Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

malcolm

Zakładanie firmy offshore na Wyspach Marshalla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję założyć firme usługowo-programistyczną ma wyspach marshalla, czytałem troche o tym, początkowo myślalem o belize lub Delware w usa lecz, ze względu na przychody z USA, wybór padł na wyspy marshalla, mam pytanie czy ktoś z forum, zakładał już firme na wyspach marshalla, czy ktos ma jakiegos sprawdzonego agenta, i jakies doświadczenie z wirtualnym biurem. O zaletach płynących z prowadzenia firmy offshore nawet nie trzeba wspominac.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wziąłem do ręki książke Lutza Wintera Raje podatkowe nie tylko dla bogaczy i poszukałem w spisie treści tego co chciałeś. Niestety nic nie ma o wyspach marshalla i nic nie ma na temat konkretnych agencji. Ale podsyłam ci pare zdjęć na co powinieneś zwrócić uwagę jak już znajdziesz firmę (zdjęcia są bardzo duże więc podaję tylko linki):

http://i59.tinypic.com/jzton.jpg

http://i59.tinypic.com/2wp2wd2.jpg

http://i61.tinypic.com/2lm57r8.jpg

+ jeszcze cytat

Specjalne formy spółek: gotowe i na wynajem

Spółki gotowe

Można korzystać z szerokiego wachlarza już ustanowionych spółek, które są stawiane do dyspozycji nabywców w ciągu ok. trzech dni. Takie spółki można znaleźć w Internecie, oferowane są one także w działach ogłoszeń gazet finansowych i gospodarczych, o zasięgu globalnym (The Economist, Financial Times), a także w regionalnych edycjach The Wall Street Journal lub Herald Tribune.

Spółki na wynajem

Jeśli w ramach jakiegoś projektu zachodzi potrzebazrealizowania tylko jednej lub kilku transakcji i w ograniczonym czasie, wówczas warto wynająć określoną spółkę, która może wykonać zlecone jej zadania.

Większość firm doradczych świadczy tego rodzaju usługi najmu i stawia do dyspozycji zleceniodawców odpowiednie spółki.

Wybór miejsca rejestracji spółki offshore zależy głównie od celu, jakiemu ma ona służyć, jednak występuje kilka czynników, które zawsze trzeba mieć na uwadze. Należy do nich system podatkowy, polityczna i gospodarcza stabilność kraju, system prawny, przepisy dotyczące poufności informacji, obowiązek prowadzenia księgowości oraz koszt rejestracji i utrzymania firmy.

Lutz daje także "Użyteczne kontakty": www.lutzwinter.pl (nie działa), adres do korespondencji w języku polskim, hiszpańskim lub angielskim: poczta@lutzwinter.pl, adres agencji:

Winter Consulting Ltd

Mottenerstrasse 14

66822 Lebach

Po.Box. 1428 in 66814 Lebach

tel. +49-6881-539 0 347

faks: +49- 6881-5399 0 348

e-mail: WinterConsulting@t-online.de

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lepiej poszukac kancelarii na terenie samej Polski, kogos kto bezposrednio ma stycznosc z polskim prawem podatkowym itp. i zorientowac sie wiecej w sprawie Wysp Marschalla ktore z tego co wiadomo dotychczas nie sa patrzone przychylnie przez polski kraj. Niestety ale operacje finansowe przeprowadzane bezposrednio z w Wyspami Marschalla moga odebrac tu w Polsce jako probe prania brudnych pieniedzy. Sa lepsze jurysdykcje, ktore sa "czyste" i nie wzbudzaja zadnych podejrzen. Istnieje rowniez caly wachlarz polskich kancelarii zajmujacych sie optymalizacja, tyle tylko ze lepiej wczesniej warto poszukac sobie opinie wczesniejszych klientow kancelarii ktora wypatrzylismy. Rekomendacje to jedna z podstaw w tej dziedzinie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kancelarie bioą duże irracjonalne prowizje, przynajmniej te które dotychczas znalazłem, także jeżeli ktoś ma sprawdzoną opcję to prosiłbym o podanie tutaj lub na pw. A jaką jurysdykcję możecie polecić, a wyspy dziewicze?, Generalnie planuje używać karty firmowej na konto w banku zagranicznym, a pieniądze bym przerzucał na prepaidy lub bitcoiny, czytałem o deleware, tylko że mam dochód z USA, niezbyt wiem jak miałbym do rozliczać z IRS, a głownie zależy mi na tym aby nie musieć prowadzić żadnych dokumentacji, ta firma to raczej pasywny przychód, dlatego szukam czegoś bezobsługowego a także abym nie musiał opłacać bandy czworga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zabrania się cytowania bezpośredniego całego posta z poprzedzając wiadomości .

Jeśli bezobsługowo, to najtaniej i najprościej wybrać Seszele. Należy jednak rozważyć, czy  raczej słaby prestiż  Seszeli nie będzie stanowił problemu. Wszystko zależy od podejścia klientów/kontrahentów.

Wyspy Marshalla mogą również być dobrym wyborem , ale w tym przypadku prawdopodobnie tylko wtedy, gdy chcemy się ze wszystkiego rozliczać.

Belize ma podpisaną z Polską umowę o wymianie informacji podatkowej,  podobnie BVI.

Edytowane przez Robertpl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta