Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

kampo

Najważniejszy krok w karierze?

Rekomendowane odpowiedzi

Problemem studiowania jest taki, że dzisiaj "przyszłościowy" kierunek, lub kierunek, dzięki któremu powinieneś mieć otwartą ścieżkę kariery "dzisiaj" daje możliwość pracy w wielu miejscach, a "jutro" koniunktura na rynku lub inny problem jaki się pojawił spowoduje, że twoje studia są niestety nieatrakcyjne np. w oczach pracodawcy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Blizniak, studia powinny zostawić po sobie ogólną orientacje w danej dziedzinie, zachęcić do czytania, samodzielnego zdobywania wiedzy itp. Wiedzę można zdobyć samemu, a pewnych nawyków już nie. Ja po licencjacie na dobrej uczelni mam podstawy prawa, ekonomii czy zarządzania, które zostaną ze mną do końca życia i cały czas procentują. Mam na myśli sytuację w której mogę nie znać konkretnej ustawy, ale rozumiem jak działa prawo i wiem gdzie szukać. Takie rzeczy docenia się dopiero po latach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Licencjat w SGH? Proszę Cię... Jedynie studia techniczne, w szczególności informatyka mają w sobie potencjał i po ich ukończeniu można mówić o zarabianiu pieniędzy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@robert88, zależy co chcesz robić. Jak zarabiać przyzwoite pieniądze na etacie to rzeczywiście najlepiej wybrać studia techniczne. Można pracować praktycznie na całym Świecie. Rzecz w tym, że nie każdego to kręci. Niektórzy wolą np.: biznes, a wtedy to co napisałem ma większy sens.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest tak jak pisze robert88. Sam skończyłem elektrotechnike na polibudzie. I mówie wam zostańmy wszyscy inż i najlepiej informatykami ! I będzie pięknie !

robert Proszę Cię.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czytałem analizy z których wynika, że w dzisiejszym Świecie duże pieniądze będą zarabiać ci, którzy potrafią programować komputery + co, którzy są na tyle kreatywni, żeby znajdować problemy i ich rozwiązania. Wygląda bardzo rozsądnie. Co raz więcej pracy wykonują za nas komputery, ale nadal to tylko narzędzie, więc trzeba wiedzieć jak je zastosować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie najważniejszym krokiem było uwierzenie w siebie i to, że jestem sama w stanie coś zrobić. Czasami myślę, że czegoś nie potrafię, a później sobie mówię, ze przecież raz uwierzyłam w siebie i udało mi się raz to i zrobię to kolejny !

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najważniejszy był u mnie nie pierwszy krok (jakim była hipoteka w wieku 22 lat pod mieszkanie na wynajem), ale pod uświadomienie sobie, że jedna nieruchomość nie rozwiązuje wszystkich problemów - a było to jakieś 4 lata później :) Teraz mam duzo więcej możliwości i wciąż się uczę kolejnych kroków, a na sam koniec zostawiam FOREX - jako taki szczyt góry lodowej gdzie da się sporo zarabiać, ale wpierw trzeba się tego nauczyć ;) więc po kolei, dywersyfikacja przychodów i oszczędności a potem na głęboką wodę (bo jakoś GPW głębokie nie jest ;) )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie najwazniejszym krokiem w karierze było uświadomienie sobie, że nie musze pracować pod szefem.

Jestem niezależny i uwielbiam to. Kolejny krok to ...... EMERYTURA :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według mnie podjęcie decyzji, że nie chce pracować całe życie dla kogoś i jego marzeń.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jeszcze stoję przed wielkim krokiem w mojej karierze. Czekam na odpowiedni moment ;) żeby się za wcześnie nie spalić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SPAM

Edytowane przez Egzekutor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najważniejszym krokiem było, gdy zacząłem inwestować w siebie, w swój rozwój.

Wiedzę, szkolenia itp.

Zgadzam sie w 100%. Ty sie rozwijasz, to i zawartosc portwela rosnie razem z toba. To dlatego wlasnie biedni biednieja a bogaci sie bogaca. Tu chodzi o umiejetnosci. Debil chocby wygral miliony w totka prawdopodobnie i tak je straci, bo glupio rozszasta. A osoba posiadajaca umiejetnosci, chocby stracila wszystko, to i tak sie odbije.

Dla mnie najwazniejszym krokiem byla paradoksalnie utrata pracy. Wiecie zawsze myslalem o czyms wiecej, ale wygona posadka, lenistwo...az tu bach, kop w 4 litery i trzeba bylo sie ogarnac. Tak trafilem na MLM. Nie zarobilem tam, ale przynajmniej wpoili mi do glowy idee rozwoju osobistego. No i polecialem, ksziazki, szkolenia, seminaria, kursy. Z goscia z depresja i wiecznym zyciowym pechem (bo jeszcze wtedy wierzylem w takie bzdury) stalem sie guru pozytywnego myslenia ( :P troche przesadzam oczywiscie, ale jestem na dobrej drodze).

W kazdym razie ide dalej i oby pod gore, bo dzieki temu miesnie rosna (te mentalne zwlaszcza)

:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie najważniejszym krokiem też było uświadomienie sobie, że wcale nie muszę dla kogoś pracować. Od dziecka wpajano mi "musisz znaleźć pracę", a to duży błąd, bo zawęża pole widzenia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że fakt założenia własnego bloga na początku tego roku. Myślę, że przy dobrym planie rozwoju kiedyś może przynieść jakieś zyski, być może wystarczające by zrezygnować z etatu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koncentracja.

- porzucenie robienia wielu tematów naraz

- porzucenie oglądania TV, chodzenia do kościoła, zakończeniu paru nic nie dających znajomości

- skoncentrowanie się usługach, w których klienci płacą comiesięczny abonament

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rezygnacja z inwestowania w HYIPy i wzięcie spraw w swoje ręce co zaowocowało paroma mini biznesikami , które są opłacalniejsze i pewniejsze niż HYIPy ;)

Kolego, ale jedno wcale nie musi wykluczac drugiego :)

HYIPy to oczywiscie wysokie ryzyko, ale jednoczesnie dochod pasywny, ktory nie wymaga wiele czasu i mozesz spokojnie budowac swoje biznesy od czasu do czasu zlecajac tylko wyplaty z HYIPow.

Umiejetne inwestowanie w HYIPy przynosi bardzo dobry dochod.

- skoncentrowanie się usługach, w których klienci płacą comiesięczny abonament

Tu bardziej zalezy od branzy.

Takie umowy na czas okreslony i ewentualne egzekwowanie niezaplaconych abonamentow/subskrypcji to ogromny koszt w postaci czasu i pieniedzy.

Ja bym raczel zalecil, aby trzymac sie przedplat choc z drugiej strony rozumiem, ze jezeli sie zaczyna i chce sie 'wbic' na rynek to godzimy sie na rozne niekorzystne dla nas ustepstwa w postaci odroczonych platnosci itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Egzekwowanie niezapłaconych abonamentów często trwa latami, więc sprzedawanie usług na podstawie comiesięcznego abonamentu ma sens tylko albo przy znaczacych klientach, na których można polegać, bądź na początku świadczenia usługi. Później jak przedmówca zalecam przejście na płatności z góry.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim najwazniejszym krokiem w karierze, było zarejestrowanie sie na tym forum, przyswojenie całej dostepnej wiedzy która znalazlem tu i w innych zdrodlach.

Dodam ze pomocne były także dyskusje z innymi użytkownikami, nieraz rozgorzałe, porywiste i pełne złości, ale były potrzebne i dały dużo wiedzy, inne perspektywy, postrzeganie pewnych rzeczy jak i masa osob z ogromną wiedzą, ktorej troche moglem zazerpnąć.

Wiec tak ro forum pomoglo mi wgl rozpoczac tą ,,kariere,, w hyipowym swiatku,miało wielkie znaczenie i zawsze bede tej spolecznosci wdzieczny.

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie najwazniejszy przelomowy moment nastapil niedawno, kiedy zaczalem inwestowac pieniadze w internecie. Pomalu coraz lepiej zarabiam i ide do przodu po lepsza przyszlosc!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta