Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

corevps prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Inwestuj w złoto

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

damianwach67

damianwach67

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 11 postów
  • Lokalizacjapoznan
inwestycja w złoto zawsze była dobra :)
  • Thor lubi to

REKLAMA (do 4.06.2017) | Recenzja Investment Dragons |

TRex4eX

TRex4eX

Uzależniony od inwestowania

• SuperVIP
  • 8946 postów
Poradniki
Najlepiej widać to na wykresach długoterminowych (vide wykres).
Z pewnością złoto (jako klasyczna inwestycja w złoto fizyczne), to nie jest dziedzina dla sprinterów.

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

loser

loser

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 2 postów
Ja osobiście uważam, że cena złota w najbliższym czasie zdecydowanie się obniży. Teraz już jest na górce.

loser otrzymał ostrzeżenie. Powód: Spamowanie

Grublit

Grublit

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 243 postów
Loser,
Niestety, ale moim skromnym zdaniem kompletnie sie mylisz. Cena zlota wzrosnie. Dlaczego? Slyszales o QE1, QE2, a teraz QE3 i $40mld, ktore FED drukuje bez pokrycia? Co miesiac!!! Moim zdaniem cena zlota, a szczegolnie srebra znacznie wzrosnie. Nie ma kompletnie powodow do znizek - mie mylic z korektami...

Z drugiej strony, wiele mowi sie, ze kurs zlota i srebra jest sterowanyn odgornie, wiec wszystko jest mozliwe. Mozna poczytac np: BUY SILVER, KILL JP MORGAN

Pozdrawiam
* MTV *

danielo022

danielo022

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 80 postów
Zależy czy kupno kruszcu czy gra na giełdzie, na kruszczu nie straci dużo ale znowu i zysk mało, giełda trochę ryzykowniej ale zyski większe - trzeba tylko trafić moment hossy.

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8946 postów
Poradniki
@danielo022: jak długo już inwestujesz w złoto i z której z w/w. metod korzystasz, bo nie wiem?

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

danielo022

danielo022

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 80 postów
Jak już to giełda ale chwilowo przerwa. Straciłem za dużo na dźwigniach :/

poverejay

poverejay

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów
Wogóle nie mam pojecia o czym piszecie ale fajnie poczytac...a tak poważnie to może i ja bym wszedł w ten "interes". A "nóż-widelec" w dobrym czasie za dobrą cene bym kupił "kilogram złota"..hheee

Użytkownik poverejay edytował ten post 27 grudzień 2012 - 19:11

marcino1984

marcino1984

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 223 postów

inwestycja w złoto zawsze była dobra :)

i to są najmądrzejsze odpowiedzi hehe. To wszsytko zależy a na złocie też sie przejechać mozna było. Słysałktoś o cenie z 1980 roku? bodajrze po uwzglednieniu inflacji 2600$ za uncje na obecne czasy a cena z powiedzmy 2000r? ile stracił gosc ktory kupił w 80 a musiał sprzedac w 2000? z 80% straty. Między bajki włożyć takie teksty "nigdy" "zawsze' w inwestowaniu, bo na wszsytkim można stracić to zalezy od wielu czynników.

cynus1

cynus1

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1633 postów
Jak każda inwestycja, inwestycja w złoto wymaga choćby pobieżnej analizy. Jest to teraz o tyle proste, że jest internet i google, a kilka kliknięć może nam wiele wyjaśnić. Np analizując wykresy obrazujące historyczne ceny złota, (w liczbach bezwzględnych oraz z uwzględnieniem inflacji):

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Porównując takie dane, łatwo możemy ocenić, czy w ogóle warto zająć się tematem złota (oraz pośrednio srebra). Jeśli tak, to czeka nas wiele pracy, pasjonującej lektury i dochodzenia do wniosków, które mogą zupełnie zmienić nasze ekonomiczne myślenie.

marcino1984

marcino1984

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 223 postów
no i co nam mowi ten dolny wykres?

Ogólnie rzecz ujmując złota dotyczy ta sama zasada co pieniedzy społeczna umowa ze jest cos warte. Itylko ludzie moga wywindowac jego cene lub pogrzebać je zupełnie. Jedyna róznica dla systemu ekonomicznego to to ze złota nie da sie "robi" wiecej i wiecej. jak dolarów ale czy to udowadnia jego wartość ponad wszelka wątpliwość? Nie.

Pojawia sie tu pole do super fajnej manipulacji wystarczy podpalać umysły "gorączką złota" bo łatwiej tak niz wmowic ludziom ze złoto jest mało warte, lepiej wmowic ze jest skarbem bo w to ludzie uwierza łatwiej. Ale nic nie zmieni psychologicznych korzeni tej wartości.

Jesli sie okresli jak ludzie beda myslec o złocie to tym samym okresli sie jego trend, ale po co ? moze lepiej wykreować tą psychologie? czy jest jakis ośreodek ktory ma taka możliwość? Dla rzadów to niedobrze, czy Ben Bernanke powie o tym ze kupujcie złoto bo dolar jest nic nie wart? Nie powie tak nigdy bo to dla niego kula w łeb. Psychologia jest tylko w stanie odpowiedziec na nasze tu dyskusje. Chiny i Indie osłabiły swoj popyt i cena momentalnie przestała rosnac ustabilizowała sie na poziomie około 1600 1800 co bedzie dalej?

Użytkownik marcino1984 edytował ten post 03 styczeń 2013 - 16:53

Navy

Navy

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 619 postów
  • Lokalizacja50°N 20°E
Dolny wykres pokazuje cenę złota, gdyby zjawisko inflacji nie występowało. W tej chwili jego wartość wynosi tylko ułamek tego, co w okolicach 1980 roku.

Ja jestem przekonany, że stoimy u progu wielkich zmian. Wiele gospodarek tonie w długach (polska też). Złoto będzie bardzo dobrą lokatą kapitału kiedy wszystko zacznie się sypać. Kilka dni temu natknąłem się w sieci na artykuł, który upewnił mnie w przekonaniu, że trzymanie gotówki na lokatach / w banku wcale nie jest bezpieczne. Jeśli nie widzieliście, to macie tutaj http://wyborcza.pl/1..._odwroceni.html
  • indigochild lubi to
Chcesz kupić/sprzedać bitcoiny lub inne kryptowaluty? Zapraszam na PW - kliknij tutaj

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8946 postów
Poradniki
Moim zdaniem, niezależnie od bieżących tendencji, zdecydowanie warto, organizując swoje oszczędności/inwestycje, część środków lokować w złoto (i inne kruszce).
Nawet jeśli kurs przez jakiś czas nie będzie korzystny, to w dłuższej perspektywie będzie to opłacalne. Mam na myśli lokatę na wzór funduszu emerytalnego, a nie zakupów spekulacyjnych, założonych na zmiany kursowe na wzór foreksu.
Chociaż i na takich operacjach z pewnością da się zarobić. Ale nie jest to moja domena ;)

srebrnamoneta

srebrnamoneta

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 143 postów
Jesli ktos jest zainteresowany zlotem (krugerrand, maple leaf, kangaroo), tak samo srebro mozna pisac na priv, najlepsze ceny w Polsce

marcino1984

marcino1984

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 223 postów
Navy ten artykuł jest troche zabawny. Wyciaga sie takie przykłady na dowód czego? ze pieniadze nie sa bezpieczne w banku? to złoto tymbardziej nie jest bezpieczne w domu, a moze w banku jest bezpieczniejsze? Nie wierze ze nie da sie odkrecic tego zajecia komorniczego. pozatym wyborczej to nawet w wc ciezko uzywac a co dopiero czytać. Takie sensacje to sa w stylu konca swiata według majów, a wogole to manipulacja bo majowie nie zakładali konca swiata tylko liczyli czas w nastepujacych po sobie światach a tego juz nikt nie powiedział ze koniec swiata to tylko takie formalne przejscie do kolejnego etapu. Wyborca czytałem ale skonczyłem kiedy odkryłem kilkanascie manipulacji ktore robią. Dla mnie bezwartościwuy artykuł niczego nie dowoadzacy. a co sie wydarzy w sprawie walut i surowcow sie przekonamy ale tragedii raczej nie bedzie.

giziol

giziol

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 5 postów
SPAM,
Navy

giziol otrzymał ostrzeżenie. Powód: Spamowanie

AronRain

AronRain

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 5 postów
Inwestycja w złoto chyba nigdy nie przestanie być opłacalna. Jego cena ciągle rośnie. Co musiałoby się stać, aby spadła? ;)

TRex4eX

TRex4eX

• SuperVIP
  • 8946 postów
Poradniki
@poverejay: nie wiem, czy bardziej doswiadczeni w materii Koledzy się ze mną zgodzą, ale dla mnie, trakatującego złoto bardziej jako formę oszczędzania i zabezpieczania kapitału, Twoje podejście, pt. kupić na w "dołku" sprzedać na "górce" może okazać się trudne do zrealizowania.
Mam tutaj na uwadze wkład z fizyczne złoto, a nie grę opcjami w oparcu o złoto, czy akcjami firm handlujących zlotem.
Ciekaw jestem zdania bardziej doświadczonych.
@AronRain: to zależy, jaki masz cel. Nie dla każdego identczna transakcja będzie opłacalna. Jeśli ktoś kupuje w danym momencie spekulacyjnie, a inny długoterminowo. To dla jednego może dany zakup być średnio udany, a dla drugiego jak najbardziej.
Kwestia perspektywy. ;)

Gotrekus

Gotrekus

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaPoland
Ja osobiscie wykupowałem jakis czas temu jednostki funduszu inwestujacego w złoto.Zarobić się dało kilka tysięcy.Investor Gold Otwarty kat. A.Róznica za która sprzedałem jednostki wynosiła ponad 30 zł na + do dzisiejszej ceny.Wiec zarobic sie da.Tyle tylko ze przy takich inwestycjach trzeba być naprawde cierpliwym.Złoto raz idzie do góry raz spada i to czasami dośc znacznie.Trzeba do tego podchodzic spokojnie a zarobimy:)

yeebaq

yeebaq

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 5 postów

obecnie polecam inwestycje w walutę, a konkretnie $ który będzie rósł jeszcze przez pare dni ze względu na "cypryjskie problemy"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.