Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

BJK

banknoty kolekcjonerskie NBP

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Co sądzicie o banknotach kolekcjonerskich emitowanych przez NBP? Tutaj jest ich opis na stronie NBP.

Banknoty kolekcjonerskie, w związku z ich szczególnym charakterem, różnią się od banknotów obiegowych bogatszą symboliką wizerunków postaci i wydarzeń, kompozycją i szczegółami tematycznymi, a także parametrami technicznymi i graficznymi - liczbą i formą zastosowanych zabezpieczeń przed fałszerstwami, kolorystyką, wymiarami czy technikami druku.

Banknoty kolekcjonerskie, podobnie jak obiegowe, są produkowane na zamówienie NBP przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych SA w Warszawie.

na chwilę obecną wypuścili sześć sztuk, siódmy pojawi się w obiegu w sierpniu :) Osobiście uważam, że w przeciwieństwie do monet warto się zainteresować tymi numizmatami, bo relatywnie łatwo jest zebrać całą kolekcję i potem jedynie uzupełniać o nowe emisje. Nie od dzisiaj wiadomo, że kompletne kolekcje są dużo więcej warte niż pojedyńcze egzemplarze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam znajomego, który zbiera te monety. Z jednej strony wydatek jest dość niewielki, ale z drugiej nie mam pojęcia czy faktycznie jest to opłacalne, jeśli ktoś zamierza się wzbogacić. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, już nie wiem gdzie pisać, wiec proszę o pomoc

Chciałam ostrzec przed OSZUSTEM, który rzekomo wystawia monetę , której nie wiadomo czy posiada, przelewa się pieniądze i nic, ani pieniędzy ani monety, a najgorsze że podaje sie pod innymi danymi że niby kobieta, podam tylko dane jakimi operuje Teresa S.(fałszywe) nie kupujcie od niego bo to zwykły oszust!!!!

Jego emaila z których na pewno pisze to

kuba_m7@op.pl

monetka@2.pl

NUMER KONTA KTÓRY PODAJĘ : (prosze to konto przesyłać dalej by poszło w świat że fałszywe konto)

Dane do przelewu:

BPH SA

10106000760000330000587811

Odbiorca:

Dotpay S.A.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Swego czasy kupiłem 2 banknoty Kolekcjonerskie ,100-Rocznica Utworzenia Legionów Polskich w kwocie 141 za obydwa wraz z przesyłką, teraz mogę sprzedać za dużo więcej, banknoty są w oryginalnym opakowaniu, nie otwierane w zabezpieczonej foli NBP .Wiec i na tym też da się zarobić :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta