć to raczej marginalne kwoty. 

Clixsense [klik] - Sprawdzone PTC. Obecnie siedzę w Social Lending i na GPW   :) 

Selector

Selector

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 5 postów

spam

Użytkownik Polon edytował ten post 18 kwiecień 2015 - 16:51

Selector otrzymał ostrzeżenie. Powód: Spamowanie

magnificent

magnificent

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Ze złotem w tym roku dałbym sobie spokój. Stopy procentowe są rekordowo niskie i najprawdopodobniej tendencja spadku będzie nadal obecna. Co to oznacza w praktyce..?  Nie szukałbym zysku na lokatach... Osobiście poszedłbym w kierunku zielonej waluty, obligacji i giełdy, ale nie polskiej. 

Magnificent - gwarancja wysokiej jakości, estetyki i tempa pracy.

nokinajan

nokinajan

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 7 postów

Złoto to inwestycja na lata, policzyłem różnice pomiędzy sprzedażą i skupem w pewnej mennicy sprzedającej złoto i wyszło mi, że cena musi wzrosnąć o prawie 500zł na uncji aby coś zarobić. Oczywiście jeśli ktoś ma wolne środki i chce je ulokować stosunkowo bezpiecznie to warto.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.