Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

TRex4eX

TRex4eX - dziennik tradera - komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

01.03.2016: Dzisiaj dosyć intensywny dzień, dlatego do rynku przysiadłem dopiero po godz. 16., co widać wyraźnie po screenach. 

Pierwsze sześć pozycji ustawione z SL/TP i zostawione 'samopas', bo miałem jeszcze kilka spraw do załatwienia.

Po. godz. 20. przysiadłem znowu.

Większość wcześniej ustawionych zleceń już się zamknęła.

Postawiłem kolejnych kilka, mając świadomość, że pora późna i jest prawdopodobne, że się nie zamkną w tej sesji.

Na dziś już kończę, zostawiając trzy pozycje otwarte, ale zaopatrzone w SL/TP.

Szczegółowy raport ze screenami.

Piszę jak jest, bez 'ściemy'.  ;)

No i zapraszam do merytorycznej dyskusji, chętnie wysłucham sensownych uwag, nt. mojej strategii, ewentualnie życzliwych podpowiedzi.

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

02.03.2016:

Dzisiaj spory ruch na rachunku, chociaż aktywny byłem dopiero w godzinach popołudniowych.

Dzisiaj dość brawurowo, 100% zagrań za 2 loty. Praktycznie 100% zagrań bez SL, ale za to z ustawionym TP.

Dlaczego?

Byłem przy kompie w trakcie trwania pozycji, jednak nie chciałem cały czas ślepić na rachunek, a chciałem, żeby zrealizował się założony min. 10 'pipsowy' zysk na każdej pozycji.

Większość zamknęła się na założonym TP.

Jedna pozycja zamknięta z ręki pon. pierwotnego TP (miałem wątpliwości czy i kiedy dojdzie do TP, dlatego zdecydowałem się zluzować 2 loty, zamykając pozycję z niewielkim zyskiem i postawić je na inną parę), druga też z ręki, gdyż nie zauważyłem, że nie ustawiłem TP, a gdy się przyjrzałem pozycji, to TP i tak było już grubo pow. standardowych na dzisiaj założeń.

Wynik sumaryczny z dnia dzisiejszego

Najlepszy wynik w historii mojego tradingu. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wow ! jestem w szoku , pelen sukces nic wiecej nie mozna dodac.

Takie pytanko mam ,zmieniles brokera bo chyba widze raporty z MT4 ,czy to jakies nowe konto bo sie znowu pogubilem ?

Co do tego sporego ruchu to bym polemizowal , ale jak to mowia punkt patrzenia zalezy od punktu siedzenia. 

Dla mnie od kilku tygodni wieje nuda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nieźle nieźle :) tylko pozazdrościć takiego wyniku :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ImBack: Wyniki ze starego konta w TMS, założyłem też nowe u polskiego brokera, na razie na 'rozruchu', zatem nie ma za bardzo o czym gadać.

Wyniki w 100% z MT4 z TMS właśnie.

Pisząc 'spory ruch' miałem na myśli wielkość obrotu na rachunku, bo to dla mnie foreksowy 'rollercoaster'. Nie jestem na razie przyzwyczajony do takiej ilości transakcji i takiego obrotu w ciągu jednego dnia.

Kolejną kwestią jest stres z tym związany i 'miękkie kolana' kiedy x pozycji w danej chwili mocno dołuje.

Pilnuję mocno zaangażowania w rynek w jednej chwili, żeby nie 'przegrzać' i finalnie nie wyzerować konta, a były takie chwile, gdzie było mi naprawdę gorąco.

Po raz kolejny, w takich właśnie sytuacjach, przekonuję się, że 'psyche' w tradingu jest zdecydowanie ważniejsza niż sama technika.

---

@killer87: Nie ma czego zazdrościć. Wyobraź sobie, że (przejściowo oczywiście) rachunek zaczyna Ci dołować, np. na -10k ;)

----

Już w tej chwili wiem, że muszę ograniczyć wielkość zaangażowania w rynek.

Dlaczego?

Zbyt duże ryzyko i stres jak na mój obecny stan 'psyche'.

Żle się z tym czuję i z całą pewnością w najbliższych dniach moje zaangażowanie (ilość lotów 'per day') zdecydowanie spadnie.

Cały czas szukam swojego miejsca na rynku i 'macam się' z różnymi TF. Zwykle przegląd i trendy na D1, potem korelacja z H1, a zajęcie pozycji na M5.

W mojej ocenie na wyższych TF mniejsza manipulacja.

Zastanawiam się też nad przejściem w ogóle na wyższe TF, boli mnie tylko kwestia SWAP, na którą się już kiedyś skarżyłem, że zżera mi sporą część zarobku, dlatego nadal waham się.

Póki co, jadę z godnie z ww. procedurą.

----

03.03.2016: Świeży raport. Tylko trzy pozycje, w dodatku z dnia poprzedniego.

Zgodnie z tym, co pisałem wyżej, biorę głęboki oddech i powstrzymuję pazerność.

----

04.03.2016: Dzisiaj sporo spraw 'offline', nie wiem, czy znajdę czas na trading. Może jakieś skromne testy, ale muszę mieć do tego 'spokojną czaszkę'.

A poza tym piątek, a w piątek (statystycznie) nigdy nie miałem rewelacyjnych wyników, zatem nie ma się co spinać.

Może zamiast 'stawiać' coś 'na chama', byle tylko postawić, popracuję nad wykresami. ;)

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy kojarzysz co to jest TJS, jeżeli nie to w skrócie jest to inicjatywa indywidualnych traderów. Chodzi o to, żeby wymieniać się doświadczeniami itd.. Tak a'propos ograniczania strat i dołującego rachunku. Tutaj Rafał prezentuje ciekawe podejście tzw. "runy spekulacyjne" które z twoją skutecznością mogło by się sprawdzić. Generalnie polecam obejrzeć resztę filmików Rafała jak i innych.

Edytowane przez killer87

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co ciekawego dzieje się na koncie PAMM ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Killer87: Dzięki za link. ;)

Znam TJS od jakiegoś czasu, do tej pory przetrawiłem już większość filmów, jestem też w grupie TJS na FB.

Jestem w trakcie rocznego mentoringu, dlatego skupiam się przede wszystkim na tym, co ramach tego mam do zrobienia na co dzień i nie chcę sobie mieszać w głowie.

Ale w wolnych chwilach co nieco doczytuję 'na boku'.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam po przerwie. ;)

Sprawy firmy 'offline' wciągnęły mnie dość mocno i nadal tak będzie, zatem moja aktywność na FX będzie w najbliższym czasie ograniczona, ale jak widać przerwa dobrze mi zrobiła. ;)

Pracując nad CRM-em w ramach przerwy w pracy zajrzałem na FX.

Szczerze mówiąc w ogóle nie planowałem dzisiaj tradingu.

Nikomu nie polecam 'partyzantki' tego typu, gdyż na dłuższą metę takie działanie kończy się w ten sam sposób, czyli wyzerowaniem konta, bądź dużymi stratami.

Zauważyłem znaczną zmienność na ww. instrumentach, świadomie i z rozmysłem wyłączyłem się z bieżących działań i skupiłem się na wykresach.

Zaryzykowałem.

Pierwsza pozycja, to zaległy GBPUSD z 11.03 br., SWAP pożarł część zysku, ale co tam..., wliczone w koszt gry, nie ma o czym gadać.

Pozycje otwierane 'z ręki', bez SL, za to z TP na poziomie 50-70 punktów od miejsca otwarcia.

Jak widać w zestawieniu, przy dużej zmienności, zamykały się czasami dosłownie w minutę. ;)

Pierwsza 'sesja': 10 - 10:20, w sumie siedem pozycji.

Z wyjątkiem jednej, gdzie pozycja otwarta 'saute', dopiero po chwili została 'uzbrojona' w TP, zdążyła w kilka sekund mocno 'zadołować', zatem w chwili gdy ustawiłem TP na ww. poziomie, nie zwróciłem uwagi na to, że jest poniżej kursu otwarcia.

Efekt: mimo finalizacji na określonym TP, zamknęła się 'in minus'.

'Ale nic to, Basieńko...' (kto to mówił...? ;)), kolejne zlecenia poszły już w sposób bardziej kontrolowany. 

Kolejna sesja: 13:20 - 13:40, w sumie cztery pozycje. Tym razem wszystko zgodnie z planem.

Kolejna sesja: 14:20 - 15:00, w sumie cztery pozycje. Wszystko zgodnie z planem.

Ostatni 'ruch' ok. 16:30: jedna pozycja. Efekt jak wyżej.

Koniec na dzisiaj. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

16.03.2016: Pozycje prowadzone w większości 'z ręki', tzn. bez SL, za to z TP na poziomie 50 pkt. Przedostatnia, przy bardzo dużej zmienności, bez SL i TP, zamknięta również 'z ręki' na poziomie zaspokojenia 'chciwości' czyli w tym wypadku 1000 pln, a że ruch był na rynku w tym czasie naprawdę znaczny, to, jak widać, umknęło mi 'co nieco' w ciągu kilku sekund.

Ostatnia pozycja, to kompletny wypadek przy pracy. EURUSD miało być na 'sell', kiedy tylko wychyliło się lekko 'in profit', skasowałem pozycję i dałem sobie spokój z handlem całkowicie.

Szczegóły. ;)

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie z lenistwa, a z braku czasu (większe zaangażowanie w firmie offline) zmuszony jestem w tym miesiącu mocno ograniczyć swoją aktywność.

Stąd zmiana podejścia do rynku i wyższy 'time frame'.

Zmiana, choć SWAP zeżarł znaczną część zysku, okazała się słuszna - obie pozycje zamknięte 'in profit'.

Przy okazji: dlaczego 'większe zaangażowanie w firmie offline'?

Bo rzecz dotyczy restrukturyzacji i zmierza do tego, żebym miał więcej czasu na... forex. :)

Moja mniejsza aktywność, to nie jest ani zniechęcenie, ani 'deprecha', ani nic w tym stylu.

Zupełnie przeciwnie.

Dalej: Nie napalam się na trzycyfrowe zyski w skali miesiąca. 

Absolutnie.

Nie jestem 'szajbusem'.

Nawet jeśli chodzą po ziemi ludzie, którzy czasami 'kręcą' takie wyniki, to dla mnie ważniejszy jest nie jednorazowy 'strzał', a powtarzalność wyniku 'over and over again...'

Wynik na poziomie 10% w skali miesiąca, zgodnie z tym, co pewnie już wcześniej pisałem, bo w tej kwestii nic się nie zmieniło, będzie dla mnie w pełni satysfakcjonujący.

Dlaczego?

Jeśli przyjrzeć się 'wielkim tego świata', to robią w skali roku, mierząc całość ich aktywności na rynku, zdecydowanie mniejsze wyniki.

Ale też zarządzają 'mega' majątkami i mają zdecydowanie inną perspektywę inwestycyjną.

Taka perspektywa jest dla mnie ok. i będę się jej trzymał do chwili... kiedy dojdę do wniosku, że stać mnie na więcej... :)

Tyle na dziś... 'offilne' mnie woła... :)

Udanego dnia. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

24.03.2016: W siostrzanym wątku wrzuciłem podsumowanie tygodnia.

Nie wiem, czy dzisiaj będę miał czas na aktywny trading. Z przyczyn losowych przedpołudnie mi się 'rozsypało', muszę nadgonić parę 'offline'owych tematów, a 'trading partyzancki', kiedy 'łeb' zajęty innymi sprawami, to spore ryzyko.

Wiem, że to truizm, ale tak jest: 'Psyche' i spokojna 'czaszka', to podstawa skutecznego tradingu. 

Wczoraj z rana wrzuciłem screen z zamkniętymi transakcjami zleconymi 16.03.

Ale...

Udało mi się wyłączyć dwa razy w ciągu dnia na spokojną analizę rynku między 11:40, a 12:00.

Efekt: 9. zleceń o wartości 1. lota każde. Wszystkie zamknięte 'in profit'

Kolejne wejście, już na całkowitym 'lajcie' (po zamknięciu biura), między 17:20, a 18:50, 9. zleceń, o wartości 1. lota każda.

Więcej nie dałem rady, na 19. byliśmy umówieni na 'proszoną' kolację.

Gdy wyłączałem 'kompa' 'wisiały' jeszcze dwie.

Gdy odpaliłem maszynę rano... obie zamknięte 'in profit'.

Kocham tę 'robotę'...

Dotychczasowy wynik tygodnia... w linku powyżej. ;)

"Offline' woła... do kolejnego zatem. ;)

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

24.03.2016: c.d.

Zgodnie z tym, co pisałem wcześniej, przed południem nie byłem pewien, czy znajdę czas, żeby w skupieniu przyjrzeć się temu, co się dzieje na rynku i ustawić sensowne zlecenia.

Ale udało się... ;)

Dzień zamknął się następującym wynikiem.

W sumie obrót na rachunku wyniósł 20. lotów. Zwykle TP ustawione było na poziomie 50 pkt. Zlecenia były ustawiane 'po markecie', dopiero potem był ustawiany TP, do tego jeszcze trzeba uwzględnić spread, dlatego wyniki 'in profit' różnią się między sobą.

Dla przypomnienia: brak SL na pozycji nie oznacza w moim podejściu do rynku braku SL w ogóle. W sytuacji radykalnej 'obsuwy' na kapitale na poziomie DD<5% zamykam pozycje = kończę trading.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

05.04.2016: Witam po przerwie. ;)

W ostatnich dniach nie ustawiałem nowych zleceń. Najświeższe 'staty' dotyczą tego co zamknęło się z tych ustawionych wcześniej.

Do niedawna jeszcze przerażenie ogarniało mnie na myśl o SWAP-ach.

Jednak, jak widać w załączniku z siostrzanego wątku, nie taki SWAP straszny... jak go trader widzi... :)

Cześć zysku poszła do kieszeni brokera. Fakt.

Jednak...

Biorąc pod uwagę, że wybór pary i kierunku był przemyślany, walor poruszał się cały czas w tym samym przedziale cenowym i zachowana była dyscyplina SL na kapitale, to można było być w miarę spokojnym o finalny efekt.

Czy byłem całkiem spokojny...?

Oczywiście, że nie.

FX uczy cierpliwości jak mało co.

FX jest nadal dla mnie 'złotem XXI wieku' i nic nie wskazuje na to, żeby coś się miało w tej kwestii zmienić.

Mam jednak na głowie w ostatnich dniach/tygodniach sporo spraw poza 'online'em'.

Niezależnie od tego założyłem konto u nowego brokera, ponadto lada dzień przystąpię do testów drugiego konta u jednego z obecnych brokerów.

Z obietnic i zapisów regulaminowych wynika, że oba z nich będą tańsze w 'eksploatacji' niż te z których korzystam w tej chwili.

Czy tak będzie w rzeczywistości...?

Czas pokaże.

Etap zaufania do brokerów FX mam już za sobą. Będę się zatem bacznie przyglądał, temu co się dzieje n rachunkach.

Czytających zachęcam do udziału w życiu wątku i życzę udanego polowania na 'pipsozaury', tudzież inne ...zaury. ;)

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

06.04.2016: Ostrożniejsze podejście. Nie, jak zwykle 1-2 loty, ale 'na lajcie' - 0,1.

Pozycje prowadzone 'z ręki' z SL na kapitale.

Wynik zadowalający.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakiego brokera teraz byś polecał? Chodzi mi głównie o grę na interwale D1 i H4. Myślałem o założeniu konta w HFT ale ostatnio na TJS pisali, że ten broker ma problemy finansowe itd.. Co myślisz o koncie w TMS?

Może cie zainteresuje broker https://simplefx.com/dashboard/

Nie testowałem go jeszcze ale jest ciekawa opcja, można grać za BTC w dodatku całkowicie anonimowo :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

07.04/2016: Wczorajszy dzień nie jest zbyt udany, ale strata jest świadoma i wliczona w koszty. Jestem w związku z tym pogodzony z nią. Mało tego: bywały już zdecydowanie większe, nie zatem nad czym się rozwodzić.

Pierwsze dwie transakcje, postawione wcześniej (06.04), z okreslonym SL i zostawione rynkowi na żer... ;)

Efekt widoczny w zestawieniu. ;)

Kolejne prowadzone 'z ręki', zamknięte w większości na TP, kilka manualnie, gdyż nie byłem zadowolony z przebiegu sytuacji, nie chciałem bez sensu blokować kapitału.

Ostatnie dwie, zamknięte nietypowo jak dla mnie bo na SL, ale... z zyskiem, bo w wyniku 'trailing stop', którego do tej pory nie używałem, a zaczynam powoli doceniać.

----

@killer87: Mam konta u kilku brokerów, m.in. w HFT i w TMS.

HFT tańszy, ale trochę mnie zmartwiłeś ww. informacją. Możesz podesłać jakieś link w tej kwestii?

TMS jest ok.

Kusi mnie też mForex. ;)

Podpuszczają mnie, że dla mnie jako biznesowego i indywidualnego klienta mBanku od kilkunastu lat, przygotują super-hiper-mega ofertę.

Be tego ani rusz, bo tani nie są. ;)

Nic jeszcze w tej kwestii nie zrobiłem, ale kusi stabilność i fakt, że to jest ECN.

Źaden z dwóch ww. nim nie jest, a to jednak różnica.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tutaj jest więcej wyjaśnione:

http://www.bankier.pl/forum/temat_hft-group-wlasciciel-dm-hft-brokers-finanse,20122753.html

Oświadczenie Zarządu HFT Brokers

Szanowni Państwo,

w związku z podjętymi decyzjami o zakończeniu współpracy merytorycznej z „Trading Jam Session†(dalej: „TJSâ€) Zarząd HFT Brokers Dom Maklerski SA (dalej: „HFT Brokersâ€) pragnie poinformować o kilku faktach mogących istotnie wpłynąć na ocenę wiarogodności twierdzeń wysuwanych przez TJS.

W dniu 1 kwietnia 2016 roku na portalu społecznościowym Facebook, na stronie zamkniętej grupy dyskusyjnej należącej do TJS zamieszczono sfałszowany widok oficjalnej strony Komisji Nadzoru Finansowego. Wpis ten zatytułowany został „Ostrzeżenie przed polskim brokerem rynków finansowychâ€. Zarząd HFT Brokers niniejszym zapewnia, że wszelkie sugestie oraz insynuacje zawarte w treści wpisu są nieprawdziwe, a dodatkowo wprowadzają użytkowników portalu społecznościowego Facebook w błąd, co do sytuacji finansowej i prawnej HFT Brokers. Treść wpisu niewątpliwie godzi w dobre imię i renomę HFT Brokers, a także stanowi naruszenie dóbr osobistych HFT Brokers.

Mimo oczywistych podstaw do usunięcia wpisu, administratorzy profilu i dyskusyjnej grupy  TJS nie zdecydowali się podjąć działań celem usunięcia przedmiotowego wpisu, co Zarząd HFT Brokers z przykrością zmuszony jest stwierdzić.

W ocenie prawnej HFT Brokers opisane powyżej czyny mogą nosić znamiona czynów zabronionych tj. odpowiednio: czynu określonego w art. 270 Kodeksu Karnego i art. 212 tego kodeksu, a dodatkowo delikt określony w art. 24 Kodeksu Cywilnego.

HFT Brokers przygotowuje właściwe kroki prawne w stosunku do wszystkich odpowiedzialnych za powyższe czyny osób. Odpowiednie żądania zostaną skierowane do odpowiednich organów wymiaru sprawiedliwości, organów nadzoru oraz spółki Facebook.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do treści wpisu, Zarząd HFT Brokers poleca zapoznanie się z oficjalną stroną Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego pod adresem www.knf.gov.pl.

Obecna sytuacja stanowi kulminację trwającej od kilkunastu dni zmasowanej akcji prowadzonej na profilu Facebook oraz zamkniętej grupie dyskusyjnej należącej i administrowanej przez TJS, której celem jest zdyskredytowanie dobrego imienia i renomy HFT Brokers w oczach obecnych i przyszłych Klientów za pomocą pomówień i nieprawdziwych informacji. Sytuacje i okoliczności opisywane przez rzekomych klientów HFT Brokes nigdy nie miały miejsca. Działania te, w ocenie Zarządu HFT Brokers, mają za zadanie zbudować nieprawdziwy i negatywny obraz wśród innych użytkowników forum, w tym obecnych i przyszłych Klientów HFT Brokers Domu Maklerskiego S.A.

Zarząd HFT Brokers niniejszym informuje, że w dniu wczorajszym zatwierdził wstępne sprawozdanie finansowe za ubiegły rok obrotowy. Zgodnie z tym sprawdzaniem, rok obrotowy 2015 HFT Brokers zakończył z dodatnim wynikiem finansowym netto.

Generalnie okazało się, że z tym KNF'em to był żart offtopic aprilisowy.. ale smród pozostał.. Sam planuję u nich założyć konto bo opinie w internecie mają dobre. Jeżeli chcesz założyć konto w mforex to zakładając poprzez tą stronę http://forexclub.pl/ uzyskasz 11% rabat chyba, że ta super hiper oferta mbanku którą ci proponują będzie lepsza :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@killer87: No to niezły 'wkręt' z tym HFT... ;)

Z mForex jeszcze nie dostałem żadnych konkretów.

Jak widać (a minęło x dni) nie spieszą się z pozyskiwaniem nowych klientów, bo mnie nie dręczą, tak jak niektórzy, że się opędzać trzeba jak od jakichś much...

Tymczasem kompletnie info z ostatniego pełnego dnia tradingowego.

W ostatnich zagraniach ma miejsce kontynuacja eksperymentu z piątku, tzn. jasno określony SL/TP z 'trailing stop'em'.

Jak widać, to właśnie na TS zamknęło się 100% zleceń.

O szczegółach pisać na razie nie będę, bo to nowe podejście od rynku i dzisiaj już nie wygląda to tak dobrze jak wyżej.

Mało... w ogóle nie wygląda dobrze... ;)

Ale... dzień się jeszcze nie skończył.

Kompletne zestawienie jutro. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrze ci idzie więc myślę, że za dużo nie masz co zmieniać. Jakieś kosmetyczne zmiany ok ale żeby nie przekombinować :)

Na temat HFT pojawiło się takie info: http://www.bankier.pl/wiadomosc/HFTGROUP-Zawarcie-umowy-pozyczki-ze-spolka-zalezna-od-Emitenta-7358464.html

W skócie HFT pożyczyło 500k zł. Jak myślisz jak to interpretować?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@killer87: Dzięki za link. ;)

Dla mnie to element obrotu gospodarczego. To tak jakbym miał kasę w jednej spółce a potrzebował jej w tej chwili w innej części holdingu.

Słyszałem, że HFT Brokers DM S.A. ma na usługach maklerów, którzy obracają ich środkami na FX, być może podobnie jest w HFT Group S.A.

Motywacji i powodów takiej akcji nie znam, ale musi mieć to jakieś uzasadnienie.

----

A propos 'dobrze Ci idzie...' 

Tak jak obiecałem wczoraj, publikuję pełne 'staty' za miniony dzień, nawet jeśli są trochę 'obciachowe'.

Otóż wczorajszy dzień był chyba najbardziej kiepski w mojej dotychczasowej historii tradingowej.

Strata zdecydowanie mniejsza od akceptowalnego poziomu (maks. 5% kapitału dziennie, a tutaj mamy zaledwie ok. 1%), czyli jest ok., ale boli, to niewątpliwe.

Po raz kolejny kłania się temat, o którym pisałem już wielokrotnie, mianowicie 'psyche'. 'Psyche' to mój największy problem.

Udało mi się jednak przewalczyć pokusę i zaniechać prób odegrania się na siłę,

Biorąc pod uwagę wczorajszą stratę i zysk z wcześniejszego dnia, bilans wychodzi praktycznie na 'zero', czyli nie ma powodu do płaczu.

Nowa strategia, o której na razie 'cicho sza...' wstępnie się sprawdza. Problem stanowi oddalenie SL od poziomu otwarcia.

Doskonale widać to po zestawieniu transakcji.

Dokładnie wygląda to następująco: wszystkich transakcji - 27, zyskownych transakcji - 21, stratnych - 6.

Przy takim wyniku i krótszym SL wynik finansowy był by zdecydowanie lepszy i na pewno 'in profit'.

Lekcja bolesna, ale jestem przekonany o słuszności przyjętych ogólnych założeń.

Teraz pozostaje tylko kwestia 'doszlifowania' i mam nadzieję na w miarę oryginalne i co najważniejsze, zwiększające przewagę statystyczną na moją korzyść, podejście do rynku.

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć,

Nie myślałeś żeby podpiąć swoje konto do jakiejś platformy udostępniającej sygnały, np. Zulutrade? Z prowizji mógłbyś zwielokrotnić swoje zyski. Ludzie z forum na pewno chętnie by Cię naśladowali jeśli byłyby stabilne wyniki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

12.04.2016: Zdecydowanie lepszy wynik. Strategia nadal w trakcie dopracowywania, ale efekty już widać. :)

Pozycje m

ało ryzykowne w odniesieniu do kapitału, bo w większości o nominale 0,1 lota. Jedna tylko 'zabłąkała się większa (2. loty EURGBP), ale z analizy wyszło, że grzechem było by nie zagrać wyżej... ;)

Staram się grać 'intra day', ale jak widać w zestawieniu, przestałem bać się zagrań, które są obciążone SWAP'em i w przekonaniu o słuszności przyjętych założeń, wymagają pozostawienia na dłużej. Jeśli już się na to zdecyduję, pozostawiam przyjęte założenia i nie zwracam uwagi na wiszące zlecenia, tylko skupiam się na bieżącej obserwacji rynku.

Bywa, że zanim otwarte zlecenie zamknie się zgodnie z oczekiwaniami gram na tej samej parze, mało tego, bywa że gram w odwrotnym kierunku, zwykle z dobrym wynikiem.

Owocnej lektury. ;)

----

@Theler: Myślałem. Nawet rozmawiałem już wstępnie z jednym z userów tego forum, który 'rzeźbi' na Zulutrade. Nie udało mi się jednak wyjaśnić z nim kilku kwestii, bez których moja obecność tam kompletnie nie ma sensu.

Jednym z tematów jest wybór brokera. Mam w tej chwili konta u trzech brokerów. Każdy z nich ma lepsze warunki handlu, niż ci, których proponuje Zulutrade.

Niezależnie od tego, jakoś żaden z nich nie przypadł mi do gustu. W związku z tym mamy pierwszy i to kluczowy problem nie rozwiązany.

A tematów jest jeszcze więcej... 

Jeśli znasz kogoś, kto siedzi tam aktywnie od dłuższego czasu i ogarnia swobodnie to, co się tam dzieje, a do tego był by w stanie mnie wprowadzić w temat, to chętnie skorzystam z pomocy.

No i finalnie mogę podziałać w oparciu o tę platformę 'pro publico bono'... i nie tylko... ;)

Jeszcze jedna ważna kwestia: mam dylemat natury moralnej.

Mianowicie nie wiem, czy chcę być kojarzony z takimi 'zawodnikami', którzy są promowani przez Zulutrade (mam na myśli listę rekomendowanych traderów), bo kiedy przyglądam się ich statystykom, to i się 'włos na głowie jeży.

Co z tego, żę ktoś ma 'x' tysięcy pipsów zarobionych, kiedy ma dzienny DD na poziomie, np. 50%.

Trzeba być mega poje...., żeby dopuścić do takiego stanu na rachunku.

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odradzam Zulutrade.  Kolega @TRex wie co w trawie piszczy. Kibicuję od początku i jestem pod wrażeniem. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta