Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zainteresowałem się tematem MLM i zastanawiam się czy samemu nie spróbować zbudować własnej sieci. Produkt, który będe sprzedawał, jest produktem stricte internetowym (nie zdradzam co to - generalnie jest to rzecz, która żadnej logicznej przydatności mieć nie będzie oprócz zarabiania pieniędzy następnym członkom sieci) - czyli ktoś kupuje tą (internetową) rzecz i za jej pomocą przyciąga następnych użytkowników.

Cenę za wejście do sieci ustaliłbym na 100-150złotych. Prowizja za pozyskanie użytkownika (pod siebie) wynosić będzie 50%, czyli dwóch użytkowników pozyskanych to zwrot wkładu własnego. Aha - z produktu mogą skorzystać TYLKO właściciele stron internetowych.

Kraje, którym chciałbym zaproponować system to Polska, USA, UK, Rosja.

Jak myślicie, czy to może mieć ręce i nogi. Sam miałem parę ofert przyłączenia się do sieci, jednakże jak sami wiecie najważniejszy jest poziom wejścia - im wcześniej, tym lepiej. Jakby ktoś z forum posiadający stronę www był chętny - oczywiście mogę zaprosić :-).

Pytania :

1. Gdzie promować coś takiego (na starcie, i ewentualnie jako know-how dla przyszłych poziomów) ?

2. Do wpłat/wypłat używałbym paypala - czy to ma ręce i nogi ?

3. Jaka jest grupa docelowa takich sieci MLM (waszym zdaniem)?

Mam nadzieję że będzie luźna dyskusja, a nie jechanie po mnie  O0

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość lusek13

Hmm to bardzo interesujący pomysł na piramidę ponziego, wielu próbowało...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm to bardzo interesujący pomysł na piramidę ponziego, wielu próbowało...

Tym stwierdzeniem ameryki nie odkryłeś. Dla mnie kazdy MLM to legalny ponzi. Następnych wypowiadających się prosze o nie wnoszenie pustego tekstu, tylko o bardziej rzeczowe wypowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie temat na odrebna dyskusje, ale ja widze roznice pomiedzy systemem ponzi a systemem MLM, wiec znaku rownosci bym tak latwo nie stawial.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość InwestPartner

Grupa docelowa? To zależy od produktu. Takiej grupy nie można przecież ustalić bez wiedzy o swoim produkcie.

PS. Jeśli nie chcesz zdradzać produktu na forum. To możesz wysłać mi PW i spróbuję Ci w jakiś sposób pomóc.

@lusek13

Cóż... może pierw przeczytaj choć jedną książkę o MLM i wtedy będzie można podyskutować. Polecam - "Szkoła Biznesu" Roberta Kiyosakiego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie temat na odrebna dyskusje, ale ja widze roznice pomiedzy systemem ponzi a systemem MLM, wiec znaku rownosci bym tak latwo nie stawial.

Równości nie stawiam, ale różnic widzę naprawdę mało.

Generalnie sprzedawany produkt byłby skryptem pewnego programu do zamieszczenia na własnej stronie www. Robiłbym to przez PayPala, a jeżeli wypaliłoby, to jako jakaś spółeczka offshore. Tylko zastanawiam się dla kogo 100-150złotych to wydatek opłacalny ? Nie sądzę, aby pozyskanie 2 osób (aby inwestycja wyszła na 0) była tak ciężka do osiągnięcia. Zamieszczając reklamę na własnej www promocja robi się sama. Po 2 osobach nie martwimy się już o system - te 2 osoby też chcą, aby inwestycjia się zwróciła. Z 2 poziomu mamy 4 osoby (zakądając, że te 2 też pozyskają po 2 osoby) - daje nam to kolejne 150zł. Zresztą - nie będę tłumaczył, jak to działa.

Wracając co ceny za system i grupy docelowej :

Np. 16-latek nie wszedłby (mimo, że ma stronę), bo po prostu nie ma tylu pieniędzy. Dlatego jak widzę grupa docelowa musiałby już mieć jakieś większe pieniądze (praca?) - czyli stawiam, że wiek od 18lat jest ok.

Jest to MLM działający tylko w Internecie, nie ma produktu "realnego" - chyba, że na płycie CD (i opłata byłaby właśnie związana z płytą).

Kto może być jeszcze odbiorcą ? Jak to reklamować na starcie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bez przesady, że w dzisiejszych czasach 16latek nie może wydać 100 zł, być może 95% Twoich klientów to będą osoby powyżej 18. roku życia, ale też nie zamykaj możliwości dla młodszych.

Grupa docelowa? Moim zdaniem ludzie z przeciętnymi (albo przynajmniej nie zadowalającymi ich) zarobkami, którzy większość wolnego czasu spędzają przed komputerem. Celowałbym bardziej w osoby młodsze 18-30 lat, oczywiście nie wykluczając też innych  ;)

@Inwest Partner jakiś czas temu przeczytałem szkołę biznesu i nie znalazłem tam niczego o ponzi, a MLM o którym pisze R. Kiyosaki to moim zdaniem zupełnie coś innego niż ten zaproponowany w temacie  ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość lusek13

Hmm a jak nazwiesz produkt który ktoś kupuje i odsprzedaje i to jego jedyne zadanie? Jaką on ma użyteczność publiczną? Mnie się od razu przypominają listy w stylu wyślij 5 złotych na pierwszy numer konta z podanych 5, potem dodaj swój na końcu listy i zarobisz 15 tysięcy na swoje konto w ciągu miesiąca. Książki R. Kiyosaki czytałem, nawet te które nie zostały wydane na rynek polski i mogę powiedzieć, że jedyną całkiem niezłą książką jest "Rich dad, poor dad" bo daje do myślenia. A apropo samego autora, bardzo ciekawy reportaż pod adresem http://www.cbc.ca/marketplace/2010/road_to_rich_dad/main.html .

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość dyzma

lusek13, nie wiem jakie masz doświadczenie z tymi listami, ale ja osobiście kilak lat temu pokusiłem się o taki właśnie eksperyment. Rozsyłałem kilkanaście maili dziennie, przez kilka dobrych tygodni, i do dziś dostaję na konta kwoty od kilkunastu do kilkuset złotych miesięcznie, także wydaje mi się, że nie wiesz o czym mówisz, lub nie poszło tak jak myślałeś.

Produkt, według mnie nie ma żadnego znaczenia, chodzi tylko o dobór odpowiednich ludzi, rozumiejących idee mlm, a główną zasada jest nie być ostatnim, a w momencie gdy jesteś poszukać kogoś pod sobą, od taka prosta metoda na zarobienie niezłych pieniędzy, poniekąd genialna. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

lusek13, nie wiem jakie masz doświadczenie z tymi listami, ale ja osobiście kilak lat temu pokusiłem się o taki właśnie eksperyment. Rozsyłałem kilkanaście maili dziennie, przez kilka dobrych tygodni, i do dziś dostaję na konta kwoty od kilkunastu do kilkuset złotych miesięcznie, także wydaje mi się, że nie wiesz o czym mówisz, lub nie poszło tak jak myślałeś.

Produkt, według mnie nie ma żadnego znaczenia, chodzi tylko o dobór odpowiednich ludzi, rozumiejących idee mlm, a główną zasada jest nie być ostatnim, a w momencie gdy jesteś poszukać kogoś pod sobą, od taka prosta metoda na zarobienie niezłych pieniędzy, poniekąd genialna. 

Hm. Jezeli ten system z 5 złotymi faktycznie działał, to myślę że mój pomysł może faktycznie być zrealizowany - z sukcesem. Jeżeli dobrze to spopularyzować - to naprawdę może być solidny sukces.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hm. Jezeli ten system z 5 złotymi faktycznie działał, to myślę że mój pomysł może faktycznie być zrealizowany - z sukcesem. Jeżeli dobrze to spopularyzować - to naprawdę może być solidny sukces.

Sukces, dla kogo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość lusek13

Dobrze, jeżeli większość uważa, że to taki świetny pomysł to tym razem kilka pytań.

Po pierwsze czy zamierzasz rejestrować działalność gospodarczą i jeśli tak to jaki będzie profil działalności firmy?

Następnie cena twojego 'produktu'. Dlaczego akurat 100-150 zł a nie na przykład 2000 zł? Przecież jeżeli to taki dobry pomysł na biznes i ludzie chętnie do niego przystąpią bo w końcu mają 50% z poleconej osoby to im się opłaci a i Twój zysk będzie większy.

Czy nie obawiasz się konkurencji w tym przedziale? Z tego co mi wiadomo to podobny pomysł już krąży po sieci w postaci listu i prostego dokumentu Word i jest w cenie 30 zł.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie to wogole nie wyglada na MLM, tylko na jakis matrix, podszywajacy sie pod MLM, ale specjalista nie jestem, wiec nie przesadzam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Po to jest forum, żeby sie pytać i uzyskiwać odpowiedzi, dlatego powstał temat.

Generalnie - nie wiem dlaczego ktoś ma opory przed klasyfikacją tego do MLM, a może ja po prostu pomijam jakiś szczegół ?

Bo ogólnie rzecz ujmując, widzę :

1. Produkt.

2. Sprzedawców (i jednocześnie kupujących)

3. Widać przepływ transakcji - członkowie sieci sprzedają produkt, na którym zarabiają prowizję (50%) od sprzedanego egzemplarza (oczywiście kupujący nie musi się przyłączać do sieci, jezeli stwierdzi, że produkt mu wystarczy).

Czy jest jakieś przeciwwskazanie, wg którego to nie jest MLM ?

Dobrze, jeżeli większość uważa, że to taki świetny pomysł to tym razem kilka pytań.

Po pierwsze czy zamierzasz rejestrować działalność gospodarczą i jeśli tak to jaki będzie profil działalności firmy?

Następnie cena twojego 'produktu'. Dlaczego akurat 100-150 zł a nie na przykład 2000 zł? Przecież jeżeli to taki dobry pomysł na biznes i ludzie chętnie do niego przystąpią bo w końcu mają 50% z poleconej osoby to im się opłaci a i Twój zysk będzie większy.

Czy nie obawiasz się konkurencji w tym przedziale? Z tego co mi wiadomo to podobny pomysł już krąży po sieci w postaci listu i prostego dokumentu Word i jest w cenie 30 zł.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

:) Odpowiadam :

1. 100-150złotych to przedział testowy, ale na pewno nie przewiduję więcej niż 300zł za wejście. Uważam, że nikt nie zaryzykuje 2000 złotych za produkt, który jest wart 10x mniej. To, że jest to dobry pomysł na biznes nie znaczy że cena musi być zaporowa. Możesz produktować papier toaletowy co też jest bardzo dobrym pomysłem na biznes ale rolki za 2000 nie opchniesz.

2. Konkurencja. Oczywiście, że się obawiam - konkurencja zawsze jest, jak sprawdzałem wejścia do sieci MLM są od kilkudziesięciu do kilku tys. złotych. W moim przypadku wejście do sieci jest tanie, bo produkt też jest tani.

3. Podobny pomysł. Może i krąży - a jeżeli krąży to daj mi adres strony z tym produktem. Bo jeżeli myślisz o tych 5złotych i 5 osobach na liście - to to jest piramida finansowa, nie ma tam żadnego produktu. Ktoś ci każe wpłacić kasę za nic, dla osoby w sieci, jednocześnie namawiając Ciebie do zdobywania następnych osób.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość lusek13

A czym jest Twój cudowny produkt? Czy daje on możliwość zadowolenia z jego istnienia? Sam stweirdziłeś, że jeżeli klient jest zadowolony z produktu to może go nie sprzedawać, więc pytam się czy Twój produkt daje możliwość zadowolenia klienta przez swoje istnienie? Bo wydawało mi się, że napisałeś, że przeznaczeniem produktu będzie nic innego jak zdobywanie klientów, którzy zdobędą klientów, którzy to zdobędą następnych klientów i tak dalej i tak dalej. Jest to niekończąca się pętla, która od owego listu, o którym wspomniałem różni się tylko tym, że tu oferujesz skrypt, czyli coś rzeczywistego ale nie mającego nic wspólnego z jakimkolwiek produktem, którego można wykorzystać inaczej jak tylko sprzedać go kolejnej osobie. Ponadto nie uzyskałem odpowiedzi na dwa z trzech pytań, więc je ponowie:

Czy zamierzasz założyć działalność gospodarczą i jeżeli tak to jaki profil działalności firmy?

Skąd bierzesz cenę swojego 'produktu'?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

lusek, przyczepiłeś się jak rzep jednej kwestii.

A pokaż mi produkt w MLM, który jest tak zajebisty, że zmieni świat. Do mojego produktu zawsze można coś pożytecznego dołożyć.

Nie chce mi sie z tobą dyskutować, bo widze ze nastawiles sie na marudzenie i nie ważne co kto by napisał, i tak ty będziesz najmądzrzejszy.

Co do działalności gospodarczej, spółki, profilu - to zbyt dalekosiężne plany, na razie chodzi o stworzenie korzystnego produktu.

Co do ceny to już odpowiedziałem, przeczytaj mój poprzedni post jeszcze raz, to może załapiesz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Paweł w MLM jednak produkt jest ważny, jest czymś co jak człowiek kupi, nie musi od razu wchodzić w MLM żeby mieć z tego jakiś pożytek. Moim zdaniem kwestią, która wywołała całą dyskusję na temat piramidkowania jest stwierdzenie, że:

generalnie jest to rzecz, która żadnej logicznej przydatności mieć nie będzie oprócz zarabiania pieniędzy następnym członkom sieci

Dla mnie to brzmi jakbyś chciał zrobić piramidkę, ale żeby to się od razu nie rzucało w oczy, dorzucasz jakiś tam produkt. Może się mylę, ale takie jest moje zdanie  ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość lusek13

A właśnie w każdej dyskusji jak komuś brak argumentów to wykręca się, że ktoś się czepia. Ja się nie czepiam, tylko jakbym chciał na przykład wejść z Tobą we współpracę to chciałbym znać pewne szczegóły. I owszem przeczytałem Twoje posty poniżej a co najważniejsze zrozumiałem je, ale w żadnym wypadku w Twojej odpowiedzi, że cena jest testowa nie jest napisane skąd bierze się cena. Nie wiem czy wiesz, ale papier toaletowy sprzedaje się po takiej cenie jakiej się sprzedaje z kilku powodów, przede wszystkim sporo tego na rynku, jest całkiem tani w produkcji jak się ma technologię, ale i jest na niego duży popyt bo każdy korzysta, więc wytłumacz mi proszę skąd 100-150 zł za Twój 'produkt'. Ja jestem w MLM, który sprzedaje usługi użytku domowego czyli obsługa lini telefonicznej, internetu, mediów wszelakich. Nawet AVON lub Oriflame mają produkty, które w rzeczywistości można użyć na własny pożytek. A jakie użycie ma Twój 'produkt'?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Paweł w MLM jednak produkt jest ważny, jest czymś co jak człowiek kupi, nie musi od razu wchodzić w MLM żeby mieć z tego jakiś pożytek. Moim zdaniem kwestią, która wywołała całą dyskusję na temat piramidkowania jest stwierdzenie, że:

generalnie jest to rzecz, która żadnej logicznej przydatności mieć nie będzie oprócz zarabiania pieniędzy następnym członkom sieci

Dla mnie to brzmi jakbyś chciał zrobić piramidkę, ale żeby to się od razu nie rzucało w oczy, dorzucasz jakiś tam produkt. Może się mylę, ale takie jest moje zdanie  ;)

Zwycięzca, masz rację :) - takie było pierwotne założenie. Ale z dyskusji wiem, że trzeba będzie zrobić z tego coś do użytku. I o to mi chodziło, o doradzenie. Bo ja np. uważam, że nie ma produktu w sieciach MLM, który byłby wspaniały.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A właśnie w każdej dyskusji jak komuś brak argumentów to wykręca się, że ktoś się czepia. Ja się nie czepiam, tylko jakbym chciał na przykład wejść z Tobą we współpracę to chciałbym znać pewne szczegóły. I owszem przeczytałem Twoje posty poniżej a co najważniejsze zrozumiałem je, ale w żadnym wypadku w Twojej odpowiedzi, że cena jest testowa nie jest napisane skąd bierze się cena. Nie wiem czy wiesz, ale papier toaletowy sprzedaje się po takiej cenie jakiej się sprzedaje z kilku powodów, przede wszystkim sporo tego na rynku, jest całkiem tani w produkcji jak się ma technologię, ale i jest na niego duży popyt bo każdy korzysta, więc wytłumacz mi proszę skąd 100-150 zł za Twój 'produkt'. Ja jestem w MLM, który sprzedaje usługi użytku domowego czyli obsługa lini telefonicznej, internetu, mediów wszelakich. Nawet AVON lub Oriflame mają produkty, które w rzeczywistości można użyć na własny pożytek. A jakie użycie ma Twój 'produkt'?

Zaczynając od końca : tak jak napisalem koledze Zwycięzcy, co do pożytku z produktu to muszę się nad tym zastanowić, pierwotnie oprócz "chęci kupienia produktu" przez potencjalnego kupującego to użyteczności nie ma żadnej. Ale popracuję nad tym.

100-150 - sam już sobie właściwie odpowiedziałeś - uważam, że przy tym poziomie weszłoby do sieci najwięcej osób, bo jest tanio, a pare złotych na pewno by wpadło.

Po drugie - jest całkiem tani w produkcji - bo zrobi się go raz, a potem sprzedaje sie kopie - zwykła cena za jakikolwiek program oscyluje w tych granicach.

Popyt jest mniejszy, dlatego zestawiając to z papierem nie będzie kosztować 10zł, a 10x-15x więcej, czyli 100-150.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś ma jakiś pomysł na promocję za granicą ?  8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość InwestPartner

Bez przesady, że w dzisiejszych czasach 16latek nie może wydać 100 zł, być może 95% Twoich klientów to będą osoby powyżej 18. roku życia, ale też nie zamykaj możliwości dla młodszych.

Grupa docelowa? Moim zdaniem ludzie z przeciętnymi (albo przynajmniej nie zadowalającymi ich) zarobkami, którzy większość wolnego czasu spędzają przed komputerem. Celowałbym bardziej w osoby młodsze 18-30 lat, oczywiście nie wykluczając też innych  ;)

@Inwest Partner jakiś czas temu przeczytałem szkołę biznesu i nie znalazłem tam niczego o ponzi, a MLM o którym pisze R. Kiyosaki to moim zdaniem zupełnie coś innego niż ten zaproponowany w temacie  ;)

Żle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to by ktoś kto zarzuca MLM'om, że są piramidkami to powinien przeczytać tą książkę. Wtedy dopiero zrozumie, że się mylił.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość InwestPartner

@ Ivaho

Prawdziwy MLM to na pewno nie będzie bo organizowany i prowadzony będzie przez internet. Wszystkie MLM z jakimi się spotkałem miały szkolenia z produktu, technologii, oprócz tego jakieś seminaria itd itp Jednak zrobił się mały off-top bo mieliśmy mówić o grupie docelowej, więc...

Jeśli skrypt jest pomocny w prowadzeniu strony www czy ułatwia odnalezienie się na stronie klientom, użytkownikom itd to moim zdaniem grupą docelową powinny być młode osoby w wieku 20-30 lat, które prowadzą firmy przez internet (sklep, usługi itd) lub używają stron jako swoją wizytówkę.

Reklama? Nie jestem specjalistą, więc o poradę kieruj się do kogoś kto zna się na reklamie i marketingu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli zaoferuję komuś usługę (płatną) w internecie i dam informację, że za każdego poleconego osoba ta dostanie 50% opłaty za tą usługę - to nie jest żadna piramidka (w sensie nielegalna?) ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tym stwierdzeniem ameryki nie odkryłeś. Dla mnie kazdy MLM to legalny ponzi. Następnych wypowiadających się prosze o nie wnoszenie pustego tekstu, tylko o bardziej rzeczowe wypowiedzi.

Paweł, jeśli masz takie zdanie na temat MLM to daleko nie zajdziesz ze swoim pomysłem. Proponuję najpierw poszerzyć wiedzę w tym temacie, potem zabierać się za biznes.

Jeśli myślisz, że w marketingu sieciowym zarabiają tylko Ci co wejdą do firmy jako pierwsi to bardzo się mylisz, chyba, że zalezy Ci na takich osobach co skaczą z kwiatka na kwiatek.

O sukcesie decydują zupełnie inne czynniki.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta