Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

corevps prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Spis lektur dla laika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

asdman

asdman

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 7 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
Witam,
chciałbym się poradzić kogoś zaawansowanego na rynku forex o literaturę którą warto przeczytać, dość obszerną, dokładną i w miarę prostą ;p

REKLAMA (do 4.06.2017) | Recenzja Investment Dragons |

FGS

FGS

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 54 postów
Jest wiele dostępnych książek w tym zakresie.
Jednak uważam że wiedza zawarta tutaj: http://www.forex-naw...kusje/index.php jest bardziej przydatna i wartościowa. Znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie pytania które się będą u Ciebie pojawiać. Wiele wskazówek i opinii pisanych jest przez prawdziwych praktyków rynku forex a nie jest podawane czystą teorią jak to bywa w niejednej książce.

Użytkownik FGS edytował ten post 21 wrzesień 2012 - 23:24

TRex4eX

TRex4eX

Uzależniony od inwestowania

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki
Daj znać na jakim jesteś etapie. Mam co nieco w domowej e-bibliotece w formie e-book'ów.
Mogę ci je "wypożyczyć". ;)

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

colorado

colorado

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 25 postów
  • Lokalizacjaduży pokój
Tak, jak napisał Robert.
Wszystko zależy na jakim jesteś etapie. Jeżeli nie masz absolutnie żadnej wiedzy o rynku i makroekonomii to warto zacząć od książek nie związanych bezpośrednio z forexem (będzie ci znacznie łatwiej zrozumieć niektóre zagadnienia i sytuacje w przyszłości).
Natomiast, jeżeli jesteś na etapie nauki analizy technicznej, no to podstawą podstaw jest "Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów" S.Nisona.
Sporo darmowej wiedzy jest oczywiście w internecie, ale tutaj trzeba bardzo uważać przy selekcji informacji.
forex-nawigator, o którym wspomniał FGS to rzeczywiście chyba najbardziej rozbudowane i warte uwagi forum w polskim internecie.

wilczk

wilczk

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 391 postów
Polecam "Czarodzieje Rynku"
Fajna, lekka, przyjemna pozycja która daje kopa do działania :)

RIPPLN - ZAPRASZAM PO DARMOWE ZAPROSZENIA!

beler

beler

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaWrocław

Ja mogę Ci polecić książki ze złotych myśli, szczególnie Forex 1,2 i 3 jeśli dopiero zaczynasz. http://www.zlotemysl...rex-i-inne.html

Ja zaczynałem od tego i bardzo sobie chwale, jest nawet do ściągnięcia w necie ;)

skuter

skuter

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

a ja polecam"Analiza techniczna rynków finansowych"Johna J.Murphie'goto jest biblia od której trzeba zacząć do ściągninęcia wnecie

andrzejolek74

andrzejolek74

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Wszystko w jednym - Robert Miner "Strategie inwestycyjne o podwyższonym prawdopodobieństwie sukcesu"
Książka jest napisana w przejrzysty sposób, zwłaszcza dla osób lubiacych uczyć się na przykładach, Mnóstwo screenów z wykresami. 
Fajna baza na wypracowanie sobie stylu gry, takiego własnego stylu. Gram w oparciu o Miner'a strategie już od 4 lat - chwalę sobie i polecam!

http://robertminer.pl/ksiazka 

januszk77

januszk77

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

a ja polecam"Analiza techniczna rynków finansowych"Johna J.Murphie'goto jest biblia 

Podpisuje się po tym, jest to niewątpliwie wartościowa książka i bez przysłowiowego lania wody. A oprócz tego:

Na sposób Warrena Buffeta (głównie jeżeli interesuje Cię inwestowanie w papiery wartościowe)

Poziomy diNapolego. Praktyczne zastosowanie analizy Fibonacciego na rynkach inwestycyjnych (każdy rodzaj rynku)

Oraz polecam dużo ale to dużo czytać na temat teorii fall Elliota oraz zapoznanie się przynajmniej z podstawowymi formacjami harmonicznymi, a przede wszystkim o ich praktycznym wykorzystywaniu.  

Użytkownik januszk77 edytował ten post 24 październik 2015 - 16:37

DominikaS

DominikaS

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 29 postów
  • LokalizacjaKraków

Czarodzieje Rynku - ja również polecam, naprawdę jak dla laika przystępnie napisana, myślę że przypadnie Ci do gustu.

TheBigShort

TheBigShort

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPraha

Jesli chcesz zajac sie daytradingiem to  to Analiza Price Action :Trendy  Al'a Brooksa , dostępna w wersji angielskiej  w sieci za free  ,a  w wersji polskiej  tylko  w formie 'fizycznej'    dostepna w wiekszosci  sklepow internetowych.

• beler lubi to

Elmo353

Elmo353

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 6 postów

Ze swojej strony mogę polecić książkę "Zawód - Inwestor giełdowy" dr Alexandra Eldera. Książka przedstawia najważniejsze aspekty inwestowania na rynkach, nie tylko stricte giełdowych - psychologię, strategie i metody zarządzania kapitałem w ciekawy i całkiem przystępny sposób

Jannera

Jannera

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dzięki za info

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Wkkkis

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.