Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

AdBlock wykryty!

sketch-logo.png

Funkcjonowanie naszej strony internetowej jest możliwe dzięki wyświetlaniu reklam online naszym czytelnikom. Staramy się, aby nie były one liczne ani przedstawiane w sposób agresywny. 

Prosimy więc o wyłączenie dodatku typu AdBlock dla strony hyipforum.pl :)

Reklama

rejter

Jak najłatwiej handlować walutą?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Próbowałem przez jakiś czas nawet kupować na mieście i sprzedawać po pewnym okresie, kiedy kursy poszły w górę, ale to kompletnie nieopłacalne. Handlujecie? Na jakich konkretnie zasadach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

na mieście ? prędzej w internetowych kantorach rób zakupy i tam też sprzedawaj... no chyba że znasz taki kantor co sprzedaje poniżej "asku" i kupuje po "bidzie" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedyś mieszkałem z gostkiem który utrzymywał, że kiedy żył na granicy Polsko-Niemieckiej, kupował Euro po naszej stronie i szedł za granicę i wymieniając w tamtych kantorach uzyskiwał z 0.5-1% zysku.

Ale nie doprowadził tematu do końca i nie wiem dlaczego nie robił tak non-stop i teraz nie jest najbogatszym człowiekiem na ziemi :D

Po tych jego opowieściach sam się zainteresowałem tematem i chodziłem po różnych kantorach, ale wiadomo jaki skutek tych poszukiwań był.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po "mieście" dawało radę. W sensie kupowało się kiedy był finansowy dołek, kiedy kursy były na dnie, zazwyczaj w ciągu miesiąca do dwóch te kursy mocno się zmieniły. Można było nieźle zarobić, ale zbyt czasochłonny temat i dużym ograniczeniem jest to, że tania waluta w zasadzie natychmiast znika z kantorów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrze Ci piszą, najlepiej to ogarnąć przez kantor internetowy. Kupuję przez ekantor. Bardzo niskie spread jest, bywało, że sprzedawaliśmy walutę w 3 dni po tym jak kupiliśmy - takie były wahania kursowe. Poza tym właśnie w sieci nie ma problemu braku dostępności waluty - chcesz kupić to kupisz. Przy czym jak dla mnie poniżej 50 tysięcy to nawet nie ma po co się za to zabierać.To taka rozsądna kwota dająca jakieś perspektywy zarobku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

spam

Edytowane przez Polon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok. A jakieś koszty operacji, zakupu waluty, przelewów, coś dodatkowo? Zakładam konto i nie płacę nic za użytkowanie, posiadanie, operacje? Wymieniam walutę bez żadnych ograniczeń?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy pytanie jest do mnie, bo mój post został uznany za spam, ale w TransferWise jest 0.5% (około) prowizji od transakcji. Pierwsze przewalutowanie przy rejestracji z linku polecającego jest za darmo (bez tej prowizji). Prowadzenie konta jest darmowe, równie dobrze możesz się zarejestrować i w ogóle nie korzystać. Stronę poznałem jak mieszkałem w UK i przesyłałem sobie kasę do Polski, wcześniej korzystałem z konkurencji ale jak się okazało była niebotycznie droga w porównaniu do TW. Mają kursy zbliżone do średnich NBP, niskie spready, można się pobawić.

Wracając do samego wątku, żeby zarabiać na walutach bez dźwigni, czyli po prostu fizycznie kupować i sprzedawać waluty i zarabiać na różnicy kursowej trzeba operować pokaźnym kapitałem, myślę że bez 100k PLN nie ma co próbować. Z mniejszym kapitałem można spróbować jakiś lewarowanych rynków, Spot, CFD, wtedy można zacząć się bawić już z niewielką kasą i zarabiać więcej, ryzyko oczywiście proporcjonalnie również większe, temat dość duży i trudny ale odpowiedni money menagment, psychologia, system i można zarabiać :) Ja jestem na rynku od 2 lat (waluty i indeksy) i jakoś ciułam :)

Pozdrawiam!

Edit

Dodam jeszcze, że właściwie gdybym miał 100k do dyspozycji na handel walutami, to też raczej skorzystałbym z usług brokera Forex, tylko bez korzystania z dźwigni. Po co bawić się w fizyczne kupno i sprzedaż, skoro można to wszystko zamknąć w jednej, prostej pozycji? Dochodzę do konkretnej odpowiedzi na zapytanie z wątku - najłatwiej obracać walutą jest po prostu u brokera (jeśli interesuje nas zysk z różnic kursowych). Pozostaje tylko wybrać odpowiedniego broka ;)

Edytowane przez beler

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, sam sprawdziłem - przynajmniej w tym kantorze, który pojawił się w poście Malka nie ma żadnych prowizji. Skoro kosztów nie ma żadnych, walutę kupuje się w czasie rzeczywistym, to gdzie przewaga brokerów, forexów itp. skoro tam pojawiają się dodatkowe koszty? Nie rozumiem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To czy dodatkowe koszty pojawiają się u brokerów zależy od tego, jakiego brokera wybierzesz. Część z nich zarabia tylko na spreadzie, przykładowo dla par z największym wolumenem (USD,EUR,GBP,JPY) możesz spokojnie znaleźć brokera, który oferuje spread w okolicach 1-2 pips (0.0001-0.0002 wartości pary walutowej). Jeśli uda Ci się znaleźć kantor z takim spreadem (internetowy czy stacjonarny) to będzie jakiś cud. Nie mówiąc o tym, że nie musisz się bawić w konta walutowe (które też darmowe nie są), no i widzisz zmiany wartości "life" a całą transakcje możesz otworzyć/zamknąć w ułamku sekundy.

Piszesz, że w kantorach internetowych żadnych opłat nie ma...

Nie wiem jakimi pieniędzmi chcesz obracać ale dla przykładu, spread w ekantor (na chwilę kiedy to sprawdzam) na EUR/PLN wynosi ok. 0.03. U brokera XM jedyną opłatą jest spread, dla pary EUR/PLN średni spread to 0.005 czyli 6x mniej. Przy 10k Euro wymienianych na PLN w kantorze tracisz 250 EUR w stosunku do XM. Czy ja wiem czy to takie "za darmo"?   ;) 

To "kupowanie w czasie rzeczywistym" też mocno przesadzone (w kantorach), co prawda styczność miałem tylko z dwoma, ale z moich dośiadczeń to przynajmniej 24h czekania.

Warto też zauważyć, że korzystając z usług brokera dostajesz pełen zestaw narzędzi do technicznej analizy, informacje z rynku, szkolenia etc. Domyślam się, że przecież nie zamierzałeś kupować tych walut na chybił trafił, a u brokera jest wszystko czego potrzeba :)

Pozdrawiam

Edytowane przez beler

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale czemu w konta walutowe? Z tego co widzę to wpłaca się złotówki, wymienia na walutę, a później się obraca, sprzedaje i ponownie są złotówki.

Konto walutowe chyba nie jest tutaj niezbędne, prawda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z posiadanej przeze mnie wiedzy, konto walutowe jest niezbędne, ewentualnie konto w kraju, którego walutę kupujesz. Nie korzystałem z eKantor, znam tylko transferwise i transfer24, tam procedura wygląda tak: Decydujesz ile chcesz zakupić danej waluty, podajesz konto, na które pieniądze mają trafić, płacisz kartą albo przelewem i po przewalutowaniu pieniądze trafiają na wskazane przez Ciebie konto. Tak to wygląda wg. moich doświadczeń.

Jeśli w eKantor działa to tak, że możesz trzymać kasę w różnych walutach na swoim koncie na stronie to raczej można tu mówić o jakiś rynku aniżeli kantorze. Jak mówię sam nie korzystałem z tego kantoru, mogę się mylić, jeśli tak to proszę mnie poprawić. Swoją drogą jeśli tak jest, to ja trochę obawiałbym się trzymać grubszą kasę w takim miejscu, kantory nie są w ogóle regulowane...

Edit

Pokusiłem się, żeby jednak to sprawdzić. W eKantor również musisz podać drugie konto. Jedno w PLN, drugie dla waluty, którą kupujesz. Warto też zauważyć, że w tym kantorze możesz handlować tylko walutami skorelowanymi z PLN, u brokera wachlarz par walutowych jest dużo większy.

BTW. Dla jasności, nie jestem przedstawicielem żadnego brokera, nie mam żadnego materialnego interesu, żeby Cię przekonywać. Jestem za to na rynku i szczerze uważam, że broker FX będzie po prostu najlepszy do handlu, z dźwignią czy bez. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj, postaram się pomóc je rozwiać :)

Krok 2: Zaloguj się do Panelu Klienta

GWARANTUJEMY BEZPIECZEŃSTWO

• Uzupełnij dane osobowe
  • Podaj dwa numery rachunków bankowych wyrażonych w różnych walutach, z czego jedne w PLN
Edytowane przez beler

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem kim jesteś, ale przekazujesz bardzo merytoryczne informacje i to mi się podoba ;-)

Wczytam się mocniej w temat, konto na ekantor też założę, chcę poznać bliżej zasady działania, koszty i możliwości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To co napisał ci kolega jest prawdą - musisz mieć konto walutowe, nie znam się na brokerach, forexach itp. Handluję walutą przez ten kantor, oczywiście nie w takiej skali, nie bardzo dużym kapitałem, ale dzięki temu udaje mi się jednak zarobić trochę dodatkowej gotówki. Nie jest to mój sposób na życie, tylko taki dodatek - ale przyznam, że mocno mnie to wkręciło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Malka

Jeśli mocno Cie to wkręciło to tym bardziej proponuję zainteresować się rynkiem Forex. Wiem, że jest wielka nagonka, że to wielkie zło itd. Prawda jest taka, że rynek Forex to po prostu międzybankowa wymiana walut, w której uczestniczą też Brokerzy, dostarczając możliwość handlu prywatnym inwestorom. 

Nie jest to żaden osobny rynek tylko DOKŁ

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok. A miesięczne koszty brokera? Tylko bez żadnych ściem, same konkretne liczby, obiektywnie. Bo w cuda wierzę, ale nie aż tak takie że za darmo, albo bardzo tanio. Nie kiedy chodzi o takie usługi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak pisałem wcześniej, koszt zależy od tego jakiego brokera wybierzesz. Są tacy którzy zarabiają tylko na spreadzie (np. XM). Są też tacy (chyba większość), która zarabia też na prowizjach (zależna od brokera i aktywów) i punktach swapowych. Nie będę się tutaj wgłębiał w ten temat - jeśli ktoś myśli o tym poważnie to czeka go sporo nauki :)Źaden broker natomiast nie stosuje żadnych stałych opłat (z tego co wiem, może któryś mnie zaskoczy). Nie ma abonamentów czy miesięcznych opłat - możesz równie dobrze założyć rachunek, wpłacić kasę i w ogóle nie handlować - saldo rachunku się nie zmieni. Możesz wyciągnąć kasę i będzie tego dokładnie tyle samo (nie licząc ewentualnych przewalutowań - np. konto masz denominowane w USD a wpłacasz z konta PLN. Plus czasem pojawiają się koszty samego depozytu/wypłaty - zależy od brokera).

Mówiąc krótko, należy się zainteresować i posprawdzać opłaty u różnych brokerów - nie ma tu jednej prostej odpowiedzi :)

Bo w cuda wierzę, ale nie aż tak takie że za darmo, albo bardzo tanio. Nie kiedy chodzi o takie usługi.

Nic nie ma za darmo, ale "bardzo tanio"  tym przypadku wchodzi w grę. To dlatego, że na tym bardzo tanio broker zarobić może fajną kasę. Nawet jeśli spread wynosi 0.0001 na EUR/USD a broker zarabia tylko na nim, to musisz to przemnożyć przez wolumen całego obrotu. Ten jest GIGANTYCZNY, na pewno w porównaniu do kantorów.

Źeby to zobrazować - DZIENNY obrót na rynku walutowym to ponad 4 biliony dolarów. To więcej niż na jakimkolwiek innym rynku. Wiadomo, że jeden broker ma skromny ułamek z tego obrotu, duża część odbywa się pewnie w ogóle bez ich udziału - międzybankowo. Biorąc jednak pod uwagę o jakich liczbach mówimy, jeden broker może mieć obroty na poziomie milionów dolarów dziennie.

Edytowane przez beler

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam już konto na ekantor. Rozpoznam najpierw dokładniej to,  a później zajmę się na poważnie tematem brokerów.

Ciekawe to, wydaje się być perspektywiczne, zobaczymy na jakie konkretnie liczby się przełoży.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem, że trochę późno o tym informuję, ale jeśli kogoś interesuje temat brokerów, przede wszystkim kosztów, to dziś o godzinie 19:00 odbędzie się webinar na ten temat organizowany przez smarttrader.pl (link: http://smarttrader.pl/webinar-brokerzy/ )

Nie ja jestem organizatorem, prawdę mówiąc nawet nie znam smarttrader, ale ten webnar był mocno promowany. Jeśli kogoś interesuje temat, to może skorzystać, nie znam agendy, nie wiem jakie tematy będą poruszane - tematem głównym jest na pewno broker i jego koszty.

Prawdopodobnie będą też polecać jakiś konkretnych brokerów - wiadomo, tak to działa. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Też mam, ale sprawdzę brokerów - w przyszłości. Temat handlu walutą jest ciekawy - przy niskim spreadzie niezłe pieniądze zarabia się dosłownie w ciągu nawet kilku godzin, ale wiadomo - do takich transakcji potrzebne jest posiadanie bardzo dużego kapitału.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

do takich transakcji potrzebne jest posiadanie bardzo dużego kapitału.

Wcale nie - raz jeszcze proponuję zapoznać się z dźwignią :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak pisałem wcześniej, koszt zależy od tego jakiego brokera wybierzesz. Są tacy którzy zarabiają tylko na spreadzie (np. XM). Są też tacy (chyba większość), która zarabia też na prowizjach (zależna od brokera i aktywów) i punktach swapowych. Nie będę się tutaj wgłębiał w ten temat - jeśli ktoś myśli o tym poważnie to czeka go sporo nauki :)Źaden broker natomiast nie stosuje żadnych stałych opłat (z tego co wiem, może któryś mnie zaskoczy). Nie ma abonamentów czy miesięcznych opłat - możesz równie dobrze założyć rachunek, wpłacić kasę i w ogóle nie handlować - saldo rachunku się nie zmieni. Możesz wyciągnąć kasę i będzie tego dokładnie tyle samo (nie licząc ewentualnych przewalutowań - np. konto masz denominowane w USD a wpłacasz z konta PLN. Plus czasem pojawiają się koszty samego depozytu/wypłaty - zależy od brokera).

Nie jest to do końca prawdą, co napisałeś beler. Niektórzy brokerzy mają opłatę comiesięczną w przypadku braku aktywności na rachunku handlowym.

Są to groszowe sprawy np. wspomniany przez ciebie broker XM pobiera opłatę 5$ za msc jeśli nie jesteśmy aktywni, nie trejdujemy lub nie dokonujemy wpłat ani wypłat

przez okres 90 dni. Opłata pobierana jest tylko wtedy, jeśli na koncie handlowym są środki (punkt 65.1 regulaminu).

Ogólnie Forex według mnie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż, jak to nazwał autor wątku ''bieganie po mieście'' :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za doprecyzowanie, nie byłem tego świadomy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba każda opcja będzie lepsza od biegania po mieście. Te wycieczki po mieście to jednak trochę spora bzdura, prawda?

Aby tylko załatwiać to internetowo, z domu, tak jest dużo łatwiej.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja sprawdzałem rynek i najfaniejsza jest opcja w Cinkciarz.pl np Transakcje społecznościowe - założenie konta darmowe a i brak prowizji przy wysyłaniu i odbieraniu przelewów do odbiorcy kantorowego dla około 19 banków, wszystko można znaleźć na odpowiedniej podstronie.

Raz już skorzystałem i się opłaciło, będę częściej robił takie transakcje, wystawianie ofert po najwyższym kursie w transakcjach społecznościowych jak na razie rządzi :)

Edytowane przez Lion1994

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta