Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

Reklama

Aster

Forex a zdolności matematyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do doświadczonych inwestorów rynku forex. Czy dobre umiejętności matematyczne są konieczne by z powodzeniem grać na tym rynku? Na chwilę obecną jest w tym temacie prawie zupełnym nowicjuszem - docelowo chciałbym uczynić z inwestowania moje podstawowe źródło dochodu. Problem jednak w tym że od podstawówki miałem problemy z matematyką, seria niepowodzeń ciągnąca się od tego czasu sprawiła że matematyka budzi we mnie silną niechęć. Czy pomimo tego mógłbym osiągnąć jakikolwiek sukces na takim rynku? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie są konieczne. Matematyka przydaje się przy określonych strategiach, a forex to głownie umiejętności analityczne (analiza wykresów ceny aktywa), interpretacyjne i psychologiczne.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Matematyka jest ważna i moze nam ulatwic pewne sprawy, ale wszystko idzie nabyc. 

NAwyki sobie wyrobisz jak stroche poczytasz np o wskaźnikach fibbonacciego, w sieci pelno jest materiałów, znajdziesz je na szkoleniach traderów

np [sPAM] itp, poczytaj, poogladaj, realne przyklady ,naprawde warto przysiedzieć i zaglebic sie w temat na poczatku "na sucho tylko :)

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
To nie prawda, nie trzeba być orłem z matmy, ja zawsze byłem przeciętny z matmy, a forexa ogarniam, nie wiem, może to przez dobry kurs, bo właśnie uczyłem się na [spam] Przykłady realne, bardzo pomocne, wiele przyswoiłem. Dodatkowo czytam i oglądam filmiki na YT.

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie trzeba być super z matematyki, żeby wygrywać trzeba analizować rynki najprostszymi sposobami - do tego wystarczy analityczne myślenie. O wiele bardziej od analitycznego myślenia liczy się umiejętność oceny swoich emocji i wyciąganie z tego wniosków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta