Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Aukcje internetowe - serwisy aukcyjne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

Ivaho

Ivaho

Zarabiam abym mógł spokojnie żyć w ubóstwie

• Partner forum
  • 4232 postów
Poradniki
Aukcje internetowe to dobry sposób aby kupić czy sprzedać praktycznie każdą rzecz. Aukcje mogą w ten sposób stać się źródłem stałych, dodatkowych dochodów. Jest to tania i w miarę prosta forma prowadzenia działalności.

Serwisy aukcyjne posiadają grupy stałych sprzedawców. Są to osoby, dla których dochody z internetowych aukcji to podstawowe źródło utrzymania.

Aby rozpocząć sprzedaż na serwisach aukcyjnych nie musisz rejestrować własnej działalności, działalność gospodarcza jest bowiem działalnością zarobkową wykonywaną w sposób zorganizowany i ciągły (jednocześnie), prowadzona we własnym imieniu i na własny lub cudzy rachunek.

Działalność handlowa na wszystkich portalach aukcyjnych nie może być więc wykonywana:

- w sposób zorganizowany
- w sposób ciągły

Jeżeli ma taki charakter, to oznacza że konieczne jest zarejestrowanie własnej działalności gospodarczej.

Najpopularniejszym serwisem aukcyjnym w Polsce jest Allegro, istniejące od 1999 roku. Pomimo, iż w 2005 roku przybył Allegro groźny konkurent w postaci Ebay, Allegro wciąż trzyma prym najpopularniejszego serwisu aukcyjnego.

Do rozpoczęcia sprzedaży internetowej na aukcjach typu on-line nie jest konieczne posiadanie własnej strony internetowej. W serwisie typu allegro, można stworzyć własną wizytówkę.

Allegro

Najpopularniejszy w Polsce serwis aukcyjny, posiadający ponad 5 milionów użytkowników. Największą zaletą serwisu jest olbrzymia oferta i ogromna liczba kupujących, oraz to, że oferta jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Rejestracja jest darmowa, aczkolwiek musisz przejść weryfikację danych osobowych. Allegro wysyła pocztą kod aktywacyjny, który należy wpisać w specjalnym formularzu na stronie serwisu.
Serwis oferuje wiele narzędzi, wspomagających sprzedaż on-line.

Ebay

E-bay jest największym serwisem aukcyjnym na świecie. Umożliwia więc dotarcie do ogromej rzeszy sprzedających/kupujących. Wiele produktów tutaj jest tańszych niż w Polsce, jednakże droższe są koszty transportu i dłuższy jest czas oczekiwania. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna, ale od wystawionego przedmiotu pobierane są dwie opłaty, zależne od początkowej i końcowej ceny towaru.

Aby skutecznie sprzedawać produkty na aukcjach internetowych, konieczne jest przeanalizowanie kilku czynników.

1. Cena - jest to najbardziej istotna kwestia przy sprzedaży on-line. Każdy serwis aukcyjny umożliwia filtrację przedmiotów wg cen, od najniższej do najwyższej. Jeżeli więc nie będziemy w stanie zaoferować konkurencyjnej ceny, możemy być skazania na porażkę. Jest wielu sprzedawców, którzy aby ciągle liczyć się na rynku, sprzedaje swoje produkty na granicy opłacalności. Jest to swoisty wyścig szczurów. Taka sytuacja występuje zazwyczaj w przypadku produktów popularnych, gdzie do walki o cene startują nie tylko sklepy ale i hurtownie.

2. asortyment

Naszym atutem w przypadku niemożliwości walki ceną, może stać się asortyment. Możemy bowiem zamiast walki na ceny nastawić się na produkty unikatowe, jakościowe. Można również nastawić się na odbiorcę ekskluzywnego, na produkty promocyjne, w zestawach.

3. warunki

Niektórzy klienci większą wagę przykuwają do rzetelności firmy, wszechstronnych form kontaktu, różnorodnych form transportu niż do samej ceny.
Forum Opis Regulamin forum Zasady funkcjonowania forum Subskrypcja Poszerzenie możliwości twojego konta
Inwestycje Opis ProZysk Inwestycja w pożyczki. Zmniejsz koszt o 1%! Eopcje Portal poświęcony inwestycjom w opcje binarne
HYIP (opis ryzyka) Opis MerchantSchares Płaci nieprzerwanie od marca 2014 roku.    

Gosc_lotsof_*

Gosc_lotsof_*
  • Gość
4. Marketing
Wiadomo, że ludzie kupują oczami. Liczy się również dobra oprawa graficzna, a do tego dobre teksty copywritingowe potrafią zdziałać cuda. Wielu aukcjonerów w tej chwili pisze do nas wierszem "... co by było gdybyś miał takie świetne urządzenie..." czyli pobudzają wyobraźnię.

Gosc_IWO_*

Gosc_IWO_*
  • Gość
Grunt to dobry pomysł, by zachęcić do swojego serwisu kupujących oraz sprzedających, a jest to niełatwe, ponieważ konkurencja na rynku e-commerce jest ogromna. Śledzę na bieżąco start-upy zajmujące się właśnie działką e-commerce i natknąłem się na fajny serwis biteo.pl. Reklamują się jako pierwsza w polskim necie giełda całkowicie legalnych plików cyfrowych. Jest tam wszystko - od zdjęć, filmów wideo, po akty prawne, audiobooki i oprogramowanie komputerowe. Serwis robi wrażenie i podoba mi się to, że stawia na legalność plików - pokazuje to, ze mentalność Polaków zaczyna się zmieniać. Widzieliście już ten serwis?

Gosc_Agata_*

Gosc_Agata_*
  • Gość
Nie tylko serwisy aukcyjne są intratne, teraz kiedy coraz większe uznanie zyskują lokalne serwisy, albo nastawione na lokalna sprzedaż, to ogłoszenia zdobywają jeszcze wiekszą popularnośc, może o czymś w takim warto pomysleć jako pomysł na biznes.

helisa

helisa

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 7 postów
Witam serdecznie,
Właśnie zastanawiam się nad stworzeniem portalu z ogłoszeniami. Podobno najwięcej zarabia pośrednik, tak więc osoba pomiędzy sprzedającym a kupującym. Myślałam o portalu z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Jednakże z drugiej strony, w obliczu takich portali jak np Oto moto, wkręcić się w tą tematykę nie będzie łatwo.
A może portal ogłoszeniowy z samymi częściami zamiennymi? Sama nie wiem. Głowa pełna pomysłów...ale niestety już nie rewelacyjnych (czytaj-nowych).
A wy macie jakieś pomysły na dobry portal?
No i co radzicie?

Pozdrawiam
Doświadczenie pokazało mi, że system płatności online i marketing jest najlepszą formą w osiąganiu zysków.

Dakkar Fezboul

Dakkar Fezboul

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 665 postów
Niedugo prawdopodonie zajme sie sprzedaza na portlach aukcyjnych, bardziej na powaznie wiec bylbym wdzieczny za informacje, jakie znacie jeszcze portale aukcyjne, poza allegro i ebay.

Z gory dzieki i przepraszam za brak polskich znakow.

Dobrego dnia i udanych inwestycji
------------------------------------------

wojownik

wojownik

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1075 postów
Swistak.pl, ale niestety też już płatny.
Tylko pytanie czy jest sens rozdrabniać się na wiele portali aukcyjnych, ale to zależy od strategii jaką ktoś chce zastosować.

@Helisa.
Myślę, że skoro obecne portale ogłoszeniowe dalej działają, to znaczy, że jest na nie zapotrzebowanie.
Zobacz ile samochodów jeździ po drogach. Potem taki samochód trzeba sprzedać i kupić nowy. Nie każdy lubi giełdę albo komisy. Sam dawałem ogłoszenia, gdy chciałem sprzedać samochód.
Tylko czy będziesz w stanie wypromować swoją stronę na tyle, aby przynosiła dochód?
Na czym chcesz zarabiać? Chcesz aby umieszczanie ogłoszeń było płatne, czy też wolisz zarabiać na reklamach?

Załóż własny wątek z pomysłami. Rozpisz je dokładnie. Zastanów się, co lubisz. Nie zakładasz strony na rok, dwa. Czy starczy Ci siłm aby zajmować się taką stroną przez wiele lat?
Site Talk - portal społecznościowy, który zarabia. GoldenTowns - baw się i zarabiaj jednocześnie. MarketGlory - kolejna gra pozwalająca na dobrą zabawę i zarobek.

helisa

helisa

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 7 postów
Hmmm, dobre pytanie Moderatorze...Czy starczy mi sił...
Wiem, że cała obsługa takiego portalu i codzienna aktualizacja wymaga dużo czasu i pracy.
Zdaję sobie również sprawę, że w początkowym czasie działania serwisu, nie ma co liczyć na dochód a wręcz trzeba zainwestować w reklamę, pozycjonowanie itd. To akurat mnie nie zraża. Boję się natomiast tego, że mimo starań, moje praca pójdzie na marne bo nie będzie chętnych aby mój serwis odwiedzać. No ale jak to się mówi...kto nie ryzykuje ten nie ma. Stronka jest już w przygotowaniu i jak będzie gotowa to Wam ją zaprezentuję.
Mimo wszystko jestem otwarta na sugestie czytelników, co do mojego pomysłu i chętnie poczytam czego szukacie odwiedzając stronkę motoryzacyjną nie tylko w celu kupna/sprzedaży samochodu.
Doświadczenie pokazało mi, że system płatności online i marketing jest najlepszą formą w osiąganiu zysków.

wojownik

wojownik

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1075 postów
Edison wypróbował ponad tysiąc różnych materiałów zanim zbudował żarówkę. I wcale nie uważał, że to był czas stracony.
Nikt Ci nie zagwarantuje, że Twój biznes odniesie sukces, natomiast mogę Cię zapewnić, że czas, jaki na to poświęcisz, nie będzie stracony. Na pewno się czegoś nauczysz i będziesz wiedziała jak zbudować następny.

Jeśli się będziesz tylko zastanawiać, to nigdy nie ruszysz.

Jeśli zaczniesz działać - prędzej czy później wygrasz.

Wybór należy do Ciebie.
Site Talk - portal społecznościowy, który zarabia. GoldenTowns - baw się i zarabiaj jednocześnie. MarketGlory - kolejna gra pozwalająca na dobrą zabawę i zarobek.

antinotoriousliar

antinotoriousliar

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 7 postów
  • Lokalizacjawroclaw
SPAM

myszka

myszka

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 2 postów
Pewnie, że aukcej internetowe pozwalają kupić stosunkow dobry produkt na niską cenę.

robertbag

robertbag

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 4 postów
Jak dla mnie serwisy aukcyjne to tylko rozgrzewka przed wejściem w prawdziwy ebiznes - dobry sposób na wypróbowanie wybranego hurtownika czy dostawcy. No i zmonitorowanie tego, czy branża w ogóle cieszy się zainteresowaniem i da się na niej zarobić. Później allegro itp to fajny kanał rozszerzający działalność sklepu.

Revivale

Revivale

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPłock

SPAM

Użytkownik Robertpl edytował ten post 26 wrzesień 2013 - 07:11

Revivale otrzymał ostrzeżenie. Powód: Spamowanie

MartaK

MartaK

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 15 postów

Serwisy aukcyjne są dobre na początek, a później można otwierać sklep internetowy i połączyć działalność.

grafikepl

grafikepl

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 4 postów

Tak, najlepszym sposobem na sukces jest wszechstronność działania. Im więcej tym lepiej.  

dagson

dagson

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 6 postów

Teraz w allegro można zniknąć w gąszczu ofert, żeby to miało ręce i nogi to trzeba się nastawić na dobrą grafikę i jej wyeksponowanie. Galerii i paneli aukcyjnych np jest dużo ale wciąż jeszcze da się wyróżnić np minimalistycznym wyglądem i przejrzystością. Tylko co z tego, jak głąby oferujące takie panele tak to wszystko super ugadżeciają, ze w końcu wszystko się sypie i nie wiesz czy masz panel czy jakieś barachło. Niestety ja tak dość długo się męczyłem...

Fake opinia

Użytkownik Egzekutor edytował ten post 14 wrzesień 2016 - 13:59

KomPITER

KomPITER

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 3 postów

tzn z czym był problem? trochę się skołowałem bo wszedłem właściwie o panelach przeczytać pro forma a tu się okazuje że nie wszystko takie proste. Nie wiem teraz co mam robić, Ty całkiem zrezygnowałes?

Fake opinia

Użytkownik Egzekutor edytował ten post 14 wrzesień 2016 - 13:59

piotrdomel

piotrdomel

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 1 postów
  • Lokalizacjakrk

Oprócz wspomnianych przez was portali dodam jeszcze http://www.o10groszy.pl/268. To nowy portal aukcyjny, ale widać ze zdobywa sobie grono użytkowników, zachęcając do tanich licytacji. Działa na zasadzie podbić za żetony, a te trzeba doładowywać, chociaż na start dostaje się 20 darmowych. Wypróbowałem, strona wygląda ok.

Pawelkrk

Pawelkrk

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKraków

Ja zleciłem firmie http://e-prom.com.pl , zarządzanie, prowadzenie kont aukcyjnych na allegro, ebay, amazon. Świetny kontakt, ekspresowa sprzedaż, efekty widoczne już po 2 tygodniach. Fajnie działają, widać, że się znają na tym co robią. Zdecydowanie polecam. 

puma

puma

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKraków

Nie tak dawno pojawił się ciekawy polski serwis aukcyjny http://www.komerc.com.pl na którym można sprzedawać i kupować bez żadnych opłat  i można z niego korzystać  na urządzeniach mobilnych. Można tam również przekazać komuś coś za darmo - zwyczajnie gratisowo.

Użytkownik puma edytował ten post 19 lipiec 2017 - 17:00

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.