Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

dimon

W co inwestujecie ? Wasze doświadczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku z tym, iż nie ma w dziale aktualnego tematu zadaje pytanie. Czy ktoś z Was inwestuje aktualnie w giełdę, akcję lub instrumenty pochodne ? Jakie macie doświadczenia ? Chodzi mi głównie o rok 2014, który jak dotąd jest bardzo przychylny inwestorom. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To może ja się wypowiem co do inwestycji w kryptowaluty a dokładniej w Bitcoina. Handlowałem pomniejszymi kryptowalutami (doge, litecoin, allcoin) ale jest ich tyle, że trudno ucelować w te, które mogą pewnego dnia wzrosnąć na wartości. Dlatego też poprzestałem tylko na BTC.

Zetknąłem się z nim ponad roku temu ale tak naprawdę dopiero gdy widziałem, że osiągnął kwotę około 600zł/btc to zakupiłem ich trochę. Od tego czasu (ponad pół roku) non stop handluję na giełdzie kryptowalut. Przez te parę miesięcy życie nauczyło mnie, że trzeba mieć zimną głowę i nie panikować gdy kurs w ciągu 10 minut spadnie o 50 dolarów. Musisz sobie założyć jakąś dopuszczalną stratę a najlepiej nie spoglądać co kilka godzin na wykresy tylko np raz dziennie. Jest to rynek strasznie wrażliwy na różne informacje ze świata Bitcoina. Również zauważyłem, że istnieje najprawdopodobniej osoba bądź grupa osób, która sztucznie podbija kurs albo go obniża. Zauważysz to sam jak zaczniesz grać jak w ciągu kilku minut ktoś skupuje w tysiącach BTC lub sprzedaje. I jeszcze raz podkreślam, trzeba mieć dużo samo zaparcia i pewności w tym co się robi, bo wahania kursów są czasem aż nie do uwierzenia ;-) Ja sugeruję się w dużej mierze interwałem czasowym 1h i korzystam z https://bitcoinwisdom.com/markets/bitstamp/btcusd oraz http://bitcoinity.org/markets/bitstamp/USD. Co do giełd to gram na bitstam oraz bitcurex na przemian z bitmarket.pl

Za parę dni ukaże się na moim blogu wpis w którym opisuję jak gram i chętnie poznam metody jak inni grają, także zapraszam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Poza tym inwestuję również w programy które znajdziesz u mnie w stopce :-)

A tak na sam koniec to czytaj forum, zadawaj pytania bo to naprawdę skarbnica wielu osób, którzy mają w różnych dziedzinach zarabiania duże doświadczenie. 

Źyczę powodzenia w dążeniu do wolności finansowej! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak inwestuje w bardzo rozwojową branże, jaką jest żywność funkcjonalna.

warto jest na pewno inwestować w kruszcea i ostatnio coraz popularniejsze staja się  grunty (ziemia)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak na razie nie ufam Bitcoinowi, być może dlatego, że się na tym nie znam i nie wiem od czego zależny jest kurs. Jeśli chodzi o ziemie, to chyba raczej nie grunty, a nieruchomości do remontu i ponownej odsprzedaży z zyskiem. A w jaki sposób w żywność funkcjonalną ? Nie słyszałem o tej formie inwestowania ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Grunty, nieruchomości , działki - to zawsze jakaś pewność. Osobiście inwestuję w działki na Mazurach , nie wielkie jakieś sumy ale w ratach [ po 300 zł miesięcznie]  Czyli na spokojnie i bez przesady [ a raczej w miarę możliwości :) ]  Już przy wpłacie 13,5 tyś zł miał będę akt własności. Czyli nie źle. Kupowanie podupadłych nieruchomości na wsiach też jest dobrym biznesem. Szybki remont i do sprzedaży.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja inwestuje w sórowce i nie narzekam fakt faktem robie zyski na ilości a nie wysokosci ale zawsze minimum 60% do przodu rocznie minus podadki daje na czysto około 45% dla mnie na czysto a że w miare duzym obracam kapitałem to i zyski ok.

Ale inwestycja to ryzyko nie ukrywam ze i straty czasm zaliczam wiec to dla odważnych ale tez i nie popadajacych w skrajnosci bo przeciez straty tez mozna odrobic

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Forex to przyszłość.Zsyki miesięczne generowane na poziome 3-10 % miesięcznie są bardzo zadowalające.Jednak aby osiągnąć taki poziom trzeba w tym troszeczkę posiedzieć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Generalnie rok 2014 jest bardzo niepewny, jeśli chodzi o giełdę, jak również bardzo zmienny. 

Obawiam się, że najlepsze już za nami. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hossa w zachodniej Europie i USA na pewno niebawem się skończy. Ciężko wyczuć jak będzie w Polsce. Polska giełda jest mocno zdołowana. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja inwestuję w handel - w produkty towarowe, różnej maści, klucze, kody do gier, w mojej stopce możesz również zobaczyć PaidVerts - liczę na duże obroty, ale wszystko ze spokojem i sumiennie, nigdzie się nie spieszę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawa inwestycja Lion 1994, ale ważną rzecz napisałeś - spokój  i sumienność ;)

Hossa w zachodniej Europie i USA na pewno niebawem się skończy. Ciężko wyczuć jak będzie w Polsce. Polska giełda jest mocno zdołowana. 

Polski rynek jest jeszcze bardzo mocno niedowartościowany w porównaniu z Zachodem i USA, ale u nich można powoli się obawiać spadków ;p

Edytowane przez dimon
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja proponuję inwestycje w złoto lub srebro. Dno już mamy prawdopodobnie za sobą.

Edytowane przez Norbi33
Spamerom dziekujemy!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, chcialbym podyskutowac o inwestycjach, strategiach  na tzw. 'Putina'. Jak wiadomo 'caly swiat' gra teraz na gieldach przeciwko 'putinowi'. Jak to sie ma w praktyce?

Ano, np. od konca maja rosyjski rubel traci bardzo wyraznie na wartosci, z ok. 33.6 uds za rubla teraz jest ponad 37.  Mam otwarte dwie dlugie pozycje na usdrub, ale mysle, zeby jeszcze dolozyc lota albo dwa.

Jak wysoko moze cena podskoczyc?

Inna sprawa, surowce; gaz od parunastu tygodni tez ma tendecje spadkową. Szykuja sie kolejne sankcje i prawdopodobnie cena ropy rowniez spadnie bo maja wprowadzic sankcje sektorowe wlasnie na sektor energetyczny i finansowy. Zobaczymy czy rzeczywiscie, doprowadzi to do bardzo duzej plynnosci na rynkach.

Czy sa jeszcze jakies inne instrumenty na ktorych mozna grac przeciwko 'putinowi'?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możesz grać na giełdzie "przeciwko putinowi" kontrakty w chodzą w grę, ale tak naprawdę to jest czysta loteria takie zabawy. Szczególnie, że z dnia na dzień sytuacja może się diametralnie zmienić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak narazie para USD/RUB zachowuje sie tak jak sie domyslalem. Ponad 1500 pipsow na plus i dalej leci na połnoc.

Do konca roku doleci do 40-45 rubli za dolara?

Na nastepnej korekcie znowu jakiegos longa dokupie.

Przez ten tydzien wiecej zarobilem na tej parze niz na wszystkim w ciagu ostatniego roku. heh

Ktos sie jeszcze interesuje ta parą?

P.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja zaczalem inwestowac w Preiscoin, ktory jest szwajcarskim odpowiednikiem Bitcoina. zapowiada sie obiecujaco...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dalej mozna zarabiac na parach z RUB na koncu. Rubel sie oslabia i nic nie wskazuje na to aby mialo cos sie zmienic. Mozna stawiac longi dlugoterminowe.

Ropa leci dalej w dol mysle, ze dlugoterminowy short wskazany.

Chodza sluchy, ze tegoroczna susza w Brazylii spowodowala mniejsze plony kawy. W ciagu 6 miesiecy prawodopobnie cena kawy mocno wzrosnie. Jakies buy limity mozna stawiac.

Szwajcaria mysli nad tym, aby skupowac wieksza ilosc zlota jako zabezpieczenie swojej waluty. Mozliwe zwyzki cen zlota niedlugo.

A Wy w co zamierzacie zainwestowac w najblizszych tyg.?

P.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja ostatnio w akcje firmy przed IPO (za rok) z zabezpieczeniem na nieruchomości z wpisem i w razie braku satysfakcjonującej stopy zwrotu - opcją na 2 lata gwarantującą wykup po określonej cenie ;)

Dzisiaj RUB lekko nerwowy się zrobił - zobaczymy jutro co będzie po posiedzeniu Banku Rosji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No wlasnie, cos dzis rub umocnil sie za bardzo i zaliczylem stop lossa. O ktorej te posiedzenie?

P.

Edytowane przez bufi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie w Rosji to jest tak, że nie ma ustalonej godziny, dlatego wszyscy zatrzymują pozycję dzień przed. Mówi się, że będzie podwyżka o 100 p. bazowych. Polecam kalendarium na stooq'u ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dolar sie umacnia a ruskie jakies dziwne ruchy robily i dalej rubel spada. Szkoda, ze dzis piatek.

Kierunek północ od poniedziałku.

P.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzieliscie co dzis stało sie ropą WTI? W ciagu paru godzin cena spadła o ponad $2. Teraz jest $78.32.

Ruskie jutro z rana beda mieli "cieplo". Wydaje mi sie, że to kolejny sygnał na spadek rubla jutro.

Mozna tez sie pokusic na jutrzejsze odbicie ceny ropy. Tak czy siak, dwie okazje do zarobku.

[edit]

amerykanski SP500 dzis zaliczyl kolejny historyczny rekord... rubel na polnoc..

P.

Edytowane przez bufi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po dzisiejszym posiedzeniu OPEC ustalono, że firmy wydobywcze ropy nie beda zmniejszac wydobycia.

Co to oznacza? Cena ropy przez najblizsze kilka tyg. prawdopodobnie dalej bedzie spadac.

Czyli jedziemy do poziomow $60 za baryłkę. Rubel pewnie dalej w dół.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś chyba chce ukręcić łeb Rosji.

Rubel testuje historyczne dna.

Ale Putin jest zadowolony :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta