Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

Mateusz7764

Gdzie sprzedać alkohol?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie inwestycji w alkohole.

Gdzie je potem sprzedać? Ma ktoś jakies namiary na kolekcjonerów? lub osoby skupujące trunki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm, sam mam dostęp do alkoholi z za zachodniej granicy i próbowałem to spieniężyć. Jednak nie jest to łatwe. Internauci nie ufają - zresztą ja - też trunkom z sieci. W ostateczności sprzedałem je znajomym.

Zależy jeszcze co masz na składzie, ja w większości miałem 12-letniego ballantinesa, który nie jest w końcu taki drogi. Jak masz coś bardziej wyszukanego to spróbuj poszukać jakiegoś forum internetowego poświęconego tej tematyce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może to naiwne pytanie, ale czy na sprzedaż alkoholu nie trzeba mieć koncesji? Czy sprzedaży kolekcjonerskiej to nie dotyczy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No trzeba, ale w taki razie idea inwestowania w alkohole sie nie opłaca. Bo przekichane jest to potem sprzedać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba mieć koncesję na sprzedaż kolekcjonerską alkoholi?!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

:offtopic:  (szkoda, że na tym forum żarty [i to w temacie, a nie z kapelusza wzięte] są karane ostrzeżeniami)

Polecam zapoznanie się z artykułem dotyczącym sprzedaży drogich alkoholi na aukcjach:

http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,14399581,Whisky_coraz_lepiej_sprzedaje_sie_na_aukcjach__Otwiera.html

tyle, że raczej nie chodzi o allegro, a o jakieś specyficzne aukcje.

Można zapytać jakiegoś sommeliera o pomoc w sprzedaży - sommelierzy często mają znajomych, którzy lubią markowe, drogie trunki

Edytowane przez Channing
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciężka branża, ale są osoby, jak twórca biedronek, które właśnie na tym się dorobili. Z tego co pamiętam to bodajże dodawał butelke do kwiatów :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuj sprzedawać osobom które będą brać śluby, jeśli dasz dobrą cenę to rozkręcisz interes.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma rzeczy niemożliwych,ale wiąże się to z ciężką pracą poprzedzoną znalezieniem dobrego alkoholu/niszowego. 

Np. jeżeli będzie sprowadzał te same alkohole co są w każdym sklepie, to bez odpowiedniej ilości sprowadzonych skrzynek i dobrej ceny - nie przebijesz się.

Warto zainwestować w dobra luksusowe. Na nie popyt stale rośnie. I wtedy sprzedawać je do wykwintnych restauracji, pubów oraz klubów. 
Wtedy to ma sens, ale też jesteś narażony na ogromne lobby ze strony już działających na rynku dostawców.

No ale, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuj sprzedawać osobom które będą brać śluby, jeśli dasz dobrą cenę to rozkręcisz interes.

Witam. Mam pytanie odnośnie inwestycji w alkohole.

Gdzie je potem sprzedać? Ma ktoś jakies namiary na kolekcjonerów? lub osoby skupujące trunki?

Sorry za kolejność cytowania postów. 

Czesław całkiem dobrze kombinuje. Na początku próbuj sprzedać alko swoim znajomym, znajomych znajomym, a później zahacz o najbardziej oblegane miejsca weselne (remizy, pałace, dworki) oraz o firmy, które organizują wesela. 

Jeżeli dobrze to zrobisz, możesz zbić niezły hajs, a może nawet wprowadzić stopniowo monopol. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wstawiać na wesela ktoś próbował?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja sprzedawałem w akademiku i dobrze na tym wychodziłem :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wanted.jpg

Witam

Jeśli chodzi o alkohol kolekcjonerski jakim jest Whisky polecam

mobile_and_tablet.png

http://auction.catawiki.co.uk/whisky-auction?utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_term=%252Bwhisky%2520%252Bonline%2520%252Bauction&utm_content=WhiskyOnlineAuction&utm_campaign=UK_EN_Category_GEN_WK:Whisky+Auction_%7Bbmm%7D&aid=107299266674

INFO:

http://www.catawiki.co.uk/help/selling

Auction costs

We charge a 12.5% commission fee, excluding VAT/sales tax (15.1% incl. VAT/sales tax) 
of the winning bid.
 Commission fees are used for extensively promoting our auctions, among other things.

jest jeszcze whisky-onlineauctions-social.png

https://www.whisky-onlineauctions.com/

ale z tej strony nigdy nie korzystałem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To bardzo ciężka sprawa, bo bez koncesji i uregulowania prawnego, jeśli ktoś doniesie na Ciebie, że rozprowadzasz alkohol załóżmy po akademikach, to mogą czekać Cię prawne konsekwencje. W końcu traktowane to będzie jako działalność na zasadzie mety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, to tak można - http://www.sklepzwhisky.pl/ ?

Trochę dziwne, bo w jaki sposób sprzedając przez internet, można zweryfikować wiek?

Sama idea dobra, bo jest taniej, ale czy to do końca zostało sprawnie rozwiązane?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może to naiwne pytanie, ale czy na sprzedaż alkoholu nie trzeba mieć koncesji? Czy sprzedaży kolekcjonerskiej to nie dotyczy?

Chciałbym się dowiedzieć o tym więcej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sam interesuję się tym rynkiem i zaczynam na nim inwestować, ale to typowy longterm więc na razie nie myślę o spieniężeniu. Natomiast opcja najlepsza to aukcje: wtedy dom aukcyjny zajmuje się kwestią prawną.

Jeśli kupujesz towar luksusowy/kolekcjonerski i nie chcesz płacić prowizji domowi aukcyjnemu to możesz sam szukać nabywców i jak już znajdziesz to jest coś takiego jak jednorazowa koncesja w cenie 175zł za alkohole mocne (za wino jest taniej ;) ). Umawiasz termin zakupu i na ten dzień wykupujesz licencję. Jeśli masz zarobić na butelce 2 zł to mało opłacalne, ale już przy 200 zł na butelce i np 6 butelkach już masz jakiś zysk :) Myślę, że jak to się dobrze ubierze w formę prawną (czyli jasna informacja, że w dniu zawarcia transakcji będziesz miał koncesję) to nikt się czepiać nie będzie :)

PS. Dwie uwagi - zapewne do koncesji trzeba mieć działalność gospodarczą. Trzeba się też dowiedzieć jakie są warunki uzyskania takiej koncesji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tym chyba jest problem.

ciecie-woda.pl

Edytowane przez zeta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta