Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

slivek

W co zainwestować 40k zł?

Rekomendowane odpowiedzi

40000/200 to 200 miesięcy, czyli ok. 17 lat.

Pomijając podatki, za 17 lat garaż się rozleci... Poza tym, raczej nie uda Ci się wynająć go na 20 lat z góry.... Będziesz miał średni czas czerpania pożytków 8-10 miesięcy w roku. Części kasy będziesz szukał przez sądy i komorników. Zwrot z inwestycji 22-25 lat. Biorąc pod uwagę wartość pieniądza w czasie ok. 40 lat...

Szkoda zachodu...

Lepsza lokata terminowa... Wpływ roczny podobny a kapitał łatwiejszy do odzyskania...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja skalkulowałam kwotę zakupu garażu na 35 tys. ale ok zgadzam się i sama to napisałam, że "kokosy to nie są". A że się rozleci po 17 latach to raczej tak aż źle nie będzie ;-) A z garażem i tak mniej kłopotu niż z wynajmem mieszkania.

Kris udało mi się w mieście mniejszym niż Lublin kupić garaż za 20 tys. i na czysto co miesiąc mam 170 zł :-)

Rynki lokalne w tym zakresie są bardzo różne więc koniecznie trzeba zrobić dobre rozeznanie

Edytowane przez lewica1979

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A myslales moze o automatach vendingowych ? ;> W dobrych miejscowkach moga przyniesc naprawde ładne zyski :) tylko potrzeba serwisu takich maszyn.
Jeszcze jedna ciekawa opcja wg mnie to telebimy ledowe (reklamy)  drogie takie telebimy ale w dobrym miejscu mozna wynajac powieszchnie ok 2 min cyklu powtarzanego, reklama np ~~ 15 sec - 1 czyli w 2 min masz ok 8, w moim srednim miescie 70 tys, na dobrym skrzyzowaniu ze swiatlami placi sie ok 600-800 zł za taka reklame / miesiac, ceny za prad nie sa wygórowane bo ledy malo go pobieraja gorzej z czynszem dla miasta i pozwoleniem. 

Edytowane przez fixu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Fixu: Masz rację, jest to inwestycja dobra na "tu i teraz", bo na reklamach (nie tylko ledowych) przed wyborami zarabia się krocie - partie na wszechobecne reklamy wydają miliony i nie liczą się z kosztami. Znam ten rynek i potwierdzam. Natomiast patrząc na biznes długofalowo, to można czasem wkręcić nogawę, ponieważ istnieje tu masa przeróżnych zmiennych o których przeciętny inwestor nie ma pojęcia, wychodzi wszystko w praniu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym poszedł w giełdę z taką kasą1!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Cytowanie bezpośrednie całego posta jest zabronione. 

Na Giełdzie trzeba mieć łeb na karku bo łatwo taką kasę szybko stracić ;)

Edytowane przez Robertpl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Jak narazie żaden z pomysłów mnie nie przekonuje:) ale dzięki wielkie za propozycję i dyskusję,która się tutaj troszkę rozwinęła. Przeglądam internet w poszukiwaniu nowych inspiracji i zainteresował mnie temat produkcji.:) Czego?tego jeszcze nie wiem.Macie jakieś propozycję?Produkcja kostki brukowej?Zniczy?Dachówek?Plac pod wynajem i kupno maszyny:) myślę,że jest to do zrobienia.Co sądzicie na temat produkcji "czegoś" w Lublinie?:)

Edytowane przez slivek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temat produkcji spoko, tylko ze kwota 40 tyś jest duzo za mala na jakakolwiek produkcje wg mnie, sam kiedys myslalem zeby napisac biznes plan na nalewanie opon do ciezarowek, znam sie troche w tym temacie wiem ile kosztuja karkasy ( opony do nalewki) ~~ 80-100 zł nalewa sie opony i sprzedaje za ok 800 zł ~~ w zaleznosci od jakosci, ale maszyny sa ciezko dostepne i mega drogie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Peppe ostatnio własnie czytalem o tym ze politycy chca nalozyc nowy podatek na "skrety" bo uciekaja im pieniadze, duzo ludzi przeszlo na skrety wlasnie i chca nalozyc podatek na bibulki lub sam tyton ze prawie juz nie bedzie sie oplacalo te krecenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko, że to nie jest takie proste. Produkty akcyzowe wchodzą do domeny instytucji ponadnarodowych w zakresie koordynacji. Póki co gilzy na wykazie wyrobów akcyzowych się nie znalazły.

Politycy chcieliby opodatkować wszytsko. Już opodatkowali powietrze, oddychanie, więc pewnie kiedyś i gilzy opodatkują.

Takie automaty to jednak przede wszystkim kwestia dobrego miejsca i jego kosztów i prawidłowego oszacowania zapotrzebowania. 

Ceny są wybitnie konkurencyjne. Więc w optymalnych warunkach zwrot inwestycji to 5-7 miesięcy. Do wyborów się może zwrócić a do czasu ew. zmiany przepisów to już prawie czysty zysk. Po opodatkowaniu dochodowym i VATem oczywiście

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie w mieście deszczówkę opodatkowali :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaczynam myśleć o zakładzie pogrzebowym:) 40 tys zł + dotacja i można coś ruszyć, co myślicie o tym?Zna się ktoś na tym biznesie?Ma/Miał do czynienia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odnośnie zakładów pogrzebowych ... w święta Bożonarodzeniowe ktoś roznosił ulotki o zniżce jeśli członek rodziny kopnie w kalendarz podczas świętowania :)

Zakład pogrzebowy to na pewno dużo papierkowej roboty, żeby nie powiedzieć czarnej ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Metale szlachetne lub grunty inwest, czyli rolne klasy:4,5,6 są to najlepsze i najbezpieczniejsze inwestycje jakie istnieją na świecie.

Zakładam,że nie chce pan ryzykować utratą swojego majątku dlatego tylko te 2 inwestycje polecam zdecydowanie.

Glupota jest inwestowac w programy typu hyip, bo mozemy tam stracic wszystko, sprawdziłem ponad 50 takich firm w 90% to oszustwa ,a reszta znika po kilku miesiacach. Także sensu tu nie ma .

Ja bym zainwestował w grunty i metale szlachetne w odpowiedniej proporcji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Inwestycja w grunty to też nie takie sobie hop przed wypadałoby sprawdzić możliwość podłączenia mediów, plany miasta, zagospodarowania przestrzennego itp, żeby jedyną korzyścią w przyszłości nie okazała się zasadzona rzodkiewka :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co sądzicie o produkcji trumien?W moim mieście nie jest duża konkurencja..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Inwestycja w grunty to też nie takie sobie hop przed wypadałoby sprawdzić możliwość podłączenia mediów, plany miasta, zagospodarowania przestrzennego itp, żeby jedyną korzyścią w przyszłości nie okazała się zasadzona rzodkiewka :)

Oczywiście na ziemiach rolnych klasy 4,5,6 nie posadzimy rzodkiewki, lecz możemy postawić np DOM,  Grunty  tzw. inwestycyjne to najbezpieczniejsza inwestycja na świecie. Lecz własnie trzeba zwrócić na to uwagę o czym napisałeś. Właściciele Treeneo mają kilkunastoletnie doświadczenia z takimi inwestycjami, a ich dochody są zaświadczeniem tego ,że się na tym znają  :).

Jeszcze pyt. ret.:

Po co mamy ryzykować oszczędnościami naszego życia inwestując w coś ,co może nam zabrać wszystko , np polisy inwestyjne, na które nabrało się już wiele osób ?

Edytowane przez Kris
Usunięto niedozwolone linki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepiej biznes, ale musisz trafić w nisze, którą znasz. Zainwestuj 20-30k i możesz mieć z tego zwrot w przeciągu tygodni, miesięcy. Reszte w alternatywne inwestycje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Naprawdę rada godna podziwu, a jakieś konkrety? Takie posty nie przynoszą nic oprócz śmiechu na sali :lol: . Równie dobrze ksiądz na ogłoszeniach duszpasterskich może dać parafianom taką radę, a następnie powiedzieć aby połowę zysków przelać na parafię...

Nie cytujemy wypowiedzi bezpośrednio poprzedzającej nasz wpis,

Navy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

za 40k mozesz kupic akcje róznych firm.... i miec dywidendy co m-c

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

I to jest dobry pomysl, mozna w mysl wielkiego inwestora Warrena Bufet kupic akcje duzych firm, odbierac dywidendy do Konca zycia i rozwazyc ich sprzedaz na emeryturze.

Edytowane przez turboonostrilvision

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jako,że jestem młody to Chciałbym teraz coś zarobić i kupić sobie mieszkanie,auto itp.:) Dlatego wolę jakiś sposób na pieniądze na teraz:) a nie na później (czytaj 20lat).

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@slivek - odnośnie zakładu pogrzebowego, to miałem kiedyś podobny pomysł, możemy pomyśleć coś razem :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobiłem rozeznanie i u mnie w Lbn ciężko o nową firmę pogrzebową, silna pozycja jednej firmy nie pozwala na wybicie się innych..;/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta