Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Jakie polecacie książki dotyczące rozwoju osobistego?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

mkusy88

mkusy88

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Jak w tytule jakie książki wg was są godne polecenia, które będą pomagały nam sie rozwijać.

Zobacz szkolenie ==> "Marketing okiem siatkarza"

wojownik

wojownik

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1075 postów

Kim i Robert Kiyosaki - "Bogaty ojciec, biedny ojciec", "Bogata kobieta", "Kwadrant przepływu pieniędzy". Pozostałe można sobie chyba odpuścić, bo Robert powtarza w nich to samo. Mam przy tym świadomość, że Kiyosaki ostatnio doprowadził jedną ze swoich firm do bakructwa, więc Jego postępowanie nie do końca jest etyczne, ale książki czyta się dobrze.

Jak już jesteśmy przy Kiyosakim, to przy okazji polecam grę "Cash Flow". Ze względu na koszty (wersja 101 kosztuje ponad 300 zł, dodatek o nazwie 202 - około 200), radziłbym albo kupić w kilka osób albo poprzez jakąś organizację uczniowską, studencką, naukową.

Kim Kiyosaki napisała tylko jedną książkę "Bogatą kobietę", i moim zdaniem pisze lepiej niż Robert.

Rhonda Byrne - "Sekret". Podczas czytania tej książki lub oglądania filmu należy pamiętać, że jeden ze współautorów filmu - Joe Vitale "Mr. Fire" - stwierdził iż dzisiaj już by tej książki nie napisał, bo pokazane tam techniki są mało skuteczne.

Nie wystarczy zwizualizować sobie sukces i czekać. Na ten sukces trzeba zapracować.

Na podstawie tej książki powstały następne. Nawet Rhonda Byrne cosik nabazgrała, ale myślę, że lektura tej jednej wystarczy.

Anthony Robbins - "Obudź w sobie olbrzyma" choć nie jest to jedyna książka tego autora. Przy czytaniu tej książki warto zaopatrzyć się w zeszyt i wykonywać ćwiczenia. Samo przeczytanie książki nic nie daje.

Joe Vitale - wszystko co się nawinie.

Kamil Cebulski - polski przedsiębiorca. Jego książki znajdziesz na Złotych Myślach i bodajże w Helionie. Można też poczytać Jego blog www.kamilcebulski.pl, na którym opisuje różne historie z życia wzięte.

Richard Bendler - jeden z twórców programowania neurolingwistycznego (NLP). Mam jakąś Jego książkę na półce, ale nie pamiętam tytułu.

Książki o NLP czytamy z zeszytem, bo bez wykonywania zawartych tam ćwiczeń samo przeczytanie książki nic nie daje.

Robert Maicher - "Truskawkowy milioner". O tym, że nie wolno się poddawać i że nawet w polskiej rzeczywistości można odnieść sukces.

Słyszałem też, że warto przeczytać biografię Steve'a Jobsa.

Jak mi coś przyjdzie do głowy to dopiszę.

• olsko lubi to
Site Talk - portal społecznościowy, który zarabia. GoldenTowns - baw się i zarabiaj jednocześnie. MarketGlory - kolejna gra pozwalająca na dobrą zabawę i zarobek.

TRex4eX

TRex4eX

Uzależniony od inwestowania

• SuperVIP
  • 8984 postów
Poradniki

Moje lista referencyjne w większości pokrywa się z w/w. ;)

Dodam od siebie jednego z ulubionych autorów, czyli Briana Tracy. Właściwie trudno mi wymienić najlepsze publikacje. Niektóre myśli, idee przenikają sie w różnych publikacjach, dlatego polecam "gościa" jako całość. Do mnie przemawia.

No i hit do którego myślami ciągle wracam: Spencer Johnson: "Kto zabrał mój ser". Książka rewelacyjna, która z łącznie z bagażem innych doświadczeń po drodze ugruntowała mnie w postawie, że zgodnie z rzymski "tempus fluvit", nie ma nic stałego. Wszystko wokół nas płynie i zmienia się i ciągle musimy wyglądać i przygotowywać się na zmiany.

Aż mnie kusi, żeby napisać więcej...

Zdecydowanie polecam. :)

Użytkownik RobertL edytował ten post 23 maj 2013 - 08:05

TRex4eX eXchange - transakcje w klasie biznes * TRex4eX - Dziennik Tradera * TRex4eX - Dziennik Tradera - komentarze * Ostrzeżenie dla potencjalnych inwestorów: Inwestycje na rynku forex mogą skutkować utratą części, lub całości kapitału. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są przeznaczone na codzienne funkcjonowanie i regulowanie bieżących zobowiązań. 

Mises

Mises

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

http://blog.schabowski.pl/  

na blog natknąłem się w 2010 roku kiedy o rozwoju osobistym w polskim internecie było niewiele. Warto poczytać, zawiera dużo informacji na temat motywacji, osiągania celów.

http://www.kamilcebulski.pl/

Dobry blog o przedsiębiorczości w Polsce i nie tylko ;) o realiach prowadzenia firmy w Polsce i mentalności

ASBIRO https://www.asbiro.pl/ - Jedyna szkoła w której uczą przedsiębiorcy // https://www.youtube.com/watch?v=1xiE2XoaEe8 - Wywiady z przedsiębiorcami o tym jak prowadzić firmę

http://www.kontestacja.com - Jedyne takie wolnorynkowe radio :)

pasta

pasta

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Biznesmenom z generacji Young, Smart & Successful przydatne będą treści z darmowego tygodnika SMARTBIZNES można się na niego zpaisać tutaj smartbiznes.co/tygodnik

Tygodnik ten bierze pod lupę sukcesy i porażki znanych przedsiębiorców, odłania kulisy firm którym się udało. Enjoy!

Użytkownik pasta edytował ten post 20 czerwiec 2013 - 12:21

lechjaroslaw

lechjaroslaw

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Nie do końca popadająca pod kategorię rozwoju osobistego, ale bardzo polecam ksiażkę Cialdiniego "Wywieranie wpływu". Rewelacja, otwiera oczy na duuuuuużo rzeczy, a do tego przyjemnie, szybko i zabawnie się czyta! Dużo faktów na poparcie teorii, a nie tylko pseudonaukowy bełkot bez dowodów empirycznych.

feniks

feniks

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 8 postów
  • LokalizacjaŁódź

ja mogę polecić jeszcze książkę Andrzeja Stefańczyka
psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji 

longlay1

longlay1

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 812 postów

do moich wcześniej przeczytanych książek z całą pewnością polecam "Fastlane Milionera". Książka sporawa - ok. 500 stron, ale naprawdę warto.

Inwestujesz na własne ryzyko, miej świadomość, że możesz stracić zainwestowane środki

mkusy88

mkusy88

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Ostatnio przecztałem książkę Michała Wawrzyniaka "Guru kultury". Inne spojrzenie na rozwój osobisty. Michał jest kontrowersyjny, ale do mnie w 100% przemawia.

Zobacz szkolenie ==> "Marketing okiem siatkarza"

fixu

fixu

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaLubin - Z. Góra

Napoleon Hill- "Myśl i bogać się"

• Pekon lubi to

nerv

nerv

Doświadczony inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPip
  • 395 postów

7 Nawyków Skutecznego Działania - Covey

To nie jest książka czy jakiś poradnik to podręcznik do życia. Polecam od niej zacząć i po wprowadzeniu jej zastanowić się czy jeszcze czegoś potrzebujecie.

Użytkownik nerv edytował ten post 06 styczeń 2015 - 16:32

Jagi

Jagi

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 140 postów

T.Harv Eker "Bogaty albo Biedny,po prostu rozni mentalnie" , na YT jest nawet audiobook

nniedzielski

nniedzielski

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKalisz

Ja bym polecił "Geniusz biznesu. Kreatywne podejście do rozwoju firmy" Fisk Peter'a. Jest fajnie napisana, lekko się ją czyta i co najważniejsze dodaje powera.

Rafik333

Rafik333

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 286 postów

Ja polecam "Gra o Tron",  a tak powaznie ksiazki niedokońca sie sprawdzaja bo zanim zostana napisane, wydane, opublikowane to trendy w tym czasie sie juz zmieniaja ;)

Liwi

Liwi

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 1 postów

Cześć, ja szukałam książki i znalazłam "Rozwój osobisty Instrukcja obsługi. Potrzeba, presja czy uzależnienie?"

skicie

skicie

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWWA

ja czytam ostatnio biografię Forda, zestaw biografii prezesów ceo, które warto znać

https://akademiq.pl/...arto-przeczytac

robert74

robert74

Nowicjusz

• Stażysta
  • PipPip
  • 1 postów

Polecę tutaj bardzo ciekawe, wszechstronnie i holistycznie podchodzące to każdego aspektu ludzkiego życia, z dużym  naciskiem na praktyczną stronę są książki Violetty Wróblewskiej:

"Życie i zdrowie masz tylko jedno - jak cieszyć się życiem, pokochać siebie, dbać o zdrowie, związek i dobre relacje z innymi, jak wystarczająco mądrze kreować swoje życie, aby nie żałować minionych chwil"

oraz

"Studium sztuki lepszego życia" .

Szerszy opis obu książek tutaj:

http://www.psycholog...pszego-zycia,21

WilczyApetyt

WilczyApetyt

Bywalec

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 44 postów

Wszystko co ma związek z rozwojem osobistym w przystępnym i łatwo przyswajalnym skrócie napisane przez konkretnego gościa bez owijania w bawełne to Ludzie to idioci - czyli jak rujnujemy sobie życie na własne życzenie i jak to zmienić  autorstwa Larry'ego Wingeta.

Po prostu konkret, serio. Wszystko co do tej pory przeczytałem mieści się w tej pozycji i czyta się o wiele przyjemniej!

moneygrabbing

moneygrabbing

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaDoncaster

Każda książka będzie dobra. Wystarczy wejść do księgarni i wybrać dział rozwój osobisty. Inna metoda to wejdź na stronę lubimyczytac pl i zaznacz najpopularniejsze książki i znajdziesz kilka najpopularniejszych pozycji. Najlepsze książki będą te co rozwijają Twoje kluczowe kompetencje. 

xavix87

xavix87

Doświadczony inwestor

• Premium
  • 391 postów

Otóż nie każda książka będzie dobra kolego, na rynku  jest pełno pozycji napisanych przez fake guru i pod sprzedaż platformową, które w większości zamiast pomóc, mogą tylko zaszkodzić.

Najlepszym przykładem jest Pan Kiyosaki tak bardzo wielbiony i ceniony w branży mlm, który jest oszustem a jego seminaria to bardzo agresywna sprzedaź produktów. Jak można go nazwać guru nieruchomości który mówi rzuć szkołe i kupuj domy na wynajem, skoro sam nie kupił ani jednego?

Gardze koloryzującymi naganiaczami

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.