Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Opcje binarne - poradnik


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1
Inwestor25

Inwestor25

  Inwestor

 • Zbanowani
 • 82 postów
 • Lokalizacja3city

*
Popularny

Jednak dalej nie inwestowałem, zostawiłem te 8 wygranych wczoraj i dzisiaj zaczynam kolejną gre. Nie wiem, czy wy też tak macie podczas stawiania na krótszy/dłuższy okres czasu, ale ja po prostu próbuje się wyłączyć od tego. Szczerze to wole się nie denerwować i odciąć się od tych inwestycji. Wyłączam je i robie zupełnie coś innego. Dopiero, gdy nadejdzie czas rozliczenia to zaglądam. Myślę, że to mi bardzo pomaga nie stresować się i panować nad emocjami.


Był czas, że tak właśnie robiłem. Stawiałem na godzinę czy pół godziny i wracałem do pracy. Inwestowałem nawet będąc w pracy. Stawiałem, odkładałem komputer na bok i robiłem swoje, a po zakończeniu czy w wolnej chwili sprawdzałem wynik. Ale takie coś można stosowac gdy chcesz liczyć cały czas na fart. Na początku właśnie na to liczyłem. Jednak jeśli chcesz inwestować chociaż odrobinę bardziej świadomie to warto jednak te wykresy poobserwować w trakcie, przyglądać się zielonej/czerwonej linii na wykresie na żywo, analizować. To pomaga.


Nie bardzo wiem jak Wam zaprezentować moje obserwacje, więc spróbuję to zrobić w punktach. Przede wszystkim dziękuję za miłe powitanie. Mam nadzieję, że moje wypowiedzi Wam pomogą, ale nie traktujcie mnie jak wyroczni. Bić pokłonów nie trzeba :) Obraziłbym się za to. Chciałbym też powiedzieć, że nie będę tu wpadał często, bo mam niewiele czasu. Postaram się zaglądać 2-3 razy w tygodniu.

Prawa autorskie zastrzeżone :D

Prezentuję moje subiektywne odczucia, spostrzeżenia, zasady, które mogą ale nie muszą sprawdzać się u innych osób. Każdy jest indywidualną osobą, kieruje się różnymi, często tylko sobie zrozumiałymi kryteriami, więc nie można tego co napiszę, traktować jako jedyna słuszna droga, która zawsze i wszędzie się sprawdzi.1. DEMO CZY OD RAZU GŁĘBOKA WODA?
Nie korzystałem z konta demo, bo gdy rozpoczynałem swoją działalność na exbino to nie było tam kont demo. Teraz chyba też nie ma. Moim zdaniem gra na demie nijak ma się do tego, jak będzie wyglądała rzeczywista gra. Podczas stawiania naszych, często ciężko zarobionych pieniędzy, działają różne emocje, które mają wpływ na naszą percepcję, na każdy ruch. Możemy mieć obniżony nastrój, być przemęczonym, wkurzonym... i wtedy nasz sposób inwestowania jest inny niż w innym stanie nastroju. Na demie można obserwować wykresy, ale nigdy nie poczuje się tego dreszczyku emocji. Dla mnie demo = strata czasu.

2. WYSOKOŚĆ PIERWSZEGO DEPOZYTU I BONUS
Mówi się, że im więcej wpłacisz, tym więcej możesz zarobić. Działa to w dwie strony - im większy depozyt wpłacisz, tym więcej możesz stracić jeśli przegrasz. Zakładając, że możesz przeznaczyć na grę 500€, optymalnym rozwiązaniem jest podzielić tą kwotę na mniejsze wpłaty, np. 200€, 300€. Jeśli przy pierwszej wpłacie uda Ci się sporo zarobić to nie będziesz musiał wpłacać pozostałej części, bo będziesz mógł obracać tym, co zarobiłeś. A jeśli przegrasz pierwszy depozyt? Masz dwa wyjścia - zrezygnować i zachować 3 stówy albo wpłacić te 3 stówy ale inwestować ostrożniej.

Ja wpłaciłem 200€. Gdy zarobiłem już trochę grosza to zleciłem wypłatę 225€ czyli wysokość depozytu z małym "gratisem". Potem już spokojnie obracałem tylko tym, co zarobiłem. W 11 dni zarobiłem 579,1€

Bonus - na exbino dają bonus, przy 200€ dają 50€, ale trzeba obrócić 30 razy bonusem (30x50) by móc wypłacić ewentualne zarobki na bonusie. Można sobie ten bonus odpuścić, a można wziąć. Ja wziąłem, bo nie wiedziałem że można zrezygnować :P Ale nie żałuję.

3. WYSOKOŚĆ PIERWSZYCH TRANSAKCJI
Minimalna kwota do zainwestowania na exbino to 25€ w zwykłych opcjach. Nie polecam inwestować większych pieniędzy na początku. Moje pierwsze transakcje to właśnie po 25€. Dopiero gdy zarobiłem "drugi depozyt" czyli 200€ to zacząłem stawiać 50€, później 100€, a od 2-3 miesięcy pozwalam sobie na stawianie 200-300€ w jednej transakcji.

4. 60S CZY ZWYKŁE OPCJE BINARNE?
Moim skromnym zdaniem 60s można spróbować, ale dopiero gdy zarobi się trochę pieniędzy. Na 60-tkach można bardzo szybko zarobić (co zaprezentowałem na filmiku na YT), ale można też stracić i to wszystko. Jeśli chcecie wpłacić depozyt i zaczynać od 60s to życzę powodzenia i polecam zastanowić się nad tym skąd potem wziąć kasę na inne inwestycje. Na początku powinny Was interesować tylko zwykłe opcje binarne.

5. OPCJE ONE TOUCH
Tak, to prawda że można zarobić nawet 700% na jednej transakcji. Mi się nie zdarzyło, ale podobno są osoby, którym się to udało. Jednak jest to bardzo trudne, dlatego ja osobiście z tego zrezygnowałem. Teraz tylko raz na jakiś czas testowo coś tam obstawię ale bez większej wiary w powodzenie.

6. DLA KOGO SĄ OPCJE BINARNE?
W sumie od tego należałoby zacząć. Teoretycznie opcje binarne sa dla każdego, bo nie trzeba mieć do tego super wiedzy. Można zarobić opierając się na farcie, na bieżących obserwacjach. Jednak moim zdaniem opcje binarne są dla osób odpowiedzialnych i rozsądnych, które potrafią nad sobą panować, podejmować odpowiedzialne i rozsądne decyzje. Trzeba mieć świadomość, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem i że można wpłacony depozyt szybko stracić. Takie jest ryzyko. Możesz zarabiać, a możesz stracić to co wpłaciłeś. Każdy, kto wpłaca depozyt, musi być świadomy, że nikt mu nie zagwarantuje zysków.

7. LIMITY W INWESTOWANIU
Dobrą strategią jest ustanowienie własnych limitów. Jeśli nie chcemy stracić wszystkiego, wplątać się w pajęczynę pokus gdy zacznie nam świetnie iść, warto założyć sobie: w danym dniu robię max 4 inwestycje lub w danym dniu mogę zagrać za max 100€ (to są przykłady, a nie sztywne liczby). Jeśli okazuje się danego dnia, że nie ma w co zainwestować, to nie róbmy tego na siłę - odpuśćmy. Jeśli danego dnia okazuje się, że fajnych opcji jest 5-6 to... nie, nie rzucajmy się na nie :) Trzymajmy się ustalonych limitów. Wiem, że to trudne, bo sam czasem tak mam, że odpuszczam zasady i inwestuję, ale jeśli wtopię to wtedy pretensje mam do siebie, a nie do losu czy platformy czy kogoś z forum bo zasugerował, że czeka na moją inwestycję.

8. REGULARNE INWESTOWANIE?
Regularność jest dobra w odchudzaniu, chodzeniu do pracy, randkach z dziewczyną... W moim odczuciu regularność w inwestowaniu to prosta droga do uzależnienia. Początkowo inwestowałem codziennie. Wspomniałem już, że inwestowałem nawet, gdy byłem w pracy. Teraz czekam na "złoty strzał" :) Ktoś fajnie to określił :) Mogę na niego czekać dzień, dwa, trzy czy nawet tydzień. Nie robię nic na siłę. Nie stawiam na siłę bo np. nie inwestowałem od 8 dni. Stawiam wtedy, gdy wiem, że warto. Inwestuję od października w sumie (we wrześniu założyłem temat) z różnymi przerwami. Od 1 marca robię sobie "detoks" - miesiąc bez żadnych inwestycji. To trochę jak z alkoholizmem :D, no ale takie są fakty...

9. TRADER'S CHOICE
Zwróćcie uwagę, że na wykresach jest coś takiego jak trader's choice czyli wybór inwestorów. Niektóre źródła podają, że warto na to patrzeć i np. jeśli dla EUR/USD 67% traderów twierdzi, że pójdzie w górę, a 33% twierdzi, że pójdzie w dół to obstawić to, co większość czyli w górę. Początkowo tak robiłem, ale pomyślmy logicznie - miałoby to zastosowanie, gdyby 100% traderów to były osoby o dużej wiedzy, które mają 100% skuteczności. A skoro w tych 100% traderów duża część to amatorzy, fuksiarze, gdzie różnie bywa to ten znacznik jest bezwartościowy. Ludzie mogą inwestować na ślepo, bez żadnych konkretnych argumentów. Jeśli będziemy się kierować tym znacznikiem to tak, jak byśmy szli jak takie barany za stadem na rzeź. Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia.

10. WYBÓR PLATFORMY
Platform jest mnóstwo. Ja wybrałem exbino, bo tej platformy dotyczyła strona, na której dowiedziałem się o opcjach binarnych. Poza tym jest to jedyna polskojęzyczna platforma, a ja nie znam dobrze angielskiego. Znam 2 inne języki, angielski jedynie w stopniu mocno podstawowym. Warto przejrzeć platformy i wybrać taką, która Wam odpowiada. Nie każdy przecież musi wybierać exbino.

11. JEDNA, KILKA SZTUK CZY HAREM?
Jak zarobicie kupę kasy to będziecie mogli mieć harem :P A tak poważnie to chodzi mi o to czy inwestować w jedno aktywo, kilka czy może wszystko jak leci? Na początku inwestowałem jak leci. Jednak dość szybko zorientowałem się, że lepiej wybrać sobie kilka rzeczy, w które będzie się inwestowało, bo można bardziej się nad tym skupić, więcej zauważyć. Ja wybrałem OIL, GOLD, EUR/USD, USD/JPY i kilka innych (zmienia się to, bo np. ostatnio też NASDAQ, CATERPILAR). Ważne by np. w danym dniu skupiać się na kilku, a nie przeglądać wszystko, bo można przegapić dobre okazje na zarobek. Każdy moim zdaniem, powinien sobie wybrać aktywa, na których zarabia, które mu jakoś tam pasują i są dla niego szczęśliwe.

12. ODPOWIEDZIALNE INWESTOWANIE
Spotkałem kilka sloganów i górnolotnych tekstów o odpowiedzialnym inwestowaniu. Z perspektywy czasu stwierdzam, że jest to jednak prawda i warto się nad tym zastanowić. Na forum, na którym założyłem temat o opcjach, proszono mnie bym wrzucał zrzuty ekranu z inwestycji. Ludzie się napalili, myśleli że to super proste i że będą kosić pieniądze. Niestety w wielu przypadkach ludzie stracili swój depozyt. Wiele osób popełniało moim zdaniem klasyczne błędy, jak np. chęć szybkiego odegrania się. To nie jest takie proste, jak się wydaje. Trzeba się dobrze zastanowić czy można sobie pozwolić na ewentualną utratę depozytu. Jeśli myślicie o rozpoczęciu inwestowania i chcecie na to przeznaczyć np. kasę, za którą chcieliście kupić coś niezbędnego czy opłacić czesne czy cokolwiek innego ważnego - odpuśćcie. Lepiej inwestować tylko taką kasę, którą ewentualnie można stracić. Ważne jest także to, by decyzja o rozpoczęciu inwestowania była Waszą własną, przemyślaną decyzją. Dwie osoby miały do mnie pretensje, że straciły część pieniędzy. Czułem się winny, ale po przemyśleniu stwierdziłem, że nie mogę odpowiadać za to, że mam szczęście i że umiem wybrać dobry wykres. Nikogo nie zmuszałem do inwestowania i nikomu nie obiecuję zysków. Każdy musi decydować za siebie.

13. INWESTOR25 I JEGO GRUPA INWESTORÓW
Jeśli myślicie o tym, by w kilka osób zrzucić się i dać mi jakąś kasę na inwestowanie a potem odpalić mi % z zysków to zapomnijcie o tym :) Absolutnie nie chcę na siebie brać odpowiedzialności za czyjeś pieniądze. Kiedyś tak zrobiłem i z długów wyplątałem się niedawno. Dobra passa kiedyś się kończy. Nie wierzę w to, że zawsze będę zarabiać. Gdyby to było możliwe to każdy byłby milionerem. Jeśli mam stracić pieniądze to wolę stracić swoje niż stracić chociażby złotówkę należącą do kogoś innego. Bardzo proszę o uszanowanie tego.

Podrzucanie gotowców - na forum kilka osób liczyło na to, że będę podawać konkretne typy, np. "inwestuję EUR/USD w górę". Nie sprawdziło się i się nie sprawdzi, więc czegoś takiego nawet nie proponujcie. Dlaczego? Inwestuję w różnych godzinach, często o takiej porze jak teraz (1 w nocy). Poza tym zadaniem inwestora jest przewidzieć, czy cena będzie wyższa czy niższa od ceny, która obowiązywała w momencie zainwestowania. Pamiętajcie, że cena się zmienia i że załóżmy: ja inwestuję o 12.09 w EUR/USD że cena idzie w górę (cena wynosi np. 3333333 - cena z kosmosu, tylko dla przykładu). Henio zainwestuje w EUR/USD w górę o 12.11, gdzie cena będzie wynosiła np. 3343333, a cena końcowa wyniesie 333433 - ja zarobię a Henio straci. Musielibyśmy inwestować w dokładnie tym samym momencie, a to jest raczej niemożliwe.

Właśnie dlatego lepiej spróbować pokazać Wam JAK inwestować i jak wybrać wykres niż mówić Wam w co inwestować. Mam nadzieję, że się z tym zgodzicie.


14. GODZINY INWESTOWANIA
No cóż... zależy kto kiedy ma czas. Ja zwykle mam trochę czasu w godzinach późno wieczornych, tak jak teraz. Inwestuję więc między północą a 2/3 rano. Oczywiście zdarzają się inwestycje w ciągu dnia. Z moich obserwacji wynika, że późnym wieczorem jest mniej opcji do wyboru, ale jest też mniej skoków cen więc łatwiej coś "upolować".

15. KIEDY ZAINWESTOWAĆ?
Wybieram opcje, które kończą się za 15-30 minut, w szczególnych przypadkach do 60 minut. Jeśli np. o 12.00 zainwestujesz w coś, co kończy się o 18,00 to można spodziewać się dosłownie wszystkiego. W tym czasie może być milion spadów czy wzrostów ceny. Wolę zainwestować najlepiej w ostatniej chwili, bo wtedy zostaje tylko kilka minut do końca i mniej czasu na zmiany w cenach. Często zastanawiam się dlaczego niektórzy inwestują godzinę czy więcej przed zakończeniem. Przecież wszystko może się wydarzyć... No ale tak jak mówię - każdy jest osobą indywidualną i podejmuje własne decyzje.

16. JAKICH WYKRESÓW UNIKAĆ?
Ja dzielę wykresy na 3 rodzaje: a) pewniaki b) obojnaki c) cudaki - pewnie mają swoje fachowe nazwy :P

Pewniak to wykres, z którego jednoznacznie wynika jakie będzie zakończenie opcji. Albo w górę albo w dół. Jeśli przez większość czasu na wykresie cena idzie w górę (albo w dół) to w taki wykres inwestuję.

Obojnak to wykres, który mniej więcej przez jednakową ilość czasu idzie w górę i w dół, czyli takie falbaneczki - /\/\/\/\/\/ - takich lepiej unikać. Nie wiadomo jak to się zakończy, Wszystko może się wydarzyć. Cena może spaść albo wzrosnąć. Falbaneczka...

Cudak to wykres, w którym linia ceny jest praktycznie taka: ____________________________ z małymi odchyleniami w górę lub dół, ale też w formie falbanki. Gdy linia ceny jest prawie prosta to lepiej to odpuścić, bo wystarczy maleńkie wahnięcie i po zainwestowanej kasie.

Najlepiej byłoby pokazać to na obrazkach z konkretnymi wykresami, ale to mogę zrobić jak rynek będzie otwarty, czyli dopiero w poniedziałek.

Ciąg dalszy - jutro. Idę spać.

Użytkownik Inwestor25 edytował ten post 16 luty 2013 - 01:38

Chcesz zarabiać na opcjach binarnych? ZAŁÓŻ KONTO :) Zarobiłem ponad 48 000 od listopada 2012 :) FILM Jak zarobić 300€ w 15 minut :D


#2
Inwestor25

Inwestor25

  Inwestor

 • Zbanowani
 • 82 postów
 • Lokalizacja3city

*
Popularny

witajcie.
przepraszam, że dopiero dzisiaj zabieram się za pisanie dalszej części moich wypocin na temat opcji binarnych. Mam urlop i trochę wypoczywam, zabalowałem i nie miałem kiedy wejść na forum. Za chwilę dopiszę kilka rzeczy do wcześniejszego posta, a tu wstawiam dzisiejszą transakcję.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
buuu nie umiem edytować poprzedniego posta :( a moim zdaniem dalsza część "przewodnika" powinna być w tamtym poście by zachować porządek. Jeśli pan moderator ma możliwość edytowania postów to bardzo proszę by poniższą treść wyciąć i dokleić do mojego poprzedniego wpisu. Dziękuję

16. JAKICH WYKRESÓW UNIKAĆ?
Ja dzielę wykresy na 3 rodzaje: a) pewniaki b) obojnaki c) cudaki - pewnie mają swoje fachowe nazwy :P

Pewniak to wykres, z którego jednoznacznie wynika jakie będzie zakończenie opcji. Albo w górę albo w dół. Jeśli przez większość czasu na wykresie cena idzie w górę (albo w dół) to w taki wykres inwestuję.

Przykład pewniaka:
Dołączona grafika

Jest to wykres godzinny (19.30-20.30). Wykres jest pewniakiem, ponieważ przez większość czasu cena EUR/JPY szła w górę. Postawiłem, że cena końcowa będzie wyższa i sprawdziło się. Takie wykresy w większości przypadków sprawdzają się i dają zysk. Oczywiście może się zdarzyć, że nawet tzw. pewniak okaże się chybieniem. To tak samo jak z kobietą - myślisz, że możesz być na 100% pewny jej uczuć i przez 10 lat jest wierna, a w najmniej oczekiwanym momencie pozwoli sobie na skok w bok. Nie ma więc wykresów bez ryzyka. Każdy, nawet taki wykres, to jednak ryzyko. Ale właśnie tego typu wykresy ja wybieram.

Obojnak to wykres, który mniej więcej przez jednakową ilość czasu idzie w górę i w dół, czyli takie falbaneczki - /\/\/\/\/\/ - takich lepiej unikać. Nie wiadomo jak to się zakończy, Wszystko może się wydarzyć. Cena może spaść albo wzrosnąć. Falbaneczka...

Przykład obojnaka:
Dołączona grafika

Co w takim przypadku byście obstawili? No właśnie! Ciężko wybrać, bo wykres skacze jak nastrój kobiety przed okresem. Wszystko jest możliwe. Może być wyżej, może być niżej. Trzeba mieć naprawdę sporo szczęścia, by trafić. Takie wykresy lepiej całkiem odpuścić albo wykorzystać w 60s. Ale 60s to loteria. Tu akurat stawiałbym że cena wzrośnie, a po 2-3 transakcjach stawiałbym, że cena spadnie. Spore ryzyko.

Cudak to wykres, w którym linia ceny jest praktycznie taka: ____________________________ z małymi odchyleniami w górę lub dół, ale też w formie falbanki. Gdy linia ceny jest prawie prosta to lepiej to odpuścić, bo wystarczy maleńkie wahnięcie i po zainwestowanej kasie.

Przykład cudaka:
Dołączona grafika

Tu akurat nie ma małej falbaneczki, ale jest zupełnie prosta linia utrzymująca się od 30 minut. Bądź tu człowieku mądry i wróż z fusów czy cena wzrośnie czy spadnie. Opcji "brak zmian" czyli TIE nie ma więc najrozsądniej jest taki wykres odpuścić.


Kilka słów o wykresach, których lepiej unikać, piszą np. tu: http://reallyeasytra...e-przyklady.php

17. WRÓĆMY DO PEWNIAKÓW....
Jeśli myślicie, że pewniaki pojawiają się codziennie to jesteście w błędzie. Takie wykresy pojawiają się rzadko. Trzeba przypilnować, czasem siedzieć nawet pół dnia by wyłapać taki wykres. Ale warto :) Jak znajdzie się taki wykres to można mieć prawie 100% pewności, że wpadnie nam w kieszeń trochę grosza. Gdy znajdę taki wykres jak ten NASDAQ FUTURE to nie mogę się powstrzymać i stawiam. Oczywiście w granicach swoich limitów. Po tym wykresie wyraźnie widać, że cena rośnie od godziny. Prawdopodobieństwo, że nagle spadnie, moim zdaniem (zdaniem laika) jest niewielkie.

Lepiej poczekać na pewniaka i postawić raz, dwa razy w tygodniu czy stawiać na obojnaki i cudaki codziennie licząc, że się uda?

18. WYPŁATA
Po zarobieniu co najmniej tyle, ile wpłaciliście, można wypłacić swój depozyt, całość albo nic nie wypłacać. Ja wypłaciłem wysokość swojego depozytu i obracam już tylko tym, co zarobiłem. Czy warto wypłacać wszystko? Moim zdaniem nie, bo będzie Was kusiło, by znów inwestować, a po co znów zawracać sobie głowę wpłacaniem kasy? Moim zdaniem lepiej zostawić sobie 200-300€ na inwestycje. A jeśli kasa nie jest Wam w danym momencie potrzebna to można zostawić wszystko i obracać tą kaską. Wypłacałem kilka razy i nie było z tym żadnych problemów. Nie sądzę by platforma, na której inwestuję, miała się nagle zwinąć. Mają dobre opinie, coraz więcej o nich informacji.

19. JEDNA CZY KILKA PLATFORM?
Zastanawiałem się nad tym, by próbować na innych platformach. Miałem nawet założone konto na anglojęzycznej platformie, ale pomyślałem - po co? źle Ci tutaj? na razie zarabiasz więc po co rozdrabniać się na inne platformy? przecież wykresy są te same, tyle samo można zarobić. Nie wiem czy zmiana platformy może przynieść jakieś korzyści. Na innym forum twierdzą, że zmiana platformy może mieć znaczenie. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie czy to prawda. To chyba jak z kobietami - jednemu pasują blondynki, a innemu brunetki, a jeszcze innemu rude, a przecież każda z nich rodzi dzieci :D

20. DODATKOWA WIEDZA
Pytacie mnie o pdfy, wiedzę itp. Moja wiedza to metody prób i błędów, obserwacje i czerpanie z obserwacji innych osób z forum. Nic poza tym. Może i warto by było poczytać o świecach i innych foreksowych pojęciach, ale obawiam się, że ta wiedza by mnie ograniczała. Szukałbym jakichś dziwnych zasad i prawideł foreksowych zamiast ufać temu, co sam widzę. To tak jak ze stawianiem hipotezy w badaniach do pracy magisterskiej - stawiasz hipotezę i ograniczasz się do szukania jej potwierdzenia lub zaprzeczenia, nie widzisz szerzej i możesz przeoczyć mnóstwo ważnych aspektów. Posiadanie wiedzy o rynku walutowym mogłoby przynieść odwrotny skutek do zamierzonego - mógłbym zacząć przegrywać. Dlatego nie szukam na razie tej wiedzy. Jak szczęście mnie opuści to może wtedy zacznę szukać wiedzy :) Głupie, prawda? Ale w tym szaleństwie jest jakaś metoda :)


Nie jestem specjalistą. Nie jestem alfą i omegą. Wszystko co robię opiera się o metodę prób i obłędów i obserwacje. Trochę jak dziecko we mgle działam, po omacku, bez wiedzy, ale mam szczęście i wychodzi. Są potknięcia ale na szczęście więcej jest tych udanych inwestycji. Cenię ludzi, takich jak gervazy, czyli ludzi, którzy potrafią coś wyjaśnić, poprzeć wiedzą. W szkole na fizyce doświadczenia robiłem z obserwacji, wychodziło, a gdy pani fizyczka pytała o uzasadnienie to mówiłem, że po prostu tak jest i odwzorowałem to, co zauważyłem. To jest jakaś metoda.

W sumie tu kończy się to, co mogłem Wam powiedzieć. Nie przychodzi mi już nic do głowy. Jeśli udało mi się Wam jakoś pomóc to bardzo się cieszę, jeśli nie to bardzo przepraszam. Trzymam za Was kciuki i życzę rozwagi, odpowiedzialności, szczęścia i dobrych wyników :)

Użytkownik Inwestor25 edytował ten post 20 luty 2013 - 02:04

Chcesz zarabiać na opcjach binarnych? ZAŁÓŻ KONTO :) Zarobiłem ponad 48 000 od listopada 2012 :) FILM Jak zarobić 300€ w 15 minut :D


#3
Egzekutor

Egzekutor

  Jeśli coś tracisz, nie trać tej lekcji

 • Boss
 • 4730 postów
Poradniki
Pozwolilem sobie wydzielic posty i stworzyc nowy watek :)
forum opis
regulamin forum zasady funkcjonowania forum
subskrypcja poszerzenie możliwości twojego konta
inwestycje opis
prozysk inwestycja w pożyczki. zmniejsz koszt o 1%!
eopcje portal poświęcony inwestycjom w opcje binarne
money-monitor monitor programów inwestycyjnych
hyip (opis ryzyka) opis (indywidualne wsparcie tylko dla osób poleconych)
CryptoSolutions Nowy Fundusz Bezpieczeństwa ($2000)
InvestEllect Program objęty ochroną Funduszu Bezpieczeństwa
Resonance-Capital Projekt o dużym potencjale. Jeest juz hit :) szczegółowa recenzja
BuyTime Czy można kupić czas? I jeszcze na tym zarobić? :)
biznet program oparty o roboty rynku walutowego forex

#4
Inwestor25

Inwestor25

  Inwestor

 • Zbanowani
 • 82 postów
 • Lokalizacja3city
poradnik a ja tam o balowaniu piszę :P hahaha
 • anron lubi to

Chcesz zarabiać na opcjach binarnych? ZAŁÓŻ KONTO :) Zarobiłem ponad 48 000 od listopada 2012 :) FILM Jak zarobić 300€ w 15 minut :D


#5
gervazy

gervazy

  Inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPip
 • 67 postów
 • LokalizacjaRzeszów
Dzięki Adminie, to dobry pomysł.

[syganturka niezgodna z Regulaminem]


#6
Dyzio

Dyzio

  Aktywny inwestor

 • Zbanowani
 • 276 postów
 • LokalizacjaWawa/Krk/Gd/Pń
Naprawdę uważam, że można by ten przewodnik zrobić w pdf-ie i na allegro wrzucić :D tzn Inwestor oczywiście, a nie ktoś inny. Cenne wskazówki, solidne podstawy do budowania swoich obserwacji i wiedzy. Bardzo dziękujemy :)

Zapraszam do tematu: Skuteczne inwestowanie i zarabianie na opcjach binarnych. Zobacz mój dziennik tradera - zarabianie idzie dobrze :D Znajdziecie mnie też na ForumBinarne.pl


#7
TRex4eX

TRex4eX

  Uzależniony od inwestowania

 • SuperVIP
 • 8984 postów
Poradniki
@Inwestor25: przeczytałem z uwagą. Serdeczne dzięki za cenne uwagi. Na razie nie inwestuję, ale coraz bardziej interesuję się tematem.
Ciekawe spostrzeżenia nt. relacji i wyników wiedza vs. doświadczenie.
Myślałem, że aby zacząć niezbędne jest przeczytanie x fachowych pozycji, nt. forexu itp., ale wygląda na to, ze ważniejsze są jasno określone zasady, trzeźwy i bystry umysł oraz konsekwencja.
Przyznam, że "kręci" mnie coraz bardziej wejście na ten rynek. Szczególnie, że mam do zainwestowania pewną kwotę, która myślę, że na początek wystarczy.

 TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 


#8
Dyzio

Dyzio

  Aktywny inwestor

 • Zbanowani
 • 276 postów
 • LokalizacjaWawa/Krk/Gd/Pń
Konsekwencja i odpowiedzialność to chyba podstawy. Co nam z wiedzy gdy będziemy podejmować decyzje bez rozwagi i odpowiedzialności albo będziemy jak chorągiewka na wietrze? Powoli i konsekwentnie do celu :) Jak widać Inwestor25 jest dobrym przykładem tego, że można :)

Zapraszam do tematu: Skuteczne inwestowanie i zarabianie na opcjach binarnych. Zobacz mój dziennik tradera - zarabianie idzie dobrze :D Znajdziecie mnie też na ForumBinarne.pl


#9
longlay1

longlay1

  Zawodowy inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 812 postów
ostatnio również zacząłem obserwować opcje binarne. Kiedyś inwestowałem na forex... hmmm.... kiepsko było, ale widzę że to łatwiejsze. Jak dla mnie to najważniejszą wskazówką z którą się zgadzam w 100% to ta o koncie demo. Bawiłem się na demo i pięknie mi szło. Jednak na żywo to nie to samo. Emocje są nie do opisania. Bardzo trudno się powstrzymać, kiedy zaczynasz przegrywać i zastanawiasz się czy obniżyć granicę stop loss. Zawsze miałem z tym problem i na ogół traciłem przez to większą kasę, licząc na to że nagle rynek zawróci... Ale tutaj na szczęście nie trzeba tego stosować. Wystarczy tylko zdecydować czy góra czy dół, a nie ile ma iść w górę czy w dół. Zimna głowa to podstawa. Tego się nauczyłem. I granice kiedy przestać (nawet jeśli ma się dobrą passę).

Inwestujesz na własne ryzyko, miej świadomość, że możesz stracić zainwestowane środki


#10
Sony

Sony

  Inwestor

 • Zbanowani
 • 57 postów
 • LokalizacjaWrocław
Wielkie brawo za ten poradnik. Solidny kawał wiedzy i opinii. Wiem, że piszesz, że każdy powinien traktować Twoje wypowiedzi jako Twoje subiektywne odczucia, ale dla mnie to Ty jesteś guru. Świetne wyniki, fantastycznie napisane porady dla początkujących i fajne podejście - rzadko spotyka się ludzi, którzy są tak otwarci i sympatyczni.

Nowa siła w zakładach bukmacherskich! eXbino Gaming - odbierz nawet 100€ bonusu powitalnego. Zakłady bukmacherskie i kasyno online!


#11
holybible

holybible

  Nowicjusz

 • Forumowicz
 • PipPip
 • 3 postów
 • LokalizacjaSzczecin

Uwaga na firmę Cedar Finance - oszukują apropos opcji binarnych#12
marcin82

marcin82

  Maniak inwestycyjny

 • Stażysta
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3759 postów

hej,

na wstępie dzięki za niezły poradnik. na pewno się przyda;)

 

chciałbym jednak wdać się w polemikę, co do 2 wykresów, które pokazałeś. na wstępie zaznaczam jednak, że temat opcji binarnych jest dla mnie nowy (może nie sam w sobie, bo znam je już od dawna, ale nigdy nie próbowałem zarabiać w ten sposób). to, co napiszę to raczej moje doświadczenia ze starych czasów kiedy zarabiałem (i traciłem;>) na GPW.

 

do rzeczy:

 

 


Obojnak to wykres, który mniej więcej przez jednakową ilość czasu idzie w górę i w dół, czyli takie falbaneczki - /\/\/\/\/\/ - takich lepiej unikać. Nie wiadomo jak to się zakończy, Wszystko może się wydarzyć. Cena może spaść albo wzrosnąć. Falbaneczka...

Przykład obojnaka:
87dc9b9cee216a4f.jpg

Co w takim przypadku byście obstawili? No właśnie! Ciężko wybrać, bo wykres skacze jak nastrój kobiety przed okresem. Wszystko jest możliwe. Może być wyżej, może być niżej. Trzeba mieć naprawdę sporo szczęścia, by trafić. Takie wykresy lepiej całkiem odpuścić albo wykorzystać w 60s. Ale 60s to loteria. Tu akurat stawiałbym że cena wzrośnie, a po 2-3 transakcjach stawiałbym, że cena spadnie. Spore ryzyko.

 

otóż właśnie: pisałeś, że nie interesują Cię opcje "długoterminowe" (tu za długi termin uważam kilka godzin), a według mnie na tym wykresie widać delikatny trend spadkowy ale długoterminowy. zgadzam się z Tobą, że wchodzenie tu na 30, czy 60minut jest szalenie ryzykowne, ale możnaby się pokusić o przemyślenie wejścia na kilka godzin. jak dla mnie akurat na tym wykresie trend jest zbyt słaby i raczej bym się nie zdecydował, ale chce tu pokazać, że długoterminowe opcje mogą mieć sens i podobne do powyższego wykresy mogą być przydatne

 

Cudak to wykres, w którym linia ceny jest praktycznie taka: ____________________________ z małymi odchyleniami w górę lub dół, ale też w formie falbanki. Gdy linia ceny jest prawie prosta to lepiej to odpuścić, bo wystarczy maleńkie wahnięcie i po zainwestowanej kasie.

Przykład cudaka:
fcbc3b3e98f99610.jpg

Tu akurat nie ma małej falbaneczki, ale jest zupełnie prosta linia utrzymująca się od 30 minut. Bądź tu człowieku mądry i wróż z fusów czy cena wzrośnie czy spadnie. Opcji "brak zmian" czyli TIE nie ma więc najrozsądniej jest taki wykres odpuścić.

 

"cudak" - fajna nazwa;)

 

tutaj rozpiszę się trochę więcej, bo możemy mieć do czynienia z super-pewniakiem! jak wiemy cena waloru to wartość ostatniej transakcji. dowolny walor jest wart dokładnie tyle, za ile ostatnio ktoś go sprzedał, a ktoś inny kupił. to zdanie jest prawdziwe na GPW i na forexie, ale czy na pewno przy opcjach binarnych?  zastanówmy się dlaczego kurs jest stały przez długi czas (bardzo ważne: to, co piszę dotyczy tylko sytuacji gdy kurs jest stały! jeśli są delikatne jak to nazywasz "falbanki", to jest to inny przypadek!) otóż mmay do czynienia z jedną z 2 sytuacjI:

 

1. przez długi czas nie było żadnych transakcji (czyli nie znalazła sie żadna para sprzedający-kupujący, która zgodziła się na tą samą cenę)

2. przez długi czas były zawierane transakcje, ale wszystkie po tej samej cenie

 

zacznę może od pkt. 2: jeśli przez długi czas transakcje zawierane są po tej samej cenie, to najprawdopodobniej oznacza, że jakiś podmiot (a najczęściej kilka podmiotów) rzuciły na rynek sporą ofertę kupna/sprzedaży. załóżmy, że na rynku jest oferta sprzedaży 10.000 walorów po cenie 100zł, tymczasem kupujący składają oferty na 10, 20, może 30 sztuk. dopóki sprzedający nie pozbędzie się całego wolumenu, cena nie pójdzie w górę, bo jego zlecenie będzie ją blokowało! czy może pójść w dół? oczywiście! jeśli kupujący oferują powiedzmy 98zł, a inny trader chce sprzedać nie czekając aż wyczerpie się zlecenie 10.000 sztuk, złoży swoją ofertę poniżej ceny 100zł - najpewnie 99, a może nawet 98zł. w tej sytuacji możemy więc z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że cena spadnie lub zostanie bez zmian. oczywiście analogicznie działa to w drugą stronę (kiedy cena jest blokowana przez dużą ofertę kupna)

 

teraz pkt1, czyli sytuacja, że przez długi czas nie było transakcji, czyli nikt nie zgodził się co do ceny. tu możemy mieć możliwe 3 sytuacje (znów zakładam, że kurs to 100zł):

a) są oferty sprzedaży za 101zł i oferty kupna za 99zł - nie da się przewidzieć, jak zachowa się cena - uciekamy

b) zarówno oferty kupna, jak i sprzedaży są powyżej 100zł. Czy taka sytuacja jest możliwa? oczywiście, że tak. załóżmy, że na rynku były 2 ofert spzredaży: jedna za 100zł, druga za 102zł. trader A wykupił całą ofertę za 100zł (a więc kurs waloru został ustalony na 100zł, a najniższa oferta sprzedaży to 102zł). do gry wchodzi trader B, który chce zakupić walor za 101zł. wciąż nie ma porozumienia cenowego (sprzedaż za 102, kupno za 101), ale widać, że jeśli ktokolwiek popuści, to kurs waloru pójdzie w górę

c) w zasadzie to samo, co B, tylko obydwie oferty poniżej aktualnego kursy

 

na wstępie napisałem, że walor jest warty tyle, za ile ostatnio został zakupiony/sprzedany. tak jest na GPW, tak jest na forexie i na każdej innej giełdzie. ale w opcjach binarnych mamy przeiwdzieć ile będzie warty za chwilę. tego, co wyżej opisałem nie da się wykorzystać na normalnej giełdzie, bo jeśli zlecimy kupno/sprzedaż po danym kursie, to kurs waloru się zmieni i prawdopodobnie nie będzie  już sytuacji, w której obydwie najlepsze oferty (kupna i sprzedaży) będą poniżej lub powyżej kursu. kupując opcje binarne nei wpływamy na kurs waloru i to olbrzymi plus.

 

pozostaje jeszcze kwestia skąd wziąć informacje o ofertach na rynku. z wykresu nie dowiemy się jakie są obecnie najlepsze oferty kupna i sprzedaży (bo wykres pokazuje tak naprawdę dane historycznych transakcji, czyli przeszłość). oferty trzeba pozyskiwać z innych źródeł. na GPW są to dane płatne (choć większość domów maklerskich udostepnia po jednej, a czasem nawet po kilka najlepszych ofert za darmo), na forexie szczerze mówiąc nie wiem, ale jestem niemal pewny, że te dane są dostępne (być może nie za darmo)


EMGOLDEX - zarabiaj na złocie w programie partnerskim. Tu nikt nie traci! Zarobisz nawet 7000 lub odzyskasz wkład!

GoldenTowns - zarabiaj grając bez inwestycji! Zbuduj miasto i sprzedawaj wydobyte złoto za prawdziwe pieniądze      


#13
gervazy

gervazy

  Inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPip
 • 67 postów
 • LokalizacjaRzeszów

@marcin

Piszesz o "arkuszu zleceń". Na forexie jest z nim dużo większy kłopot niż na np na GPW. Ja opuściłem GPW w zamierzchłych czasach gdy arkusze były ogólnie dostępne. Szczerze się dziwie, że teraz tak nie jest. Dowodzi to tylko faktu, że bogaci zrobią wszystko, żeby oskubać biednych. :( Takie czasy, ehh. Na każdej giełdzie informacja to pieniądz, ot i cała prawda. Egalite było dobre w czasie rewolucji francuskiej.

Na forexie do arkuszów zleceń mają dostęp tylko najwięksi gracze i wykorzystują to skubania innych. Mało tego, nie masz tu dostępu nawet do volumenu transakcji.

Są próby udostępnienia tych danych dla ogółu (choćby szczątkowych, rynek jest zdecentralizowany) np Dukascopy Bank. Podobno jest tam dostęp do dosyć "przyzwoitego" arkusza zleceń (oddającego dosyć wiernie prawdziwe warunki na forexie) i volumenu transakcji. Potrzeba tylko otworzyć konto u nich z depozytem 100$. Wydaje się że to bardzo tanio. Nie sprawdzałem choć mam zamiar jak tylko znajdę wolne 100$.


[syganturka niezgodna z Regulaminem]


#14
marcin82

marcin82

  Maniak inwestycyjny

 • Stażysta
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3759 postów

szczerze mówiąc forex nigdy nie przypadł mi za bardzo do gustu, stąd nie mam w tej kwestii dogłębnej wiedzy. nie spodziewałem się jednak, że dostęp do tych danych jest aż tak utrudniony... $100 to faktycznie niewiele, więc jeśli się zdecydujesz, to daj znać...

 

wracając jednak do opcji binarnych - hmm - nie trzeba przecież koniecznie inwestować w waluty. nawet screeny przedstawione przez inwestora pokazują akcje della czy IBM, a są przecież jeszcze surowce. może po prostu skupić się na tych walorach, na których możliwe jest pozyskanie arkusza zleceń? (szczerze mówiąc nie wiedziałem, że tak to się nazywa). Jeśli ktoś z czytających ma jakieś ciekawe strony, gdzie można to znaleźć, to oczywiście czekamy;)


EMGOLDEX - zarabiaj na złocie w programie partnerskim. Tu nikt nie traci! Zarobisz nawet 7000 lub odzyskasz wkład!

GoldenTowns - zarabiaj grając bez inwestycji! Zbuduj miasto i sprzedawaj wydobyte złoto za prawdziwe pieniądze      


#15
turboonostrilvision

turboonostrilvision

  Uzależniony od inwestowania

 • Forumowicz
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6821 postów

Widze ze dyskutujecie o arkuszu zlecen, o ile sie nie myle chodzi o wolumen, ilosc zmieniajacych sie zlecen, w momencie ich zmiany z malej na duza ma sie rzekomo zmieniac kierunek rynku, wiem ze jest takie miejsce gdzie maja takie dane na dax, olej, zloto i eu, jednak w praktyce 'walka' na rynku moze byc tak mocna ze wolumen zmienia sie z minuty na minute i nigdy pewnosci nie ma ze z jednej badz drugiej strony nie pojawi sie wiecej zlecen. Cena za dostep do tego arkusza to $250 na miesiac. Troche to testowalem, jednak w pelni tego nie polubilem, uwazam ze w krotkim okresie czasu ciezko jest w pelni takie dane zrozumiec i bylem swiadkiem jak ludzie tracili dzieki temu pieniadze, pewnie z racji tego iz rekinow na rynku nie brakuje o one porzeraja z ochota wszystko co mniejsze.#16
gervazy

gervazy

  Inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPip
 • 67 postów
 • LokalizacjaRzeszów

@turbo
Mam nadzieję, że nie masz do mnie żalu za to, że kilka tygodni temu potraktowałem Cię dosyć... obcesowo. Miałem chyba zły dzień. Przepraszam.
Arkusz zleceń to nie to samo co volumen transakcji. Arkusz to lista zleceń oczekujących na rynku ( w zasadzie to nawet dwie listy, bid i ask) Jedna to lista "chętnych" do kupna a druga to... no wiadomo.
Na takich listach są wyszczególnione zlecenia kupna i sprzedaży oczekujące na realizację (jeśli składasz np zlecenie kupna to musisz wyszczególnić w tym zleceniu co najmniej dwie wartości tj: cenę po jakiej chcesz kupić i wielkość zakupu np ilość akcji lub lotów na forexie. Można podać więcej warunków) Hmm przecież Ty to wszystko wiesz. Handlujesz przecież na forexie (o ile dobrze pamiętam)
No mniejsza z tym, może komuś się przyda. :) Jeśli cena Twojego zlecenia kupna jest niższa od obecnej to Twoje zlecenie (przynajmniej teoretycznie) wędruje na arkusz zleceń po stronie bid i po akceptacji staje się widoczne na arkuszu. Taki arkusz powinien, moim zdaniem, być dostępny (do wglądu) dla wszystkich uczestników rynku bo zawiera przecież bardzo istotne informacje o tym rynku. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc, że ktoś przez to stracił pieniądze. Wiadomo, że grubasy robią swoje ale np na forexie oni stosują różne zagrywki na arkuszu (nie widziałem go jeszcze co prawda, ale nawet po wykresie to widać. Dziś sobota, więc nie pokarzę Wam tego, ale jeśli ktoś wyrazi zainteresowanie to w poniedziałek mogę zamieścić screeny z wykresu obrazujące o co mi chodzi)
Spodziewam się, że takie zagrywki muszą być dosyć typowe i powtarzające się więc po jakimś czasie można je rozkminić i odpowiednio reagować. Wiem na pewno, że większość zawodowych traderów (o ile nie wszyscy) bardzo dba o dostęp do dobrego arkusza zleceń. Przez obserwację arkusza można znacząco zwiększyć swoje szanse na zarobienie pieniędzy. Jestem o tym całkowicie przekonany.
Volumen transakcji to trochę inna bajka. Jest to wielkość zrealizowanych transakcji w jednostce czasu (nie wielkość zlecenia). Tu także są duże kłopoty z dostępem do takiej informacji. Na większości forów o forexie (nawet zagranicznych) większość uczestników przyjmuje bezkrytycznie za prawdziwą informację że nie ma dostępu do prawdziwych informacji o arkuszu zleceń i volumenie bo rynek jest zdecentralizowany. Co najwyżej można mieć dostęp do arkusza zleceń i volumenu od swojego brokera i jego "dostarczyciela płynności". Jeśli więc masz rachunek u małego brokera to takie dane są praktycznie bezużyteczne. Dla mnie to tylko ściemnianie, żeby uspokoić "bydło" prowadzone na rzeź. (sorry za to porównanie) Ostatnio coś się zmienia na lepsze np konta ECN i wspomniany przeze mnie Dukascopy ale to jest kwestia najwyżej kilku miesięcy wstecz.
Jak wspomniałem wyżej uważam że dostęp do tych danych jest kwestią zasadniczą w grze na forexie czy choćby na opcjach binarnych. Powstały całe metody i strategie oparte np o wielkość volumenu. Cóż nam z tych ogólnie dostępnych metod jeśli nie mamy dostępu do prawdziwych informacji.
Ja zainteresowałem się forexem i opcjami dopiero jakiś miesiąc temu więc wielu rzeczy nie wiem (nie zdążyłem jeszcze się dogrzebać) ale myślę, że obraz forexu, który wyżej zarysowałem jest prawdziwy.

@turbo
Napisz proszę coś więcej na temat tego dostępu za 250$ miesięcznie. Skąd te dane?, jaki broker? To dużo kasy. Trzebaby chyba najpierw zarabiać z 1000$ miesięcznie żeby na to się zdecydować. Jak to w życiu: Dlaczegoś głupi? boś biedny. Dlaczegoś biedny? boś głupi. Muszę przerwać to błędne koło.

@marcin
Nie wiem czemu uczepiłem się tak forexu. Albo raczej jest wiele powodów. Mimo wszystko myślę że forex jest rynkiem najbardziej zbliżonym do ideału. Najbardziej wolnym i prawdziwym rynkiem. Piszesz, że akcje są łatwiejsze do ogarnięcia. Ja mam inne zdanie. Na giełdach akcji panuje jeszcze przekonanie, że kupujesz coś, że akcja jest jakimś mitycznym udziałem w firmie czy coś w tym rodzaju. Moim zadaniem to zwykłe kłamstwo. Dopóki nie kupisz ilości akcji uprawniającej Cię do głosu w zarządzie to kupujesz tak naprawdę NIC, jakiś zapis w komputerze niczym nie różniący się od tego na forexie. Do tego dochodzi wiele różnych trików dostępnych dla spółek giełdowych, różne podziały akcji, łączenia, nowe emisje i inne cuda na patyku często wykorzystywane przez spółki do oskubania swoich własnych akcjonariuszy. Tutaj dopiero trzeba mieć wielki łeb żeby to ogarnąć! A jeśli chodzi o dostęp do informacji to przecież na opcjach binarnych są akcje praktycznie z całego świata. Wskaż mi kto jest w stanie dostarczyć dane z tak wielu giełd. Obawiam się że niema kogoś takiego, nawet za duże pieniądze. Wolę skupić się na parach walutowych. Tu przynajmniej jest mniej kłamstw. To tylko prosta wymiana jednej waluty na drugą. Dochodzi jeszcze kwestia (dla mnie bardzo ważna) narzędzi do analizy wykresu. Do forexu jest ogólnie dostępny standard MT4 dosyć ułomny ale zawsze coś i wielka biblioteka darmowych wskaźników. Jeśli wiesz o co kaman i masz trochę samozaparcia to można znaleźć ciekawe i dobre strategie. Na rynku akcji jest ze 100 programów. Sam wybór programu jest nie lada problemem.
Pozdrawiam i liczę na dyskusję.


Użytkownik gervazy edytował ten post 07 kwiecień 2013 - 00:14

[syganturka niezgodna z Regulaminem]


#17
Dyzio

Dyzio

  Aktywny inwestor

 • Zbanowani
 • 276 postów
 • LokalizacjaWawa/Krk/Gd/Pń

otóż właśnie: pisałeś, że nie interesują Cię opcje "długoterminowe" (tu za długi termin uważam kilka godzin), a według mnie na tym wykresie widać delikatny trend spadkowy ale długoterminowy. zgadzam się z Tobą, że wchodzenie tu na 30, czy 60minut jest szalenie ryzykowne, ale możnaby się pokusić o przemyślenie wejścia na kilka godzin. jak dla mnie akurat na tym wykresie trend jest zbyt słaby i raczej bym się nie zdecydował, ale chce tu pokazać, że długoterminowe opcje mogą mieć sens i podobne do powyższego wykresy mogą być przydatne

 

No właśnie Inwestor mówił że on nie inwestuje długoterminowo, tylko 15-30 minut przed zakończeniem inwestycji i tego się tyczą jego spostrzeżenia. Dobrze, że piszesz że długoterminowo ten wykres może być jednak przydatny i dobry do obstawienia. Każdy ma swoje spostrzeżenia.

 

Ja również mimo wszystko decyduję się na krótkoterminowe inwestycje, maksymalnie 60 minut, ale przeważnie 30 minut. Przez ten czas mogę sobie poobserwować wykres, a np. przez 3-4 godziny wykresu obserwować bym nie mógł. Poza tym chyba mam jednak ciśnienie na szybką kasę :D jak czekam kilka dni na "pewniaka" to wolę obstawić i za 30 minut mieć już wynik, a nie czekać pół dnia czy więcej

 

Co do takich wykresów "falbankowych" to na filmiku o 60s widać, że mogą one być źródłem fajnego zarobku:

 


Użytkownik Dyzio edytował ten post 07 kwiecień 2013 - 14:57

Zapraszam do tematu: Skuteczne inwestowanie i zarabianie na opcjach binarnych. Zobacz mój dziennik tradera - zarabianie idzie dobrze :D Znajdziecie mnie też na ForumBinarne.pl


#18
gervazy

gervazy

  Inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPip
 • 67 postów
 • LokalizacjaRzeszów

Przeczytałem gdzieś bardzo ciekawą sugestię, że każdy "trader" powinien dostosować swoją strategię do swojej osobowości. :) Chodzi mniej więcej o to, że komuś pasuje gra długoterminowa a inny nie jest w stanie "tak długo czekać" To są naturalne cechy ludzi i warto to wziąć pod uwagę w takiej grze.

pozdrawiam


[syganturka niezgodna z Regulaminem]


#19
turboonostrilvision

turboonostrilvision

  Uzależniony od inwestowania

 • Forumowicz
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6821 postów

gervazy jest tak jak piszesz, dla kazdego jest jakas strategia i trzeba sobie swoja ulubiona znalezc, cos co dziala dla innego nie koniecznie zadziala dla Ciebie. Problem w tym ze wyboru wcale nie jest latwo dokonac.

 

Wracajac do Twojego poprzedniego posta, pomylke tam popelnilem, chodzi o $299 na miesiac (chyba) i odbywa sie to na forum typu FB, http://www.eyeunity.com/ znajdziesz to, oni sie tam reklamuja, tu znowu trzeba sie nauczyc interpretacji podanych danych i moze nie dla kazdego bedzie to dzialac tak samo.

A jesli chodzi o dostep do akrusza zlecen to sie z Toba nie zgodze ze profesjonalisci z reguly maja dostep do tego, mialem doczynienia z kilkoma i nigdy o tym mowy nie bylo, nie sadze ze jest to bardzo przydatne z uwagi ze wielcy gracze z reguly nie maja ustawionych pendingow tylko robia kup/sprzedaj teraz i z tad sie biora te duze nagle skoki cenowe ktorych kompletnie nikt sie nie spodziewa.#20
gervazy

gervazy

  Inwestor

 • Forumowicz
 • PipPipPipPip
 • 67 postów
 • LokalizacjaRzeszów

@turboo

Nie upieram się przy swoim zdaniu. Możesz mieć rację. Swoje zdanie opieram na tym że Ci traderzy (o których wiem że odnoszą sukces) wszyscy uważnie obserwują arkusz zleceń ale rzeczywiście wcale nie oznacza to że wszyscy tak robią. Forex jest bardzo złożonym rynkiem. Nakłada sie tutaj bardzo wiele różnych interesów. Nawet motywy dla których różne osoby działają na forexie są bardzo różne. W piątek np załatwili mnie Japończycy. :) Wszedłem krótką gdzieś kolo 19 pod bardzo ważnym (wydawało się) oporem na USDJPY. Nie wiem co mnie podkusiło :) Handel wydawał się pewny. Niestety zaraz po wejściu przypomniałem sobie że słyszałem gdzieś informację że Japończycy wykorzystują zamieszanie w Korei do osłabienia yena. No tak. Piątek wieczorem gdy wszystko na forexie zamiera to przecież idealny moment do takich działań. :) No i przebili opór. :) Muszę się bardziej skupić :)

pozdrawiam


[syganturka niezgodna z Regulaminem]

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowychAdministratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.