Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Zdjęcie

Którego Linuksa polecacie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

wojownik

wojownik

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1075 postów
Zastanawiam się, czy Ubuntu jest wystarczająco bezpieczne, bo zaczyna się robić popularne i przez to może wzbudzić zainteresowanie hackerów.
Site Talk - portal społecznościowy, który zarabia. GoldenTowns - baw się i zarabiaj jednocześnie. MarketGlory - kolejna gra pozwalająca na dobrą zabawę i zarobek.

Gosc_yevaud_*

Gosc_yevaud_*
  • Gość
Przede wszystkim sprecyzuj pytanie :) Ktorego linuksa polecamy ale do czego :)

Co do ubuntu - sprecyzuj na jakim poziomie bezpieczenstwa Ci zalezy i jaki jest Twoj poziom znajomosci systemow linuxowych :) Generalnie Twoje bezpieczenstwo jest wypadkowa wiedzy i oprogramowania, jesli nie masz wiedzy to nawet najlepsze oprogramowanie nie pomoze :)

ogolnie rzecz biorac gdybym mial juz teraz odpowiadac na Twoje pytanie to powiedzialbym ze Ubuntu jest wystarczajaco bezpieczne

Gosc_ElNino_*

Gosc_ElNino_*
  • Gość
To zależy głównie od Ciebie czy system jest bezpieczny. Do Linuxa nie włamie się nikt, komu na to nie pozwolisz, albo nie podasz hasła. Jeżeli chodzi o programy, to korzystając tylko z rekomendowanych przez twórców danej dystrybucji repozytoriów praktycznie nie jesteś narażony na to, że ktoś zamieści w jakąś lukę w programie, który ściągniesz, pozwalającą na włamanie, chciaż nawet nie wiem czy i to jest możliwe. Ubuntu jak najbardziej odpowiedni, bardzo przyjazny, przejrzysty i teoretycznie prosty w obsłudze. Jeżeli chcesz coś innego, to masz jeszcze Minta, który tak naprawdę jest tworzony na Ubuntu, ale nim nie jest ;) jest rozbudowany o różnego rodzaju kodeki do mediów, więc jeżeli to Tobie potrzebne to będzie teoretycznie lepszy. Ostatnio właśnie sobie zainstalowałem Minta i jestem zadowolony, póki co bez większych problemów.

Tu możesz sobie przejrzeć jakie są dystrybuje, mam nadzieję, że z nadmiaru nie zakręci się w głowie ;) http://distrowatch.com/

Znawcy twierdzą, że najlepsze dystrybucje są na pakietach instalacyjnych debiana, więc Ubuntu i Mint takie właśnie są, ale dlaczego to nie wiem, bo znawcą nie jestem i nie testowałem wszystkich dystrybucji ;)

Gosc_c4ash_*

Gosc_c4ash_*
  • Gość
Generalnie kazdy linux zapewnia bezpieczenstwo o ile potrafisz odpowiednio go skonfigurowac. Najlepsza strona porownawcza po polsku jaka znam to jakilinux.org a w szczegolnosci dzial http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/

Rodriquez

Rodriquez

Inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
Ja polecam Debiana ze względu na duże zainteresowanie się tym systemem jako serwerami np , dzięki temu mają zaawansowane zabezpieczenia przed włamaniami bądź kradzieżami. Troszkę nauki konsoli/terminali i do tego jest za darmo :)

Proel

Proel

Weteran

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1185 postów
Ja używam od kilku miesięcy Minta 12 Lisa LXDE, nie narzekam :) Jeżeli chcesz bezpiecznego może tu zobacz :)

Użytkownik Proel edytował ten post 26 październik 2012 - 16:09

marcin82

marcin82

Maniak inwestycyjny

• Stażysta
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3759 postów
każdy linux jest dokładnie tak samo bezpieczny. dlaczego? bo wszystkie używają dokładnie tego samego kernela i dokładnie tych samych programów. oczywiście - jeśli wymyślisz sobie coś totalnie niszowego, nad czym pracuje 10 developerów, to musisz liczyć się z tym, że poprawki bezpieczeństwa będą wypuszczane rzadziej, niż w popularnych dystrybucjach.

natomiast pytanie jest takie: jak dobrze czujesz się w tych systemach? czy miałeś z nimi styczność? czy chcesz się w to wgłębiać, czy po prostu mieć system, który nie jest dziurawy jak ser szwajcarski? dla początkujących chyba najlepszym wyborem jest ubuntu, dla bardziej zaawansowanych może debian? dla ludzi lubiących mieć wszystko perfekt poleciłbym gentoo. te 3 dystrybucje obecnie wiodą prym w swoich kategoriach i raczej nie ma co szukać niszy...

EMGOLDEX - zarabiaj na złocie w programie partnerskim. Tu nikt nie traci! Zarobisz nawet 7000 lub odzyskasz wkład!

GoldenTowns - zarabiaj grając bez inwestycji! Zbuduj miasto i sprzedawaj wydobyte złoto za prawdziwe pieniądze      

cumulus

cumulus

Zawodowy inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 709 postów
A ja proponuję nie odgrzebywać starych kotletów :P

kusmider

kusmider

Weteran

• Premium
  • 1164 postów
  • LokalizacjaPolen
Linuksy się nie starzeją. ;) Wolałbyś założyć drugi wątek o zbliżonym lub bardzo zbliżonym :) tytule?

BTCforClicks - przyjemny kranik BTC, claimy co 5 min || MyCashBar - po prostu surfbar :)

CLIXSENSE - klasyka GetPaid, płaci od lat || HASHFLARE - kopalnia BTC w chmurze

Ebrokerpartner - program partnerski z produktami finansowymi  :) || Eobot kopalnia kryptowalut w chmurze

DOk

DOk

Aktywny inwestor

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 129 postów
  • Lokalizacja50°05′N 18°33′E
Ja używałem Debiana przez 3 lata i nie mogę na niego narzekać - żadnych zwiech i innych problemów, oprócz przestarzałych pakietów w wersji stable (tej której używałem). Obecnie od pół roku pracuję na openSUSE i też nie narzekam, a do tego mam nowszy soft.
Także jest w czym wybierać. Polecam porównać systemy tu i wybrać odpowiedni dla siebie. Pozdrawiam :)

Użytkownik DOk edytował ten post 16 listopad 2012 - 11:24

===> Don't put all your eggs in one basket <===

Letsprofit

Letsprofit

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPolska
Pół roku temu przerzuciłem się na Mint'a jeśli chodzi o linux'a
Jeśli kogoś interesuje pełne bezpieczeństwo przechowywanych danych - szczególnie na komputerze przenośnym - polecam dodatkowo instalować truecrypt i pełne szyfrowanie partycji systemowej + ukryte foldery.
Algorytm szyfrujący AES+Blowfish i najlepiej min. 30 literowe hasło.
Zarabiaj z nami na rzeczywistych rachunkach FX
http://www.letsprofit.com.pl/ Twitter

marcin82

marcin82

Maniak inwestycyjny

• Stażysta
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3759 postów
do tego lastpass + yubikey i jesteśmy bezpieczni;)

EMGOLDEX - zarabiaj na złocie w programie partnerskim. Tu nikt nie traci! Zarobisz nawet 7000 lub odzyskasz wkład!

GoldenTowns - zarabiaj grając bez inwestycji! Zbuduj miasto i sprzedawaj wydobyte złoto za prawdziwe pieniądze      

Letsprofit

Letsprofit

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPolska
Z takich ciekawostek dotyczących bezpieczeństwa: wiecie, że każde zapisane hasło w przeglądarce można odczytać jednym kliknięciem i zastąpieniem 4 znaków w odpowiednim miejscu? Oczywiście mówimy tutaj tylko o sytuacji, gdy osoba niepowołana ma dostęp do naszego komputera, zdalnie jest to niemożliwe.

banan325

banan325

Nowicjusz

• Zbanowani
  • 19 postów

Z takich ciekawostek dotyczących bezpieczeństwa: wiecie, że każde zapisane hasło w przeglądarce można odczytać jednym kliknięciem i zastąpieniem 4 znaków w odpowiednim miejscu? Oczywiście mówimy tutaj tylko o sytuacji, gdy osoba niepowołana ma dostęp do naszego komputera, zdalnie jest to niemożliwe.

Sa tzw. stealery, ale pod Windowsa nie Linuxa

JohnDoe

JohnDoe

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 5 postów
Na początek polecam Ubuntu.

huan

huan

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 5 postów
Też polecam Debiana.

edumno

edumno

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPoznań
ja mam ubuntu- śmiga bez problemu.
to naprawdę dobry system dla kogoś, kto przesiada się z windowsa
z wersji polecam ubuntu 12.04

zulco

zulco

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Ja polecam KUbuntu. Dla ludzi z przyzwyczajeniami windowsowymi będzie wygodniejszy niż Ubunciak.

Letsprofit

Letsprofit

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaPolska
Zachęcam do zapoznania się z Cinnamonem' - alternatywa dla UNITY pod Ubuntu, wydajne, szybkie i baaaaaaaaaaaaaardzo przypomijające Windows'a
Co prawda Cinnamon głównie wspierany jest w MINT, jednak bez problemu śmiga również na Ubuntu
Ostatnio wróciłem do Ubuntu na zdalnym sprzęcie, gdyż w przeciwieństwie do MINT'a, zezwala na pełne szyfrowanie partycji systemowej podczas instalacji.

adi10000

adi10000

Nowicjusz

• Forumowicz
  • PipPip
  • 7 postów
działam i na win 7 i na ubuntu ale to z różnych przyczyn jeśli chodzi o bezpieczeństwo takie podstawowe to ubuntu jest ok fakt kwestia czego wymagasz od systemu i czego system wymaga od Ciebie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.