Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

TRex4eX

TRex4eX - dziennik tradera - komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

@ImBack: Serdeczne dzięki za krytyczne, ale merytoryczne opinie. 

Drobna uwaga: '-10.658  blisko 20 % kapitalu ! 1/3 konta zablokowana' - 10 tys. z 56 tys. to jednak zdecydowanie mniej niż 1/3, bo mniej niż 20%, czy mniej niż 1/5 całkowitego salda i nie jest ot strata, tylko wynik na trzech dużych otwartych pozycjach (chyba, że ktoś tu uskutecznia księgowość rodem z Enronu i sieje defetyzm;)), co nie znaczy, że 'olewam temat' i nie obserwuję na bieżąco rynku.

'Pisalem ,ze MM to podstawa a dalej lekcewazysz temat, prowadzisz kreatywna ksiegowosc rodem z Enronu, wykazujesz zyski ukrywasz straty'- Czym innym jest świadoma manipulacja, o której pisałeś wyżej, a czym innym ryzykowna gra na własnym kapitale. Nie widzisz różnicy?

Nie przyszło Ci do głowy, że mnie obrażasz takim porównaniem...?

@killer87: 'Granie bez stoplossa i przetrzymywanie stratnych pozycji zawsze kończy się bankructwem.. tutaj jak widać na screenie już -10k, a liczenie że rynek się odwróci to mrzonka' - cały 'minus' na koncie 'TRex', to trzy duże pozycje, masz rację, że jest to bardzo ryzykowne. 

'Poza tym scalpowanie na egzotykach typu EUR/PLN czy USD/PLN mija się z celem, czego przykład mamy tutaj w postaci rozszerzonego spreadu.' - Czas pokaże, czy tak jest. Na przestrzeni ok. póltora miesiąca (pamiętając o trzech ww. krytycznych pozycjach) wyniki są lepsze niż myślałem.

'To nie wina brokera i to nie broker zmienia kurs i spread tylko dostawca płynności czyli jakiś duży bank tak zakwotował.' - Nie szukałem winnych, podałem jedynie przykład sytuacji z rynku. Jeśli zatem konto jest u brokera (ECN, a nie MM), to opisałem konkretny przypadek na koncie, gdzie...? U konkretnego brokera.

'To właśnie brokerzy MM czyli market maker mogą manipulować kursem, a nie broker ECN czy STP.' - Tyle, że (pamiętając o regulaminie, który praktycznie u każdego brokera dopuszcza taką możliwość), u mojego MM, jeszcze nigdy nie spotkała mnie taka sytuacja, natomiast u ECN jak widać tak. 

---

Podsumowując.: Uwagi merytoryczne przyjmuję z pokorą, nad warsztatem dzień po dniu pracuję systematycznie, ale proszę nie uskuteczniać manipulacji i nie rozsiewać po 'necie' informacji (nie pojmuję w jakim celu, ale tak niektórzy robią, nie wiem, czy Ci piszący, czy Ci obserwujący, a szkoda mi czasu na bzdurne śledztwa, mam ciekawsze zajęcia), że straciłem jakieś pieniądze, bo nie straciłem.

Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, przemyślę, co z tym zrobić.

Saldo na pozycjach otwartych, to nie to samo, co fizyczna strata. Chyba, że po raz kolejny ktoś tu uskutecznia księgowość rodem z Enronu.

Jeśli pojawiają się jakieś pozycje ujemne (co jasno i wyraźnie pokazuję w zestawieniach), to każdy ma prawo jasno i wyraźnie powiedzieć: Słuchaj gościu, fajansiarz z Ciebie, a nie żaden trader, bo straciłeś 10k.

Nic takiego nie miało miejsca.

Wartość dotychczasowego podejścia do rynku (które nie jest constans, ale jest dopracowywane), najlepiej zweryfikuje czas i wynik finansowy.

Wszystkie pozycje zamknięte do tej pory 'in minus' wyniosły w sumie ok. 1000-1100 PLN i dotyczą tylko i wyłącznie rachunku TRex, i mimo 'wiszących' pozycji przyrost salda na rachunku na przestrzeni ostatniego miesiąca wyniósł ponad 17%.

Gdybym był zmuszony z jakiegoś powodu zamknąć je wszystkie w tej sekundzie, czego nie zamierzam robić, to rachunek wyniósł by -1500 w stosunku do bilansu otwarcia.

W weekend przedstawię precyzyjne wyniki za pierwszą dekadę grudnia.

Koledzy, kto tutaj uprawia kreatywną księgowość i manipuluje?

Proszę pomóżcie mi podnieść jakość handlu, jeśli widzicie, że popełniam błędy, a na pewno każdy (mniejsze, czy większe) je popełnia, ale nie musicie robić ze mnie oszusta i szubrawca, bo nikim takim nie jestem, a tak mnie przedstawiliście.

Uważacie, że Wasze podejście jest ok.?

Chcielibyście, żebym o Was tak pisał?

----

edit. ImBack: 'Kiedys nie moglem sie  doszukac zamknietej tranzakcji na zlocie, masz cos tam schowane w tym temacie ?' - Krótko i merytorycznie: Gdybyś był łaskaw przywołać pozycję na 'gold', o której wspominałeś wyżej, to chętnie zdam relację,. w miarę możliwości szczegółowo, jakim zakończyła się finałem, bo w 'otwartych' nie mam w tej chwili żadnej.

edit. Niechcący dałem się lekko wmanewrować w dyskusję pomijając ważny, ale konkretny detal... na wiszących pozycjach EURPLN w kierunku na 'sell' mam SWAP dodatni, zatem, poza czasową blokadą (nie stratą!) kapitału, nie generują mi one żadnych dodatkowych kosztów, wręcz przeciwnie, mam na tych pozycjach (podkreślam: w tabeli, pt. SWAP), z tytułu ich przetrzymywania saldo dodatnie!

Ł

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stan konta 45.965 wymagany depozyt 17,762 czy to aby nie przypadkiem 1/3 konta ?  -10680  Wyraznie napisalem BLISKO 20% a nie ,ze 20 %. Co mam na kalkulatorze liczyc , podalem przyblizona wartosc. Czytaj ze zrozumieniem.

Jak masz w magazynie towar ktorego nie mozesz sie pozbyc jest to strata i tak to widza inwestorzy. Jak nie wierzysz poczytaj i popytaj.Zaden inwestor sie nie zainteresuje firma ktora majatek ma w magazynie i nie moze sie go pozbyc i na tej podstawie wycenia jego wartosc ,kazdy powazny inwestor Cie wysmieje i nie bedzie chcial z Toba rozmawiac.

Gdybym był zmuszony z jakiegoś powodu zamknąć je wszystkie w tej sekundzie, czego nie zamierzam robić, to rachunek wyniósł by -1500 w stosunku do bilansu otwarcia.

To nie ma znaczenia w tej chwili jestes na sporym minusie z ktorego nie wiadomo czy wyjdziesz a mozesz go rowniez poglebic , czy wytrzymasz to w czwartek to sam sie przekonasz.

Jezeli rynek powiekszy Ci minus  to czym bedziesz gral ? bo bankowo nie kasa ktora masz zablokowana. Wiec w praktyce nie masz tej kasy i do momentu jak z tego nie wyjdziesz to jest to strata i tak to nalezy czytac.

Po to jest cos takiego jak saldo konta inaczej Gain zebtys wiedzial ile masz do dyspozycji.

Pokaz mi screna albo jakas wczesniejsza wiadomosc o minusowych pozycjach ,za wyjatkiem tego screna do ktorego sie odnosilem , nie ma nic podobnego ,wiec mialem prawo tak powiedziec nie udzieliles takich informacji ,wiec moglem to odebrac jak odebralem. Porownanie z Enronem uzylem w formie  humoru nic wiecej.

Czym innym jest świadoma manipulacja, o której pisałeś wyżej, a czym innym ryzykowna gra na własnym kapitale. Nie widzisz różnicy?

Wow wierzysz w to co piszesz ? Jak bys ocenil gre takiego tradera z takim bilansem ? ciekawe czy zainwestowales kiedys w takie cos ? Jezeli tak to sam sie oklamujesz.

Ja jako zwykly czytelnik nie musze wiedziec ktore konto jest ktore , czy to demo ,czy pamm czy prywatne.

Sprawa Etoro , wyraznie w swoim  "CV " napislales ,ze tam grales , Teraz jakies komety itp to po co o tym wspominales ?  Ja tylko dlatego ,ze bzykalem panienki pod golym niebem czytaj gwiazdami nie napisze do NASA ,ze interesuje sie astronomia i mam spore dosiwadczenie w tej dziedzinie. :D. A dlaczego o tym wspomnialem odpowiedz sobie sam dlaczego z tamtad uciekles, jak tam ludzie graja ,trzymaja pozycje po kilka tys pipsow ,calymi miesiacami a nawet latami poglebiaja straty. To samo robisz Ty ,myle sie ? ile pipsow na minusie masz Canade ? Przy stawce jaka uzywasz wkrotce zobaczysz przykre tego efekty , czego Ci oczywiscie nie zycze.

Do kreatywnej ksiegowosci moge jeszcze dopisac klamstwo w " CV " :P

NIe mam  i nie mialem zamiaru Cie oczerniac szkalowac ani nic podobnego komentuje to co widze i takie sa fakty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W niektórych kwestiach jestem skłonny zmienić nieco optykę, co do pewnych zdecydowanie nie, np. to że saldo -10k w pozycjach otwartych, traktujesz jako fizyczną stratę, a inni takie rewelacje podłapują temat jak jakiś brukowiec i latają z jęzorem po necie i piep... jakieś farmazony nie mając bladego pojęcia o temacie.

Masz jakiś konkretny cel, czy robisz ferment bezinteresownie?

A jeśli nie miałeś do tej pory pojęcia o wadze tego, co piszesz, to jasno i wyraźnie podkreślam: Pisząc cokolwiek, jasno zaznacz, co jest faktem, a co jest Twoją interpretacją faktów.

A teraz przejdźmy do konkretów: jeszcze dwa dni temu 2 x EURPLN, które generowały ok. 10k straty w tej chwili zamknęły się z zyskiem w sumie ok. 2,5k..

Zerknij tutaj.

Wynik na otwartych zleceniach (czy to będzie -5k, -10k, czy nawet -20k) jest wynikiem bieżących działań i będzie się cały czas wahał.

Ale widzę, że moja argumentacja nie trafia do Ciebie, a ja nie mam ani czasu ani ochoty spierać się o słowa.

W tej chwili przywołam istotę tego wątku, czyli komentowanie konkretnych zagrań i poprawa jakości handlu, poprzez wnoszenie wartości dodanej w postaci wiedzy i trzeźwego osądu osoby stojącej z boku, poza emocjami.

W poprzednim poście prosiłem o pomoc w kilku kwestiach.

W żadnej z nich nie otrzymałem od Ciebie żadnej konkretnej pomocy, podpowiedzi.

Jeśli masz możliwość pomocy w poprawie jakości tradingu, to chętnie słucham.

Jeśli nadal masz zamiar 'bić pianę, to serdecznie dziękuję za udział w wątku.

Liczę na oczyszczenie atmosfery i skupienie się na tradingu, a nie na interpretacji wartości na rachunku.

Piłka po Twojej stronie. 

Edytowane przez TRex4eX
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak możesz to podrzuć linka do tych "informacji" na twój temat. Nikt cie nie atakuje, a przynajmniej nie ja. Po prostu w mojej ocenie popełniasz błędy nowicjusza.. Generalnie nie obchodziło by mnie to tak jak byś grał za swoje pieniądze ale ty wziąłeś na siebie odpowiedzialność grania cudzymi. Ja coś tam już nieco wiem o tym rynku, ponad dwa lata już w tym siedzę, czy to mało czy to dużo już nie mnie oceniać. Ostatnio mniej aktywnie i nieregularnie z racji częstych wyjazdów za granice i braku dostępności internetu. W jakimś tam stopniu utożsamiam się z tym forum więc czuje się zobligowany do wytknięcia ci popełnianych według mnie błędów, chociaż by dlatego, żeby ostudzić nieco zapędy potencjalnych inwestorów którzy być może nie znają się na forexie. Nie jestem też żadnym forexowym milionerem czy jakimś guru.. a nawet najlepsi mają gorsze momenty. I to jest całkiem normalne, nie da się regularnie na małym ryzyku wykręcać nie wiadomo jakich stóp zwrotu, jeżeli by tak było to by już dawno zabrakło pieniędzy na świecie :)

Mam propozycje, podepnij konta do myfxbook.com i wtedy zamkniesz usta wszystkim hejterom i krytykom. Bo jak na razie to nie można rzetelnie ocenić stanu twojego konta, nie wiemy ile masz aktualnie pozycji otwartych i czy jesteś w nich na stracie czy na zysku. Ja myślę, że na przełomie wiosny/lata kiedy zmienię charakter mojej pracy ruszę ze swoim regularnym dziennikiem tu na forum, wtedy będziesz miał możliwość wytknięcia mi moich błędów które na pewno się pojawią. Nie ma przecież ludzi nie omylnych :)

cały 'minus' na koncie 'TRex', to trzy duże pozycje, masz rację, że jest to bardzo ryzykowne.

Edytowane przez killer87

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy zauwazyles ale jeden z  moich pierwszych postow w Twoim watku byl o tym samym problemie ,wiec nie jest to sanie paniki ale uczulenie Cie na problem z ktorego moga wyniknac powazne problemy w przyszlosci.

Miales wtedy jedno konto nie bylo pammu a tez zwrocilem Ci na to uwage. Co tez sialem panike ? W tym momencie to Ty stworzyles z tego jakas teorie spiskowa z moim udzialem.

Problemu by nie bylo gdybys wczesniej pokazal te pozycje . Gdybys w inny bardziej czytelny sposob przedstawial swoj dziennik ,zwykly czytelnik mialby latwiej a Ty mniej klopotow z tymi co czegos niedoczytali. Ja nawet nie wiem czy to konto jest w EUR czy w PLZ. :)

Wynik na otwartych zleceniach (czy to będzie -5k, -10k, czy nawet -20k) jest wynikiem bieżących działań i będzie się cały czas wahał.Ale widzę, że moja argumentacja nie trafia do Ciebie, a ja nie mam ani czasu ani ochoty spierać się o słowa.

Oczywiscie mozna to tez tak czytac i sie z tym zgadzam ale sam pomysl co bedzie jak kiedys rynek Ci nie zawroci. Wielu juz na to liczyli i sie przeliczyli.

Tutaj klania sie Mney Mangament czyli umiejetnosc zarzadzania wlasnym kapitalem. Jest wiele watkow w tym temacie i nie jestem w stanie Ci ich wyjasnic bo sie nie da. Kazda sytuacja jest inna w kazdej sytuacji trzeba zachowac sie inaczej. Nie znam zadnej ksiazki na ten temat nigdy nie czytalem , prowadze w tym temacie doswiadczenia na wlasnej skorze , jedno Ci powiem wybrales w tych zagraniach najgorsza opcje ,ktora zazwyczaj prowadzi do czyszczenia konta. Przez zaledwie 7 dni doprowadziles do prawie 20 % spadku kapitalu ,teraz pomysl co bedzie przez dluzszy okres.  W przypadku Twojego konta wystarczy zaledwie 4 tygodnie do salda zero.

Przeprowadzono kiedys statystyki ludzi grajacych na forex okazalo sie ,ze 90 % ludzi traci kase. Ciekawostka w tym wszystkim byl fakt ,ze ok 80 % ludzi tracacych podejmowalo dobra decyzje i gralo zgodnie z panujacym wtedy trendem. Jak to mozliwe w takim razie prawda ? Odpowiedz jest prosta ,zle zarzadzali swoim kapitalem.

Nawet gdybym znal i czytal to nie kazda ksiazkka przewidzi kazda sytuacje. Na wielu szkoleniach itp panuje zasada ,ze wciskaja ludziom teorie ,ze inwestuje sie np 3% wlasnego kapitalu w zagranie. Niby racja ,ale teraz pomysl co by bylo z Twoim kapitalem w sytuacji z poczatku roku z CHF , przy braku SL Twoja strata ktora miales zalozona na 3% zamienia sie w 100%. W tej sytuacji padlo kilku brokerow w takim razie ilu ludzi musialo stracic kase prawda ? Nie sadze aby w jakiejs ksiazce byla o tym mowa.

Nie wiem od kiedy grasz na forex ,ale kiedys dosc czesto byly akcje tego typu ,ze roznica z piatkowego zamkniecia i poniedzialkowego otwarcia byla po kilkaset pipsow. Stosujac nawet SL automatycznie przesuwalo Ci go w dol i zamykalo na otwarcie gield. Twoje ryzyko 3 % zamienilo sie w 100% po raz kolejny. Niedawno byly takie sytuacje przy okazji klopotow z Grecja. Takich akcji czyszczenia kont jest wiele i beda nadal wystepowac.

Zadna ksiazka tego nie uwzgledni i nie przewidzi a nawet czesto doprowadzi do jeszcze wiekszych klopotow bo z 3% straty z kapitalu  stracisz wszystko ufajac madrosciom zapisanym w ksiazce.

Kazda sytuacja jest inna i trzeba miec na uwadze wiele mozliwosci. Gdyby kazdy czytajacy ksiazki o forex odniosl sukces to by byli sami milionerzy a tak nie jest. jest mase skutecznych  strategi na forex i z tym nie ma problemu ,znajdziesz je prawie wszedzie czesto za darmo a ludzie jednak traca ,jak to mozliwe ? Na rynku zostaja nie Ci co naczytali sie ksiazek ,ale Ci co nie dali sobie kont wyczyscic przez jak ja to nazywam odkurzacz.

Overbalance to bardzo prosta i popularna metoda bez problemu znajdziesz ja w sieci.

Ja overbalanc stosuje tylko do grania na srednich inwestycjach, mam na mysli od poniedzialku do piatku wejscia, pomaga mi ustalic kierunek. W intra dayu nie stosuje go a czesto gram w przeciwnym kierunku jaki on wyznacza. Czy jest skuteczny ? czesto oklamuje i wprowadza w blad ,trzeba umiec czytac miedzy wierszami i miec szersze pojecie o wykresie. Ja jestem sklonny w niego wierzyc tylko wtedy jak pasi mi wszystko w Eliocie + jak mi sie w miare fundamentalna zgadza.

Czy Tobie on sie przyda nie wiem ,nie znam Twoich technik gry za wyjatkiem nazwy ' pozycjoning ' { cokolwiek to znaczy } :D . W technice na bandach jaka ja znam jest uzywany ,ale tam sa dluzsze wejscia wiecej pipsow i jest on niezbedny. Moze tez byc sytuacja ,ze nie potrzebujesz go albo wrecz przeszkadza a nawet zaszkodzi Twoim treidom.Nawet gdybym chcial Ci cos wytlumaczyc tutaj na forum np overbalance to zeby to zrobic to potrzebna jest dodatkowa wiedza o fali i korekcie nie wiem czy wiesz co to jest ? nie wspomne juz o obsludze MT4 do rysowania.

W odpowiedzi na moje pytanie o doswiadzczenie z gry odpowiedziales , ze grales na kilku platformach np Etoro i tyle. Niewiele to chyba komus powiedzialo. Trudno z takiego CV cos wyczytac , w zasadzie to nic. Z samego wykresu jaki podajesz i reszty screnow tez niewiele mozna sie dowiedziec ,wiec naprawde nie wiem czego oczekujesz od innych.

W sprawie nauki z ksiazek to nie do mnie bo ja zadnej ksiazki o fox nie przeczytalem ,znam techniki gry z praktyk nie z ksiazki , nawet jak znam technike gry a naprawde znam ich sporo to moge nawet ogyginalnej nazwy nie kojarzyc wiec raczej nie pomoge w tym temacie. Jestem praktykiem nie teoretykieem ucze sie na wlasnych bledach wyciagam wnioski i tyle.

Jeśli nadal masz zamiar 'bić pianę, to serdecznie dziękuję za udział w wątku.

Demokracja ma ta zalete ,ze kazdy mowi co chce i gdzie chce :P

Edytowane przez ImBack

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Killer87: 'Generalnie nie obchodziło by mnie to tak jak byś grał za swoje pieniądze ale ty wziąłeś na siebie odpowiedzialność grania cudzymi.' - proszę zwróć uwagę, że ryzykowne zagrania, o których tutaj mowa od początku dotyczą mojego prywatnego konta. pt. 'TREx'.

---

'do wytknięcia ci popełnianych według mnie błędów, chociaż by dlatego, żeby ostudzić nieco zapędy potencjalnych inwestorów którzy być może nie znają się na forexie. Nie jestem też żadnym forexowym milionerem czy jakimś guru.. a nawet najlepsi mają gorsze momenty. I to jest całkiem normalne, nie da się regularnie na małym ryzyku wykręcać nie wiadomo jakich stóp zwrotu, jeżeli by tak było to by już dawno zabrakło pieniędzy na świecie  :)' - dlatego dyskutujmy o konkretnych zagraniach.

---

'Mam propozycje, podepnij konta do myfxbook.com i wtedy zamkniesz usta wszystkim hejterom i krytykom. Bo jak na razie to nie można rzetelnie ocenić stanu twojego konta, nie wiemy ile masz aktualnie pozycji otwartych i czy jesteś w nich na stracie czy na zysku. Ja myślę, że na przełomie wiosny/lata kiedy zmienię charakter mojej pracy ruszę ze swoim regularnym dziennikiem tu na forum, wtedy będziesz miał możliwość wytknięcia mi moich błędów które na pewno się pojawią. Nie ma przecież ludzi nie omylnych  :)' - Prację na wóch kontach, jedno zawiera kapitał 'mieszany', drugie 'własny'.

Docelowo ma pozostać jedno konto, niewykluczone że u zupełnie innego brokera, niż dwaj obecni - rzecz w trakcie rozważań, dlatego nie będę podpinał pod 'myfxbook', ani jednego ani drugiego.

---

'Przetrzymywanie strat to jest podstawowy błąd który popełniają bankrutujący. To nie jest jakieś moje "widzimisie" tylko wynika to ze statystyki. Nie na darmo piszą o tym w prawie każdej książce traktującej o forexie. To, że to tylko 3 pozycje to tylko gorzej dla ciebie i inwestorów którzy powierzyli ci pieniądze.. i zgodzę się tutaj z kolegą ImBack, że zarządzanie kapitałem u ciebie leży i kwiczy. Załamujesz wskaźnik RR czyli stosunek ryzyka do zysku. Średnio zgarniasz te kilkadziesiąt zł zysku, a ryzykujesz 3k w jednej pozycji.. Ryzykujesz bardzo dużo, żeby zgarnąć bardzo mało. W długim terminie z takim podejściem nie masz szans.

Nawet jeżeli jakimś cudem zamkniesz te pozycje na zysku i następne 20 czy 50 takich transakcji uda ci się obronić to w końcu przyjdzie ta jedna jedyna i zbankrutuje ci konto. Rynek wybije się z trendu, pójdzie w drugą stronę i koniec.. jedna pozycja i bankructwo. Przykładów masz na platformie na każdej parze mnóstwo, trendy się co jakiś czas zmieniają i odpowiedz sam przed sobą czy był byś w stanie wytrzymać finansowo i psychicznie stratę kilku tysięcy pipsów.. a nie grasz przecież mikrolotami tylko za 0,5 i 1 lota. Forex trzeba traktować jak biznes, a stoplossa jak koszt tego biznesu. Nie należy rozpatrywać tego w kategoriach błędu czy porażki. Bo to właśnie dzięki stosunkowi ryzyka do zysku zarabiamy na tym rynku. Trzeba możliwie ograniczać ryzyko i brać odpowiednio więcej. Rynek już sam w sobie jest tak zmienny i nieprzewidywalny, że jedyne co możemy na nim kontrolować to właśnie nasze ryzyko. A ty tego niestety nie robisz.' - Pisałem wcześniej o 'crossowaniu' pozycji jako odpowiednik SL. Pozycje z całą pewnością nie pozostają zostawione same sobie, pisałem o tym.

'Na co dzień nic nie zarabiam bo moja strategia to strategia pozycyjna, a to całkiem inna bajka niż scalping.' - Moją obecność na rynku też trudno nazwać w ten sposób.

Co do pozostałych kwestii, biorę do siebie, mam jednak pewien problem z modyfikacją. Wrócę do tego później.

---

@ImBack: Serdeczne dzięki za obszerną polemikę.

Po kolei zatem: 'Ja nawet nie wiem czy to konto jest w EUR czy w PLZ.  :)' - Pierwsze w EURO , drugie w PLN.

---

'W przypadku Twojego konta wystarczy zaledwie 4 tygodnie do salda zero' - zgoda, jeśli otwarte pozycje pozostaną bez nadzoru, 'crossowane' pozycje zarabiają, pisałem o tym wcześniej, nie będę się powtarzał.

---

'Nie wiem od kiedy grasz na forex ,ale kiedys dosc czesto byly akcje tego typu ,ze roznica z piatkowego zamkniecia i poniedzialkowego otwarcia byla po kilkaset pipsow. Stosujac nawet SL automatycznie przesuwalo Ci go w dol i zamykalo na otwarcie gield. ' - Zgoda. Zagrożeń jest jeszcze więcej, niż tutaj przytoczyłeś i to całkowicie niezależnych od tradera, ani nawet od brokera. Ale to nie wątek o tym.

---

Z pozostałej części wypowiedzi: "Overbalance' - odkurzę/odświeżę, Elliota znam czysto teoretycznie, mam pokaźną publikację na półce - kompletnie do nie nie trafia. Być może kiedyś wrócę do tego. Na razie z pewnością nie.

----

Konkludując: Mam dylemat odnośnie SL. Na koncie PAMM pozycje zamykały i zamykają się cyklicznie, wszystkie 'in profit'. Na koncie 'TRex' zdarzają się pozycje zamykane 'in minus', ale nie na zasadzie SL, tylko manualnie, po to żeby odblokować margines i ulokować trading w innym miejscu rynku, gdzie jest potencjał zarobkowy.

Jak zauważyliście, bywa że pozycje zanim zamkną się 'in profit', to w międzyczasie, nawet tydzień-dwa, balansują znacznie poniżej kursu otwarcia.

Gdybym miał do tego dołożyć SL, patrząc jednocześnie na to jakie poszczególne pozycje łapią 'doły', to SL musiał by być ustawiony mega nisko, a mimo to część pozycje 'padła' by na SL.

Wielkie G. bym zarobił, a same SL zeżarły by mi kawał konta.

Jakieś konkretne propozycje?

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dalej ten sam problem jak mamy Ci pomodz w sprawie SL jak nie znamy Twojej techniki gry ?

Skad masz ten swoj wynalazek zwany Pozycjoningiem ?

Podejrzewam ,ze skoro ktos go stworzyl to przewidzial jakis SL dla niego , jezeli nie to bym sobie go odpuscil.

Jezeli ustawienie SL kasuje Ci konto i zaczynasz tracic  to znaczy ze system jest nieskuteczny lub cos zle robisz innej odpowiedzi nie ma , rownie dobrze mozesz zgadywac w ktora strone i jaka para grac.

Dla kazdej strategi przypisany jest odpowiedni SL czy slusznie czy nie to juz inna bajka i nie da sie na podstawie naglego olsnienia wymyslic SL dla Ciebie. SL powinno dobrac sie do strategi lub do posiadanego kapitalu.

Ja w intra day stosuje ratio 1:1 wiec SL i TP jest na tym samym poziomie w srednich terminach zazwyczaj jest to tez 30 -35 pipsow a ratio to 1:3  Na longach gram mniejsza kwota wiec moge SL dac wiekszego ,ale staram sie nie przekraczac okreslonej kwoty ktora jestem gotowy poswiecic.

Czesta metoda stosowana jest nad lub pod swieczka na danym interwale jakim grasz , mozna tez na fibo albo korektach ,sposobow jest wiele wszystko zalezy od teori jaka sobie wmowisz .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

'Pozycjoningiem' - to nie jest żaden wynalazek. Po prostu ludzi na siłę chcą się określi jako scalper, daytrader, itp., a ja nie jestem w 100% żadnym z nich.

czasami ustawiam pozycję, która założenie może bujać się kilka dni, inna z kolei powinna, zgodnie z przypuszczeniem, zamknąć się tego samego dnia, ale jeśli rokuje, to nie zamykam jej na siłę i na stracie. Stąd ww. określenie.

'Ja w intra day stosuje ratio 1:1 wiec SL i TP jest na tym samym poziomie w srednich terminach zazwyczaj jest to tez 30 -35 pipsow a ratio to 1:3  Na longach gram mniejsza kwota wiec moge SL dac wiekszego ,ale staram sie nie przekraczac okreslonej kwoty ktora jestem gotowy poswiecic.

