Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

KlubInwestorow

Klub Inwestorów - 20% zysku na pożyczce z gwarancją zwrotu kapitału - www.klub-inwestorow.pl

Rekomendowane odpowiedzi

No, nie do końca

Art. 481 Â§ 2. Jeżeli stopa odsetek za opóźnienie nie była z góry oznaczona, należą się odsetki ustawowe. Jednakże gdy wierzytelność jest oprocentowana według stopy wyższej niż stopa ustawowa, wierzyciel może żądać odsetek za opóźnienie według tej wyższej stopy

Inna sprawa, że z KI nie ma zastrzeżonych pewnie żadnych odsetek... Więc od KI należne będą co najwyżej odsetki ustawowe...

Ale warto pamiętać, że żądanie odsetek nie wyklucza możliwości dochodzenia poniesionej szkody w jej rzeczywistych rozmiarach...

Edit. W zasadzie to to napisałeś :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@ aboco

Zapytam po raz kolejny - czy uzyskałeś jakąkolwiek informacje z KI o powodach opóźnień w przekazywaniu do Ciebie spłaconych pieniędzy?

Obecnie odsetki ustawowe za opóźnienie to 8%. Rocznie. Jeśli w umowie nie masz innej stawki (a nie masz), to więcej nie dostaniesz.

O powodach? Nie. Ale obietnic kolejnych dat, po których niały być regularne spłaty - wiele. I parę drobiazgów, które zapaliły czerwoną lampkę.

Mała sugestia dla Inwestorów, którzy mają (lub mieli) wiele pożyczek równocześnie: sprawdźcie, czy dostaliście zwrot spłat za wszystkie tygodnie, dla wszystkich pożyczek, tj. z każdym statusem (tych spłaconych czy obecnie w windykacji - również). Założę się, że jeśli sumaryczne kwoty tygodniowe spłaconych rat były niewielkie - to pewnie je macie na koncie, ale jesli suma spłat wynosiła kilkaset złotych lub więcej - to możliwe, że nie macie ich do dzisiaj i może nawet tego nie zauważliście (bo dostaliście przelewy z następnych tygodni i bonusy końcowe). Surprise?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

@aboco

Coś bredzisz - na każdym przelewie jest pisany nr roku i nr tygodnia więc w łatwy sposób można to zweryfikować nawet jeśli przelew przyszedł z opóźnieniem (kiedyś na prośbę forumowiczów wysłałam potwierdzenie przelewu z KI jest tam w tytule rok i tydzień wpłaty)

W panelu klienta widać wszystkie spłaty z podziałem na tygodnie więc o czym mowa? Bonusy końcowe są w tytule przelewu przypisane do konkretnej pożyczki z jej numerem więc o co chodzi.

Chyba że jesteś trolem który ma wiedzę szczątkową i piszesz na zasadzie jak trafię to super a jak nie to znów coś napiszę.

Tak na marginesie to może KI w pierwszych bonusach też by pisał do której są pożyczki - byłoby tak nieco prościej. I moja sugestia aby w panelu pokazywać sumę z danego tygodnia bo tak będzie szybciej w analizie.

@kamil80

Coś w tym jest - ale spodziewaj się że jeśli choć twoje posty będą co najmniej neutralne to albo Cię zignorują albo dostaniesz prztyczka w nos tak jak ja wczoraj. Jak widać na tym forum jednym wolno robić luźne wycieczki a innym nie. Pewnie zaraz znów dostanę. Niemniej to pokazuje - w mojej ocenie - tendencje tych postów i nastawienie moderatorów.

pozdrawiam babajaga

Edytowane przez babajaga

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@kamil80

Coś w tym jest - ale spodziewaj się że jeśli choć twoje posty będą co najmniej neutralne to albo Cię zignorują albo dostaniesz prztyczka w nos tak jak ja wczoraj. 

Dzięki. Natomiast chciałbym wyjaśnić, że naprawdę nie adresowałem swojego posta (co podkreśliłem) pod adresem KlubuInwestorów, ponieważ nawet nie zgłębiałem tego jak działają. Nie myl mnie proszę z osobami które tam inwestują, ponieważ naprawdę u nich nie miałem okazji inwestować. Natomiast moim zamierzeniem było po prostu podkreślenie, że niezależnie od tego ile firma której powierzasz pieniądze ma kapitału zakładowego, to ocenianie takiej firmy wyłącznie po kapitale zakładowym jest bzdurą, a przykłady z życia codziennego mówią same za siebie, pierwsze z brzegu Amber Gold, oraz bankructwo Lehman Brothers z ogromnymi kapitałami. Natomiast tego typu ślepe patrzenie często nie pozwala dostrzec firm z ogromnym potencjałem które często nawet się znajdują w zasięgu wzroku, i znowu przykłady Facebook, Airbnb, LiveChat (firma stworzona przez Polaków, obecna jej wycena przekroczyła 900 mln złotych), i kto nie chciałby być akcjonariuszami tychże firm które pojawiły się w zasadzie znikąd, po cichu ? Po prostu większość inwestorów jest zwykle tak skoncentrowana na zapewnieniu bezpieczeństwa swojej inwestycji, że zapomina po co w zasadzie się inwestuje. Tymczasem, czy zainwestowanie powiedzmy 20 000 złotych i zarobienie na tym w rok 5000 PLN czystego zysku przy maksymalnym zabezpieczeniu takiej inwestycji (chociaż jak pokazują przykłady, 100% pewności nie ma nigdy) jest tak naprawdę lepsze niż podjęcie ryzyka, zainwestowanie tych 20 000 złotych w coś niekonwencjonalnego i wyciągnięcie na tym 500 000 PLN w 2 lata ? Który inwestor tak naprawdę traci ? Sam Warren Buffet powiedział, że w życiu wystarczy przeprowadzić tylko kilka dobrych transakcji, a tego typu transakcji na pewno nie przeprowadzi inwestor który wartościowe inwestycje mierzy kapitałem zakładowym firmy z którą inwestuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest dużo racji w tym co piszesz.

Z KI problem polega jednak na czym innym...

W stworzonym przez siebie modelu de facto swobodnie wykorzystuje środki osób trzecich nie dając ze swojej strony żadnego zabezpieczenia a nawet ukrywając sposób ich wykorzystywania.

Czym innym jest ryzyko zainwestowania środków w firmę czy jej rozwój a czym innym dostarczenie jej kapitału do działalności operacyjnej...

I ile sam model wydaje mi się interesujący to jednak nadużywanie i wypaczanie pewnych instytucji prawa cywilnego jawi się dość niepokojąco.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

@aboco

Coś bredzisz - na każdym przelewie jest pisany nr roku i nr tygodnia więc w łatwy sposób można to zweryfikować nawet jeśli przelew przyszedł z opóźnieniem (kiedyś na prośbę forumowiczów wysłałam potwierdzenie przelewu z KI jest tam w tytule rok i tydzień wpłaty)

W panelu klienta widać wszystkie spłaty z podziałem na tygodnie więc o czym mowa? Bonusy końcowe są w tytule przelewu przypisane do konkretnej pożyczki z jej numerem więc o co chodzi.

Chyba że jesteś trolem który ma wiedzę szczątkową i piszesz na zasadzie jak trafię to super a jak nie to znów coś napiszę.

Tak na marginesie to może KI w pierwszych bonusach też by pisał do której są pożyczki - byłoby tak nieco prościej. I moja sugestia aby w panelu pokazywać sumę z danego tygodnia bo tak będzie szybciej w analizie.

Nie bredzę. A teraz fakty: np. pożyczka nr 2014/28/001844 była spłacana w tygodniach: 1, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 26, 27, 28, 29, i 30 (tyle wynika po zalogowaniu na konto Inwestora). Tymczasem do dnia dzisiejszego nie mam spłat z tygodni: 9, 11, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 26, i 27. Bonus za spłatę tej pożyczki i ratę z tygodnia 2015/30 zaksięgowano na moim koncie 5.08.2015r. i od tej daty ma status jako spłacona, mimo że nie zwrócono mi zainwestowanego kapitału i odsetek, spłaconych przez Pożyczkobiorcę. Ciekawiej sprawa wygląda np. z pożyczką 2014/17/001769, gdzie bonus końcowy i ostatnią ratę wpłaciła firma Invest Media zarejestrowana pod tym samym adresem (a sumy rat kapitału i odsetek również nie rozliczono ze mną do dzisiaj). Może Operator mnie poinformuje na piśmie kto mi zalega ze spłatą: Klub Inwestorów czy może Invest Media? I dlaczego pożyczki mają status jako spłacone, a takimi nie są dla Inwestora?  Ponownie sugeruję sprawdzić Inwestorom, które spłaty rat spłynęły na konto a które zostały pominięte i pewnie zostaną zapomniane, jak się nikt o nie nie upomni. Do marca br. interwencje i reklamacje w takich sprawach były skuteczne, (przelewy przychodziły, czasem z kilumiesięcznym opóźnieniem), a teraz już wcale. To kto tu robi jaki biznes i za czyje pieniądze?

Edytowane przez aboco

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W stworzonym przez siebie modelu de facto swobodnie wykorzystuje środki osób trzecich nie dając ze swojej strony żadnego zabezpieczenia a nawet ukrywając sposób ich wykorzystywania.

Czym innym jest ryzyko zainwestowania środków w firmę czy jej rozwój a czym innym dostarczenie jej kapitału do działalności operacyjnej...

No to faktycznie takie działanie nie jest w porządku, i jak najbardziej zgadzam się z tym, iż inwestowanie w firmę a powierzenia jej funduszy na działalność operacyjną to zupełnie dwie różne sprawy. Z mojej strony nie bronię, jak również nie chcę atakować KI bo nie mam z nimi żadnych osobistych doświadczeń, nigdy z nimi bowiem nie inwestowałem. Po wypowiedziach na forum wnioskuję jedynie, że oferują swojego rodzaju pożyczki społecznościowe a model biznesowy podobny jest do oferowanego przez Lendico.  

Natomiast osobom które są zawiedzione KI proponuję zapoznać się z Lendico, firma zbiera dość dobre opinie, działa na kilku rynkach (również w Polsce), została założona przez międzynarodowy inkubator Rocket Internet.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@kamil80

Nie odrobiłeś lekcji o Klubie Inwestorów.Działa na innych zasadach od firmy którą reklamujesz.Takich firm jest pełno na rynku. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, dzięki za zwrócenie uwagi wobec tego z czystej ciekawości zapoznam się z ich modelem. Naprawdę zakładałem że chodzi o podobny lub mocno zbliżony model biznesowy, tak więc przepraszam mój błąd. Nadmieniam również, że nie reklamuję Lendico tylko piszę, że w mojej ocenie dokonanej na podstawie jej szerszej analizy jest po prostu warta uwagi wśród osób które interesuje temat pożyczek społecznościowych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam 

Jak długo czeka się na podpisanie umowy 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Bogmir

Sprecyzuj pytanie,nie wiem o jaką umowę pytasz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam w nowym roku . Ja dalej inwestuję w tej firmie i jestem zadowolona . Moje poprzednie pożyczki się pospłacały jedne w terminie drugie z małym opóżnieniem ale ogólnie jestem zadowolona .Ulokowałam teraz pieniądze znowu w kilka nowych pożyczek , Zainteresowanie jest duże bo co się pojawi kilka pożyczek na stronie to znikają .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SPAM

Edytowane przez Egzekutor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co dzieje się ze stroną klub-inwestorow.pl ?

Od dwóch dni nie da się na nią wejść.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

strona już działa ale mam pytanie czy komuś udało się do nich dodzwonić bo na numer podany na stronie 34-311-24-11 od paru dni nie mogę się dodzwonić

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Źyczę sukcesów. Na ten numer NIGDY nie udało mi się dodzwonić. Kiedyś prezes podawał swój numer komórki. Potem zmienił komórkę. Jak będziesz w Częstochowie to możesz wpaść na kawę, ale czy coś załatwisz? Moje reklamacje opisywane wcześniej do dzisiaj są nie załatwione (brak zwrotu wpłat rat pożyczek  spłaconych przez PB w tamtym roku). Z windykacji - też zero zwrotów. Nie polecam tej firmy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i co zamierzasz to tak zostawić czy skierowałeś gdzieś tą sprawę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moze zmieniaja nazwe na ofprofit tak jak porzyczkoposiadacz zmienil na pro zysk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich oszukanych przez Klub Inwestorów z Cęstochowy   a konkretnie Rafała Hedę . Wpłaciłem 37 tys złotych w 27 pożyczkach w grudniu 2015 roku .Otrzymałem w niektórych pożyczkkach 6 rat w innych 7 rat oraz tylko 4 bonusy . Do dnie dzisiejszego brak kontaktu oraz wpłat a także brakujących bonusów  . Mam już kontakt z grupą poszkodowanych osób z którą składamy zawiadomienie do prokuratury . Proszę innych oszukanych o kontakt w celu złożenia doniesienia do prokuratury . Kontakt : ciach

pozdrawiam :) Andrzej 

Edytowane przez Egzekutor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakieś potwierdzenie oszustwa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem dokładnie podobne pytanie do @Andrzej1

Otrzymałem w niektórych pożyczkkach 6 rat w innych 7 rat oraz tylko 4 bonusy . Do dnie dzisiejszego brak kontaktu oraz wpłat a także brakujących bonusów. 

Przypominam, co wielokrotnie było w tym wątku poruszane, że w kwestii pożyczek KI działał jako pełnomocnik pożyczkodawcy i operator płatności.

By więc mówić o potencjalnym oszustwie niezbędny jest posiadanie dowodu, że pożyczkodawcy spłacili więcej niż owe 6 - 7 rat.

Moja rada to wypowiedzieć pełnomocnictwo, zawiadomić o tym pożyczkobiorcę i żądać dalszych spłat bezpośrednio na swój rachunek. Najlepiej po konsultacji z prawnikiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Wnioski po kilkunastu miesiącach istnienia tematu na forum , przez jednych ostrzeżeń , innych zachwalania ki )

- telefony nie aktualne ( nie ma takiego numeru )

- strona znikła ( jakiś czas przekierowanie było na OFPROFIT , obecnie adres bancoo.pl - dziwnym trafem platforma o takim samym profilu i planie na super inwestycje = od kilku miesięcy w budowie ? )

- całkowity brak kontaktu z firmą jak i prezesem

I jakie wnioski ? I kto w tym krzyku na forum miał rację , może wypowie się eliza ,babajaga itp. , może mają jakiś kontakt do firmy bo z postów wynika ,że były to osoby o wyjątkowych względach u prezesa  KI .

Pozdrawiam

P.S   Domena  Klub-inwestorów.pl    jest obecnie wystawiona na sprzedaż

Edytowane przez loco
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktoś wie co się dzieje z KI? Ma ktoś kontakt z portalem,dostaje ktoś jakieś rozliczenia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znajomy miał tam ulokowane trochę pieniędzy i pytałem go jak tam z KI. Sprawa jest w prokuraturze, pewnie będzie wisieć jeszcze dobre parę miesięcy (albo i lat...). 2 Kwietnia mam zamiar się z nim spotkać i wrzucę tu wszystkie informacje jakie uda mi się od niego otrzymać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta