Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk
Witamy na najbardziej wszechstronnym forum o inwestycjach typu online.
Zarejestruj konto aby móc w pełni uczestniczyć w życiu naszego forum (tworzenie tematów, odpowiadanie na nie, wysyłanie prywatnych wiadomości.). Jeżeli posiadasz już konto na forum zaloguj się tutaj - w innym wypadku założ darmowe konto w tym momencie!

Notka prawna:

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach, gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem. Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności. Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty (w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach. Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.

Informacje o poradniku

  • Dodany: 12 mar 2017 22:15
  • Aktualizacja: 26 mar 2017 15:36
  • Wyświetleń: 1264
  • O autorze: Podobo najlepiej pisz?? si?? o kim??, o sobie najgorzej - dlatego o sobie nie napisz?? nic :)
 


* * * * *
2 Ocen

Jak ugryźć Bitcoin, jak rozpocząć zabawę z HYIP oraz kantorami.

Bardzo podstawowy poradnik rozpoczęcia zabawy z BTC dla osób zupełnie nowych.

Napisane przez michalw dnia 12 mar 2017 22:15
Jak ugryźć Bitcoin, jak rozpocząć zabawę z HYIP oraz kantorami.

1. Czym jest kantor/giełda Bitcoin

2. Czym jest portfel Bitcoin

3. Jak zacząć przygodę z Bitcoin i gdzie założyć konto w kantorze/portfelu.
  • a) Zakładamy konto w kantorze
  • b) Zakładamy konto w portfelu BTC
4. Czemu trzymać pieniądze w portfelu.

5. Wysłałem/am przelew … czemu to tyle trwa? – Jak sprawdzić co się dzieje z przelewem.


1. Czym jest kantor/giełda Bitcoin
Jest po system w którym możemy wymienić walutę. Tak jak inne kantory internetowe, takie, które każdy kojarzy z reklam telewizyjnych jak „cinkciarz.pl” w którym wymienimy waluty PLN->USD, PLN->EUR tak mamy kantory internetowe w których wymienimy również na inne waluty jakimi jest BTC (bitcoin) – i na tej oto walucie skupimy ten krótki poradnik dla początkujących.
W kantorze internetowym obsługującym BTC wymienimy różne waluty jak EUR, PLN na BTC (bitcoin) oraz w drugim kierunku np BTC-> PLN.
Istnieje w Polsce wiele różnych kantorów mających w swojej ofercie BTC np. BitBay.net, Bitmaszyna.pl, BitStar.pl itp.
Kantory często oferują możliwości handlowania walutą z innymi użytkownikami, kupowaniem waluty i jej sprzedawaniem w systemie automatycznym – dlatego możemy je również nazwać giełdą.

2. Czym jest portfel Bitcoin
Portfel internetowy ma podobna funkcjonalność jak kantor/giełda. Często jego funkcje pod względem zakupu i sprzedaży walut albo nie występują albo są bardzo okrojone. Portfel ma za główne zadanie przechowywać nasze ciężko zarobione „Bitcoiny”.
Portfele BTC dzielą się na wiele różnych typów, bardziej bądź mniej bezpiecznych, takie które działają Online, Ofline w przeglądarce, czy nawet na kluczu USB – ale jeżeli czytasz ten poradnik to jeszcze nie masz 5.000.000$ na koncie i nie potrzebujesz pancernego sejfu. Dlatego skupię się na opisaniu jednego typu portfela jakim jest portfel Online; prosty, szybki; stosunkowo bezpieczny (dużo bardziej bezpieczniejszy do trzymania środków jak w kantorze/giełdzie.

3. Jak zacząć przygodę z Bitcoin i gdzie założyć konto w kantorze/portfelu.
Ok już wiesz czym jest kantor i czym jest portfel (no dobra na razie tylko sobie wyobrażasz ale zaraz wszystko już będziesz wiedział).

a) Zakładamy konto w kantorze:
Zakładamy konto w dowolnym kantorze posiadającym w ofercie BTC. Ja polecę tutaj kantor taki jakim jest BITBAY.net
Prowizje za kupno sprzedaż waluty wynosi 0,43% lub mniej. Po założeniu konta musimy się zweryfikować podając swoje prawdziwe dane oraz wysłać dokumenty jak nasz dowód oraz inny dokument jak np. FV za telefon.
Ok, masz już konto na BITBAY, jesteś zweryfikowanym użytkownikiem i co dalej?
Wypadałoby kupić BTC, aby kupić potrzeba przelać pieniądze z własnego banku (PLN) [wpłaty->przelew bankowy] polecam standardowy przelew – nie pobierana jest prowizja.
Po kilku godzinach, bądź następnego dnia mamy już złotóweczki w kantorze, teraz wypadałoby je wymienić na BTC (bitcoin). Wchodzimy [giełda->Szybka transakcja] i kupujemy tyle Bitcoinów ile chcemy/potrzebujemy – Po 3 sekundach już mamy walutę BTC J - nie było ciężkie prawda?
Aby wysłać komuś BTC, bądź zasilić jakiś program np. wybrany przez siebie HYIP wchodzimy [wypłaty] zmieniamy u góry walutę na B (bitcoin) i tu wpisujemy kwotę jaką chcemy wysłać oraz podajemy adres BTC (ciąg znaków typu: 1AebXjP9NHzsDw5zNjxPUYFuJnDFoZT5wx).
Aby otrzymać od kogoś płatność, bądź chcemy podać nasz „nr konta” to znajdziemy go w [wpłaty] zmieniamy u góry walutę na B (bitcoin) i naszym oczom ukazuje się nasz ciąg znaków będący naszym „nr. konta”
No dobrze, ale w ów kantorze mamy jeden nr konta do wpłat i wypłat, co jakbyśmy chcieli mieć kilka „subkont” dla różnych programów (HYIP) tak abyśmy wiedzieli kto nam płaci a kto nie? – Tak przechodzimy do założenia konta w portfelu internetowym.

b) Zakładamy konto w portfelu BTC.
Tu już nie będę się rozpisywał krok po kroku, bo już wiesz mniej więcej jak wpłaca i wypłaca się walutę – tu będzie podobnie. Osobiście korzystam i polecę jeden z lepszych portfeli online coinbase.com.
W tym oto portfelu zakładamy sobie kilka czy nawet kilkanaście różnych subkont dla każdego programu z osobna, przez co nie będziemy musieli zastanawiać się od kogo ten czy tamten przelew.
W tym portfelu dla każdego subkonta co jakiś czas dostaniemy inny nr konta – spokojnie wszystkie starsze otrzymane wcześniej są również aktywne.

4. Czemu trzymać pieniądze w portfelu.
Trzymanie pieniędzy w portfelu jest bezpieczniejsze jak na giełdzie, bardzo sporadycznie ale bywały przypadki iż giełdy upadały, często giełdy mają gorsze zabezpieczenia, giełdy posiadają zazwyczaj tylko jeden numer konta i nie wiemy od kogo otrzymujemy przelew, są wolniejsze w realizacji przelewów oraz ich otrzymywaniu.
Resumując: w kantorze wymieniamy swoje złotóweczki i przelewamy raz dwa do portfela – dla bezpieczeństwa i wygody.

W Przypadku opisywanej giełdy bitbay, podczas otrzymywania przelewów (BTC) z kilku źródeł w podobnym czasie, giełda potrafi połączyć przelewy w jeden. Powoduje to jeszcze większe problemy w określeniu od kogo ów przelew dostaliśmy.

5. Wysłałem/am przelew … czemu to tyle trwa? – Jak sprawdzić co się dzieje z przelewem.
Wysyłanie przelewu BTC (bitcoin) działa trochę inaczej jak przelewy w zwykłym banku, wiele osób zaczynających przygodę z tym tematem bardzo się stresuje, że kilka godzin i płatność nie dotarła. Nie będę rozpisywał się technicznie jak to działa, napisze tylko iż każdy przelew takowy potrzebuje zazwyczaj od 2-6 potwierdzeń poprawnego dostarczenia. Czas potrzebny na weryfikację takiego przelewu jest bardzo ale to bardzo różny, czasem wynosi on 15 min, czasem 3 godziny a w skrajnych przypadkach nawet 1-2 dni !!! tak może i tak długo trwać, dlatego nie ma co się stresować, każdą płatność jaka została wydana z programu da się „namierzyć”.
Na stronie blockchain.info wystarczy iż wpiszemy nasz „nr konta” na który płatność ma dojść (nr podany w programie z którego oczekujemy na płatność). Wtedy zobaczymy czy jest niezrealizowana płatność, która oczekuje na potwierdzenia.
Korzystając z coinbase.com, system bardzo często wysyła nam już po minucie informację iż ktoś nam wysłał płatność, co na pewno zmniejszy stres na oczekiwanie płatności przez osoby zaczynające zabawę z BTC.

Jeżeli pomogłem Ci chociaż trochę, kliknij proszę po prawej stronie „Lubię to” pomagając dotrzeć z informacją dla innych nowych początkujących użytkowników.Administratorem, zarządca i managerem Serwisu WWW jest Ocrana Investment Inc. z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH 96960, Nr rejestrowy 55772.
Wszelkie skargi i zażalenia dotyczące działania Serwisu prosimy kierować w j. angielskim na adres spółki, w tym adres elektroniczny: ocrana @ vmail.me (proszę usunąć spacje)

WatchBinaryOptions - binary options strategies, forum, reviews and education

Niniejszy Serwis zarejestrowany jest na Wyspach Marshalla i prowadzony jest w języku polskim i adresowany do polskojęzycznych odbiorców zamieszkałych na terytoriach,
gdzie korzystanie z przedstawianych treści oraz treści skierowanych poprzez bannery oraz linki wychodzące jest zgodne z prawem.

Strona hyipforum.pl zawiera linki do innych stron i serwisów, których treści spółka Ocrana Investment Inc. nie kontroluje i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Proszę zauważyć, że uczestnictwo w niektórych programach / inwestycjach może być niezgodne z prawem, zgodnie z przepisami prawa w danym kraju. Ocrana Investment nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty
(w tym, bez ograniczeń, straty finansowe, utratę zysków, utratę przedsiębiorstwa lub jakiekolwiek straty pośrednie lub wtórne) spowodowane uczestnictwem w tych programach / inwestycjach.

Korzystając więc z przedstawionych na forum treści (w tym uczestnicząc w opublikowanych na forum programach / inwestycjach) zapewniasz, że uczestnictwo w nich jest w Twojej jurysdykcji dozwolone i ponosisz pełną odpowiedzialność
przed Administratorem za prawdziwość złożonego przez siebie oświadczenia.