Czesta metoda stosowana jest nad lub pod swieczka na danym interwale jakim grasz , mozna tez na fibo albo korektach ,sposobow jest wiele wszystko zalezy od teori jaka sobie wmowisz .' - W weekend potestuję na archiwalnych wykresach, dam znać, co z tego wyszło.

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po raz pierwszy, do dobrze znanych mi par, do konta 'PAMM' dołączyłem USDJPY, na której w przeszłości miałem dobre wyniki na koncie 'TRex'.

Pierwsza transakcja zakończona pomyślnie. Nadal będę skupiał się na trzech dotychczasowych + 'gold'. Będę jednak otwarty na to, co rynek przyniesie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Nowym Roku kilka zmian na rachunkach. Pierwsza i już wdrożona kilka dni temu: Mniej transakcji, lepiej wyselekcjonowanych, wyższy TP.

Efekty już dało się zaobserwować pod koniec poprzedniego roku. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Komentarz do dzisiejszego 'dziennika':

1/ Konto 'PAMM' - zgodnie z powyższym postem, trzymam się konsekwentnie ustalonej strategii (techniczna + 'fundamenty'), tych samych instrumentów, żadnych eksperymentów.

2/ Konto 'TRex' - tutaj radykalna zmiana: nie mam żadnych preferencji odnośnie instrumentów, dość swobodnie traktuję 'fundamenty', bazuję praktycznie w 100% na 'technicznej', SL/TP w  w relacji 1:2, (zwykle 10/20 pipsów). W odróżnieniu od konta 'PAMM' (gdzie prowadzę pozycje manualnie, tzn. obserwuje poszczególne i w razie uznania dokonuję korekt) po wystawieniu zlecenia w ogóle do niego nie zaglądam, czego efekty widać w siostrzanym wątku.

Dziś pierwszy dzień po zmianie, rozważam korektę SL/TP. Jak widać krótki SL/TP (biorąc pod uwagę moje dotychczasowe podejście do rynku) dzisiaj przyniósł kiepskie efekty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zachęcam do lektury ostatnich postów. W statystykach widać wyraźnie zmianę podejścia do rynku.

Saldo na rachunku 'Trex' wygląda następująco:

post-462-0-41437900-1452464634_thumb.png

Info nt. rachunku 'PAMM' w siostrzanym wątku

----

edit.

Instrumenty:

1/ Rachunek 'PAMM' (rachunek w EURO): EURUSD / EURPLN / USDPLN / GOLD,

2/ Rachunek 'TRex' (rachunek w PLN): pozostałe pary FX / indeksy (najczęściej DAX).

Edytowane przez TRex4eX
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W ostatnim poście siostrzanego wątku, świadomie podano statystyki dla 'TRex' za ostatnie trzy dni. 

Powód: zmiana strategii.

Efekt: jak widać. ;)

Planowana kolejna korekta.

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odniośnie ostatnie go dnia i posta: Dzisiaj miałem dość mocno pokręcony dzień. Detali nie będę opisywał, bo lecę zaraz spać. Dlatego byłem mniej aktywny na rynku, poza tym kiedy wykresy mocno szaleją, to jakoś nie bardzo mam ochotę ładować się w ten kipisz. A na moich instrumentach i w godzinach obserwacji rynku tak właśnie dzisiaj było.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odnośnie handlu w dniu 18.01: Wydarzenia tak makro (posiedzenie ministrów finansów UE), jak i lokalne (podatek 'bankowy' i projekt ustawa dla 'frankowiczów') spowodowały mega ruch w piątkowe popołudnie na parach skojarzonych z PLN.

W reakcji na 'wariatkowo' odpuściłem sobie handel, tak wczoraj, jak i dziś, do czasu aż rynek się uspokoi.

Być może zajmę jeszcze dzisiaj jakieś pozycje, ale dopiero w granicach godz. 17. i to raczej na tylko na 'TRex'.

----

edit. Wczoraj, zgodnie z tym, co powyżej, przyglądałem się temu co się dzieje na moim głównym polu - EURPLN, EURUSD, USDPLN, GOLD - konto 'PAMM'.

Nie miałem pewności, co do zajęcia pozycji. W końcu zająłem jedną, licząc na korektę w trendzie spadkowym (EURPLN), kiedy jednak rynek uparcie nadal szedł w kierunku 'sell' - zamknąłem pozycję z niewielkim zyskiem.

Odpuściłem dalszą aktywność.

Z kolei na rachunku 'TRex' zająłem jedną pozycję, finalnie profitową.

---

Plan na dzisiaj: Przyglądam się parom skojarzonym z 'PAMM'.

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

21.01 na 'TRex' zaczął się dość niefortunnie. Odpuściłem 'egzotyki' i przyjrzałem się DAX. Efekty widać w zestawieniu.

Na 'PAMM' trzymałem się standardowego 'zestawu'. Tutaj też kilka razy złapał mnie (być może za krótki?) SL, ale ostateczny efekt zdecydowanie 'in profit', a przecież o to chodzi. ;)

Standardowy SL/TP 1:2. Modyfikowany w trakcie transakcji.

---

edit. Poszukuję intensywnie brokera z możliwe jak najniższymi spreadami.

Mam już kilka typów, ale może zagląda tutaj ktoś, co ma za sobą świeżą kwerendę i życzliwe coś mi doradzi. ;)

Dotychczasowi na 'majors' mają spready w granicach 2-5 pipsów i 'masakryczne' SWAP.

Wolałbym zamykać pozycje tego samego dnia, ale nie jestem do tego śmiertelnie przywiązany.

Dlatego SWAP mają znaczenie, ale nie największe. Zdecydowanie bardziej w tym momencie zależy mi na możliwie jak najniższych spredach na 'majors' + gold + indeksy DAX / MIB / S&P500.

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Należy przyznać że skuteczność jest imponująca. Mógłbyś się pochwalić stanami kont na poszczególnych rachunkach ;). Chyba że to wiedza tylko dla udziałowców :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za uznanie.

Gdyby jeszcze do tego relacja z niektórymi brokerami była proporcjonalna do wyników, to byłby prawie 'raj na ziemi'.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Krótki komentarz do ostatnich zagrań: Jak widać na screenie pierwsze wejście na rynek miało miejsce wczesnym popołudniem.

W zestawie tylko pary FX, niski TF - M5. 100% otwartych pozycji zostało zamkniętych w ciągu maks. ok. 3. godzin. 

Klasyczny intraday.

Gdybym przetrzymał dłużej ostatnie dwie pozycje miał bym 100% skuteczności, ale że chciałem spędzić trochę poza 'virtualem' i mieć przy tym spokojną 'czachę', a stratę głeboko w d..., pozamykałem 'wsio' jak leci w ciągu kilku minut i wyszedłem ze swojej 'pieczary'. 

Każda z pozycji, co się pewnie znowu komuś może nie spodobać, była otwarta bez SL, ale też bez TP. Czyli zupełnie inne podejście, niż dotychczas.

Od początku do końca obserwowane, prowadzone i zamykane 'z ręki'.

I nie jest to 'pijany wid oszołoma', ale działanie zgodnie założoną strategią.

Dla niektórych 'hardcore' - dla mnie kontrolowane i przemyślane ryzyko, połączone z absolutną kontrolą w postaci SL, tyle, że nie na pozycji, a na kapitale.

Gdyby 'obsuwa' na otwartych zleceniach przekroczyła maks. 5% - nie ma mnie na rynku.

Źadnego przetrzymywania pozycji, żadnych swapów, itp. - wchodzę - prowadzę - zamykam tego samego dnia.

Po doświadczeniach ostatnich tygodni, przynajmniej na tę chwilę, nie biorę pod uwagę pozostawiania żadnych pozycji, choćby na jeden dzień.

"Wsio' ma być otwarte i zamknięte (z zyskiem/stratą - nieważne) tego samego dnia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Dzisiaj 'na lajcie' - sporo zajęć i komplikcji offline.

W praktyce wyglądało to tak (link):

Pierwsze dwa zagrania na pewnym etapie prowadzenia pozycji były już profitujące. Nie sugerujcie się poziomami SL/TP, ponieważ były przestawiane 'z ręki' w trakcie, Dodatkowo przy AUDNZD miałem jakieś, niezrozumiałe dla, mnie problemy z przestawieniem SL poniżej wcześniejszego poziomu.

Ale to jest najważniejsze dla wyniku obu transakcji.

Musiałem niespodziewanie wyjechać na ok. 1,5-2 godziny. Gdy wróciłem, było już 'po ptakach'.

Gdybym siedział przy kompie, prawdopodobnie zamknął bym je 'z ręki' po wyrażnym dla mnie sygnale.

Po przerwie wróciłem na rynek i otworzyłem na tych samych parach kolejne pozycje. Trochę większe, ale bez 'szajby'. W dalszym ciągu jestem na 'rozgrzewce' i tak traktuję obecne zagrania.

Bez 'spiny' i na kompletnym 'lajcie', nie patrząc na wynik finansowy, a skupiając się jedynie na samym wykresie.

Przyjęte było, że jestem na rynku maks. do 17:30. Potem weekend. ;)

Tak też wszystkie pozycje zostały zamknięte, niezależnie od wyniku i od tego, że wskazania były optymistyczne, dla przyjętych wcześniej założeń.

Po akcji, bardziej z ciekawości, niż dla satysfakcji zerknąłem na wynik całkowity za dzisiaj: ok. 190 PLN 'in profit'.

Ostatnie trzy pozycje były prowadzone, podobnie jak te z 17.02 br. w 100% manualnie, a konkretnie: a/ brak SL/TP, b/ w otoczeniu brak ważnych danych makro, czyli prawdopodobieństwo katastrofy znikome, c/ maks. dzienny drawdown na kapitale 5% - po przekroczeniu nie ma mnie na rynku.

Patrząc na relację win/loss 3/2, pozycje za 0,1/0,2 lota i fakt, że byłem obecny na rynku z zaangażowaniem (w sumie, tzn. przegląd rynku - zlecenie - obserwacja - zamknięcie) jakieś pół godziny... jak na rozgrzewkę nie jest źle. ;)

"Wsio', co było otwarte = zamknięte. 'Spokojna czacha'. Platforma zamknięta. Po temacie.

Udanego weekendu. ;)

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

23.02.2016:

Dzisiaj bez 'spiny' i na całkowitym luzie. Wejścia w cztery małe pozycje, nadal wolumen 'rozgrzewkowy' - 0,1 lota.

Pozycje od początku do końca prowadzone 'z ręki', bez TP i bez SL na pozycji, ale konsekwentnie z SL na kapitale. Założenia jak wyżej - nie będę się powtarzał.

Podobnie jak w poprzednim wejściu, mogłem zamknąć pozycje w korzystniejszej sytuacji. Nie zrobiłem tego, nie żałuję, gdyż celem nie był bezwględny zysk, a umiejętnie prowadzenie pozycji zgodnie z założeniami;  finał 3:1 'in profit', kwotowo ok. 240 PLN.

Wszystkie pozycje otwarte i zamknięte tego samego dnia, czyli plan wykonany w 100% i 'spokojna czaszka'.  ;)

Szczegóły tutaj;)

24.02.2016: 

Od otwarcia pierwszej do zamknięcia (z ręki) ostatniej pozycji minęło w sumie ok. siedem godzin.

Mega męczące i na dłuższą metę nie mam zamiaru tak działać, ale to był też dla mnie test, czy wróciłem do dawnej formy, do tego testowałem nowe zagrania.

Efekty tutaj;)

Krótki komentarz: Wyjątkowo dużo pozycji jak na jeden dzień, za dużo, zbyt duży stres jak dla mnie.

Nawet jeśli efekt mierzony w pieniądzu jest zadowalający, to nie jest wart obciążenia. Zdecydowanie lepiej dołożyć staranności przy wyborze pozycji i robić mniej, ale bardziej kwalifikowanych wejść.

Większość pozycji w dniu dzisiejszym było opatrzonych SL/TP, zdarzało się jednak, że były one w miarę zmieniającej się sytuacji na rynku modyfikowane. SL/TP, inaczej niż w ostatnich dniach, były stawiane ze względu na to, że w międzyczasie robiłem jeszcze inne rzeczy, dlatego chciałem mieć komfort, że nawet jeśli nie będę śledził wykresów, np. przez pół godziny, to i tak nie wydarzy się żaden dramat.

Mniej więcej od godz. 16. byłem z powrotem przy kompie z uwagą. Tutaj miała miejsce zmiana strategii na bardziej odważną, stosowaną w czasach przed urlopem.

I tutaj mieliśmy 'x' pozycji o większym wolumenie, bo już nie za 01,cz 0,2 lota, ale o wartości pełnego 1. lota. Pozycje od początku do końca stawiane 'z ręki', pilotowane na bieżąco i zamknięte w ten sam sposób, bez stosowanie SL/TP.

Kryterium bezpieczeństwa, tak jak w dniach poprzednich, był SL na kapitale w wysokości 5%.

Źeby uniknąć przykrych niespodzianek z rekwotowaniem, nierzetelnymi SWPA'ami, itp., jak to u niektórych brokerów bywa, od czasu powrotu z urlopu, tak i dzisiaj 100% otwartych pozycji zostało zamkniętych.

Czyli... dzisiejszy wynik jest czystym zyskiem, nie obarczonych żadnymi dodatkowymi opłatami.

Tyle na dziś. 

----

I jeszcze jedna małą refleksja na koniec: Serdeczne dzięki wszystkim, którzy 'sztorcowali' mnie za nie stosowanie SL na początku mojej 'kroniki'.

Gdyby nie Wy, nie wpadł bym na to, że SL wcale nie musi być sztywno przypisane do zlecenia, a równie dobrze do kapitału. Nie jest to do końca autorski pomysł, ale doskonale się z nim, póki co, czuję.

I nawet jeśli będę, chociażby tak jak dzisiaj, stosował SL na pozycjach, to kwestią nadrzędną będzie SL na kapitale, po którego przekroczeniu zamykam wszystkie pozycje i wychodzę z rynku.

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

25.02.2016: Dzisiaj jeszcze bardziej intensywnie niż wczoraj. biorąc pod uwagę ilość zleceń/obrót, to wczoraj było 25,3 lota, a dzisiaj 36 lotów.

Pierwsza sesja (różne instrumenty): pozycje prowadzone zwykle z ustalonymi z góry SL/TP, część zamknięta z automatu, część 'z ręki'.

Dlaczego?

Jak widać w zestawieniu w pewnym momencie sfokusowałem się mocno na GOLD (XAUUSD), żeby nie nadwyrężać konta poprzez ilość jednocześnie odpalonych transakcji, 'z ręki' zamykałem stratne pozycje na innych instrumentach i otwierałem jednocześnie kolejne pozycje na GOLD.

Zachowanie może nietypowe dla niektórych, ale przyglądając się wykresowi przyjąłem perspektywę, że jest szansa na wzrost.

A im dłużej siedzę na rynku, o ile pilnuję konsekwentnie 'Money Management' i 'psyche' mi 'nie siada', tym mniej przejmuję się uwagami, że coś robię źle.

Dlaczego?

Już wiele razy przekonałem się o tym, że to, co zdaniem jednych jest złe, oczami innych już takie nie jest.

Istotą rzeczy dla mnie jest, czy coś będzie działać w dłuższej perspektywie czy nie.

Przyjąłem też, że nie będę siedział przy wykresach do wieczora, tylko chcę zakończyć sesję o godz. 16.

Jak widać nie udało mi się zamknąć pozycji punkt 16., ale jadąc po M1 doszedłem do wniosku, że jeszcze parę minut przetrzymam pozycję, aż do sygnału zawahania się sentymentu. 

Po kolei pozycje zostały zamknięte na barze 16:10, po czym jak widać wyraźnie na wykresie M1, było to idealny moment na zamknięcie pozycji i wyjście.

Całą dzisiejsza sesja zamknięta została z następującymi wynikami.

Mimo znacznego ryzyka, w międzyczasie trzymając się mocno fotela, ostatecznie jestem zadowolony z wyniku.

---

edit. Ponieważ raz po raz ktoś wypisuje głupoty o przetrzymywaniu przeze mnie pozycji, załącznik nr. 3. pokazuje okno. pt. 'Handel', gdzie znajdują się wszystkie pozycje aktywne. Jasno i wyraźnie widać, że takich pozycji nie ma ani dziś, ani nigdy ich raczej nie będzie.

Od 'x' czasu trzymam się mocno i konsekwentnie strategii 'intra day'.

Jeśli coś się w tej kwestii zmieni, to sam o tym napiszę.

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

29.02.2016: W ub. piątek nie grałem, ale chciałem zrobić mały eksperyment, a że pora była późna, to istniało ryzyko, że pozycja nie wejdzie i przeniesie się na poniedziałek.

Tak też się stało.

W tej sytuacji, ze względu chociażby na ryzyko luk, lub jakichś kataklizmów, bezwzględnie pozycja została zabezpieczona SL i przy okazji TP.

Wczoraj miałem niezły 'młyn offline', dlatego (choć może nie uwierzycie), ale przez cały dzień nawet nie zajrzałem na platformę.

A że 'ciągnie wilka do lasu' i chciałem dziś zagrać (jeśli będzie co), to siłą rzeczy zajrzałem na platformę i tu niespodzianka... ;)

Jak widać przez weekend SWAP spory, ale i tak wynik zadowalający, a nawet zaskakujący, bo równie dobrze mogło się zamknąć na SL.

Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę rozwój sytuacji w piątkowy wieczór, to na ten scenariusz byłem bardziej przygotowany. 

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta