Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

biznes-host prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Ryzyko inwestycyjne - hyipy i autosurfy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

Ivaho

Ivaho

Zarabiam abym mógł spokojnie żyć w ubóstwie

• Partner forum
  • 4232 postów
Poradniki
Ryzyko inwestycyjne

Ryzyko inwestycyjne w hyipach i autosurfach to bardzo istotny temat, dlatego poświecam mu oddzielny wątek. Wynika to z tego, że ryzyko to jest bardzo wysokie.

Dołączona grafika

Warto mieć tego świadomość zanim poświecimy własne pieniądze tym formom inwestycji.
Ryzyko to związane jest ze swobodą z jaką tworzy się hyipy/autosurfy. Wystarczy bowiem skrypt/strona www/hosting/domena i juz mozemy dumnie nazwac sie hyipem. Jest to więc spore pole do naduzyc ze strony internetowych oszustow. Nie jest tak, ze te programy, ktore prowadza oszusci wogole nie placa, wprost przeciwnie, placa przez jakis czas, a robia to po to aby zachecic inwestorow do coraz wiekszych inwestycji. Chcą bowiem odzyskac pieniadze wydane na program. Najlepiej inwestowac z podejsciem, ze kazdy program to ponzi, bo wtedy zawsze pozostanie szansa na zysk nawet jesli na ponzi trafimy. A jak trafimy na nie-ponzi, to również nie mamy czym się martwić :) Pozstaje więc praca nad umiejętnością wyszukiwania programów, które płacą długo i uczciwie, oraz kreowanie własnej skutecznej strategii inwestycyjnej.

Strata jest nieodzowną częścią inwestycji w tego typu programy, bowiem mimo dużego doświadczenia, nadal będzie trudno nam odróżnić wypłacalny program od niewypłacalnego, gdyż tak naprawde to znajomość admina jest decydująca, a Ci zazwyczaj są bardzo anonimowi. Stratę więc wpisuje się w ten rodzaj inwestycji, a sztuką jest więcej zarabiać niż tracić.

Świadomość ryzyka to jedno, a drugie to dążenie do jego ograniczenia. Ryzyko inwestycyjne ograniczyć możemy przez stosowanie pewnych zasad, a dodatkowo poprzez dokonywanie własnych analiz, sprawdzanie na bieżąco kondycji programu itp.

Skupmy się na zasadach, postaram się wymienić te najbardziej popularne i skuteczne:

Zasada numer 1: Dywersyfikacja
Nigdy nie inwestuj wszystkich swoich pieniedzy w jeden maly program, bez wzgledu na to jak dobrze wyglada.
Ta zasada ma pomoc w tym aby straty poniesione w jednym programie wyrównywać zyskami osiągniętymi w innej firmie.
Inaczej: "nie wkładaj wszystkich jaj do jednego gniazda"

Zasada numer 2: Nie więcej niż...
Nigdy nie inwestuj więcej niż jesteś w stanie stracić. Jest to zasada, która ma ochronić Cię przed syndromem hazardzisty i zasadą odwetu. Innymi słowy, jeżeli bierzesz pożyczkę na inwestowanie w hyipy albo zaczynasz sprzedawać swoje dobra, aby móc inwestować, to znak, że zabrnąłeś za daleko, i konieczne jest zaprzestanie dalszych inwestycji[/b]

Zasada numer 3:  Unikaj inwestowania w programy o ktorych dowiadujesz sie za pomoca SPAMu
Jesli otrzymasz email z reklamą jakiegoś programu, otworz zaufany monitor, lub popularne forum i sprawdz tam jego status. Jeżeli nie możesz znaleźć żadnych informacji, otwórz nowy wątek na naszym forum, i zapytaj o opinię na temat programu. Pamietaj, NIE KLIKAJ W LINKI W TAKICH MAILACH. To jest powszechna praktyka osób ktore chca Cie oszukac, aby przesyłać Tobie linki do tzw. Phishing stron, których celem jest wyłudzanie poufnych informacji osobistych (np. haseł).

Zasada numer 4: Czym większy % tym większe ryzyko
Maksymalny realny procent, jaki może zaoferować jakikolwiek program inwestycyjny to 2-3% dziennie. Jeżeli więc spotykasz się z programem, który oferuje wyższy procent, to możesz mieć pewność, że masz do czynienia z ponzi (piramidą finansową).
Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że np. na foreksie nie jest możliwe uzyskanie większych zarobków, ale na pewno nie stabilnych. Prędzej czy później każda agresywna strategia foreksowa dająca tak wysoki zysk upadnie. Czy to oznacza, że w programy, które oferują 2-3% lub mniej są bezpieczne? Nie, dlatego, że większa część tych programów podszywa się pod realne fundusze inwestycyjne, a te które naprawdę inwestują nasze pieniążki wcale nie muszą być dochodowe. Prawdziwi traderzy zarabiają bowiem na tyle dużo i stabilnie, że nie muszą otwierać hyipa, czy też zatrudniać się w tego typu programie. Mamy więc często do czynienia z amatorami, albo testerami nowych strategii, oczywiście kosztem hyip-inwestorów.

Zasada numer 5:  Dąż do odsyskania swojego depozytu. Staraj się jak najszybciej go odzyskać. Nie szalej więc z opcją compounding, nie reinwestuj 100% zysku, ale po odzyskaniu depozytu tego typu inwestycje przeprowadzaj tylko na samym proficie. Dzięki temu będziesz czuł się komfortowo, i nie rarazisz się na niepotrzebną nadinwestycję.

Zasada numer 6: Nie bądź biernym inwestorem Nie poprzestawaj na samym złożeniu depozytu, staraj się aktywnie pozyskiwać poleconych do programów, które uważasz za godne zaufania. Załóż stronę www gdzie będziesz pisał o swoich inwestycjach. Wspomagaj wątki o programach dzieląc się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami.

Zasada numer 7: Nie ufaj programom umieszczonym na darmowym serwerze
Jeżeli admina nie stać na płatny hosting, to oznacza, że jest kimś niepoważnym, i nie przejawia zaangażowania we własny projekt. Ponadto ryzykuje szybką blokadą konta na darmowym hostingu.

Zasada numer 8: Miej ograniczone zaufanie
Nie ufaj wszystkim monitorom czy komentarzom na forach. Część monitorów prowadzą sami admini hyipów, a część jest na tyle nieuczciwa, że akceptuje programy które płacą tylko monitorom.

Zasada numer 9: Nie ufaj piratom
Powstało bardzo wiele programów typu hyip, od kiedy skrypt GC (GoldCoders) pojawił się na torrentach czy forach warez. Odtąd bez większego wysiłku można było założyć własny piracki hyip. Jeżeli jakiś program opiera się na skrypcie GC, to tutaj możesz sprawdzić czy ma licencję.

Zasada numer 10: Google - Twój przyjaciej

Jeśli zamierzasz zainwestować w jakiś program, zgogluj go - nazwę programu+scam, i sprawdź w ten sposób, czy ktoś został oszukany przez program.

Zasada numer 11: Jedna opinia - żadna opinia

Nie sugeruj się tylko jedną pozytywną rekomendacją. Zrób własne DD (Due Diligence) i sam oceń, czy chcesz w dany program inwestować, w końcu to o Twoje pieniądze tu chodzi.
  • Raf1369 lubi to
Forum Opis
Regulamin forum Zasady funkcjonowania forum
Subskrypcja Poszerzenie możliwości twojego konta
Inwestycje Opis
ProZysk Inwestycja w pożyczki. Zmniejsz koszt o 1%!
Eopcje Portal poświęcony inwestycjom w opcje binarne
HYIP (opis ryzyka) Opis
MerchantSchares Płaci nieprzerwanie od marca 2014 roku.
Mexeer Hybryda systemu płatności i produktu inwestycyjnego

Gosc_www.skrypty.pro_*

Gosc_www.skrypty.pro_*
  • Gość
Bardzo cenne informacje wielkie dzięki za napisanie tego wszystkiego :D

zeusik1

zeusik1

Aktywny inwestor

• Zbanowani
  • 100 postów
  • LokalizacjaGdansk
Offtopic

To nie jest temat o wszystkim.

carlson

carlson

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 15 postów
nie wiem czy we właściwym miejscu wkleiłam ten post ?
ale pomóżcie ...

moja znajoma weszła w program http://www.amazoninv.com ...
chciała wypłacić pieniądze i dostała na emaila takie info:
"You have requested to withdraw $198.00.
Request IP address is 188.147.28.212."

dlaczego pytają o IP ???
czy to właściwa procedura?

asadi

asadi

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów

nie wiem czy we właściwym miejscu wkleiłam ten post ?
ale pomóżcie ...

chciała wypłacić pieniądze i dostała na emaila takie info:
"You have requested to withdraw $198.00.
Request IP address is 188.147.xxx.xxx."

dlaczego pytają o IP ???
czy to właściwa procedura?

Nie pytają, a informują że z takiego adresu ip została wysłana dyspozycja przelewu. Kwestia bezpieczeństwa.

wojciech630

wojciech630

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 7 postów
  • Lokalizacjaslaskie poland

Nie pytają, a informują że z takiego adresu ip została wysłana dyspozycja przelewu. Kwestia bezpieczeństwa.

mam pytanie co to sa autosurfach prosze o konkat na gg ********

desperado283

desperado283

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 14 postów
Bardzo ciekawy artykuł.
Pomagam w zarabianiu na BannersBroker Zapraszam! gg13447290
http://www.bannersbroker.com/rrr

barios

barios

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 8 postów
Bardzo pomógł mi w zarabianiu. Ciekawe, polecam :)

Kamilson91

Kamilson91

Aktywny inwestor

• Zbanowani
  • 285 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Zasada numer 9 bez sensu , nie ważne kto jaką ma stronę ważne aby strona wypłacała.

nico

nico

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
Z CIO też tak mówili. Jeśli ktoś otwiera HYIP po najniższej możliwej cenie to jaka pewność że się długo utrzyma? LIcencja daje też aktualizacje, czasami krytyczne gdzie wyszła na jaw jakaś luka która umożliwia wyzerowanie konta. Na pirackiej wersji tej aktualizacji nie dostaniesz czyli duże prawdopodobieństwo, że stracisz wszystko.

Kamilson91

Kamilson91

Aktywny inwestor

• Zbanowani
  • 285 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Mówisz tak naprawde o stronie , tak naprawde to pieniądze leżą na stronie procesora , więc kasa nie ma styczności z programem ona chodzi w procesorze a do procesora jest dostęp z innego komputera nie obsługującego strone(jako admin) to dopiero tam jest przekazywana na konto np. u brokera a nastepnie do konta osoby tradującej. Na stronie leży TYLKO informacja kto ile ma i ile komu sie kiedy nalezy na jasnych zasadach . Oczywiście informacja jest tez w postaci backup na innych urządzeniach oraz w wersji drukowanej aby można było przywrócić wrazie usunięcia danych przez hakera . Jak ja wchodziłem z masą ludzi do różnych programów nikt nie patrzył jak strona wygląda tylko chodziło ludziom o zarobienie realnych w miare bezpiecznych zysków.

nico

nico

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
Jak wedługo ciebie odbywają się wypłaty instant? W skrypcie zapisujesz hasło i automatycznie wypłaca. A w jakimś stopniu musisz zintegrować system płatności ze skryptem, inaczej będziesz musiał dodawać ręcznie każdą wpłatę/wypłatę. 150$ to jest żaden koszt przy zakładaniu HYIPa.

Kamilson91

Kamilson91

Aktywny inwestor

• Zbanowani
  • 285 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Tak raz w miesiącu będe w stanie zrobić ludziom wypłate instant którą dostane kilka dni wcześniej od trada , w przyszłości jak bedzie więcej środków wypracowanych wtedy bedzie można z automatyzować strone , wykupić licencje i inne duperele. Nie mam kasy na wydanie na początek . Chce to jak najtańszym kosztem zbudować a w późniejszym czasie jestem w stanie zasponsorować z mojej działki wam inwestorom "piękną , oryginalną , licencjonowaną strone " . Trzeba się liczyć z pieniędzmi i zawsze sie zaczyna od małych kwot a dopiero jak się zarobi rozwija się projekt w tym przypadku stronę.

Janosik

Janosik

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 8 postów
  • LokalizacjaZakopane
SPAM

Użytkownik Robertpl edytował ten post 30 listopad 2012 - 00:59
SPAM

Janosik otrzymał ostrzeżenie. Powód: Spamowanie

piotras10000

piotras10000

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Lokalizacjapolska
Nie wiem czy tutaj mogę napisać ten temat mam problem z jendym hyipem zainwestowałem
$20.00 na 10% dziennie za 9dni kończy mi się termin inwestycji .Dowiedziałem od Admina tej strony
,że mój depozyt nie będzie zwrócony .Czytałem w ich regulaminie ,ale tam nie ma nigdzie napisane
.Czy ktoś z was mial taki problem ???

Ivaho

Ivaho

Zarabiam abym mógł spokojnie żyć w ubóstwie

• Partner forum
  • 4232 postów
Poradniki
Zaloz nowy watek jesli takiego nie ma o danym programie i tam zadaj pytanie.
Forum Opis
Regulamin forum Zasady funkcjonowania forum
Subskrypcja Poszerzenie możliwości twojego konta
Inwestycje Opis
ProZysk Inwestycja w pożyczki. Zmniejsz koszt o 1%!
Eopcje Portal poświęcony inwestycjom w opcje binarne
HYIP (opis ryzyka) Opis
MerchantSchares Płaci nieprzerwanie od marca 2014 roku.
Mexeer Hybryda systemu płatności i produktu inwestycyjnego

savex

savex

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjapodlasie

Nie inwestowałbym w surfy... dziś ciężko o uczciwy, pewny i wypłacalny surf

Zarabianie 40$ tygodniowo z użyciem starych kart sim.
http://www.neobuxer.pl/ dział "Strategie i sztuczki".

IstotaInwest

IstotaInwest

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 586 postów

Ja bym tu jeszcze dorzucił takie zagadnienie jak "intuicja" jeżeli cokolwiek ci mówi nie to nie inwestuj.

Czas trwania HYipa tu też są krytyczne granice odróżniające HYIP od typowej piramidy.

Kontakt z suportem i jakże często łamana gramatyka zdradzająca kto stoi po drugiej stronie.

Ogólna Funkcjonalność strony od wewnątrz.

I mniej grafiki z dolarami i złotem tym lepiej.

I osobiście uważam że "Dywersyfikacja" "Pokora" +  wyczucie to pozwoli stabilnie zarabiać,a zgubą jest chciwość i to nie tylko w HYIP-ach ale też w życiu codziennym.

I to by było na tyle :D

Pozdrawiam i dobrych zwrotów z inwestycji wszystkim życzę.

Radament

Radament

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaCardiff, UK

Nie wiem. Od HYIP'ow (W ktorych ryzyka jak sama nazwa z angielskiego wskazuje jest bardzo wysokie) wole po prostu obstawiac wedlug jakiegos systemu u bukmacherow. Wiecej radosci mi to sprawia, niz pseudo-inwestowanie w program jakiegos biznesmana z Malezji. :P Zarabiac w sieci mozna ale ja wole sprawdzone metody marketingowe, biznes plany nie wyssane z palca i dlugowiecznosc przekraczajaca 30 dni. Ale co kto lubi.

hyipmaster

hyipmaster

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaTarnów
@ivaho
jak sprawdzic czy program jest umieszczony na darmowym serwerze?
(Zasada nr 7)

:)  Love All - Trust Few - Do Wrong To None   :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.