Skocz do zawartości

PARTNER GŁÓWNY:

hyip monitoropcje binarne

PARTNERZY
STRATEGICZNI:

prozysk

Reklama

Rekomendowane odpowiedzi

Rozliczenie zrobione w 100%. Reklamacji brak.

----

Jutro zostaną dopisani kolejni udziałowcy. Lista uczestników, bez zmian, poufna.

Start nowego okresu rozliczeniowego: 01.12

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od 1. grudnia br. w obiegu 102 udziały / 'TRex'y':

Akcjonariusz 01 - 3k euro (6 TRex'ów)

Akcjonariusz 02 - 2k euro (4 Trex'y)

Akcjonariusz 03 - 4k  euro (8 TRex,ów)

Akcjonariusz 04 - 2k euro (4 Trex'y)

Akcjonariusz 05 - 2,5k euro (5 Trex'ów)

Akcjonariusz 06 - 1k euro (2 Trex'y)

Akcjonariusz 07 - 6k euro (12 TRex'ów)

Akcjonariusz 08 - 2k euro (4 TRex'y)

Akcjonariusz 09 - 2,5k euro (5 TRex'ów)

Akcjonariusz 10 - 1k euro ( 2 Trex'y)

Akcjonariusz 11 - 500 euro (1 Trex)

Pozostała część w posiadaniu zarządzającego.

Edytowane przez TRex4eX
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A myślałeś może o stworzeniu strony identycznej jak http://compound.fund/ tylko, że byś operował na rynku FX a nie na kryptowalutach?

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moge prosić o wyjaśnienie. Jaki procentowo jest zysk na jednego Trexa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyniki publikowane są w tym wątku.

Proszę dodaj do 'obserwowanych' - będziesz na bieżąco.

Ubiegły miesiąc na rachunku 'PAMM' zamknął się zyskiem netto (po odliczeniu wszystkich kosztów handlu) ok. 4%.

Wiem, 'szału nie ma', ale celem nie jest mega zysk przez miesiąc, czy dwa, a potem spektakularna 'padaczka', tylko systematyczne rozwijanie rachunku, tzn. w miarę rosnącego depozytu, negocjowanie lepszych warunków handlu, dopracowywanie strategii (korygowanie na bieżąco niuansów), co z kolei, z korzyścią dla ogółu, ma się przełożyć na poprawę wyników w skali miesiąca.

Celem nadrzędnym jest osiąganie wyników (netto) na poziomie 5-10% w skali miesiąca.

Wszystko jest na dobrej drodze i pod pełną kontrolą.

Z wyjątkiem samego rynku, bo ten sam wiesz jakie potrafi mieć 'mega zakręty', jak, np. CADJPY dziś od 6. rano, któremu się bacznie przyglądam. ;)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powtórzę pytanie o compound.fund. Jeżeli będziesz zbierał coraz więcej ludzi to myślę, że tego typu strona by się przydała i byłaby wygodna tak i Tobie jak i inwestorom ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też tak uważam. ;)

Nad koncepcją dumam i konsultuję się z grupą osób (tak z z forum, jak i z poza niego) już od pewnego czasu.

Myślę zatem, że już pora odsłonić karty.

Przynajmniej częściowo.

Do rzeczy.

1. Domena:

a/ Czy Waszym zdaniem domena, pt. 'TRex4eX.com', jako marka projektu będzie ok.?

W głowie mam skojarzenie z czymś dynamicznym (TRex) i rynkiem, na którym projekt działa, czyli Forex (według potocznego zapisu w świecie 'forkesowców' - '4ex'.

Końcówka '.com' wydaje się logicznie uzasadniona, projekt z założenia ma być komercyjny dla ogółu userów (o szczegółach poniżej) i ponadnarodowy.

Jest ok.? Czy szukać czegoś innego?

b/ domena zaparkowana w GoDaddy w wersji 'anonimowej' (drobna dopłata przy rejestracji) będzie Waszym zdaniem dobrym rozwiązaniem?

2. Logo: Macie jakiś pomysł? Projekt jest jak najbardziej poważny i zamierzam prowadzić go docelowo 'na cały etat', ale nie chcę, żeby był 'sztywniacki'. 

Kto mnie bliżej zna, ten wie, że taki nie jestem, nie chcę żeby sam projekt i jego logos był nadęty.

Może jakaś transformacja mojego obecnego awatara?

3. Hosting: Nie liczę na mega liczbę userów, mało tego, nawet tego sobie nie życzę.

Poniżej rozwinę tę kwestię.

Dlatego nie potrzebuję super pojemnego hostingu, poza tym ten 'temat' zawsze można rozwinąć, w miarę rozrastania się projektu, jeśli będzie taka potrzeba.

Liczę na Wasze sugestie i ewentualne podpowiedzi.

4. Skrypt: Autorski, czy zmodyfikowany 'gotowiec'?

W tej kwestii wybitnie potrzebuję konsultacji.

5. Formuła: 'HYIP', czy może 'Revenue Share'?

6. Naliczenia: Planowany docelowo zysk na poziomie 5-10%, Jak waszym zdaniem powinny być publikowane naliczenia? Dziennie/tygodniowo/miesięcznie?

Stałych naliczeń na pewno nigdy nie będzie, bo choć mamy do czynienia z formułą 'HYIP' i rynek FX z natury rzeczy (pijąc do pierwotnego znaczenia skrótu) jest z gatunku 'HYIP', to naliczenia od początku do końca mają być i będą odbiciem faktycznych wyników z rynku.

Z założenia ma to być platforma crowdfundingowa, a nie potencjalny SCAM.

7. Udział w zysku: po fazie 'beta' wracamy do standardowego podziału: 

Kwota inwestycji (EURO)  -> podział zysku w % inwestor/trader

- 500 - 999                        -> 50/50

- 1000 - 2499                    -> 60/40  

- 2500 - 4999                    -> 70/30

- 5000 - 9999                    -> 80/20

- 10000 - 49999                -> 90/10

- pow. 50000                     -> 100/0

Dlaczego taki podział?

Zależy mi na budowaniu trwałych relacji, które po sprawdzeniu rzetelności admina, skłonią potencjalnych inwestorów do wejścia w realny, osadzony w rynku projekt, z kapitałem dającym im możliwie jak największy udział w zysku.

Ja z kolei zamiast skupiać się na 'buchalterii', będę pracował nad poszerzaniem kompetencji i coraz lepszym wsłuchiwaniem się w tętno 'market movers'ów'.

8. Wypłaty:

a/ Pierwsza nie wcześniej niż 30 dni. od wprowadzenia kapitału w obieg.

b/ Nie częściej niż raz w m-cu. Wypłata zlecona przed końcem danego miesiąca, będzie zrealizowana najdalej w ciągu max 5. dni roboczych.

Nie ma mowy o codziennych wypłatach, bo nie będę miał na to czasu.

9. Formy płatności (tak wpłat, jak i wypłat): Co Wam przychodzi do głowy?

a/ Najwygodniejszą dla mnie formą były by wpłaty 'bank wire' na konto denominowane w EURO, bo w takiej walucie jest denominowana większość rachunków u brokerów, których znam, albo z którymi ewentualnie chciał bym kiedykolwiek pracować.

b/ Jeśli jakieś 'procki' do tego, to jakie Waszym zdaniem?

c/ Istotą rzeczy jest, tak jak piałem wyżej, szybki transfer środków do brokera; raczej odpuszczę w tej sytuacji 'charge back'owe dziwadła'.

Nie mam najmniejszej ochoty 'chlastać się' z 'porąbanym' supportem tego, czy innego procka przez pół roku wyjaśniając przez (ekstremalnie) pół roku, że 'nie jestem wielbłądem', na koniec tracąc 'x' $ w formie kary 'uznaniowej'.

Nie szukam kapitału na siłę.

Szukam, owszem, ale po to żeby 'podbić bębenek' u brokera FX (tego, czy innego, to bez znaczenia, zasady są bardzo podobne u wszystkich), a nie po to żeby sobie komplikować życie.

10. Inwestor 'technologiczny' (najchętniej spółka 'offshore'): Część poruszanych powyżej kwestii (zagadnienia programistyczne i wdrożeniowe), to nie jest 'moja bajka', dlatego poszukuję stałego, konkretnego i merytorycznego wsparcia, w zamian za określony ekwiwalent.

Poszukiwania już rozpoczęte. Wynik na razie nie wiadomy. Czekam na ewentualnie podpowiedzi.

Podsumowując: Wolę niewielką grupę inwestorów z 'grubszym portfelem', świadomych ryzyka, ale jednocześnie zainteresowanych zyskiem przewyższającym popularne i tradycyjne formy inwestycji, np. lokaty, obligacje, itp. instrumenty tzw. 'bezpieczne', niż całą rzeszę typowych hyip-inwestorów po kilkadziesiąt $.

Z całym szacunkiem dla takowych, bo dla każdego jest miejsce na rynku, ale to zdecydowanie nie jest mój 'target'.

Pod takim kątem, od samego początku, jest formowana strategia, przypomnę: 5-10% w skali miesiąca.

Nie 20, 30, czy 50%.

Tak raczej nie będzie.

No chyba, że odkryję jakiegoś foreksowego 'Świętego Graala', którego wielu traderów poszukuje od lat.

Spotkałem już 'na żywo' takich, co mają regularnie całkiem 'przyzwoite' wyniki. Jest zatem za kim podążać. ;)

To ma być zyskowna dla wszystkich 'forex adventure', liczę zatem na sprawną i owocną dyskusję, chciał bym bowiem wersję 'beta' 'odpalić' jeszcze w tym roku.  ;)

Bardzo ambitne. Może zbyt ambitne.

Ale nic to... w razie potrzeby w każdym planie można zastosować korektę. ;)

Edytowane przez TRex4eX
  • Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ważny komunikat: najbliższa środa, tj. 23.12 br. będzie ostatnim dniem handlowym w tym roku. Najpóźniej do godz. 12. se czwartek, tj. 24.12 w wątku będzie załączone podsumowanie.

Proszę o przesłanie aktualnych namiarów do wypłaty dywidendy. Jeśli dysponujesz kontem na PayPal, to możemy wykorzystać tę formę rozliczenia.

Szczegóły do ustalenia w ramach PW.

----

edit. Bardzo ostrożnie, dzisiaj po raz pierwszy, zgodnie z życzeniami niektórych osób z grupy inwestorskiej, dołączyłem do grupy instrumentów na koncie 'PAMM' nową parę. ;)

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trading na ten rok oficjalnie zakończony.

Aktualizacje wyników na koncie 'TRex4eX - PAMM' na bieżąco publikuję we właściwym wątku.

Podsumowanie miesiąca w trakcie opracowywania.

---

Podsumowanie miesiąca 12/2015:

1/ Saldo początkowe (01/12/2015): 51.036,21 EURO

2/ Ilość TRex'ów w obiegu: 102

3/ Zysk brutto od 01/12/2015 - 23/12/2015 (kwotowo): 4.388,65 EURO

4/ Zysk brutto od 01/12/2015 - 23/12/2015 (w %): 8.6%

5/ Koszty operacyjne (prowizje/SWAP): 2.286,54 EURO

6/ Zysk netto od 01/12/2015 - 23/12/2015 (kwotowo): 2102,11 EURO

7/ Zysk netto od 01/12/2015 - 23/12/2015 (w %): 4,12

8/ Zysk / TRex: 2102,11 / 102 = 20,61 EURO

9/ Zgodnie z obietnicą z miesiąca listopada br., do rozliczenia miesiąca grudnia, zastosowany będzie procentowy przelicznik z niniejszego postu, uwzględniający stan posiadania TRex'ów przed danego Udziałowca.

10/ Ponieważ jeszcze nie wszyscy to zrobili, proszę uprzejmie o kontakt w kwestii podsumowania/rozliczenia.

Zależy mi na tym, żeby najdalej jutro do godz. 12-13. zamknąć ten temat.

----

edit. Jeszcze dwie osoby nie przesłały mi namiarów do rozliczenia dywidendy.

Proszę o pilny kontakt.

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam po przerwie świątecznej. ;)

Kilka szybkich, istotnych informacji:

1/ grudzień 2015' rozliczony w całości,

2/ styczeń 2016' będzie rozliczony zgodnie z warunkami standardowymi, podanymi we 'wstępniaku',

3/ ze względu na trwające jeszcze operacje na rachunku (ostatnie wpłaty), ostateczna ilość TRex'ów w obiegu będzie podana dzisiaj wieczorem,

4/ dzisiejsze transakcje, bez żadnych opóźnień, będą zaliczone do wyniku operacyjnego za m-c 01/2016.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Założenia na miesiąc styczeń 2016':

1/ Podział zysków zgodnie z pierwotnymi ustaleniami, czyli:

Kwota inwestycji (EURO)  -> podział zysku w % inwestor/trader -> liczba inwestorów łącznie z administratorem (*)

- 500 - 999                        -> 50/50 (0)

- 1000 - 2499                    -> 60/40 (4)

- 2500 - 4999                    -> 70/30 (5)

- 5000 - 9999                    -> 80/20 (1)

- 10000 - 49999                -> 90/10 (2)

- pow. 50000                     -> 100/0 (0)

2/ W strukturze udziałowców nastąpiły pewne roszady. Dwie osoby zostały w całości wykupione przez admnistratora. 

3/ Grupa w całości liczy w tej chwili dwanaście osób.

4/ Docelowo grupa ma liczyć maksymalnie 10. osób, z zastrzeżeniem, że kapitał wystarczający do zrealizowania celu przez administratora to 100 tys. EURO depozytu (nie salda) na rachunku brokerskim.

Jeśli zatem pojawi się inwestor z odpowiednim kapitałem, to spłata niższych poziomów może nastąpić już w przyszłym miesiącu.

Dla przypomnienia: Kompletnie nie zależy mi na dużej grupie, ale zupełnie odwrotnie, tj. na zgromadzeniu zaufanego, hermetycznego grona świadomego ryzyka i zdecydowanego na wspólne długoterminowe działanie.

Hyipo-Ponzi-Maniacy z gatunku 'hit-and-run' raczej niech się trzymają od tego tematu z daleka.

W pierwszym kwartale 2016 roku bezpiecznie (w kontekście udziału w projekcie) mogą czuć się osoby znajdujące się na trzech najwyższych poziomach, czy de facto troje inwestorów.

Niezależnie od przebiegu sytuacji i przepływów kapitału, ta grupa z pewnością pozostanie constans.

Pozostałe osoby mają czas na zdecydowanie, czy zechcą dokapitalizować swoje inwestycje i dołączyć do grona '10k+', czy też zdadzą się na los.

---

'Finito' na dzisiaj. Pora już późna. Obiecuję, że jutro pojawi się update, bo to jeszcze nie koniec. ;)

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ad. pkt 4.: Nie napisałem nigdzie, że osoby z mniejszym kapitałem w tym, czy następnym miesiącu na pewno będą wykupione, ale że może tak się stać.

---

Po roszadach z początku miesiąca w tej chwili w obiegu mamy 124 TRex'y i kapitał startowy na m-c 01/2015 62k EURO.

Edytowane przez TRex4eX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kilka ważnych informacji:

1/ od 1.02 br. lista udziałowców i ich stanu posiadania będzie całkowicie tajna, powodów jest kilka, większości z nich możecie się sami domyślić; zainteresowanym służę wyjaśnieniami w ramach PW,

2/ na bieżąco, bez zmian, będą publikowane wyniki tradingu na koncie 'PAMM'.

3/ na koniec miesiąca, tak jak do tej pory, będą publikowane wyniki zbiorcze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z dniem 01.02.2016r. dostęp dla nowych udziałowców zostaje oficjalnie zamknięty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

spam + offtop

Edytowane przez pepperoniss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta