Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

PredatoRek

Gra przeglądarkowa - podatki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Do rzeczy.
Zakładamy, że buduję grę przeglądarkową na której będę zarabiał (a przynajmniej chciałbym icon_wink.gif). Gracze będą mogli kupić daną wirtualną walutę w grze za realne pieniądze. Płatności będą dokonywane przez różne międzynarodowe procesory płatnicze, waluta USD ($).
Oczywiście zakładam działalność gospodarczą.
I najważniejsze teraz. Gracze będą mogli wypłacać też realną gotówkę z gry na wyżej wspomniane procesory płatnicze (w zamian za wirtualną walutę).

Przykładowo, gracze wpłacili w danym miesiącu łącznie 1000$, ta kwota (pomniejszona o % pobierany przez procesory płatnicze) jest na tych różnych procesorach, ale nie jest to do końca mój zarobek, ponieważ 85% (przykładowo) może zostać wypłacone przez graczy w każdej chwili (na drugi dzień, a może za rok czy dwa). Pewny mój zarobek to 15%, ale w danej chwili mam więcej na kontach.

Od czego w takim przypadku powinienem odprowadzać podatek dochodowy od tych 15% czy od całej kwoty? Jeśli od całej to już widać że to się nie kalkuluje.

Powinienem odprowadzać także inne podatki?

Nie jest to gra stricte hazardowa, gdzie są jakieś automaty, tylko raczej coś typu gra strategiczna gdzie tą wirtualną walutę będzie trzeba wypracować przez sprzedaż zasobów w grze etc.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Ł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście zakładam działalność gospodarczą.

Więc najlepszym rozwiązaniem jest szukanie odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania u doradcy podatkowego a nie na forum o tematyce hyipów.

Podane przez Ciebie informacje stanowią ledwo kilka procent niezbędnych do odpowiedzi na Twoje pytania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuje za odpowiedz. Myślałem, że może uda mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytania w internecie, ale skoro sprawa jest bardziej skomplikowana, udam się do doradcy podatkowego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W necie też można lecz raczej na innych forach. Tutaj to raczej nie miejsce by rozpytywać Cię i szczegóły projektu, zakres terytorialny klientów, wielkość planowanych obrotów, itd., itp...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta